Insignia, dobra kupovina?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Insignia, dobra kupovina?

Post od Abelovski » 01 Feb 2021, 08:01

Pozdrav!

Ja sam već bio pre 2 meseca postavljao temu vezanu za kupovinu Astre J ali sam sada poprilično promenio planove i imam opciju da uzmem Insigniu za dobru cenu po mom mišljenju u odličnom stanju. Od prvog trenutka kada sam razmišljao da kupim auto uvek mi je bila na umu Insignia ali mi je zbog cene izgledala "nepristupačno" i zato sam gledao veći auto u C klasi, odnosno Astru. Sada sam istraživao malo sajtove u nemačkoj i našao da za nekih 7500-8000e mogu da uvezem Insigniu 2014/15 godište sa ~120.000km u vrhunskom stanju jer imam čoveka koji bi je dovezao plus u porodici imam invalida tako da bih jako puno uštedeo na tim troškovima. To mi je nekako baš želja da uzmem i želim samo da čujem par komentara pre nego što kontaktiram rođaka.

Jako mi je privlačna dizajnom, stvarno se okrećem za njom svaki put kad prođe ta restilizovana verzija, pravi momački auto i mislim da ne mogu da pogrešim sa njim. Oktavija i Pasat mi nekako nisu lepi poput Insignie dok BMW, Audi su skuplji za održavanje i nisam nešto u tom fazonu da moram da vozim premium marku, a i skuplji su tako da mogu da uzmem mlađu Insigniu. Ispravite me ako grešim ali Insignia nije nešto skupa za održavanje kada uporedim sa Astrom J naprimer ?

Problem je jedino što prelazim godišnje 10-15.000km i uglavnom je to magistralna vožnja, maks 30 km u jednom pravcu sa 15% gradkse vožnje ali mi svi komentarišu da kad uzmem svoj prvi auto da ću hteti puno više da se vozam tako da neka bude da je 15-20.000km ako to menja nešto. Pa me neki nagovaraju da uzmem dizela i da me ne brine to što ne prelazim puno i da Insignia sa benzinskim motorom puno troši i da će mi to smetati, ali se ja bojim tih dizelskih kvarova sa turbinom, zamajcem, pa taj dpf,.. nikada nismo u porodici imali dizela pa mi je malo... Da li će biti veliki problem ako uzmem dizel ili da ipak idem na benzin sa većom potrošnjom, koji agregat izabrati za dizel? Mislim da benzinci od 1.4t i manje nisu dovoljno jaki da nose tu karoseriju, možda se varam.

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Shone STI » 01 Feb 2021, 08:45

Najbolje će ti preneti iskustva oni koji već voze takve Insignije, pa da uporediš koja je razlika u potrošnji ako ti to puno znači. Ja bih pre birao benzin, i za tu težinu auta ne bih išao ispod 2000 kubika. Naravno najvažniji je budzet i koliku razliku u potrošnji možeš da podneseš. Ako hoćeš jeftinije održavanje izbegavaj 4x4 jer održavanje Haldexa i menjanje ulja je na 30k a ako se potroše lamelice i korpe unutar haldexa, onda mora da se menja i semering i to je već ozbiljna cifra. Srećno sa kupovinom

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Antibes » 01 Feb 2021, 15:27

Istu sam imao dilemu. Čak oko vrste goriva. I uzeo sam Astru K 1.4T 150 ks.
Bez nategnutog plivajuceg Insignia ima 400 NM u dizel varijanti bez dpf jer mi je mahom gradska vožnja. Manji promer guma 18vs17. I iznad svega manji auto. Ipak sam u gradu pogotovo za parkiranje i ostalo.
Noviji je od Insignia jer je insignia 2008.
Razmisli o tome...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Abelovski » 01 Feb 2021, 15:41

Lepa je meni i Astra K ali nju ne mogu naći ispod tipa 11000 a da je u dobrom stanju sa normalnom kilometražom a to mi je iskreno puno, gde su ostali troškovi itd. Astru J mogu odma da kupim ali kada vidim da imam opciju Insigniu jednostavno mi mnogo bolje i moćnije izgleda i nekako mi žao da nedam koji € više ta takav auto.

Jeste auto dugačak, težak, za gradsku vožnju garant nije ali kažem, meni je 80% magistralni put, selo - grad, grad - selo, ima naravno vožnje i po gradu ali to je sve jako kratko, do odredišta i to je to. Vozim trenutno Zafiru i nikada mi nije smetalo sto auto ima 4,5m pa ne verujem da ce biti problem i sa Insigniom.

Sacekacu da cujem jos misljenja za dizel/benzin ako neko to vozi jer ja stvarno jako slabo srećem Insignie i cak ne znam nikog da je vozi pa moram ovako da se raspitujem.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od dzonic87 » 01 Feb 2021, 15:53

Insigniju možeš da nađeš u super stanju, ali sa nenormalnom kilometražom e sad ne znam zašto su ljudi gadljivi na kilometražu ako je auto u generalno dobrom stanju.

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Abelovski » 01 Feb 2021, 16:02

Ma ne kažem da je kilometraža presudna, pogotovo za mene koji ne prelazim toliko godišnje, dođe mi na isto da li je 200.000 ili 220.000. Jedino zbog čega gledam je kvarovi koji ipak dolaze posle određene kilometraže, naravno sve zavisi od načina vožnje i održavanje, mačka u džaku je svaki polovni auto, ali ipak je manja verovatnoća da me ti neki veći kvarovi sačekaju na manjim kilometražama. Na oglasima sam našao par komada sa 120-130 hiljada pa će se proveriti da li ima tu istine ili ne.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od stefankmn » 01 Feb 2021, 16:13

Ja ti mogu pričati o Insignia 2010 godiste koju sam vozio 2god. 2.0 motor od 130hp a automatskim menjačem. Sa njom je svaki mesec bio egzotičan. Svakog meseca su bili neki kvarovi, izmenjao sve i svašta. Poslednje što sam menjao je usisna grana koja je oko 500e u ovlascenom servisu.
Na sve ovo dolazim do toga da mi je auto trosio 12L. Najnormalnije moguće gradske voznje na vrh gasa. Auto je prilično težak, skoro 1700kg.

Kolko vidim tebe zanima noviji ristajl model, kolko znam to bi svakako bio bolji izbor i ne bi smeo imate problema koje sam ja npr imao. Al eto cisto da cujes neko mišljenje i o modelu sa starta proizvodnje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od dzonic87 » 01 Feb 2021, 16:19

Često, veoma često u toj klasi možete naići na primerke sa preko 300k km na satu koji su u dosta boljem stanju nego primerci od po 100k km.

Bolje da je takav auto pravio godišnje preko 60k km na otvorenom, nego 20k km u gradu

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Abelovski » 01 Feb 2021, 17:23

Verujem Stefane, i ja sam čuo da su Insignie imale probleme sa tim prvim automobilima ali sam cuo i da ove novije posle restajlinga imaju bolje i kvalitetnije malo materijale unutra, malo vise mesta na zadnjoj klupi i da su i kvarovi mnogo cesci. Sve zavisi na kakav se primerak naleti, ja se nadam pozitivnom ishodu pa ce valjda biti tako. Verovatno bih isao na manuelni menjac, kako stoj stvari 2.0 dizel sa 160ks, kazu da su okej osim te gumice koja se menja kod svakig velikog servisa. Nadam se da ga necu ubiti sa mojom kraćom vožnjom, nije grad ako ništa drugo. Još me od benzinaca osim potrosnje odvlaci i to sto ti 1.4t, 1.6t,.. kazu da nemas osecaj pravog turbo benzinca i da je mucenje za tu karoseriju, garant ima istine u tome.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od dragvorl » 01 Feb 2021, 18:43

1.4 t sam vozio u Astri i ne daje bas neki utisak da ima toliko snage, vise sam imao utisak kao da atmo vozim, a potrosnja je bila momacka. U insigniji smao jos gore moze da bude.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od pankoz » 01 Feb 2021, 20:45

Moje skromno mišljenje je da je Insignija pravljena za duže relacije,odnosno da jede kilometre puta,a nikako da bude opcija za gradsku vožnju.Svojevremeno je i meni bila vrlo interesantna,ali na nagovor mog majstora odustao sam od nje i kupio tada Astru J 1.7 koja je bila pun pogodak.Jeftina za održavanje i poprilično pouzdana.Jedino nikako nisam mogao sa svarim procese regeneracije DPF-a koje su me dovodile do ludila.Ne znam kako je kod Insignije rešeno,ali definitivno nije sretno rešenje oko "ekologije" kod Opela.

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od Abelovski » 01 Feb 2021, 21:23

Pa kažem vam, meni je Astra J hečbek isto bila prva opcija jer sam gledao malo veći automobil u C klasi i nisam toliko obraćao pažnju na Insigniu ali iskreno meni Insignia u svakom pogledu izgleda bolji auto od Astre. Trenutno imam uslove da uzmem auto jer nemam porodicu itd i nekako će mi biti žao ako ne priuštim sebi neki jači, "momački" auto pa makar na par godina.

Gradske vožnje imam jako malo, uglavnom magistrala ali sada kada uzmem kola verovatno ću češće hteti da odem negde na iole duži put, jer nisam ograničan da delim kola sa drugima. Jedino eto kažem, brine me ta potrošnja i snaga kod benzinaca dok kod dizela me brine da li neću mučiti motor sa tim kraćim relacijama i dovesti do većih kvarova, mada razmišljam da i taksisti voze dizele po gradu ceo dan i vozaju se po kilometar-dva pa im odgovara...

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od pankoz » 01 Feb 2021, 21:37

Insignija je ako se ja pitam sve samo ne "momački" auto!

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od kami » 01 Feb 2021, 21:37

Ja sam bas kratko vozio Astru J u sport paketu i bas me pozitivno iznenadila. Sa Insigniom nisam imao kontakt. Opet, na tvom mestu bih isao na Astricu u Cosmo ili Sport opremi, sobzirom da si mladji i da nemas porodicu. Bice velikih kola..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Insignia, dobra kupovina?

Post od shandu90 » 01 Feb 2021, 21:44

Drug zamalo da uzme 1.4t (ali je ipak prevagnuo megane grancoupe). Ocekivao je nesto poput 1.6cdti ali je bio malo razocaran.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori