Kupovina auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina auta

Post od Bogdan » 19 Dec 2020, 15:39

Extender je napisao:Eto opet se cita bez pracenja. Auto stoji u garazi jer brava nije mogla da stigne. I da, meni je problem da 7 dana mora auto da stoji u garazi jer ne mogu normalno da zavrsavam posao. Sam trosak brave je smesan i to sam vise puta napomenuo. Nemogucnost koriscenja je problem, ne cena brave. Eto to je mozak, ali da ne ulazimo u dubiozu i bespotrebnu raspravku.
Hvala na dobrodoslici. :)
Svakako je trebalo odmah da se vratim ali jednostavno ne zelim da coveka (AWT) zajebem a porucio sam sve delove i covek je otkazao ostale poslove da bi meni ucinio i uradio sve sto zelim i da se vratim odmah za Krusevac.
Grujicu, slazem se od reci do reci. Naravno da nisam ocekivao da se auto ne kvari (nisam rastao u saksiji) ali samim placanjem preko prosecne cene na oglasima sam imao u planu da smanjim mogucnost kvarova i lisim sebe nervoze vucaranja po majstorima. Ponavljam opet, nije problem cena odrzavanja i da li cu platiti bravu ili sta vec.
Sto se tice kvacila, interesantno je da prilikom probe auta nije proklizavalo (nas trojica unutra). U povratku sam bio sam u autu i odmah je ispoljio problem. No, da ne duzim oko toga jer nije ni bitno kako se manifestovalo.
Mogu ruku da dam da je znao za problem i isao je APP metodom. Ovo je nemoguce ne videti, pa nije prvi put u zivotu seo u auto. A prica za komsiju, kaparu i slicno mislim da je za javnost. Nije to niko kaparisao.
Na kraju balade ja autom generalno nisam nezadovoljan. Nezadovoljan sam onim sto sam dobio za realno jaku cifru za ovaj model. Vredi on te pare, ali da sve bude sredjeno. A problem sa ubacivanjem u brzine ce biti resen u najskorijem roku, svakako. Sto se tice velikog servisa smatram da je ludost cekati do propisanih 180k (kais uopste nije bio idealan i bez tragova) ali sam to svakako planirao odmah da odradim i tu nisam nista ni pisao ni zamerao. Na autu je odmah odradjen veliki servis, ciscenje egr-a, ulje u menjacu, ulje u kocnicama, antifriz. I to je ok skroz.
Zaboravih oko kablova. Zar stvarno ima neko ko misli da ono nije fuserski odradjeno? Pa majku mu, ne mozes da prepravljas instalaciju i motas zice i cepnes izolirku preko. Zalemis, stavis buzir i odradis kako valja ako vec radis to.
Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pisali smo tamo, moram i ovde to napisati, toliko hvaljena mlada auto tip top, ali eto.
. Kako si prošao...
Nadam se da sad nemas nekih problema?

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Kupovina auta

Post od Extender » 19 Dec 2020, 15:43

Apsolutno. Predstavljen je boljim nego sto jeste i to je realnost. Bice to dovedeno u to stanje ali nije trebalo tako da bude.
Imam problema i dalje, nije sve reseno. Ventilator kabine je opet prestao da radi iz nekog razloga. Ovih dana kad uhvatim malo vremena cu rasturiti. Najgore je sto moze biti i reostat i ventilator. Skoro mi se desilo isto pa sam ocistio kontakte i proradilo je, videcemo sada sta je.
Menjac sam vec pominjao, a to cu takodje videti da resim u skorijem roku. Ostalo je stvarno u top stanju i nemam nikakvih zamerki. Sve u svemu nista strasno i neresivo ali treba stvari predstaviti kakvim jesu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Poslednja izmena od Extender u 19 Dec 2020, 15:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina auta

Post od Bogdan » 19 Dec 2020, 15:44

Vladapetr je napisao:Nidje veze. Admin sa kojim si ti imao problem je zaista vanserijski stručnjak i ok lik, a da se ne lažemo - tebe su tolerisali koliko Gandi istrpeo ne bi.
Tako će neko da kaze i da je dotični admin isto vanswrisjki lik, kako on kaže Šef gazda foruma , ali da se prica ne širi, svako ima svoje mišljenje oko svega.
Nema sta mene ko da trpi a ni ja bilo koga, jebes ga.


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Kupovina auta

Post od Extender » 19 Dec 2020, 15:46

Ako mislis na AWT-a, stvarno je lik do jaja i jako korektan. Ispostovao me je maksimalno oko servisa i ostalog i par puta sam ga cimao preko telefona oko nekih sitnica. Ne ulazim u to ko je kriv a ko prav oko vase price ali bukvalno je nemoguce uporediti njega i ovog od koga sam uzeo auto. Dupe i oko bukvalno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina auta

Post od Bogdan » 19 Dec 2020, 15:46

Extender je napisao:Ako je Bogdan Bogi79 ili kako vec, nije ni blizu ista prica. Ima tamo korektnih likova, budimo realni sto se toga tice.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Slažem se da imaok likova, i sam si jedan od dosta njih.
Generalno, dežurni dripci su u svakoj mirodjiji, i sve znaju najbolje itd itd..
Kao sto rekoh, ne želim i necu da se o tome polemiše. Zna svako svako svoje.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4117
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kupovina auta

Post od carov2 » 19 Dec 2020, 15:47

Dobro došao ( @Extender , Flex) , upao si u pravi čas, trenutno ova tema gori.

Ja juče provalio (da si i ti provalio) koliko si dobar auto kupio.

Enterijer netaknut, mehanički savršen, spolja odličan...pa šta tu ima da fali?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Kupovina auta

Post od Extender » 19 Dec 2020, 15:51

Zahvaljujem. :)
Ima i spolja stvari koji mi nisu po volji ali to ne pominjem kad pricam o losem odnosu prethodnog vlasnika. Gepek je farban i lak nije skroz kako treba na svim mestima kao i hauba. Trebalo bi poliranje to da resi. Ali polovan auto mora da ima nesavrsenosti, naravno, samo je problem sto je to predstavljano mnogo mnogo drugacije.
Resicu ja sve to sto me nervira ali njegove price o nekoj perfekciji su najblaze receno smesne.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta

Post od ftj » 19 Dec 2020, 15:52

Prvo dobrodosao na forum.

Svaka lekcija se placa a u ovom slucaju to je da od automobila starog 12 godina, kako god on bio odrzavan, ne mozes ocekivati da bude nov i to je cinjenica, pogotovo ako je neki automobili poput a4. Da je neki japanac pa i da pricamo ;) Ako si picajzla i hoces da ti svaka sitnica na automobilu starom 12 godina bude tip-top, a da pritom i prelazis neku kilometrazu poput 20k godisnje, za to je neophodno dobro poznavanje majstora :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina auta

Post od Geza » 19 Dec 2020, 15:53

Off topic
Da ne lutamo previše oko drugih foruma. Ono što se tamo dešava je njihov problem, a mi ionako imamo svojih briga.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina auta

Post od Bax » 19 Dec 2020, 15:55

Sto kazu pesimista, je optimista sa iskustvom.
Imao si pare nisi imao iskustvo, sad nemas pare, ali imas iskustvo. :pardon:

I evolucija nadimaka ti ide u tom pravcu, prvo si bio Flex i zgrcen, sad postajes Extender i sirok !
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta

Post od Day Walker » 19 Dec 2020, 16:02

Koliko je placen taj Audi ako nije tajna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Kupovina auta

Post od Extender » 19 Dec 2020, 16:03

Jos jednom hvala na dobrodoslici.
Picajzla jesam i trudim se maksimalno da odrzavam sve. Sa par stotina eura cu lako zavrsiti ovo sto mi nije po volji (detailing i ovo sa menjacem sta je vec), jedino mi jos ostaje da nadjem nekog blizeg mehanicara. AWT je super lik ali mi je malo daleko, pa ne mogu uvek da odem. Kilometraza mi je jako mala, jedva nekih 7-8k godisnje.
Samo siroko. :D
Sad videh pitanje oko cene. Nije tajna, naravno.
Placen je 9200e bez ostalih zajebancija.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta

Post od Day Walker » 19 Dec 2020, 16:07

Ja sam mislio da je i skuplje

Najbitnije je da ga dovedes u dobro mehanicko stanje i da te posluzi sve dok ne dodje red na zamenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Kupovina auta

Post od Extender » 19 Dec 2020, 16:10

Od mehanike jedino ovo oko menjaca, ostalo je sve top. Resicu sigurno, samo da nadjem nekog pouzdanog.
Ako neko ima preporuku za mehanicara u okolini bio bih zahvalan.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta

Post od OMP » 19 Dec 2020, 18:36

u kš vw program realno najbolje poznaje Lisko jer uglavnom samo te automobile i odrzava, ali ima jos par dobrih majstora mada ja licno ne volim nikog da preporucujem jer moja iskustva sa nekm majstorima su bila odlicna dok drugima kojima sam ih preporucivao desavalo se da nisu bila dobra

Odgovori