Kabriolet zenomobil

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kabriolet zenomobil

Post od sasha015 » 02 Avg 2020, 20:54

U mini kuper mozes da stane zena,torba na prednje sediste i 2 torbe pozadi.
Eventualno da mucis decu,na busterima i to pod uslovom da su visa od 135 cm i da zakonski smeju da se voze u busteru.I da zana nabije volan,da prostis,u grudi.
Isto je i sa 206 cc,207 cc,buba cc....Svi ti autico b klase su samo za dvoje.
Za dvoje odraslih i decu 307 cc,megan cc,opel astra h cc.Do 4000 evra.
Ostalo zaboravi,taj fokus je egzotika.Gde ces naci delove za krov.
307 cc i Megana ima xx.

Dalje,dizel zaboravi.Previse je bucan.Po mom ukusu nije nikako.Jes da kida turbo,ali kao traktor da vozis.Kabrio je za uzivanje,nije za divljanje.
Dalje 307 cc ima krov iz 3 segmenta,a opel astra h iz 2 segmenta.
Astrin krov je skladniji,ALI ,ALI 307 cc ima vise nadvijenu soferku nad vozaca i suvozaca.Manje duva,ali pazis da ne ostanes corav.
Moj favorit je 307 cc,pa opel astra h cc,pa tek megan.

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 02 Avg 2020, 22:25

nikom se matori clk na svidja? meni je onako baš AUTO ipo (207 mu stane u gepek :)) žena nije htela ni napred da sedne, kamoli da proba da vozi

307 koji smo gledali je bio baš jadan u odnosu na tu astru, iako je dosta manje prešao... ženi se nije dopao ni u vožnji. ima još jedan koga bi možda sledeći vikend pogledali...

pojavila se opcija za 308cc od poznatog vlasnika, stvarno bez ulaganja, al ne može odmah... pa vagamo

dizel ni na poklon više :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kabriolet zenomobil

Post od lami » 02 Avg 2020, 23:17

Koji motor i koje godiste? Ako je thp (1.6 150)ili vti (1.6 120) stariji od 2011, obrati dobro paznju i ako je poznat vlasnik, pitaj ga koliko trosi ulja.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kabriolet zenomobil

Post od OMP » 03 Avg 2020, 06:59

Nema sta da obraca paznju nego bolje da zaobidje te motore kod pezoa da ga ne bi bolela glava posle, potrosnja ulja je najmanja briga.

Meni se stari clk bas svidja a slk mi je ruzan

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 03 Avg 2020, 08:40

mislim da je ovaj 1.6 150. 2009. šta tačno može da mu fali?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kabriolet zenomobil

Post od lami » 03 Avg 2020, 08:59

Sveeee
Imas ovde clana koji vozi 207cc 1.6 120 konja, to su manje vise isti motori, plus ovaj tvoj ima jos i turbo.
Ima ljudi koji stvarno nemaju problema sa njim, ako taj tvoj prelazi najmanje 15akhiljada godisnje, nema nikakvih problema, verujes mu, onda sto da ne, ali ides na rizik, ako ti je neki dizel pojeo dzigericu, ovaj moze mnooogo vise,.ako krene da zeza.
Jedan od prvih simptoma je povecana potrosnja ulja - litar na hiljadu, dve km i tu mora da se rade gumice ventila i svasta nesto.
Kucaj pretragu foruma vti.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 03 Avg 2020, 10:15

Na google mi je najvise iskocilo od todorovica (koji mrzi i suzuki, pa mi ne spada u objekvine) i par nekih cudnih sajtova, gde krenu da pricaju o vti, pa thp i onda o zamajcu na hdi, sve u istom pasusu...

Vidim da je problem lose gorivo i gradska voznja - obzirom da ce supruga bas u tom scenariju da ga vozi, uh...
takodje lose ulje/odrzavanje - to ovde sigurno nije problem, momak je picajzla i auto je prelazio ispod 15k godisnje (nama je prosek 13k, tako da smo tu negde).

Ne vidim za taj 207cc da li je kupljen nov, koliko je km stvarno presao itd... tema je poveca
Takodje ne mogu da procenim da li je "impact" tog problema - uzmes i bacis auto na otpad, ili platis par stotina evra kao sto sam i za zamajac platio ;) (i posle toga prodao auto sa novim zamajcem :glavomuzid: ) a bitno mi jeste da auto bude pouzdan...

Da se vratim na astru
lami je napisao:
02 Avg 2020, 10:20
Ako joj se toliko svidja, doveo bih majstora da pogleda i ako je sve ostalo u redu, rekao bih ovima sa placa, popravite to i uzimam.
Ja bih rekao da je to mali kvar, ali ako je mali, zbog cega ga nisu sredili na placu.
Sto se tice samog majstora, svi oni imaju tarifu za gledanje auta, sednu sa tobom u auto, odvezes, vratis posle.
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Auto je u Indjiji, ja nemam cak pouzdanog majstora ni u NS (u zadnjih 14 godina, 10 sam sa novim kolima koja idu u ovlasceni servis). Imam u BP, ali on ima sasvim dovoljno svog posla, a ne jos da se voza samnom... nije na placu - covek ga je sam dovezao - i meni je cudno ako je samo osigurac sto ga ne promeni (jedna od opcija koje sam nasao na netu).

CLK koji sam propustio je bio u NS - automatik, drugi CLK (6 manuelni, 200 kompresor) je u pazovi na placu (navodno iz italije, Plac MIkom - iskustva?), kazem meni enterijer deluje dosta potrosenije u odnosu na tu astru npr, a ocekivao bih da mecka bolje trpi habanje, pa samo zato nisam siguran u kilometrazu - sta tu moze skupo da me doceka (osim znaka koji ce da mi kradu na mesecnom nivou :D)
I stvarno sta majstor moze da vidi kad otvori haubu bez da mu dignu auto na dizalinu ili kanal i bez da "procacka"? Da ide - lepo ide :D ali kontam da svaki auto na placu doteraju da kako tako lepo ide, makar par km -- doduse video sam jedan 207cc koji je cvileo cim je upaljen, to mi jasno bilo da nece na dobro da izadje.
Using Tapatalk

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kabriolet zenomobil

Post od lami » 03 Avg 2020, 10:28

Pouzdan i vti/thp tesko moze da bude. Prvo sto je problem da nadjes majstora koji zna ili hoce da se bavi tim motorom. Ako lanac nije menjan do sad, mora da se menja, to je oko 500 evra, ako trosi ulje treba da se skine i glava da se srede gumice ventila, dodje tu vec oko 800 evra.
Mene je za tri godine vti ostavio samo jednom i to je bilo zbog pumpe za gorivo, ali nikad nisam uspeo da ga sredim po mom ukusu - picajzla , na kraju me.je toliko iznervirao zbog tih sitnica da sam kupio potpuno nov auto.
Sto se tice toga da li postoji neko pravilo na kojoj kilometrazi ce se javiti ili zbog odrzavanja, ne postoji. Bio sam u Verano motorsu raspitivao se, kazu automobili kupljeni novi kod njih su imali taj problem i bukvalno su odradili generalku, stucali 1000 evra i nisu resili potrosnju ulja.

P.s.
Sto se tice sta majstor moze da vidi, ako ima dijagnostiku moze da ocita greske i ako je iole dobar, moze da prepozna odredjene zvukove i da vidi da li je nesto pri kraju ili naceto, sto obican laik nema sanse da primeti, ukoliko vec nije imao taj problem na prethodnom autu, ali opet to ostaje kocka, nemaju oni kristalnu kuglu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 03 Avg 2020, 11:58

pitao sam kolegu, kaže 1l/7k što se mene tiče to će biti taman jednom godišnje... lanac je menjan kad mu je vreme bilo (88k) i kaže da pocne da se čuje kad mu je vreme da se menja...

gledam mini što sam kacio, ako dobro kontam, to može biti isti taj vti motor ili ne, jer je 2005?

Opel imam tu (ne)sreću da sam se navozao službenim i znam kako zvuči na 200k, ovaj zvuči i izgleda bolje... znam i kako zvuči kad predje 3000km sa cilindrom manje ili u 3. do Budimpešte.
doduše drugar ne veruje u tu km (mada je meni logična, to nije bio prvi auto nekom). menjač ne nervira, al ne znam jel tako treba ili je nešto zeznut (uglavnom su me nerirala kvačila u opelu uvek). ili ja ne stisnem kvačilo do kraja ili ne legne uvek u brzinu kako treba.

mecku nisam nikad vozio, a baš bih hteo... samo šta ce ona pred vrticem sa tolikim autom :)) a ne mogu da zamislim šta će tu sve da me košta i koliko, 18 god star auto, pa nek i jeste realan km, nije u cvetu mladosti

fazon je što ova kola od 4k, vidim da će odmah da me koštaju još bar 500, a onaj 308 imam samo porez i tablice, doduše ako je na tako lošem glasu motor, prodacu ga nikad...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kabriolet zenomobil

Post od OMP » 03 Avg 2020, 22:07

mini nosi isti taj motor kao pezo sa 120 konja, nesto je bolji od onog sa 150 ali nisu se proslavili ti motori uopste...ako mislis da je taj od koelge top stanje i sve to radjeno uzimaj ga, jer bolji sigurno neces naci na oglasima i sa nepoznatom istorijom, ali ja ne bih uzimao taj motor pa kako god bio dobro odrzavan, ne znam ni jednog ko je vozio ili vozi te motore a da se nije zalio, a znam bar 10ak ljudi koji su ih imali u raznim kolima.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kabriolet zenomobil

Post od sasha015 » 04 Avg 2020, 10:19

Cisto da vidis koliki ti treba auto za decu,da ih smestis komotno pozadi.
Vidi sa suprugom da li joj uopste odgovara toliki auto za svaki dan.
Rentiraj par dana,nek proba kako to izgleda,nemoj se zaletati.
Prikačeni fajlovi
IMG_20200804_101640.jpg
IMG_20200804_101640.jpg (148.42 KiB) Pogledano 1749 puta

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kabriolet zenomobil

Post od starac vujadin » 04 Avg 2020, 11:40


danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 04 Avg 2020, 18:07

ok Ford, ali kako da znam da li je u boljem stanju od te astre, takodje nemam majstora, a još mi je dalje od Inđije?

u astru mi deluje da stajemo, veći je stao, kao i u 307, 308 ćemo ovih dana... u clk je supruga bila komotna pozadi, pa ne bi ni za decu bio problem ;)



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kabriolet zenomobil

Post od Delija » 04 Avg 2020, 18:53

Odresi kesu, sta si se stis'o :P
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kabriolet zenomobil

Post od danijel00 » 04 Avg 2020, 19:00

videćeš pošto su deca ;) a inicijalno je htela pluriela, sad smo već na 3x više;)

obzirom na use case, I pluriel je previše :)) al neka

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Using Tapatalk

Odgovori