Fabia za Astru G

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od steva_anya » 31 Mar 2012, 03:38

Odavno nisam pratio cene, i koliko me secanje sluzi, ili tvoja Fabija treba biti brutalna ili Astra H ocajna da bi bila zamena "kljuc za kljuc". Astra H u prstojnom stanju bi trebalo da je skuplja od Fabije 1.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Fabia za Astru G

Post od trojanac » 31 Mar 2012, 07:34

Svakako da Astra mora biti skuplja i taj dogovor glava za glavu mi nikako ne deluje siguran za tebe.
Što se oglasa tiče, eno na polovnim automobilima ima 8 Astri H, sve ispod 5.000e, a 2004-05 godište. Bez da ulazim u diskusiju o kakvim je primercima reč, samo navodim kakva je ponuda.

Nego sad meni nije jasno, otkud Astra H u priči?
Nisam poznavalac pa neću da lupetam, ali iz nekih razgovora koje sam čuo, stekao sam utisak da je Astra G znatno povoljnija za održavanje, a i pouzdanija.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od Day Walker » 31 Mar 2012, 11:26

Ne znam sta bih ti rekao za tu astru, posalji mi link da bacim pogled.
Ja cu moju Astru prodavati uskoro, ali nema sanse da spustam cenu ispod one koju sam zacrtao.


EDIT:
Ako vec gledas neku do 5ke, ova ne izgleda lose:
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... inport/#11
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od nixa » 31 Mar 2012, 12:20

Uh, ja bih izbegao rent-a-car sa više od 100kkm...

Mislim da ti je realnije da ciljaš na Astru G (ako ne želiš puno para da daš, a da ipak voziš dobar auto). A i za G Astru mislim da ćeš teško proći ključ za ključ...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fabia za Astru G

Post od sebekkg » 31 Mar 2012, 12:23

ma trazim neke astre dizel do 2004 godista. ali ne mogu da nadjem neke koje valjaju, ako nadjete neke koju su dobre, slobodno postavljajte ovde, znaci treba mi 4/5 vrata, da ima klimu, i da nije onaj nasminkani za prodaju. Tako da se nadam da ce biti oglasa

@dw, ovaj mi nekako izgleda dosta cuckan sa desne strane.,a i rade volje bih dizela, nekako mi je slab benzinac, i trosi vise.
Slika

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Fabia za Astru G

Post od kvcali » 31 Mar 2012, 12:40

Ako uzimas G dizelku nemoj 1.7 slabasna je bolja je opcija 2.0 a i moze da se cipuje na 120-25 konja i onda ide odlicno, ima lanac, i jedini problem kod njega je bosch pumpa koja sad i nije problem pale su cene remonta i mehanike i problematicne elektronike, i naravno turbina ko i na svim autima, ostalo je neunistivo, znam za jednu vectru sa tim 2.0 dti motorom od 500k sluzbenu koja jos radi perfektno, nije otvaran motor prakticno neunistiv, a i nema plivajuci zamajac. sad je na tebi sta ces da odlucis ;)
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od Day Walker » 31 Mar 2012, 14:16

sebekkg je napisao: @dw, ovaj mi nekako izgleda dosta cuckan sa desne strane.,a i rade volje bih dizela, nekako mi je slab benzinac, i trosi vise.
Veruj mi da je benzinac jaci i brzi, s tim da nemas osecaj kao u dizelu da ubrzava, a ustvari samo te Nm lepi za sediste..
Kod benzinca mozes gas da ugradis bez problema..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Fabia za Astru G

Post od Floyd » 31 Mar 2012, 14:21

nixa je napisao:Uh, ja bih izbegao rent-a-car sa više od 100kkm...
Ja bih izbegao rent a car uopste :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Fabia za Astru G

Post od Bax » 31 Mar 2012, 19:20

Kois Astre G benzinac 1,6 16v, jede dizele za dorucak, osetna razlika u performansama.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Fabia za Astru G

Post od Misha » 31 Mar 2012, 20:31

kvcali je napisao:Ako uzimas G dizelku nemoj 1.7 slabasna je bolja je opcija 2.0 a i moze da se cipuje na 120-25 konja i onda ide odlicno, ima lanac, i jedini problem kod njega je bosch pumpa koja sad i nije problem pale su cene remonta i mehanike i problematicne elektronike, i naravno turbina ko i na svim autima, ostalo je neunistivo, znam za jednu vectru sa tim 2.0 dti motorom od 500k sluzbenu koja jos radi perfektno, nije otvaran motor prakticno neunistiv, a i nema plivajuci zamajac. sad je na tebi sta ces da odlucis ;)
+1

Preporuka za Astru 1.8 16v,ide odlicno,ne trosi puno vise od 1.6 i dobro podnosi plin. ;)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od noob » 01 Apr 2012, 10:02

Bolje gledaj CDTi umesto DTi :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fabia za Astru G

Post od sebekkg » 01 Apr 2012, 13:03

pa ne znam ima li za te pare da se nadje 2.0 cdti, 1.7cdti i mozda uz doplatu. ALi zato gledam da je neki auto 2002-2003. godiste, ali meni je auto u odlicnom stanju pa ne bih da zurim i uzmem nesto gde bih ulagao jos 700-800e. Sad su skupe pare, sad je oskudacija.

Off topic
Tako da ako imate nekog prijatelja sa dobrom ponudom, bio bih zahvalan
Slika

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od noob » 01 Apr 2012, 14:58

Moj savet, ako ti je auto u odličnom stanju onda kako naš narod kaže "ne traži hleba preko pogače" da ne zabodeš neki krš u koji ima da se ulaže i ulaže a imaš odličan auto sa kojim nemaš problema :)

Što se tiče astre g 1.7cdti, vozi moj prvi komšija i dobar drugar, ali je mlađa 2006 čini mi se, malo je prešla, nije lupana, kupio je novu ovde i on je prvi i jedini vlasnik, takav auto bih smeo da preporučim nekom i smeo da uzmem za sebe, on bi prodavao i uzimao noviju vektru ili astru h, mogu da ga pitam za cenu ako te zanima. Auto tuga malo troši i jeftin je za održavanje, nema nikakvih kvarova, ono što se meni ne sviđa kod ovih motora je kad dođe zima i minus, baš sporo diže radnu temperaturu motora :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Fabia za Astru G

Post od sebekkg » 01 Apr 2012, 15:47

tu se slazemo sa razmisljanjem, zato cu i pre gledati auto sa preporukom, kao tvog komsije. nego da srljam u nesto, auto mi jeste u odlicnom stanju, znaci nema da se ulaze nista, jedino sto mi vise ne treba karavan, pa zbog toga, inace ovako.... :zbunjen: nema razloga.

pitaj bas komsiju koliko trazi za njega ili da li bi se menjao.
Slika

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Fabia za Astru G

Post od noob » 01 Apr 2012, 15:56

Neće se on menjati (osim ako nije novija astra ili vektra baš u top stanju, gledao je u komnenovicu jednu vektru, razmišlja se da menja njegovu astru za tu vektru, ne znam na koliko su mu u komnenovicu procenili astru), karavan ga ne zanima to znam.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Odgovori