SUV dilema

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 27 Dec 2020, 14:11

X-Trail je odličan, ali to nije nikako auto za grad, em je teži em dosta više troši i u krajnjem slučaju u tom godištu je dosta skuplji... E sad i meni Kadjar deluje kao malo prostraniji i veći barem bi tako trebalo neznatno je duži i širi, ali mi je spilja QQ neuporedivo lepši i imam utisak da je iako ista kooperacija da bi trebalo da je Nissan kvalitetniji od Renault-a i da mu kao polovnjaku sporije pada cena. Mislim da Renault-u ubedljivo od svih Francuza najbrže pada cena.. Osim toga kapiram da je sve na strani Kadjara zbog samih dimenzija.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 27 Dec 2020, 15:26

Moje iskreno mišljenje da je Kadjar ipak bolji auto generalno u odnosu na QQ.
Unutra je kvalitetnije sklepan i po meni se lepše (udobnije) vozi.

I infotainment u Kadjaru ima nekog smisla, dok u QQ je čisto reda radi

Takođe mislim da moraš dosta da probaš i da nađeš pravi primerak jer se kadari i QQ mahom uvoze kao službena vozila iz inostranstva (nagledao sam se svakakvih) pa treba otvoriti četvoro očiju.
Kažem ti ovo skroz objektivno, jer gledamo za lepšu polovinu jedan i da nam služi kao sekundarni auto za blaži offroad (4x4) i prosto ne verujem da vozila budu toliko izakana da deluju kao groblje naspram moje C5ice koja je prešla 340k km

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 27 Dec 2020, 19:16

Išao sam danas da probam nekog 1.5 dci QQ-a i šta znam sve je suprotno od očekivanja. Mesta u kabini mi je delovalo da ima sasvim dovoljno više nego što sam očekivao. Najviše me je razočarao menjač koji je totalno neprecizan - brzine su nekako predugačke, u odnosu na Wagena deluje u najmanju ruku čudno i gepek koji je sa tim duplim dnom totalno nepraktičan da ne kažem smešan. A nisam se nešto ni oduševio ni sa oslanjanjem, poprilično oseća rupe i neravnine...možda je ovo bio samo loš primerak...
Ne znam na šta misliš kad kažeš da infotainment ima radi reda. Navigacija deluje ok, samo da je ekran malo veći, ne deluje mi da je ni na Kadjaru ništa veći ni da ima neke dodatne funkcionalnosti koje nema QQ.




Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: SUV dilema

Post od Dođoš » 27 Dec 2020, 19:18

Tiguan srče 10L po gradu i teško jako teško da može ispod toga.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 27 Dec 2020, 20:21

Kadjarov infotainment je dosta bolji (iako nije ni on nešto posebno). Bolja rezolucija ekrana i bar meni lepše deluje.

Najbolje je da probaš i jedan i drugi u isto vreme (ima ih svuda, pa verujem da to nije problem) i samo će ti se kazati.

Potrebno je isto naći dobar primerak (pa i to treba uzeti u obzir)

Edit: mada sam ja čovek koji uopšte i ne gleda te ekrane. Zanima me samo da auto bude u dobrom stanju, a ne da bude razvaljena krntija (kojih su puni oglasi i mogu se prepoznati veoma lako, samo ako znaš da gledaš i da si imao duži vozački staž u ok autu).

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: SUV dilema

Post od Dođoš » 27 Dec 2020, 20:49


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: SUV dilema

Post od gazza » 27 Dec 2020, 21:55

kakvi renoi, kakvi nisani, beži od toga kao đavo od krsta ako nije u garanciji.

ova epizoda me podseća na kad sam tražio vozilo u nemačkoj početkom 2000. pa sam se čudio što reno senik ima traktorski hod menjača od pola metra a honda HRV leži kako treba tek kad ubaciš 1-2 džaka cementa u gepek

predlog za vitaru ti je OK, pogledaj samo da li ti leži menjač, bzvz je.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 27 Dec 2020, 22:13


dzonic87 je napisao:Kadjarov infotainment je dosta bolji (iako nije ni on nešto posebno). Bolja rezolucija ekrana i bar meni lepše deluje.

Najbolje je da probaš i jedan i drugi u isto vreme (ima ih svuda, pa verujem da to nije problem) i samo će ti se kazati.

Potrebno je isto naći dobar primerak (pa i to treba uzeti u obzir)

Edit: mada sam ja čovek koji uopšte i ne gleda te ekrane. Zanima me samo da auto bude u dobrom stanju, a ne da bude razvaljena krntija (kojih su puni oglasi i mogu se prepoznati veoma lako, samo ako znaš da gledaš i da si imao duži vozački staž u ok autu).
Možda je sama rezolucija ekrana bolja i sam softver infotainment-a, ali mi nedostatak tastera na njemu čini da sa nedovoljno velikim ekranom kao da ima rupu u okviru centralne konzole. Ne znam što jednostavno nisu stavili veći ekran kad je sva kontrola preko touch screen-a.

Ideja je i bila da probam ova modela pa da napravim poređenje. Ali na placu je jako teško iscimati da ti daju auto da provozaš a da to nije po parkingu placa. Zato sam i išao na varijantu da probam auto koji se prodaje na domaće tablice da mogu da ga probam kao čovek a ne napred nazad po parkingu. Još sam i izabrao auto sa relativno malom kilometražom i u dobrom stanju.

E sad da nađem oba modela na istom placu i još da mi daju da oba probam je mala verovatnoća.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 27 Dec 2020, 22:16

Dođoš je napisao:Uzmeš ovo i Bog da te vidi

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... glx-2wd-se
Vitara je odličan auto, pogotovo ovaj primerak ima full opremu i malu kilometražu. Ali Vitara je nedovoljno veliki auto kakav meni treba. Tako da sam Vitaru otpisao i startu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Munja666 » 27 Dec 2020, 22:27

gazza je napisao:kakvi renoi, kakvi nisani, beži od toga kao đavo od krsta ako nije u garanciji.

ova epizoda me podseća na kad sam tražio vozilo u nemačkoj početkom 2000. pa sam se čudio što reno senik ima traktorski hod menjača od pola metra a honda HRV leži kako treba tek kad ubaciš 1-2 džaka cementa u gepek

predlog za vitaru ti je OK, pogledaj samo da li ti leži menjač, bzvz je.
Vitara kao što rekoh otpada zvog veličine. Meni treba porodični auto a da ima SUV crossover karoseriju, a opet ne treba mi klasičan 4X4 off road SUV, već varijanta za grad. Tu mi se uklapaju Qashqai, Kadjar, Tiguan, Sportage i Tucson. Ova zadnja dva sam eliminisao, jer u godištu u kom mi se sviđaju koštaju dosta više od cifre koja sam spreman da dam. Tako da mi ostaju Tiguan, Qashqai i Kadjar, s tim da je Tiguana prve generacije skoro pa nemoguće naći u dobrom stanju i sa kilometražom ispod 150k i da nema osnovni paket opreme.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 27 Dec 2020, 22:39

Gledaj stanje auta i to ti je najbitnije za polovnjaka i upotrebu koju si opisao. Oprema za grad (osim ukoliko nije pitanje sigurnosti) po meni i nema nekog smisla...

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Woodoo » 28 Dec 2020, 01:01

Ako uzmem u obzir vozne karakteristike, Kadjar je najgori crossover koji sam ikada imao priliku da vozim, a probao sam ih poprilično. E sad, ako je infotainment najbitniji...

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV dilema

Post od dzonic87 » 28 Dec 2020, 06:56

Hajde života ti - ako je zbog toga što je Reno? Ne zezaj molim te, Kadjar kao porodični SUV je skroz ok i ima super vožnju za ono što je namenjen

Niti imam isti niti volim Reno, ali vozilo je odlično i tu govora nema

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: SUV dilema

Post od Dođoš » 28 Dec 2020, 08:12

Bolje uzeti auto sa 150k nego sa 90k jer na ovom prvom zamenjeno sve sto je trebalo. QQ je trom sa 1.5dci. Kazu da je 1.6 taman za njega ali je bučan. Nemas neki izbor nazalost...tupson je za izbegavanje to je sigurno. Ostaje ti tiguan ali.....taj moze da te zakolje na servisu.... Šteta što ti Vitara neodgovara...odlicam motor malo trosi po gradu i nema skupih popravki...još plin u njega i milina. Bas imas zajebanu situaciju nit si tamo nit vamo.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: SUV dilema

Post od Day Walker » 28 Dec 2020, 10:07

Woodoo je napisao:
28 Dec 2020, 01:01
Ako uzmem u obzir vozne karakteristike, Kadjar je najgori crossover koji sam ikada imao priliku da vozim, a probao sam ih poprilično. E sad, ako je infotainment najbitniji...
Slažem se sa iznetim mišljenjem.
Imao sam prilike skoro sve modele da testiram u toj klasi i moje mišljenje je da je Reno najlošiji u segmentu u svakom pogledu.
Lep je i ništa sem toga. Skučen, plastičan, mali gepek, nikakve vozne osobine itd.

To ne znači da se nekome neće svideti, ali ako postoji još neka opcija, svakako je treba razmotirti.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori