Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od havijer » 13 Nov 2020, 18:07

digital je napisao:Ja vise ne znam ni sta da gledam, a o kupovini da ne pricam. Toliko sam zbunjen da vise nemam ni zelju da kupim auto. Za ovih 2 nedelje koliko gledam oglase me vise puta zabolela glava nego za 6 godina koliko nemam prevozno sredstvo.

Kad sam uzimao Punta to je bila najlaksa kupovina u zivotu icega. Ni zvake nisam laganije kupio. Doduse auto jeste bio zesce havarisan i naravno prepakovan sto ja nisam znao niti bih prepoznao da sam ga 100god gledao, ali za 6god koliko sam ga imao sem anlasera i homokinetickih zglobova nisam imao vecih kvarova...da i lambda sonda.

A sad pored 5000e za auto dobijam savete da ostavin jos 1.5-2000e za popravke. Mislim se kakva je ovo drzava koja dozvoljava da prevaranti na autu vracaju kilometraze i isti dizu iz mrtvih da bi nekog drugog finansijski sahranili. Ovde na forumu sam citao de je decko kupio Golf5 i u prvih godinu dana potrosio dal 1000 ili 1500e. Pa jel to normalno..

Nisam pametan. Ako pricamo o estetici 308 mi se najvise dopada. Fokus i Leon takodje. E sad gde gledati oglase kad su svi sumnjivi..nemam ni majstora da povedem, a mislim da ni to nije presudno vec SRECA koju sam npr ja imao sa Puntom.
Kupi auto koji je kupljen nov u Srbiji i održavan u ovlašćenom i koji je još uvek u garanciji i neće biti tih problema sa dodatnim ulaganjima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od Rade » 13 Nov 2020, 18:16

Zbog takvih nedoumica kao ti što imaš sam ženi uzeo auto u auto kući vraćen sa lizinga sa pravom km i servisnom knjigom za to je i bilo možda skuplje nešto od ostalih vozila sa oglasa

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
djole155
Postovi: 263
Pridružio se: 19 Avg 2012, 10:54
Garaža: Alfa Romeo 167
Lokacija: Vrcin

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od djole155 » 13 Nov 2020, 18:22

Evo jednog takvog, ni sam nisam ljubitelj vw ali moze da bude odlicna prilika

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 2tsi-n-o-v

Malo je slabiji motor ali koliko sam ranije citao, svi su ga hvalili da vuce mnogo bolje nego sto cifre govore i malo trosi.Ovo je prakticno nov auto, malo klot ali to je cena.

Ima i par focusa dizela 2-3 godine starih pa pogledaj, mozda tu pronadjes svoj auto.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od ftj » 13 Nov 2020, 18:31

Nesto mi ova koza na volanu deluje pohabano za nov nov, doduse mozda je samo ciscenje potrebno.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od Superb III » 13 Nov 2020, 18:50

Ne budi lenj, slusni se sa vlasnikom focusa, pitaj ga koje dokaze ima da je focus stvarno presao toliko. Zatim potrazi jel ima fordov servis u Nis. Ako ima, ako nije lupan i ako mozes jos da mu spustis na 6 kupi ga i uopste nemoj da se zamaras. Cak mozes i plin da ugradis i da vozis tih 20k km jeftinije nego bilo koji pomenuti. Pusti te price sveznalaca da focusov 1.6 atmo ne cini, ima sam ga novog vozio do 90k km kada sam ga prodao nije ni gram ulje trosio o drzenje na putu tj nacin voznje ne verujem da ima bilo koji iz c segment koji je na taj nivo (cak i premium modeli da se porede u c klasu). Moj sam prodao 2016 a bio je 2009 sa ugradjen plin i dva para aluminiumske bandase,taze uradjen servis ,novi akumulator, nove gume za 6700eu. Jos mi se decko javlja da mi se zahvali i kaze koliko je zadovoljan sa autom. Vec su ti pisali, na zapad ljudi su racionalni, dizele kupuku oni koji ozbilno voze a benzin one koje manje prolaze.Cesto gledam auta i sa 200k km od 2016 god. Ako je neki dizel manje presao niko ti ga nece pokloniti. Drzi se atmosferca gledaj sto manja km i nobije godiste na kraj krajeva ni model nije bitan uzmi taj sto je u najbolje stanje. Pozdrav.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od OMP » 13 Nov 2020, 19:29

golf za 3 god promenio 2 vlasnika a izgleda se niko nije navozao sa njim, 45k za 3 god je nista, pitanje je zbog cega? dal su se razocarali u motorizaciju ili je nesto drugo u pitanju, da ne bude da ga kupis pa opet na oglas za godinu dana :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od Bax » 13 Nov 2020, 19:36

Meni je tekst ovog sto je oglasio Golfa bezveze, ne bi ni isao da ga pogledam...

Mislim da samo i20 ima klasicni 1.2 atmo sa 85ks, mislim da Clio vise nema slican motor za te pare?
Poslednja izmena od Bax u 13 Nov 2020, 19:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Bez auta 6godina. Kupovina polovnog.

Post od OMP » 13 Nov 2020, 19:40

Superb III je napisao:
13 Nov 2020, 18:50
Ne budi lenj, slusni se sa vlasnikom focusa, pitaj ga koje dokaze ima da je focus stvarno presao toliko.
ovi fokusi, sa ovako malom km u CH kostaju 9-10k chf minimum, cak i prethodna generacija nema ispod 8 recimo, prosto je neverovatno da auto sa tako malo km neko tamo kupio za recimo 4500fr da ga ovde kostao 6000 i pokusava da zaradi npr. 500e na njemu, to je opcija u najbojlem scenariju a sumnjam da na auto ove cifre igra na zaradu od 500e vec logicno dosta vise sto dalje povlaci pitanje cene koliko je tamo placen a prosto je nemoguce naci ga ispod bar 8000chf sem ako nije bio lupan ili sa nekim ozbiljnijim kvarom, ne kazem da ga moooozda nije ukenjalo da kupio auto od nekog ko mu ga je maltene poklonio ali jako tesko da je ta prica jer kola sa malo km kostaju jako puno u CH pa sve i da neko hoce da ih se otarasi sto pre nece ih prodati mnogo ispod neke realne trzisne cene. Opet sa druge strane da neko vrati km na ovako nisku je rizicno jer automatski uliva sumnju ko kupaca, tako da realno ovaj auto vrlo moguce da ima pravu km ali da je iz nekog razloga jako povoljno placen tamo.
Covek skoro uzeo jako mlad auto sa jako malo km ali imao ozbiljniji kvar motora, sto kod nas nije tako skupo kao u CH gde bi popravka kostala par hiljada chf a ovde se odradi za 1000 pa eto lepe zarade.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od Superb III » 14 Nov 2020, 10:45

Ovaj Fokus ima 9 godina nisam gledao u CH koje su cene ali van pamet bi bilo da kosta 10-11k eu tamo pa makar imao 45k realnih. Ja sam prodao 7 godini starog fokus prvi vlasnik sa manje od 90k km, sve servisi do jedan u oficijalni, plus plinski ured od 500eu plus naknadno ugradjen Pioneer 2 din placen 400eu+rikverc kamera i adapter za pioner 100eu, plusnove Mischelin gume, akumulator nov+folije na stakla placeni 100eu+Pioneer zvucnike na mesta gde su bilistandardni zvicnici za 6400+ za zimski set aluminuimske bandase ALessio sa skoro nove zimske gume 300eu za 6700eu ukupno.Kada presmetas koliko je ulozeno novi vlasnik ga je dobio za manje od 1000eu nego sto je auto platio. Ovaj nema nista od to cak sto vise trebalo bi da sam vlasnik ugradi plinski red, folije eventualnoneki multimedija i zvucnike. Auto nije imao ni jednu ogrebotinu, u savrseno stanjeje bio. Zasto onda ovaj 9 godini stari auto (makar imao i stvarnih 45k km) bi morao da kosta jos plus 4k eu na neki sto je bio kupljen nov u SRB ili MKD? Ja sam ga toliko prodao jer sam hteo da kupim jaci i veci auto ,nisam hteo da gubim vreme i da trazim visu cenu i da se natezem sa musterijama.Jedino mozda mi je krivo sto nikako nisu se poklopile kocke da dam bratu auto. Mozda je i tu ista prikazna, ponekad trebas imati srece i kada kupujes i kada prodajes.

Musterija je toliko bio zadovoljan da mi je rekao za ovaj novi kada budem prodavao da se prvo njemu javim. Ja sam se samo nasmesio, jer ovaj svakako cu ga duze zadrzati i necu ga tako jeftino dati kao prosli. Sve je moguce kao sto rekoh samo treba biti istrajan u potrazi uz malo srece.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od OMP » 14 Nov 2020, 11:32

evo npr. ovo je trenutna ponuda u celoj CH sa zadatatom pretragom (2011+ god, do 50k km)....comparis sajt skuplja sa svih oglasa na jednom mestu

https://en.comparis.ch/carfinder/marktp ... %3Anull%7D

Ne kazem da nije moguce kupiti jeftinije takav auto u nekoj garazi ili od vlasnika a da nije oglasen uopste ali nisu ni oni ludi da ne znaju realne trzisne vrednosti, umeju i oni da pitaju neku garazu ili pogledaju oglase i vide kako se krecu cene kao i mi sto znamo kad prodajemo nas auto koliko realno treb/moze da vredi, pa ti tako nece prodati auto za 5000e ako isti takav u oglasima je najjeftiniji 9000, moze se uzeti za 7-8 npr. kome je hitno da proda ali za 4-5 sigurno ne ako nema nekih mana.
Ne poredite cene vozila kod nas i u CH, jer nije realno, tamo se kupuje jako dobar auto za smesne pare ali isto tako i za mnogo ozbiljnije pare nego kod nas, tako da je to relativno i zavisi od mnogo faktora.
Takodje svi znamo da se ulozeno jako tesko moze isplatiti i povratiti prilikom prodaje vozila. Mozes da ulozis i 5000e u auto koji na oglasima vredi 2000 ne znaci da ces za njega dobiti tih 5000, uvek bilo i bice.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od Superb III » 14 Nov 2020, 13:21

Tacno al mogao sam da izvadim Pioneer koji sam platio 400eu i vratim fabricni radio. Mogao sam da izvadim i kameru ,i plastika koja je isla uz sve to koju sam platio 100eu. Cak i mogao sam stare zvucnike (100eu) tj fabricke da vratim da sam hteo da se cigancim. Dao sam mu i fabricko radijo i sve sto sam imao u rezervi. Nista nisam izvadio, cak i zimski set koji sam mu prodao kupio sam ga 600eu felne plus gume a dao za 300 a lik se cudio kako na felne nema ni jedna najmanja ogrebotina. Znam da sredjivanje auta je uvek za svoje zadovoljstvo al ljudi obicno to izvade, sto se izvaditi moze i naknadno to prodaju. Kako gledam cene , trebao sam Focusa prodati u CH. :D :D

Kod nas od djubre koje se uvozi i cene su jako niske. Inace ako sam ja taj auto platio 15k eu, taj sigurno isti u CH kosta bar 20k mozda i zato su te cene.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od digital » 14 Nov 2020, 18:26

Gledao sam ponude novih automobila i sve klot modeli za dosta novca. Ako gresim ispravite me slobodno.

Mozda sam dosadan, ali opet sa vracam na 308-cu. Kupujem auto posle 6god i hteo bih da uzmem nesto sto mi se dopada i sto je (koliko-toliko) pouzdano. Kad vec nisam u mogucnosti da uzmem Accorda, a da budem iskren ovaj Civic sedan mi nije privukao paznju sto nije slucaj sa kako vi kazete "jaje" Civic medjutim cena mu je jaka ako uzememo u obzir da gledam auta min 2010-to godiste...tako da sam donekle odlucio da se fokusiram na 308-cu.
Leon mi je uz 308 samo nisam video da je neko nesto napisao za njega ili predlozio pa sam odustao.
Hteo sam da pogledam Fokusa iz Novog Sada medjutim nasao sam bas losa iskustva vezana za taj plac.
Sto se Pezoa tice na svim sajtovima/forumima i YT videima sam procitao samo reci hvale za 1.6 hdi motor, a ne bas najbolje za benzinski agregat.
Izdvojio sam tri oglasa i voleo bih da cujem misljenje vas iskusnijih jer bih voleo u narednih dana da ih pogledam..

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 16-hdi-nov
Koilko vidim na nekom placu je.
-Ne dopada mi se sto je opran motor. Prednji branik mi je cudno boje..nekako mi se ne uklapa u ostatak karoserije.
+Solidna oprema. Solidna cena.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... hdi-n0v-92
-Ovde ne mogu da nadjem manu. Mozda ova plava (ili je to neki odsjaj) sedista i malko veca cena.
+Dobra oprema. Jako lep. Ne znam da li je to plus, ali nije autoplac u pitanju. Gledao sam oglase u SLoveniji i ajde da kazemo da se kilometraza poklapa. Recimo tamo ima jedan primerak sa 120.000km za 5.500e..doduse bez panorame.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... di-restyle
-Ima neke sitne estetske nedostatke. Ne znam dali to moze da se sredi..mada nista strasno. Ima spisak sta je sve popravljano. E sad ne znam da li je to dobro ili lose.
+Od vlasnika je. Dobra oprema. Registrovan godinu dana.

Korisnikov avatar
djole155
Postovi: 263
Pridružio se: 19 Avg 2012, 10:54
Garaža: Alfa Romeo 167
Lokacija: Vrcin

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od djole155 » 14 Nov 2020, 18:47

Ako si se vec odlucio za 308 onda dobro. Moje misljenje je da pogledas ovu poslednju, srebrnu, registrovana je, moze da se proba i da se odveze do majstora. To estetski sto je malo ogrebana se lako sredi, to su sitnice, gledaj da je auto generalno u dobrom stanju, limarijski i mehanicki.Covek napisao tvrdje kvacilo, racunaj odmah da ga zamenis, da ne razmisljas.Ne znam koliko se krecu cene, mozda i veliki i mali servis da mu se odradi po kupovini, cisto da ti bude mirna glava.Kad vec imas novca sa strane da to odradis.To je moje misljenje,ne razumem se u francuze.Znaci ako ga uzmes, racunaj da ces imati nekih jos 600-700 eur trosak za to. Za servis Pezoa sam cuo za Savin centar dobre preporuke, u Zemunu.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od digital » 14 Nov 2020, 18:57

Brate nisam 100% odlucio, ali ovo bar donekle razumem. Ima jos modela koji mi se vizuelno dopadaju jer samo tako mogu da se pokrenem sa mrtve tacke pa onda da pretrazujem iskustva za njihove motore i generalno utisak o njima. Drugacije ne znam kako.

Ili da jednostavno odlozim kupovinu do marta pa da ustedim jos novca i onda uzmem sebi nesto bolje za rodjendan.

Spominjete PSA, TU5, 8v itd ja to nista ne razumem i od silnih informacija samo nastane zbrka u glavi.
E sad ne znam da ja sam obidjem ova tri primerka i onda da se odlucim za jednog i jurim nekog majstora da ide samnom.

Korisnikov avatar
djole155
Postovi: 263
Pridružio se: 19 Avg 2012, 10:54
Garaža: Alfa Romeo 167
Lokacija: Vrcin

Re: Bez auta 6 godina. Kupovina polovnog.

Post od djole155 » 14 Nov 2020, 19:02

Ovaj sivi je u Zemunu, tamo je taj servis za pezo i citroen za koji sam cuo dobrih iskustava, mislim da cak ima i forumasa nekih koji odrzavaju ili su odrzavali kod njih kola.Jesi li iz Bg-a?

Odgovori