Ford Fiesta ili nesto trece?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Sloba » 06 Jan 2021, 20:51

Imao sam plin u dva automobila istovremeno. Ustedeti se moze i to je cinjenica, ali tu su kompromisi na koje neko pristaje, neko ne. U 206 sam imao bojler od 80l, 2/3 gepeka zauzeto, al to je bio auto za grad, troja vrata, najcesce sam u njemu pa nije bilo ni bitno. U Suzukiju sam izbacio rezervni tocak i pod gepeka podigao za 5cm. Ali, onda... Cim se negde dalje ide, tocak mora u inace mali, pa jos dodatno skracen gepek. Istina, svakako sam imao potrebu za krovnim koferom, i da nije bilo plina, ali opet, cimanje, obaveza. Dupli servisi, atesti, reatesti, poneki kvar pa sve x2... Umorilo me. Pojede praksa teoriju pa ne ustedis koliko si izracunao. A, ni vreme i angazovanje nije dzabe, sta vise, ponekad vredi vise od svih para. Drugo, sta je sa motorom, koliko trpi, koliko podnosi plin, kako je podeseno i moze li se uooste savrseno podesiti. Na poslu imamo UP sa plinom. Nikad nije radio kako treba, a nema majstora u NS koji ga nije pogledao. Itd... Ja sam u oba imao Zavoli ugradjen kod Imgrunda i generalno je sve bilo ok, osim zamene svih dizni na Suzukiju (150€), ali ne bih ponovio sve prolazio. Sve je puno jednostanije i bezbriznije sa fabrickim resenjem.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Ivan » 06 Jan 2021, 20:59

Kad ogi smrtka dizele onda to sasi lpg ne smeta, a za plin mu smeta iako ima mnogo vise nas koji smo se lepo i jeftino navozali sa dizelom. :)

A pritom sam presao oko 500.000km za 15 godina pa i ti vidi :)

Kao sto sloba kaze uvek sa plinom ima nekih komplikacija, niti se stedi koliko bi teoretski trebalo, ni blizu, a bude glavobolja, za manju kilometrazu nema previse smisla, a za jacu godisnju km je dizel isplativiji i sa manje glavobolja, ako bi poredili konkuretne agregate.

Naravno svako pravilo ima izuzetke pa se ne bih bavio granicnim slucajevima.

Najbitnije je stanje automobila, jer nece te statistika zastititi od kvarova, vec konkretno stanje, pa onda odrzavanje i nacin eksploatacije.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od OMP » 06 Jan 2021, 21:40

vozio sam i dizel i plin, sa plinom nisam imao neke bitne ustede na 3 auta (samo na jednom sam ja ugradio plin, druga dva su kupljena tako), cak sam na auto putu vozio uglavnom na benzin jer tu tek nema neke bitne ustede a plin samo moze da steti motoru na vecim obrtajima (kod dva drugara popucali klipovi bas zbog cepanja na plin), imao sam jedino svojevremeno na jugu ustedu jer bas dosta trosio benzina, doduse bio je i malo nasviran motor ali to je bilo ono neko vreme kad su poceli da se ugraduju ovi "savremeniji" tng sistemi i kad je plin kostao 30din a benzin ako se ne varam 3x vise.... taj punto svakako malo trosi, nema nekog smisla stavljati mu plin, ajde na nekom tezem i jacem automobilu koji je po difoltu dosta veci potrosac.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Saša » 06 Jan 2021, 21:52

@Ivan

Kakav crni Ogi... Pa ko ovde na formumu više kudi i mrčka dizele od mene? Očima ne mogu da ih vidim. :D Dizeli upravo i jedan od razloga zašto vozim na plin (vozim omiljenog benzinca po ceni dizela, čak i manje) i zašto opet merkam neke modele sa fabrički rešenim gasnim uređajem. :)

@Sloba

Kod mene je baš to što si pomenuo na kraju - fabričko rešenje sa plinom.Zato me ne brine nimalo da li to šteti motoru jer - ne šteti. Moj je motor čak i posebno priremljen za plin. A ušteda... kolika god da je - dobro je došla, nisam nezahvalan. A tu su takođe i benefiti dva goriva u autu (sigurnosti i povećane autonomije ako ustreba), ali i ekologije.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 09:20

Plin je mama,prešao do sad 50k km sa njim,menjao filtere jednom i ništa više. Sipaj i vozi. I jedino što nedopunjavam plin.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od shandu90 » 07 Jan 2021, 10:42

Plin samo ako je fabricko resenje. Naknadna ugradnja, nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Saša » 07 Jan 2021, 12:03

Ja sam i za naknadnu ugradnju ali samo kvalitetan uređaj i najbolji mogući majstor. I nema problema.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Hurricane
Postovi: 32
Pridružio se: 04 Jan 2021, 15:38

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Hurricane » 07 Jan 2021, 12:09

Hvala za predlog za plin.

Vidim ima nekih modela (navodno fabricki tng, atestirani do 2025), medjutim cena je u globalu niza od cistih benzinaca sa istim tipom motora, pa mi je iskreno to malo cudno.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Saša » 07 Jan 2021, 12:13

Ako se odlučiš za takav auto moraš ga dobro proveriti da li je zaista prava fabrika, koji je tip uređaja odnosno ima li gde da se servisira i u kakvom je stanju. Inače bolje ne, pametnije je uzeti čistog benzinca i ubaciti mu plin naknadno. A sve to pod uslovom da godišnje prelaziš više od 10.000 km (još bolje više od 15.000). Ispod 10.000 godišnje i nema nekog velikog smisla, sem ako je u pitanju benzinac sa nekom velikom kubikažom, onda se isplati.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 12:17

Slazem se,veliki motor plin i sćako prelazis isood 15k,mali motor nema potrebe. U sustini gledaj benz ili dizel u što boljem stanju,a moj savet ti je ne ispod 75ks,jare je tugica al sa 87 ks je metkić.

Hurricane
Postovi: 32
Pridružio se: 04 Jan 2021, 15:38

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Hurricane » 07 Jan 2021, 12:57

Onda plin je plin van price.

Predlog za KS vazi i za benzin i dizel?
Bez obzira na jacinu motora, ne ici ispod 75?

N.pr. za benzin imam sledece primere:

1.2 od 60 do 82KS
1.4 svi su of 97KS

Dizel
1.4 verzije sa 68, 71 & 75KS

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 13:14

1.4 dal benz ili dizel nije bitno ,bitno je ukupno stanje auta. Eto rešio si dilemu. Gledaj,kaci oglase,da vidimo šta kako,Bax rece da ima jedan solidan na oglasu ovde na forumu uzmi i to u obzir sad bar znas koji motor trazis. Dizel je tu pošteđeniji,mozes i od 70 ks motor. Ali benz ja ne bih ispod 70 ks mada je i to malo. 1.2 82 ks nek se javi neko ko bolje razume ali mislim da je 1.4 bolja opcija jer ide bolje a trosi skoro pa isto. Tebi na 10k godisnje koliko prelazis i 1.6 rešava sve jer neces osetiti neku veeeeeliku razliku na novcanik ako je ta kmvu pitanju.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od Bax » 07 Jan 2021, 13:24

Taj sto je sa 68ks na forumu, razbija kako ide, sa to sitno konjica....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od OMP » 07 Jan 2021, 13:35

pa koji drugi mjet postoji sem tog od 70 konja kod obicnog punta, mada ja bih pre 90 konja ali taj nije isao u obicnog ali ako bih uzimao grandisu onda samo 90, a naravno radije bih Tjet

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Ford Fiesta ili nesto trece?

Post od dispy » 07 Jan 2021, 14:41

Taj 1.4tdci ide skroz ok, valjda što je turbo motor pa lepo ubrzava na nižim obrtajima, dok su benzinci malo tromiji na niskim obrtajima i treba da se nagaze da bi išli lepo, pa subjektivno bolje ide turbo dizel od atmo benzinca slične snage (pa čak i od nešto jačeg benzinca).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Odgovori