Kupovina automobila - SAVET

Razne informacije u vezi kupovine automobila
kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Kupovina automobila - SAVET

Post od kokejn » 21 Jul 2020, 15:21

Pozdrav svima,

Imam dilemu koja me muci. Naime resio sam da kupim auto od 10.000-13.000e i pocastim sebe, nisam imao predstave kako ce ta cifra postati pravi kosmar za mene. Naime nasao sam se tacno izmedju krseva i dve cene a to je stariji automobili koji su po meni precenjeni i kostaju 8-11k i skuplji a dobri primerci koji su 13k+.
Inace sam naravno fan Audija i dosta modela sam vozio i uvek sam zadovoljan i znam da Audi nikad nece ostaviti na putu, ali medjutim malo mi je dosadio dizajn i zeleo bih da promenim.
Gledao sam Mercedes CLA 1.5 DCI motor za koji sam cuo da je mali potrosac, i onako auto je pravi mladalacki ali kad sam usao u njega.... razocarenje.... bukvalno osecao sam se klaustrofobicno sve vreme, prostora unutra za osobu koja je siroka svega 20cm ni toliko....
Potom sam bio siguran da cu izabrati bmw F30 ( slabo se razumem i ne znam koji motor je najbolji, naravno ne gledam motore preko 2 hiljade kubika) i od osobe do osobe i majstora do majstora cujem sve najgore o tom automobilu. Da li je moguce da taj auto toliko kosta da se odrzava meni nije jasno.... Tako da eto zamolio bih za savet ako se neko razume izmedju modela A5,A6 (restyling 2012), A4 ( takodje restryling) A3 ( limuzine ) BMW F30.

Ako neko ima iskustvo ili eto da podeli sa mnom neku pricu. Naravno razumem ja da su to skupi automobili za odrzavanje ali tipa far 1000e, pa od prica da nece da ubaci u prvu i mora nov menjac 3000e. Smatram da niko normalan ne bi uzeo auto posle takvih prica.

Hvala na izdvojenom vremenu.

Pozdrav! *drive*

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45832
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Geza » 21 Jul 2020, 22:21

Ako je duža putovanje, onda A4 do A6. Ako je za grad, onda A3. Pošto već Audi preferiraš...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od kokejn » 21 Jul 2020, 23:40

Geza je napisao:
21 Jul 2020, 22:21
Ako je duža putovanje, onda A4 do A6. Ako je za grad, onda A3. Pošto već Audi preferiraš...
Hvala na odgovoru, ali generalno meni treba auto da me sluzi dobro pet godina. Naravno na prvom mestu po dizajnu i potrebi na prvom mestu mi je BMW F30 ali kao sto sam napisao stvarno sve najgore cujem,a bogami i ovde procitam o tom modelu. Pa me zanima da li postoji ovde neki korisnik ili da neko poznaje nekog ko je od ovih navedenih automobila izdrzao duzi niz godina koriscenja /ne planiram da putujem sa autom svakodnevno, a opet ne zivim u gradu i za sve sto mi treba korisim magistralne puteve ili autoput. Godisnje prelazim 7000-12000km a ponekad i manje od toga, ali mi treba auto da kad god okrenem kljuc mogu da racunam na njega, a opet da zadovolji moj ukus. A3 je svakako odlican izbor automobila - skoro pa pristupacan svima sa odrazavanjem, ali ukoliko bih isao na nesto vece i jace sa nekom normalnom voznjom da li bi me ti automobili sluzili. Zasto pitam ovo, pa prosto kao i vecina ili skoro svi uzimam kredit za auto tako da mi to ne ostavlja prostor da mi automobil svake godine vadi par hiljada evra iz dzepa. Bas sam u nedoumici... :( :( :(

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Ikac » 22 Jul 2020, 01:27

A koje to probleme ima konkretno F30? Ja znam samo za lanac kod nekih verzija dizel motora, ali iskreno ne sećam se da sam pročitao nešto drugo, a da je karakteristično za konkretno taj model.

kami
Postovi: 933
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od kami » 22 Jul 2020, 01:49

Nadjes dobar primerak, odradis lanac preventivno i neces imati problema. Automatik pod obavezno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Krojf » 22 Jul 2020, 02:20

Ja bih za te pare najpre uzeo Škodu superb. Ok potrošač a prelep auto.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od OMP » 22 Jul 2020, 09:42

I meni je superb top auto

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od dzonic87 » 22 Jul 2020, 11:06

7000 godišnje - ne solim, ali verovatnoća je ogromna da će svaki auto biti izuzetno pouzdan

kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od kokejn » 22 Jul 2020, 12:29

kami je napisao:
22 Jul 2020, 01:49
Nadjes dobar primerak, odradis lanac preventivno i neces imati problema. Automatik pod obavezno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
E i to sam dosta puta procitao “automatik obavezno” iskreno ne volim automatike i dosadni su mi nema nista bolje nego kad sam menjam brzine, ali da su manuelni menjaci manje pouzdani nego automatici? Inace lanac bih zamenio svakako preventivno zato i gledam jeftinije malo da prodjem pa mozda cak i koju godinu stariji da uzmem i da mu zamenim lanac. Hvala svima na odgovorima!

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Krojf » 22 Jul 2020, 12:54

Ko jednom sedne u automatik nikad neće poželeti manuelni. Pogotovo ko je često u gradskim gužvama.

A desnu ruku uvek možeš da koristiš za ženskog suvozača, ako ti je već dosadno. :D

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od lami » 22 Jul 2020, 13:24

Ovo jeste tacno, s tim da je manuelac pozeljniji ako trebas da penjes negde gde je podloga losa ili da se izvuces iz blata ili snega. Sa automatikom je ovo teze.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od kokejn » 22 Jul 2020, 15:10

Krojf je napisao:
22 Jul 2020, 12:54
Ko jednom sedne u automatik nikad neće poželeti manuelni. Pogotovo ko je često u gradskim gužvama.

A desnu ruku uvek možeš da koristiš za ženskog suvozača, ako ti je već dosadno. :D
Hahahhaha ima istine, vozio sam automatika tad sam bio i resio da probam i iskreno posle par meseci toliko mi je dosadno bilo pa sam prodao auto, jednostavno i sa drustvom sam i okolinom u stalnoj raspravi svi kazu automatik laksi i bolji za voznju, ali ne znam ja sam nekako stara skola i bez manuelca nema udarca :rofl: :rofl:

Otkinuo sam na taj model F30 ali sve me zanima u vezi njega jer stvarno zelim da ga vozim na duze staze, a opet ne zelim da me iskosta kao jedan stan. :-|

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Ivan » 22 Jul 2020, 15:41

Ljudi zaziru od automatika uglavnom kao strah od nepoznatog, mozda su imali kontakta sa losijim automatikom, nekad su automatici bili sporiji od manuelnog i vise trosili, danas su brzi i manje trose.

Pritom ako zazires od dosadnog onda treba da zazires i od audija, jer je voznja dosadna ili dosadnija nego kod nekih drugih brendova :D

Svakako kod audija je multitronic za izbegavanje, najmanje pouzdan i najlosije se ponasa u voznji.
Trenutno vozim f30 2014 i f10 2016 i meni su to sjajni automobili, bez greske.

Da maksimalno skratim pricu, ne treba da uzmes najbolji auto, vec treba da uzmes auto koji se tebi najvise svidja i koji tebi lezi, a to moras da probas licno.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od kokejn » 22 Jul 2020, 16:04

Ivan je napisao:
22 Jul 2020, 15:41
Ljudi zaziru od automatika uglavnom kao strah od nepoznatog, mozda su imali kontakta sa losijim automatikom, nekad su automatici bili sporiji od manuelnog i vise trosili, danas su brzi i manje trose.

Pritom ako zazires od dosadnog onda treba da zazires i od audija, jer je voznja dosadna ili dosadnija nego kod nekih drugih brendova :D

Svakako kod audija je multitronic za izbegavanje, najmanje pouzdan i najlosije se ponasa u voznji.
Trenutno vozim f30 2014 i f10 2016 i meni su to sjajni automobili, bez greske.

Da maksimalno skratim pricu, ne treba da uzmes najbolji auto, vec treba da uzmes auto koji se tebi najvise svidja i koji tebi lezi, a to moras da probas licno.
Hvala na odgovoru, pa da kao sto sam i napisao Audi mi je iskreno dosadio sa dizajnom koji se nije menjao od 2007. Takodje i probao bih BMW-a i eto bas taj F30, automatici me ne plase, tacnije naravno da me plase zbog losih iskustava ali opet kazem lepsa mi je voznja u manuelnom. Koincidencija od kako sam ostavio ovde temu, tako samo nailazim o pozitivim komentarima za F30 i iskreno odlucio sam se za 316 jer sam cuo da najmanje trosi i da je dosta ekonomican- brzina mi ne treba niti ubrzanje. Vozio sam sve tipove TT-a i divljao tako da sam to prebrodio, sad bih da se skrasim sa lepom limuzinicom i ekonomicnom :pijemcaj: e sad F30 je lep i jos uvek utvrdjujem da li je ekonomican i pouzdan. Taman eto posto vozis F30 da li mozes da mi napises molim te okvirno neke cene odrzavanja i mane na koje bih mogao da racunam ili da obratim paznju pri kupovini? Hvala :pivo:

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina automobila - SAVET

Post od Ivan » 22 Jul 2020, 16:50

Na tom 316d je bas sve rastereceno, nekoliko ljudi na forumu ga je imalo i u sustini sve je sluzio bez greske, neki su ga i chipovali cak. Odrzavanja vanrednog mislim da niko nije imao, cak mislim da sam ja jedini radio veliki servis od svih f30 na forumu, mozda jos neko, a da nisam ispratio.
Mene je izasao 700e veliki servis i 300e servis automatika, ostalo samo redovni servisi i gume, kao na f10.

Dakle gledaj da nije lupan, mehanicki su vrlo dobri, nije neunistiv, ali nema neke specijalno izrazene slabe tacke, najveca zamerka ljudima generalno jeste skup veliki servis od 700e, al ajde.

Ono sto bih ti ja preporucio sto se tice opreme jeste da gledas da ima spolja bixenone, a u enterijeru veliku navigaciju, meni licno dosta menja utisak eksterijera i enterijera, sve ostalo po svom licnom nahodjenju :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori