Prvi Auto

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Prvi Auto

Post od Markoni » 04 Mar 2021, 18:57

Kada potpišete kupoprodajni ugovor kod notara, on tebi da ključeve od kola i sve što ide uz auto, ti njemu pare i to je to. Posle rešavaš u poreskoj prenos, i kada dobiješ potvrdu o plaćenom porezu u policiji podnosiš sve papire za saobraćajnu na svoje ime. Nije toliko komplikovano, samo ti je strano. Verovatno će ti biti lakše ako prepustiš agenciji da ti sve rešava.

Korisnikov avatar
Anatoliy
Postovi: 39
Pridružio se: 17 Jan 2021, 00:10
Garaža: Citroen C4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od Anatoliy » 04 Mar 2021, 20:28

Da li u poresku i u policiju idemo zajedno prodavac i ja? Zar nije prenos vlasništva poreska obavezan prodavca.

U koji MUP idemo? Kod prodavca ili kod mene u opštini?

Koliko traje otprilike sve to ukupno? Par dana?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Prvi Auto

Post od Markoni » 04 Mar 2021, 21:20

Ide se u poresku prodavca, i mislim da u svakoj kupac može sve da reši bez prisustva prodavca. Koliko traje zavisi od poreske do poreske. Na Zvezdari je oko 3-4 dana, znam da je u Zemunu bilo i više od mesec. U policiju ide samo kupac sa svim papirima i uplatama (ukoliko je auto u registraciji uplaćuje se samo nova saobraćajna, obzirom da ste oboje iz istog mesta tablice ostaju iste). Može u bilo koji MUP. U MUP-u se završava odmah, samo se odlazi posle nedelju dana još jednom po saobraćajnu jer se čeka njena izrada.

Korisnikov avatar
Anatoliy
Postovi: 39
Pridružio se: 17 Jan 2021, 00:10
Garaža: Citroen C4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od Anatoliy » 04 Mar 2021, 23:28

Hvala Markoni.

Javljam sutra šta je pregled pokazao i da li je pao dogovor. :siriruke:

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 145
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Prvi Auto

Post od AchtungDichtung » 05 Mar 2021, 09:55

Neke poreske uprave (konkretno znam za Zemun) nisu dozvoljavale da kupac podnese prijavu za porez. Tako da kad ste vec kod notara, neka ti prodavac da ovlascenje za to.
Ili se raspitaj za konkretnu opstinu prodavca, mozda kod njih moze i kupac bez ovlascenja to da uradi.

Korisnikov avatar
Anatoliy
Postovi: 39
Pridružio se: 17 Jan 2021, 00:10
Garaža: Citroen C4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od Anatoliy » 11 Mar 2021, 15:59

Kolike su šanse da se pušački auto opere dobro dubinski tako da se ne osećaju cigare više? Kakva su vaša iskustva?

Kad ostane zatvoren preko noći onda se oseti baš kad se otvori...

Inače je interijer lepo očuvan, ništa nije pocepano i slično.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Prvi Auto

Post od lami » 11 Mar 2021, 16:14

Šta ćeš sa nebom, ono ne bi trebalo da se dubinski pere ili isključivo kod proverenih, a cenim da je ono upilo dosta smrada. U svakom slučaju će bar malo pomoći i samo sedišta da opereš.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto

Post od shandu90 » 11 Mar 2021, 16:30

Ja pljugam u kolima. Bar se moj izluftira posle nekog vremena, tako mi kazu ovi nepusaci. Nema potrebe da cackas nebo, operi sedista dubinski (sto bi ja svakako uradio posle kupovine polovnjaka), malo luftiranja, mirisi i toeto ukratko :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Anatoliy
Postovi: 39
Pridružio se: 17 Jan 2021, 00:10
Garaža: Citroen C4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od Anatoliy » 11 Mar 2021, 17:59

Hvala ljudi, ima smisla.

Zna li neko iz iskustva da preporuči dobro dubinsko pranje u Beogradu?

Da zanju i da osuše dobro da se ne ubuđa...

A ako rade i nebo pažljivo i sa proverenim sredstvima to bi bilo sjajno.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 11 Mar 2021, 18:08

Ne znam koji je auto u pitanju ali ako je nebo klasika kaširan sundjer ja to ne bih prao ni dubinski ni natopljenim sundjerom niti bilo čime što bi navlažilo.
Možda bi probao onom polusuvom penom ali bih verovatno ostavio tako kako je.

Ako je nebo nešto kvalitetnija izrada, iz više slojeva, i ima čvrstu podlogu onda možda neko pranje ali sa što manje vode da se ne natapa. (ako je kao podni tepih velur ili tvid ili slično onda verovatno može da se opere).

Kako god po mogućstvu konsultovati uputstvo od auta (servisno) ili nekoga ko ima iskustva sa baš tim modelom tog godišta.

Tkanina sedišta ako su pravljene da se peru, recimo imaju rasjferšlus pa je predvidjeno da se skine, oprati u veš mašini po programu za vunu,

Po mom iskustvu pušački auto je trajno zagadjen, i nema načina da se sanira osim zamene komplet enterijera.
Uvek mi nekako smrdi, smeta taj karakteristični vonj.

Korisnikov avatar
Anatoliy
Postovi: 39
Pridružio se: 17 Jan 2021, 00:10
Garaža: Citroen C4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od Anatoliy » 11 Mar 2021, 18:21

Hvala @ljubitelj na iscrpnom odgovoru.

Radi se o Renault Megane 3 sa kraja 2014.

Nije tipičan pušački auto. Na primer, prislonim nos na sedište i ne smrdi mi.

Ali mi se, na primer, pojas oseća.

Verovatno se radi o tome da povremeno neko zapali unutra od putnika. Vozač nije pušač.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 11 Mar 2021, 18:24

Pa ako vozač nije pušač onda verovatno i nije pušački auto u smislu nije natopljen nikotinom, i to menja stvari.

Pojas se može oprati u mlakoj vodi sa sapunicom, a posle sušenja podmazati silikonskim sprejem.
Što je i inače dobra praksa redovnog održavanja pojaseva da bi glatko klizili po vodjicama.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od grujicd » 11 Mar 2021, 19:00

Ček, ček, silikonski sprej? Nisam ni znao da to postoji, a ni da postoji rešenje što mi se u Jazzu slabije vraćaju pojasevi. Treba izgleda čitati sve teme na forumu :)

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 11 Mar 2021, 19:07

Da postoji a i pominje se nekad u servisnim uputstvima od auta u delu održavanje/ popravka enterijera.
U Nemačkoj je to maltene standardni deo pripreme za tehnički na 2 godine, tj praktikuje se u servisima taj tretman pojaseva jer se tamo proverava funkcionisanje pojaseva (svih 5 ) kao deo pregleda.

Samo naprskaš blago, (ne da se natopi) i provučeš kroz krpicu koja usput pokupi nečistoće.

Ja to često zaboravim da redovno odradim i onda kada mi se pojas ne vrati dodje iz d. u glavu pa odradim i pranje i sve kako treba redom.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Prvi Auto

Post od Mladen7 » 11 Mar 2021, 19:34

Da uspeva popraviti vraćanje tj uvlačenje pojaseva.

Delovalo je i meni čudno, brinuo sam da li će pojasevi prljati garderobu - ništa ,nikakav problem

Naravno prskati ne preterano a poželjno početi sa kompletno izvučenim pojasom.

Odgovori