SUV dilema

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Dačijaš
Banned
Postovi: 21
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:22
Garaža: Dacia Logan ph1
Lokacija: Újvidék

Re: SUV dilema

Post od Dačijaš » 05 Mar 2021, 17:37

dispy je napisao:
05 Mar 2021, 15:08
Dačijaš je napisao:
dzonic87 je napisao:
05 Mar 2021, 00:56
Dačijaš je napisao:Moja guma je visine 165/80 R14 na Dačiji. Vikendaški putevi po Fruškoj gori ... piece of cake (parče kolača). Mogu prilično brzo preko ležećih policajaca bez posledica. Visok mi je klirens kao na Škodinim džipovima :D ... pardon SUV-jima.
Pa sad... Mogu i krosoveri da se iskoriste za teren - samo treba imati onu stvar i srce za to
X-Trail je ozbiljan automobil. Ništa protiv tog vozila nisam rekao. To je srednji SUV sa dobrim klirensom i velikim točkovima (felna+guma).
Ivan je napisao:
05 Mar 2021, 08:57
Ne, ne i ne.

Samo logan, a duster je precenjen izmet i kvazi SUV.
Duster nema luksuzan enterijer i šminku ali ima klirens 21cm i velik točak (felna+guma). Sa 4x4 na terenu je bolji od mnogih ušminkanih gradskih SUV-ija. Upravo se Duster u firmama često koristi za terenske svrhe i dobro se pokazao (gorske službe, poljoprivredne firme i slično). Što se motora tiče to je samo stvar izbora ali svi znamo da je svaki Renaultov motor pouzdan i kvalitetan (dezel, benzin/gas). Nijedna Dačija ne služi za sticanje prestiža, već da se koristi ... ono kada ti stvarno treba auto ..

Ovaj Vladpetar je stvarno neki hejter. Verujem da nikakvih kvarova nije imao na svom kvazi Vagenu pa se pravi važan :kezo:
P.S. Duster je bolji terenac od Kodiaka. Nije luksuzan niti skup, ali je na terenu bolji.
Ako ćemo tako, i Niva je bolji terenac od Dustera, zar ne? Voleo bih nekako da potkrepiš ove tvrdnje da je bolji od Kodijaka, mislim da nisi u pravu.

Svakako da je Niva loš auto, ali za neke ljude je idealna (ko živi na planini, radi u šumi, bez puta...). Gledao sam cenovnik za Dustera, najjeftiniji 4x4 je dizel, 18500. To je već jaka cifra za Dačiju. Benzin 4x4 je još skuplji. Za te ili malo jače pare ima boljih automobila sa sličnim karakteristikama. I ponovo, kome je off-road važan, da, duster je dobar izbor. Za one koji će jednom u par meseci sići sa asfalta prvo ne treba 4x4, drugo ima boljih rešenja od Dustera.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ograničavamo se dakle samo na terenske osobine vozila. Klirens Kodiaka bio bio 18cm, a Duster 21cm. Neko reče već da su prilazni uglovi kod Dustera sasvim dobri. Kodiak je predugačak za svoju veličinu točka i svoj klirens da bio ozbiljniji terenac. Duster je kraći i višlji. Kodiaku baš treba 4x4 zbog svoje dužine(težine) dok mislim da bi se Duster snašao i samo sa prednjim pogonom. Kodiak bez 4x4 bi bio prava kanta.

Lada Niva se ne može porediti sa Dusterom jer je nekoliko stepenica ispod u pogledu bazičnog kvaliteta i pouzdanosti. Tačno je da Lada ima dobru fiziku (kratka, visoka, prilazni uglovi, uska felna i visoka guma) i tu se sve završava. Sa druge strane Duster je tehnički napredniji auto u svakom pogledu.

Ima boljih rešenja od Dustera ali ne za te pare.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Vladapetr » 05 Mar 2021, 17:41

Šta je tehnički naprednije, nema kurble za prozore vozača i suvozača? Za zadnja stakla može isto, ali kao dodatna oprema :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: SUV dilema

Post od Maksimus » 05 Mar 2021, 18:28

Sale ne lupetaj vise leba ti.
Niti kodiaq ima mali tocak za svoju velicinu,niti se 4x4 sistem uzima zbog duzine vozila :rofl: ,a pominjati teren i prednju vucu je vec domet komedije.

Kad vec pametujes ako ti nije problem pojasni kako je to x trail ozbiljan auto sa velikim tockom a kodiaq kanta? Bukvalno su istih gabarita,a gume im se razlikuju za neverivatnih 10mm u precniku :rofl:

Ne znam koju satisfakciju nalazis u trolovanju po forumima i iznosenju gomile gluposti. Ako ti zapravo verujes u ove hrpe inkoherentnih nonsensa koje pricas to je tek tuzno.

Dačijaš
Banned
Postovi: 21
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:22
Garaža: Dacia Logan ph1
Lokacija: Újvidék

Re: SUV dilema

Post od Dačijaš » 05 Mar 2021, 19:29

Maksimus je napisao:
05 Mar 2021, 18:28
Sale ne lupetaj vise leba ti.
Niti kodiaq ima mali tocak za svoju velicinu,niti se 4x4 sistem uzima zbog duzine vozila :rofl: ,a pominjati teren i prednju vucu je vec domet komedije.

Kad vec pametujes ako ti nije problem pojasni kako je to x trail ozbiljan auto sa velikim tockom a kodiaq kanta? Bukvalno su istih gabarita,a gume im se razlikuju za neverivatnih 10mm u precniku :rofl:

Ne znam koju satisfakciju nalazis u trolovanju po forumima i iznosenju gomile gluposti. Ako ti zapravo verujes u ove hrpe inkoherentnih nonsensa koje pricas to je tek tuzno.
Ne znam ko ti je taj Sale, ali evo jedan link pa pogledaj uzimajući u obzir i cenu vozila. Ovo je zimski test po snegu pa nije kompletna slika. Za komletan utisak seti se razlike u klirensu i nemoj da troluješ ..... leba ti.


Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: SUV dilema

Post od Maksimus » 05 Mar 2021, 19:40

Pa buduci da zapravo ponesto i znam o off roadu mi je malo smesno kovanje dustera u zvezde :mrgreen:
Ja na ovom snimku ja ne videh apsolutno ni jedan dokaz da je kodiaq hendikepiran,jer kroz sve ovo bi bez problema prosao bukvalno svaki auto sa zimskim gumama a kamo li SUV sa 4x4.
A kad vidim kako su odradili duster u odnosu na kodiaqa kodiaq mi se cini dzabe :kezo:

A pitanje je bilo za x trail u odnosu na kodiaq(a ne duster),tako da tek ne vidim kakve veze ovaj snimak ima ;)

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 05 Mar 2021, 19:45

Kodiaq je baš, po meni, odličan za svakodnevni porodični all-rounder (kao i XTrail)

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV dilema

Post od Ivan » 05 Mar 2021, 19:59

Jel ima neki test duster vs bentley bentayga, to je prava konkurencija. Mada je sigurno duster bolji.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: SUV dilema

Post od mix024 » 05 Mar 2021, 20:35

Pa zato i nema.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: SUV dilema

Post od Geza » 05 Mar 2021, 21:08



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: SUV dilema

Post od carov2 » 05 Mar 2021, 21:29

Konačno neka živina na forumu...dobro je to, bez takvih likova forum nije "forum".
Mora malo da se ima "ispred zadruge" duha.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: SUV dilema

Post od gazza » 05 Mar 2021, 22:01

deluje da ne zalazis na korona vaks teme, tamo vec mesecima puca od zadrugarstva, uvek se nadje neko da unosi zivinu na forum

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: SUV dilema

Post od member » 05 Mar 2021, 22:50

Čitam ovu SUV dilemu, ali ništa ne razumem. Što puštate ovakve trolove?

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: SUV dilema

Post od jaksa » 05 Mar 2021, 22:52

Pa jer je dosadno inače :)

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: SUV dilema

Post od carov2 » 05 Mar 2021, 23:41

gazza je napisao:deluje da ne zalazis na korona vaks teme, tamo vec mesecima puca od zadrugarstva, uvek se nadje neko da unosi zivinu na forum
Realno, auto forumu ne treba živina kod takvih tema.
To se sada može naći svugde...svakog dana srećem stručnjake.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Dačijaš
Banned
Postovi: 21
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:22
Garaža: Dacia Logan ph1
Lokacija: Újvidék

Re: SUV dilema

Post od Dačijaš » 06 Mar 2021, 00:05

Maksimus je napisao:
05 Mar 2021, 19:40
Pa buduci da zapravo ponesto i znam o off roadu mi je malo smesno kovanje dustera u zvezde :mrgreen:
Ja na ovom snimku ja ne videh apsolutno ni jedan dokaz da je kodiaq hendikepiran,jer kroz sve ovo bi bez problema prosao bukvalno svaki auto sa zimskim gumama a kamo li SUV sa 4x4.
A kad vidim kako su odradili duster u odnosu na kodiaqa kodiaq mi se cini dzabe :kezo:

A pitanje je bilo za x trail u odnosu na kodiaq(a ne duster),tako da tek ne vidim kakve veze ovaj snimak ima ;)
Gde piše da ti nešto znaš o off roadu ? Nikada nisam kovao Duster u zvezde. Samo sam rekao da je bolji na terenu od Kodikaka, dok u svemu ostalom bolji je Kodiak. Nikada nisam rekao da je Kodiak hendikepiran. O čemu pričaš ? U vezi pitanja za X-Trail, pa mrzi me da ti odgovorim. Snimak je Duster vs Kodiak vezano za moja prethodna izlaganja. Nisi ti centar svemira.
carov2 je napisao:
05 Mar 2021, 23:41
gazza je napisao:deluje da ne zalazis na korona vaks teme, tamo vec mesecima puca od zadrugarstva, uvek se nadje neko da unosi zivinu na forum
Realno, auto forumu ne treba živina kod takvih tema.
To se sada može naći svugde...svakog dana srećem stručnjake.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Gde piše da si ti neki stručnjak. Odakle crpiš kredibilitet. Zašto misliš da sam ja trol, a ti nisi. Sa moje tačke gledišta ti si trol. Ovo nije forum tvog omiljenog brenda, već forum ljubitelja raznih automobila ako nisi primetio. Možeš da se slažeš ili da se ne slažeš i to je sve. :pravilnik:

Odgovori