SUV dilema

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 28 Jan 2021, 20:35

Day Walker je napisao:Bolje onda gledaj bez panorame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I gledam da bude bez panorame. Ne ložim se ja na panoramu nego izleteo mi jedan dobar primerak sa panoramom pa rekoh ako panorama nije tolika drama kod Tiguana i uopšteno Wagena toga godišta da razmatram auto. Ali ako je učestala pojava ovo što piše Ljubitelj onda bih zaobišao primerke sa panoramom. Šteta što panorama ide baš često u tim višim paketima opreme.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 28 Jan 2021, 21:00

Moj iskreni savet da se fokusiraš da nađeš što bolji primerak. Lepo je imati opremu, ali dobri primerci sa dobrom opremom su po pravilu dosta skuplji - a naš narod se uvek polakomi kada vidi auto sa dosta opreme koji košta isto kao i onaj sa osnovnom opremom (bez obzira što se ispostavi da je auto krš na kraju)

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 29 Jan 2021, 18:49

Naravno da je fokus na stanje, a ne na opremu, ali ne želim da kupim polovan auto od 12000 evra, a da nema recimo tempomat ili nešto slično tome. Svestan sam da dodatna oprema mora o da se plati, ali nije to sad neka prelika razlika u ceni barem kod polovnjaka.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 30 Jan 2021, 07:05

Tempomat, automatsku klimu, parking senzore podrzumevam pod osnovnom opremom :-)

Kažem to jer ljudi generalno vole "televizore" (infotainment) u kolima, iako su kod pojedinih modela toliko zastareli da su neupotrebljivi
Poznanik je pre mesec dana propustio perfektno očuvan superb zbog "malog ekrana" (a superb je tolko očuvan bio da sam se pitao da li je neko nekada sedeo na zadnjim sedištima (koža je bila u perfektnom stanju i gepek je bio kao da je izašao iz salona) i kupio drugi koji je, pa minimum 30%, manje očuvan samo zato što je imala veći ekran Slika


kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: SUV dilema

Post od kovalski » 07 Feb 2021, 21:46

@Munja666

Ja sam u istom razmišljanju sada - tražim istu kategoriju auta za otprilike isto para, možda do 14k max. S tim što ciljam na 4-5 god star auto (2016. ili mlađi).

Bio sam juče da probam Tucson-a, test vozilo u Hyundai centru u NS. 1.6T 177KS. Auto je strava, čak i kad ga poredim sa svojim Kia cee'd 2014. 1.6 GDI (koji uopšte nije loš).
Tucson samo traži gas i vozi se super, turbo benzinac je dobra mera za moj stil vožnje (malo sportskiji). Potrošnja je...pa, takva kakva je i ne može se očekivati drugačije od benzinca. Nekih 10.5 - 11 l po gradu.
Dizel nisam probao. Ne bih se libio da kupim i dizel (pogotovo jer su gotovo jedino dizeli dostupni kod nas), ali sam malo zabrinut zbog stila vožnje koji imam, da mi neće odgovarati.

Treba da probam još Kia Sportage, Škodu Karoq, Mazdu CX-5, Nissan X-Trail.

Qashqai i Kadjar sam otpisao - prvi jer je manji od Tucsona, a drugi mi se ne sviđa.

Moj zaključak do sada je da se Qashqai ne treba uzimati ako je prostor prioritet.
VAG je skup.
Mazda je OK, ali servisna mreža me brine (i kasnije održavanje).
X-Trail je velik, ali možda dobra mera u svakom smislu. Jedino je malo arhaičniji od ovih ostalih, pogotovo što se tiče multimedije, naprednijih sistema i sl.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 07 Feb 2021, 22:58

XTrail nije uopšte tako veliki kao što se čini. Ovaj model je bukvalno naslednik Qashqai+2 modela, a ne prethodnog XTrail-a.

Ne znam šta očekivati u ovom segmentu. Možda Mazda ako se traže neke emocije i recimo kako se vozi. Međutim Kodiaq/XTrail su nekako najpraktičniji za porodicu recimo.

Kadjar treba probati, ima više mesta od Qashqai-a.

Probaš, vidiš, odlučiš, ni jedan čovek nije isti - možda to jedno više leži od drugog.
Tucson je odličan, ali meni recimo je enterijer (naročito pre FL-a) užas sa onom plavkastom plastikom
I malo su Koreanci postali bezobrazni što se tiče podrške tj cene rezervnih delova

Možda CRV?

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Woodoo » 08 Feb 2021, 01:07

Čovek napiše da je otpisao kadjara i qashqaija a ti mu opušteno kažeš da proba prvog jer ima više mesta od drugog. :kuku:

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 08 Feb 2021, 07:24

Reko sam da proba - šta košta? Meni je bio skroz neprihvatljiv dok nisam isprobao uživo, kada je postao okej

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: SUV dilema

Post od kovalski » 08 Feb 2021, 07:52

S obzirom da se kupuje polovan auto i da je (nepomenuti glavni) prioritet i stanje konkretnog primerka, možda će se vidici proširiti.

Kad budem gledao ostale, verovatno ću obići i Kadjara, čisto da vidim kako deluje. Mada, ovako, na oko - ne dopada mi se i ne bi mi bio izbor.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 08 Feb 2021, 08:11

Verujem da ti 4x4 nije prioritet?

Šta znam, ja Kadjara nisam uopšte gledao u početku - ali mogu se naći dobri primerci. Ima dobre dizel agregate, dobra sedišta, dobre farove i možeš čak naći primerke sa Bose ozvučenjem koje je stvarno dobro (a da ne pređe navedenih 14k eur) - od svih multimedijalnih stvari jedino ovo primetiš i uživaš dok se voziš.

Ne kažem da kupiš, već samo da probaš pošto je meni uživo, nakon probne vožnje postao skroz prihvatljiv (a ni na slici nisam mogao da gledam isti).

Jer jedno od ograničenja jeste, pretpostavljam, da nađeš i što bolji primerak za do 14k eur?

A vidim da polako kreću da se pojavljuju i polovni 1.3TCe primerci (jedan u Yu autu u Kg-u)


kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: SUV dilema

Post od kovalski » 08 Feb 2021, 08:24

4x4 nije prioritet. Bilo bi lepo imati, iako nosi sa sobom neke potencijalne dodatne troškove, ali ne mora.
Plus su takvi primerci po pravilu skuplji.

Ako nađem primerak koji ima sve, samo ne 4x4, i uklapa se u budžet, uzeo bih.

I da - što bolji primerak za do 14k.

Hvala na sugestijama. ;) Svakako ću pregledati i Kadjara uživo onda kad budem ozbiljno pregledao.
Kupovina mi nije hitna, može da se čeka neko vreme, pa da naiđe ono što valja.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Woodoo » 08 Feb 2021, 08:44

Kajdar je najgori crossover koji sam imao priliku da vozim, mislim na vozne karakteristike i nisam jedini na temi koji ima ista iskustva.

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: SUV dilema

Post od kovalski » 08 Feb 2021, 09:07

Isprobaću. Mislim da jedino tako može da se stekne utisak kakav je koji auto - izvozaš i isprobaš sve, pa uporediš prema onome šta tebi odgovara.

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: SUV dilema

Post od Milan » 08 Feb 2021, 11:45

Zanimljiva tema jer praktično obrađuje i moje dileme.

Posle svemirca bih voleo nešto malo veće zbog relativno čestih odlazaka u prirodu, kamping, planine i sl ali i da izgled isprati avangardni izgled i spolja i iznutra kada je u pitanju civic 8. generacije. Bukvalno jedino što mi to ispunjava je kaškai mk2, sve ostalo mi je nekako ili ružno iznutra, ili spolja ili preveliko i sl...

U svakom slučaju ok je ovo sve pročitati :)

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: SUV dilema

Post od jaksa » 08 Feb 2021, 11:47

Posle svemirca kaškai će ti biti mali.

Odgovori