SUV dilema

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 10 Mar 2021, 12:03

Po onome iznad što sam okačio u EU (+ch) je bolje prodavan i od Karoq-a, po automatizmu sigurno se bolje prodaje i od Seat-a

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7059
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: SUV dilema

Post od DukeNS » 10 Mar 2021, 23:57

noodles je napisao:
01 Mar 2021, 19:28
Da li ima neko da je probao/vozio novi Sportage, 2020- ?
Zanimaju me neka realna mišljenja ZA i PROTIV tog T-GDI motora... Kapiram ja da je turbo-turbo, ali me zanimaju baš neka vaša mišljenja.
Gde god da vidim recenzije, "običan 1.6 GDI je slab za tu karoseriju".
Običan 1.6 ima 132hp, a t-gdi 1.6 177hp.

To su pričali i za Ceed-a, ovog što vozim, 1.4 100 konja, 1250kg.
Za moj stil vožnje i za ono kako koristim auto, ja sam stvarno zadovoljan. Kapiram ja da će sa turbom da "zalepi za sedište" i da ću bez problema da zaobiđem nekog na ibarskoj, ali meni to nije nešto "što me loži".
Ono što grubo stoji na papiru, je da je T-GDI u istom paketu opreme skuplji za 2000€ i da je potrošnja veća, pogotovo u gradskim uslovima.
Sad, ne znam kakvo je održavanje auta, redovni servisi, itd. ili je to sve isto kao i kod običnog GDI-a?
Pre 2 godine, dok sam čekao redovan servis, jedan od prodavaca se častio novim ceed-om, ja ga pitam, "da li je uzeo turbo?", on kaže da nije, "nije baš siguran da je KIA dobro rešila te turbo motore", šta god mu to značilo.
To me nešto ne tangira, 7god garancije pa kako god. Auto bi se u velikoj većini vozio u gradskim uslovima i nikakvo divljanje.
Pa sad, ako ima neko nešto da doda na tu temu... ;)


Ja sam vozio Tucsona sa tim motorom i manuelnim menjacem u test vozilu. Bio sam jako blizu kupovine istog sa automatskim menjacem, ali kako nisam uspeo da se snadjem i probam ga u toj varijanti, nisam hteo da se kockam i igram na slepo. Kasnije sam svakako odustao od promene auta.

Najveca mana mi je bila uzasno trom start i to bi me jaaaako nerviralo u svakodnevnoj voznji. Kasnije on lepo povuce, nema sta, ali to kretanje iz mesta i niski obrtaji u svakoj brzini bi u modernom motoru morali biti bolji. Zato sam i hteo da probam automatik...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: SUV dilema

Post od Dare4x4 » 11 Mar 2021, 11:25

Osetno je tromiji dok se ne zagreje bar do nekih 70 stepeni. Nije da ne ide ili da nešto kašlje ali nema onaj odziv kao kad se zagreje.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV dilema

Post od Ivan » 11 Mar 2021, 20:19

DukeNS je napisao:
10 Mar 2021, 23:57
Najveca mana mi je bila uzasno trom start i to bi me jaaaako nerviralo u svakodnevnoj voznji. Kasnije on lepo povuce, nema sta, ali to kretanje iz mesta i niski obrtaji u svakoj brzini bi u modernom motoru morali biti bolji. Zato sam i hteo da probam automatik...
Ovo je meni smetalo i kod bmw 5 sa manuelnim menjacem, cak i starim e39, e60, pa i f10, a i x3 koje sam probao isto je izrazeno to, a kod automatika se ne oseti.

Tezak auto trazi vise snage na nizim rpm, a automatici to mogu da savladaju.

Ovi automatici sto imaju vise brzina od manuelca obicno imaju kracu prvu brzinu, pa efektivno i vise snage u njoj, a planetarni automatici mogu da proklizavaju bez habanja pa tako dizu obrtaje bez problema i ne mogu da se udave da im padnu obrtaje i da motor padne u rezim bez snage.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: SUV dilema

Post od gazza » 20 Maj 2021, 20:41

jurio sam se juce sa jednim DS7 crossback od kavale do soluna, potpuno sam impresioniran dizajnom i drzanjem na autoputu. jos u nekoj bakarnoj boji koja se divno presijava u zalasku sunca, uzivancija.
isli smo prosecno oko 150, povremeno nam se ubacivao jeep compass za poredjenje, dupe mu mnogo vise radi u krivinama, kao da ima neku elektroniku koja ga "ispravlja" ali sa trzajevima, bukvalno. DS7 toliko smooth i ugladjen, kao da je neko vozilo normalne visine zalepljeno za put. a dupe mu je lepse od jaguar SUV-a onoliko, bas su uboli dizajn. kako se prodaje ne znam ali jedva cekam da za neke normalne pare krenu da dolaze polovnjaci ovde.


http://www.netauto.rs/srpski/news/artic ... v-u-ponudi#

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: SUV dilema

Post od Ikac » 15 Jun 2021, 00:26

Imao sam danas priliku da vozim kratko bukvalno novog Dustera 1.3 130 konja. Iskreno premašio je moja očekivanja. Motor je odličan, tih, vuče dobro i generalno ceo auto je dosta tih unutra. Udoban je, lepo upija rupe, čak je i na makadamskom putu udoban. Menjač mi se i nije nešto dopao preterano, nekako mi je čudan osećaj kada se menjaju brzine, a i malo su mi kratki prenosni odnosi ili bolje reći brzine su nekako preblizu, kao da ima jednu brzinu viška, ali generalno može da prođe. Najveća mana po mom mišljenju je volan, koji je previše lagan. Znači imao sam osećaj kao da nije povezan sa točkovima, kao kada se na fiatu uključi city servo i što je najgore takav je i na većim brzinama tj. bar do 80-90 km/h, nisam ga vozio brže. Ova verzija koju sam vozio, bila je baš dobro opremljena, možda je čak i ful oprema, pa je možda i to popravilo utisak, koji je generalno dobar i kao što rekoh gore, premašio je moja očekivanja.

Odgovori