Saveti u vezi kupovine

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Савети у вези куповине

Post od ikac2000 » 12 Mar 2020, 13:29

Evo ja vozim isti auto "preko" i u Srb.

1.0 Ecoboost 125 KS.

U potrosnji i nema neke velike razlike, u Srb mi se cini da je uvek za nijansu veca, ali tu ima mnogo faktora. 1 do 2 litra nije sigurno.

Razlika se vidi na mom motoru u mirnoci rada motora. Vise puta sam obratio paznju, misleci da je prvi put bilo subjektivno.

Sa Srb benzinom (Gdrive 100), motor vise trese i vise se cuje dok radi, dok sa najjevtinijim u DE i AT samo zuji.

Kako je motor relativno mali turbo benzinac, a auto ipak nije (C max 2018) , osetljiviji je na kvalitet od ovih sa jacim motorima, gde je sve to ispeglanije, pa i nema neke primetne razlike verovatno.

Kod atmo motora, sumnjam da je isto primetna razlika.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Poslednja izmena od ikac2000 u 12 Mar 2020, 13:29, izmenjeno 1 put ukupno.

kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Савети у вези куповине

Post od kami » 12 Mar 2020, 13:30

Pitajte putare zasto vam trosi vise kod nas nego preko..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Савети у вези куповине

Post od Heinz » 12 Mar 2020, 13:30

Ima tu faktor da neko 11 meseci vozi po BG, ne stisne ni gas preko pola, i onda ode na more u GR, malo sprži gremline usput, i kad sipa gorivo u GR bude "ide bolje na Shell".

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Савети у вези куповине

Post od jaksa » 12 Mar 2020, 14:07

Moje mišljenje je da nema razlike u gorivu u smislu toplotne vrednosti.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Савети у вези куповине

Post od Heineken » 12 Mar 2020, 16:10

Zet Slovenac vozi neki novi Citroen C4 Picaso ili tako nesto 1.6 hdi ovde kad dodje sipa samo na NISu kaze nikakve razlike. F30 320d vozi se BiH, SLO, DE kad dodje kuci sipa samo na NISu kaze nikakve razlike. Drugar zivi u Gracu vozi C180 cdi pljuje ovde gorivo standardne price koje se mogu cuti od vecine gastosa, trosi litar dva vise , slabo ide lose radi itd..

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Савети у вези куповине

Post od gavran » 12 Mar 2020, 16:31

milosfc je napisao:
12 Mar 2020, 10:39
Онда могу мислити овај 1.4 колико је тек слаб за ту каросерију.

Хвала, нешто слично сам и чуо, тако да отприлике то је то. Опет ти си имао нов аутомобил који је би у пуној снази, а ја ипак купујем половњак у ко зна ком стању. Видећемо...свакако ако се сетиш још нечег јави

Audi je 1.6 i ovaj sa linka koji si okačio je 1.6, taj sam i ja vozio. Ne znam na koji 1.4 misliš, 1.4 nije nikada išao u Audi A3 (išao je u Golf 5). Tačnije atmosferski 1.4 nije išao u taj model A3, išao je 1.4 TFSI. To je turbo benzinac i to je sasvim drugačija priča u pogledu perfomansi koje su mnogo bolje nego kod 1.6 atmo. Problem je samo što ti prvobitni TFSI/TSI motori imaju nekih drugih svojih boljki pa nisu baš za preporuku iz te generacije (do 2013-te, posle su ok)

milosfc je napisao:
12 Mar 2020, 10:44
Пошто је баш мањкава понуда бензинаца млађих од 6-7 година, налетех на овај Фиат Типо

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... at-tipo-14

2017 годиште, први власник, купљен овде, 45.000 пређених...Али ништа не знам о овом аутомобилу, контам да је можда 1.4 мотор исто преслаб за ову каросерију овако на изглед, ако неко зна нешто...Запазих на слици једној где су волан и команде стоји 14л/100км, да ли је то реална потрошња или оно што се на неким аутомобилима та тренутна потрошња стално мења па иде од 20л до 1.5л у зависности од тренутне вожње.

Извињавам се што овако шарам доста, али једноставно сад сам некако зацртао да купим ипак бензинца а ово све у понуди је и више него лоше, па онда шта год да видим, питам.
Ovakav sam vozio službeni. Otprilike slična priča kao za Audi. Meni se isto nije kvario, održavanje je baš povoljno čak i u ovlašćenom servisu, meni je čak i u vožnji u smislu mekoće kvačila, preciznosti menjača, doziranja kočnice, bio skroz ok. Ovaj za razliku od Audija ima menjač sa 6 brzina i nešto tiši rad, pa je na autoputu bio ok za vožnju, njemu su grad i magistrala (preticanje i sl.) bili problem jer 1.4 motor je iz grande punta sa baš malim obrtnim momentom i nje za tu karoseriju. Inače ponuda prostora i zapremina prtljažnika je iznad proseka u ovoj klasi ali kvalitet materijala i završne obrade bi mogao biti bolji.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 13 Mar 2020, 13:49

Да, на тај сам и мислио.

Хвала на саветима... Дакле ТСИ мотори само млађи од 2013?

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 13 Mar 2020, 20:23

Верујем и знам да сам досадан, запао ми је овај аутомобил за око

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 16-lx-city

Јел зна неко нешто више о њему, поузданост, потрошња, одржавање, за препоруку или не... Иако караване не волим, овај ми некако није класичан и ок изгледа, чак и овај киа центар ми делује мало поузданије од обичних плацева. ХВАЛА

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Савети у вези куповине

Post od OMP » 13 Mar 2020, 23:18

fina konjaza za 1.6 motor, nisam do sad obracao paznju na te njihove benzince...potrosnja 8l u gradu po nekim podacima sa neta, sto je skroz ok

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 14 Mar 2020, 10:38

I meni deluje ok. Dosta opreme isto...Medjutim sve koje znam vozili su uglavnom nove kie i manje vise su bili zadovoljni. Medjutim mene interesuje kako se pokazao automobil kasnije, ipak je ovo polovnjak star 9 godina.
Isto me i zanima da li je neko saradjivao sa ovim kia centrom, jel su muljare...?

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Савети у вези куповине

Post od blaugrana » 14 Mar 2020, 11:00

Jedino sto za njih znam, je da su meni ponudili neku bezobrazno nisku cenu za otkup, mog Ceeda.
Jos su oni mene kontaktirali, jer su videli oglas na PA.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 14 Mar 2020, 11:10

To sam čuo... lik jedan napisa za kiu je imao na polovnim raspon cena od 9 do 13.000 eura, ovi ga zvali i ponudili 5.000, tako funkcioniše

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Савети у вези куповине

Post od Ralee » 14 Mar 2020, 11:13

Koga preporucujete od dilera za kiju?

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Савети у вези куповине

Post od gavran » 14 Mar 2020, 20:26

milosfc je napisao:
14 Mar 2020, 10:38
Isto me i zanima da li je neko saradjivao sa ovim kia centrom, jel su muljare...?
Al me gadjas sa pitanjima :)

Ja sam svoj sadasnji auto uzeo kod njih u novembru pretprosle godine.
Neki dan sam u drugoj temi pisao o tome. Evo ti link da se ne ponavljam

viewtopic.php?f=9&t=452&start=1485

Znaci u principu ne muljaju al jbg, kupujes polovan auto i moras gledati.

Ovaj sto si ti kacio nije iz uvoza mislim. To je ovde vozeno i dato u zamenu.
Moja zena ima Rio iz 2012-te, nju i dalje dobro sluzi i nista nije radila na njemu iako ce sad 8 godina, doduse kilometraza je duplo manja od ovog sto si ti kacio i Rio se pravi u Koreji a Ceed u Slovackoj mislim i generalno sam stekao utisak da se u eksploataciji Rio pokazao bolje (sto ne znaci da je Ceed los) tako da ti moje iskustvo sa polovnom Kiom nije toliko merodavno.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 14 Mar 2020, 21:56

gavran je napisao:
14 Mar 2020, 20:26
milosfc je napisao:
14 Mar 2020, 10:38
Isto me i zanima da li je neko saradjivao sa ovim kia centrom, jel su muljare...?
Al me gadjas sa pitanjima :)

Ja sam svoj sadasnji auto uzeo kod njih u novembru pretprosle godine.
Neki dan sam u drugoj temi pisao o tome. Evo ti link da se ne ponavljam

viewtopic.php?f=9&t=452&start=1485

Znaci u principu ne muljaju al jbg, kupujes polovan auto i moras gledati.

Ovaj sto si ti kacio nije iz uvoza mislim. To je ovde vozeno i dato u zamenu.
Moja zena ima Rio iz 2012-te, nju i dalje dobro sluzi i nista nije radila na njemu iako ce sad 8 godina, doduse kilometraza je duplo manja od ovog sto si ti kacio i Rio se pravi u Koreji a Ceed u Slovackoj mislim i generalno sam stekao utisak da se u eksploataciji Rio pokazao bolje (sto ne znaci da je Ceed los) tako da ti moje iskustvo sa polovnom Kiom nije toliko merodavno.


:D

Прелистах и прочитах, супер...дакле и ако тамо узмем, суштина је да тамо не одржавам аутомобил. Каква је ситуација са мајсторима иначе за КИА аутомобиле? Генерално какав је склоп аутомобила, јел захтева овлашћени сервис, мајсторе који су специјализовани за њих или могу мајстори сваштари да их раде? И да, јел можеш да се цењкаш са њима или је то што је?

Плац би свакако избегао, чак и ово би избегао јер није исто када можеш код свог мајстора да закажеш преглед и да ти онда власник довезе аутомобил и овако, али стварно делују лепо скоро сви тамо аутомобили, сигурно их и лицкају због продаје али опет делује ок.

Пошто имам тај неки буџет од око 7500 еура за аутомобил сад сам у трипу пошто су и ови стари 3-4 године мачке у џаку, да можда узмем неки старији, дам мање у старту пара али одвојим одмах 1000 еура за евентуалне кварове (сервиси се подразумевају), можда је то и лежернија мало опција, него да спуцам све паре у Пежо стар 5 година са пређених 400.000км и уверењем да је то нов аутомобил.

Сигурно ћу отићи код њих да погледам за који дан, ваљда ће да се стиша и ова прича око овог вируса за који недељу па да се бацим стопостотно у потрагу.

Odgovori