Renault Talisman kupovina

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Misakg992
Postovi: 30
Pridružio se: 19 Dec 2019, 19:37

Renault Talisman kupovina

Post od Misakg992 » 15 Jun 2020, 00:34

Pozdrav drustvo,
Brat kupuje auto i za oko mu je zapao Renault Talisman, nasao sam ga ovde u Nemackoj za 14 000, iz 2016. God i Initiale Paris opremi, sa 140k predjenih km. Zanima me da li ima neko iskustva sa tim autom, najvise me plase motori jer sam cuo da se u Turskoj proizvode i naravno da li su kvarovi cesti. Bio bih svima zahvalan na pomoci ljudi. 😁

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Renault Talisman kupovina

Post od nick79 » 15 Jun 2020, 06:22

Za pocetak, bilo bi dobro da napises koji su motor i menjac u pitanju. Motori se mislim ne proizvode u Turskoj.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk


Misakg992
Postovi: 30
Pridružio se: 19 Dec 2019, 19:37

Re: Renault Talisman kupovina

Post od Misakg992 » 15 Jun 2020, 14:40

Pozz, u pitanju je automatik, 1.6 dizel sa 160 konja. Ima li neko iskustva sa njim?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Renault Talisman kupovina

Post od nuk » 15 Jun 2020, 23:12

Da ne prepričavam, na renault klub hrvatska forumu možeš dosta toga da pročitaš, moj savet da počneš odatle

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Misakg992
Postovi: 30
Pridružio se: 19 Dec 2019, 19:37

Re: Renault Talisman kupovina

Post od Misakg992 » 16 Jun 2020, 11:23

Hvala drug👍

icanik88nis
Postovi: 20
Pridružio se: 19 Jun 2020, 01:12

Re: Renault Talisman kupovina

Post od icanik88nis » 19 Jun 2020, 10:56

Ja sam isto zainteresovan za kupovinu talismana sa edc menjacem 1.6 twin turbo 160, auto je na oko 180 000km, na 32 000 je menjan poklopac remena i dihtung glave, da li je to nesto sto bi trebalo da me odvrati od kupovine ovog auta ili ne, pitam jer ne znam koliko zamena tog dihtunga glave utice da to vise nije "taj motor"?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Talisman kupovina

Post od trojanac » 19 Jun 2020, 17:27

Zamena dihtunga ne bi smela da utiče u bilo kom smislu. Podrazumeva se da se uradi kako treba.
Posetite www.garaza.rs !

icanik88nis
Postovi: 20
Pridružio se: 19 Jun 2020, 01:12

Re: Renault Talisman kupovina

Post od icanik88nis » 19 Jun 2020, 17:47

trojanac je napisao:Zamena dihtunga ne bi smela da utiče u bilo kom smislu. Podrazumeva se da se uradi kako treba.
Jedino sto je radjena mnogo rano, na tih 32000 km...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Renault Talisman kupovina

Post od Heineken » 19 Jun 2020, 18:05

1.6 dci je poznat po problemu sa dihtungom glave. Mada je ovo bas mala km za zamenu.

icanik88nis
Postovi: 20
Pridružio se: 19 Jun 2020, 01:12

Re: Renault Talisman kupovina

Post od icanik88nis » 19 Jun 2020, 18:09

Heineken je napisao:1.6 dci je poznat po problemu sa dihtungom glave. Mada je ovo bas mala km za zamenu.
Jel bi to značilo da sam sad miran na 180 000 ili ne bas...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Talisman kupovina

Post od trojanac » 19 Jun 2020, 18:41

Svakako bi trebalo da ga pretrese neki dobar serviser koji radi Renault i poznaje te motore. Ali ako je to urađeno pre 150.000km i sve je u redu mislim da nema razloga za brigu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Renault Talisman 2015 - present - ISKUSTVA

Post od Profa » 10 Jul 2020, 13:19

Pozdrav dragi moji forumaši,

Prvo da se izvinem ako slična tema već postoji, pa da pređemo na stvar što bi se reklo. Dakle, kao što kaže naslov, interesuju me iskustva i mišljenja onih koji su koristili, poseduju ili su posedovali Renault Talisman-a. Pratim ga od kako su počeli da ga proizvode. Čitajući i istraživajući, naišao sam na svakakve komentare, tipa 1.6 dci motor se loše pokazao u odnosu na karoseriju, jer toliki automobil zaslužuje veći motor sa više snage itd. Onda, da postoje problemi sa tim 1.6 dci motorom, da je nekima otišao dihtung glave motora, da su imali razna curenja, itd. Dalje, da su im se automatski menjači loše pokazali te da je bolje uzeti Talismana sa manual menjačem.. Pa onda dolazi priča, mislim od kada je izašao Renault Talisman 2.0 dci od 200 KS, kako je motor mnogo bolji u odnosu na 1.6 dci, da ne postoje nikakve mane, da je motor savršen, ali opet automatik. Pa sada generalno imam nekoliko pitanja.

Kao što rekoh na početku, da li je iko imao iskustva sa ovim modelom? Ako jeste, koji je bio motor u pitanju, da li je imao nekih problema, koje su mu prednosti a koje mane i kako se automobil generalno pokazao? Neki ga porede sa Audijem A4, neki sa Škodom Superb a neki kažu da nije ništa posebno.

Hvala svima unapred,

:masem: :masem: :masem:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Talisman 2015 - present - ISKUSTVA

Post od Profa » 10 Jul 2020, 13:22

Da, zaboravih, i kada je kupovina u pitanju, koju verziju modela juriti?

Izvinjavam se..

Profa je napisao:
10 Jul 2020, 13:19
Pozdrav dragi moji forumaši,

Prvo da se izvinem ako slična tema već postoji, pa da pređemo na stvar što bi se reklo. Dakle, kao što kaže naslov, interesuju me iskustva i mišljenja onih koji su koristili, poseduju ili su posedovali Renault Talisman-a. Pratim ga od kako su počeli da ga proizvode. Čitajući i istraživajući, naišao sam na svakakve komentare, tipa 1.6 dci motor se loše pokazao u odnosu na karoseriju, jer toliki automobil zaslužuje veći motor sa više snage itd. Onda, da postoje problemi sa tim 1.6 dci motorom, da je nekima otišao dihtung glave motora, da su imali razna curenja, itd. Dalje, da su im se automatski menjači loše pokazali te da je bolje uzeti Talismana sa manual menjačem.. Pa onda dolazi priča, mislim od kada je izašao Renault Talisman 2.0 dci od 200 KS, kako je motor mnogo bolji u odnosu na 1.6 dci, da ne postoje nikakve mane, da je motor savršen, ali opet automatik. Pa sada generalno imam nekoliko pitanja.

Kao što rekoh na početku, da li je iko imao iskustva sa ovim modelom? Ako jeste, koji je bio motor u pitanju, da li je imao nekih problema, koje su mu prednosti a koje mane i kako se automobil generalno pokazao? Neki ga porede sa Audijem A4, neki sa Škodom Superb a neki kažu da nije ništa posebno.

Hvala svima unapred,

:masem: :masem: :masem:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

icanik88nis
Postovi: 20
Pridružio se: 19 Jun 2020, 01:12

Re: Renault Talisman 2015 - present - ISKUSTVA

Post od icanik88nis » 10 Jul 2020, 13:33

Profa je napisao:Da, zaboravih, i kada je kupovina u pitanju, koju verziju modela juriti?

Izvinjavam se..

Profa je napisao:
10 Jul 2020, 13:19
Pozdrav dragi moji forumaši,

Prvo da se izvinem ako slična tema već postoji, pa da pređemo na stvar što bi se reklo. Dakle, kao što kaže naslov, interesuju me iskustva i mišljenja onih koji su koristili, poseduju ili su posedovali Renault Talisman-a. Pratim ga od kako su počeli da ga proizvode. Čitajući i istraživajući, naišao sam na svakakve komentare, tipa 1.6 dci motor se loše pokazao u odnosu na karoseriju, jer toliki automobil zaslužuje veći motor sa više snage itd. Onda, da postoje problemi sa tim 1.6 dci motorom, da je nekima otišao dihtung glave motora, da su imali razna curenja, itd. Dalje, da su im se automatski menjači loše pokazali te da je bolje uzeti Talismana sa manual menjačem.. Pa onda dolazi priča, mislim od kada je izašao Renault Talisman 2.0 dci od 200 KS, kako je motor mnogo bolji u odnosu na 1.6 dci, da ne postoje nikakve mane, da je motor savršen, ali opet automatik. Pa sada generalno imam nekoliko pitanja.

Kao što rekoh na početku, da li je iko imao iskustva sa ovim modelom? Ako jeste, koji je bio motor u pitanju, da li je imao nekih problema, koje su mu prednosti a koje mane i kako se automobil generalno pokazao? Neki ga porede sa Audijem A4, neki sa Škodom Superb a neki kažu da nije ništa posebno.

Hvala svima unapred,

:masem: :masem: :masem:
Ja ti kao neko ko prati ovaj auto mogu odgovoriti, kazu da su 1.6 dci 130 i 160 smece, da su zato povuceni iz prodaje, edc menjaci su dobri, 1.5 dci je dobar, e sad sam izvuci zakljucak. Ovo ti prenosim iz ugla ljudi koji su imali iskustva i to bas ozbiljnog i susrete sa ovim autima. Ja sam licno probao 1.6 dci 160 i oduševljen sam kulturom rada tog motora i menjaca, ali isto sto mogu da ti prenesem, sta god ozbiljnije da se desi sa 1.6 dci 130 ili 160 konja, nema popravke, odnosno jedino resenje jeste drugi motor...
Sto ne mora da znaci da neces imati srece i da te super sluzi na primer neki od tih 1.6 motora...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Talisman 2015 - present - ISKUSTVA

Post od Profa » 10 Jul 2020, 13:37

Hvala na odgovoru icanik88nis,

Da li si možda imao iskustva sa tim novim tipom motora 2.0 i koje je tvoje mišljenje kada je taj tip modela u pitanju?
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Odgovori