Dilema u vezi kupovine auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
tadic
Postovi: 41
Pridružio se: 17 Okt 2019, 11:19

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od tadic » 16 Dec 2020, 23:45

Ja sam vozio astru j , 1.7 dizel ,110 KS koja je imala pukotinu na bloku motora , kao vlas kose debljine zbog čega je kad se auto zagreje kapljalo ulje . Nije se moglo popraviti sa tečnim metalom, drži neko vreme i opet popusti . Navodno fabrička greška . Obrati pažnju na ovo kod kupovine . Inače Astra J je odličan auto . Ako možeš nađi kupljen u Srbiji .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od sasha015 » 17 Dec 2020, 00:01

Benzinac,vlasnik,kupljen nov u Srbiji.
Komada 5-6 do 6500 evra.
Nema tu neki izbor.
Dobar auto mora da se plati.

A i ne mora.Al su vece sanse da nije dobar.

Pazi ovaj,nevezano za temu,a mozda i vezano.

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... j-14-turbo

20000 km presao.
Jes da su gume iz 2015 i da nema nikakve veze sa vezom ,sto je kasko osigiran...
Nazovez ga i ponudis 6200.Na keca...Realna cena.
I ja bih ga zvao,al nemam 6500 :)
Poslednja izmena od sasha015 u 17 Dec 2020, 00:09, izmenjeno 1 put ukupno.

kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od kami » 17 Dec 2020, 00:05

A mozes i da ga preplatis misleci da si uzeo dobar auto, pa na sve to jos da puknes para na popravke... sve zavisi koliki si malet

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od dragvorl » 17 Dec 2020, 00:41

pankoz je napisao:
16 Dec 2020, 22:13
dragvorl je napisao:
16 Dec 2020, 19:53
Ako mu treba 10 godina mator dizel u ova vremena samo napred. :)
Jebiga sad,kontam da bi svi voleli da vozimo nove ili maksimalno 4-5 godina stare automobile,ali nas jebe fond za taj isti automobil.
Ruku na srce,za 5500-6000 E nema baš preveliki manevarski prostor!
A i šta fali dobro održavanom dizelu 10-ak godina starom?
Sta mu fali? Fali mu jer ga sve stize polako sto se motora tice i to nije jeftino. Turbo, dizne, dpf, egr...A imajuci u vidu koji je trend sto se dizelasa tice odakle nam uglavnom stizu samo je pitanje kada ce nasi najmiliji da nakaleme neke eko takse. Pocinju sa tehnickim i merenjem gasova, ali polako ce da zatezu sve vise. Znam znam, Srbija, nece to i sta ja znam... Covek se i inace odlucio za benzinca koliko vidim i dobro je uradio. Ajde da mu se dizel isplati pa ajd, zato u Nemackoj dizela nikad ni nije bilo preko 50%, izracunaju pre kupovine sta im se isplati. Zimi ne zagreje dok stignes do posla po gradu ako nema elektro grejac...btv temp ulja kod mene na benzincu tek dostigne temperaturu posle 10ak minita autoputa.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od Abelovski » 17 Dec 2020, 01:29

Odgovorio bih Bax-u na komentar vezan za 1.4t motor i probleme sa klipovima. Čuo sam da je rešenje za to neko specijalno ulje koje se sipa i dodatno podmazuje klipove i da posle korišćenja njega ljudi nisu imali problem sa tim a i čitam da je to jako retka pojava. Dobio sam preko poznanika kontakt telefon majstora koji je radio u ovlašćenom opel servisu pa ću se i tu sigurno posavetovati malo oko odabira samog motora. Što se tiče samog automobila, našao sam čoveka u selu koji vozi tu istu Astru, ne znam samo koji je motor u pitanju ali ću ga zamoliti da se provozam i da ga bolje pogedam, makar zbog samog izgleda, udobnosti, količine prostora, preglednosti itd,.. Nekako mi je bezveze da idem po oglasima i dosađujem ljudima a ne planiram da uzmem automobil od njih. Motor je difinitivno benzinac, tu više nemem polemike sigurno, popričao sam sa još par ljudi i maltene mi svi savetuju benzin za to što meni treba tako da je to definitivno. Što se tiče kupovine ja sam planirao da ga uzmem preko, nekako mi mirnija savest uzeti ga tamo, ali ću uzeti u obzir svakako vaše savete da pogledam automobile kupljene u Srbiji, bez poznate istorije ne želim ni da započinjem bilo šta, prvi je automobil i ne želim ništa da dovodim u pitanje. Naravno da je lakše uzeti ovde automobil, nema carine, dodatnih papira i ostalog ali ako je to cena da uzmem dobar auto, cimaću se malo više šta da radim, plus imam u svojoj porodici invalida tako da imam opciju i da idem na taj fazon zbog dodatnih popusta i oslobađanja nekih taksi.

Ne mogu ni da Vam opišem koliko sam zahvalan svima Vama koji ste tako brzo odgovorili na moj problem. Hvala Vam još jednom i slobodno dopišite još nešto ako se setiti. :)

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od Zveroljub » 17 Dec 2020, 12:57

Vozim astru j karavan vec 2 godine.
Motor je 1.7, 130ks, ali je to slabo za ovaj auto.
Sam auto je pretezak i treba mu vise snage.
Spolja izgleda veci nego sto jeste, plastike mu cine enterijer tesnim.
Prosecna porosnja mi je oko 7 litara dizela, a po gradu trosi kao tenk- ruski!!!
Redovno odrzavanje je u rangu klase (servisi), od vanrednog sam menjao plocice (dva puta za nekih 70.000 km) i diskove.
Ako se vozi malo vise po gradu, cesto prijavljuje problem a DPF-om (to je jedna od boljki ovog modela), ali taj problem nestaje kada se izadje van grada.
Posle jace kise u vratima se mogu drzati ribe (takodje jedna od boljki ovog modela).
Na dnu vrata postoje gumice za drenazu, problem sam trajno resio tako sto sam ih skinuo.
Vise nemam problem sa vodom u vratima.
Kocnice bi mogle biti bolje iako su i plocice i diskovi menjani i stavljeni kvalitetni, tj. nije se stedelo.
Pre astre sam vozio grande punto 1.3 od 75 ks i vise sam uzivao u voznji tog auta sa nejakim motorom i manjom masom, nego u astri.
Jedina prednost astre je veci gepek, sve ostalo je na strani gp.
Gp cak ima vise mesta za vozaca (manje plastike u enterijeru) nego astra iako je za klasu manji auto.
Benzinca u astri ne bih gledao, tek oni nisu nesto potentni, cak ni onaj 1.4 sa turbinom, a trose...

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od ljubitelj » 17 Dec 2020, 13:04

Ako je to taj motor 1,4 sa problemom koji je Bax pomenuo koliko znam u Nemačkoj još nisu pronašli lek osim povremene zamene motora novim/remontovanim tj generalkom.
To ulje usporava razvoj problema ali ne otklanja uzrok.
Da li je retka pojava ne znam ali je činjenica da je Opel uložio mnogo para i mnogo vremena u pokušaju da reši pa i izmislio potpuno novi tip ulja samo razvijen za taj motor.

Da je retka pojava logika mi kaže da bi Opelu bilo jeftinije da prosto menja te retke pokvarene motore nego komplet novu tehnologiju da razviju i osmišljava.
Ja ne bih rizikovao, uostalom postoji dovoljno pouzdan 1,6 atmo benzinac.

Da, perfomanse su mu kakve jesu ali je i rizik takav kakav jeste tj minimalan.

To je slična priča kao BMW-Pežo THP motor, ima sistemske neke probleme i može se desiti da se ubode dobar primerak koji neće napraviti finansijski problem ali je i rizik da se kao polovni uzme "miljenik servisera" .

Ima jednostavno nekih motora ili nekih serija motora koje su fabrički napustili proizvodnu traku sa problemom, takve kasnije teško ili nikako nije moguće trajno jeftino dovesti u red. Kod raznih brendova, tako da polovni auto osim izgleda treba birati i prema tehničkim osobinama pokazanim u toku eksploatacije.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od Dođoš » 17 Dec 2020, 19:09

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... s-16-vvt-i spustis 400e i kupis proveren auto,to kazem jer po tablicama se vidi gde je odrzavan a to je odlican servis. Jedino je dilema koji je plin,ako je stag onda je to za te pare dobra kupovina. Pod uslovom da nema valjane Astre

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od mironiko » 17 Dec 2020, 19:24

Realno, bas dobra Toyota.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk

Astra >> Lambo

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od milanns » 17 Dec 2020, 19:24

Za 6500 6700 mislim da bi se mogla pazariti kia ceed i 30, 4 godine star, par 10tina hiljada km još i garancija. Kupljen kod nas. Ja bih išao na to. Nekako se nategnuo do njih. Kad si vec tu. A ovde možeš dobiti auto sa nula ulaganja i dva seta guma.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od dzonic87 » 17 Dec 2020, 20:46

Iskreno nisam baš siguran. Burazer uzeo ceed-a 2014god novu i menjao je prošle godine za P308 (2016o godište) i vidim da su dosta zadovoljniji pug-om

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od sasha015 » 17 Dec 2020, 22:50

milanns je napisao:
17 Dec 2020, 19:24
Za 6500 6700 mislim da bi se mogla pazariti kia ceed i 30, 4 godine star, par 10tina hiljada km još i garancija. Kupljen kod nas. Ja bih išao na to. Nekako se nategnuo do njih. Kad si vec tu. A ovde možeš dobiti auto sa nula ulaganja i dva seta guma.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
Gde ima ceed i hyundai star 4 godine,u garanciji,sa par desetina hiljada km,za 6500 evra?
Jel si gledao oglase?

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od milanns » 17 Dec 2020, 22:53

Ja prodao proceeda za malo manje od 7k. Gledao oglase pola godine i onda pristao na prvu ponudu kad videh da isti oglasi stoje pola godine. Ok proceed troje vrata nekom bolje mnogima gore.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od milanns » 17 Dec 2020, 22:55

Ne mogu edit. Slažem se da si sa 7500 sigurniji. Ali cene kia zemun i nekih ponosnih vlasnika nisu baš referentne. I bilo je tu posledica ns života po limariji. 2 veća dela.Opet ogradjujem se, moj je bio 3v. Što je meni i lepše. Ali neprakticnije.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11045
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dilema u vezi kupovine auta

Post od Bax » 17 Dec 2020, 23:02

sasha015 je napisao:
17 Dec 2020, 22:50
milanns je napisao:
17 Dec 2020, 19:24
Za 6500 6700 mislim da bi se mogla pazariti kia ceed i 30, 4 godine star, par 10tina hiljada km još i garancija. Kupljen kod nas. Ja bih išao na to. Nekako se nategnuo do njih. Kad si vec tu. A ovde možeš dobiti auto sa nula ulaganja i dva seta guma.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
Gde ima ceed i hyundai star 4 godine,u garanciji,sa par desetina hiljada km,za 6500 evra?
Jel si gledao oglase?
Ovo bi i ja uzeo ako ima.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori