Prvi Auto

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto

Post od Kabal » 03 Maj 2021, 08:49

Koji su razlozi?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 03 Maj 2021, 09:15

Evo ja cu objasnim.
Isao sam u AT na skijanje.
Skije sam drzao na krovu, kao x puta pre toga.

Nikada, mi skije nisu toliko zardjale na krovu, kao tada, znaci izlozeni celik je bio potpuno koroziran, morale su nove skoje da idi na servis, da bi se skojalo.

Sipaju neku tecnost koja je jako agresovna, spram ovoga sto mi sipamo.


Inace nisam bio po planinama vec u Vilahu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ftj » 03 Maj 2021, 09:34

Sta si radio sa skijama u filahu? :)


A mazda je istrulila najvise jer je mazda i poznata je po tome i po dpfu, zato je cena toj generaciji smesna.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 03 Maj 2021, 10:40

Ima onaj Gerlicen i Nassfeld u blizini. Odlicno je skijanje bilo.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Prvi Auto

Post od Heinz » 03 Maj 2021, 11:13

ftj je napisao:Sta si radio sa skijama u filahu? :)


A mazda je istrulila najvise jer je mazda i poznata je po tome i po dpfu, zato je cena toj generaciji smesna.
Pa bile su na krovu Slika

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 03 Maj 2021, 11:17

Bez sale, to sto oni sipaju je neuporedivo jace i agresivnije na metal, od ovoga sto se ovde sipa. Javio mi se par meseci kasnije momak koji je isao sa nama, da me pita sta da radi sa skijama, on nije svoje tretirao na vreme kao ja, kad je video sta se desilo sa celicnim kantnama.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 03 Maj 2021, 11:43

@ljubitelj

bas si nasao mazdu 6 za poredjenje kad svi znaju da su mazde problematicne sa korozijom nezavisno odakle se uvoze, znam bar 5-6 mazdi 6 koje su uvezene iz razlicitih zemalja i sve su bile pune korozije posebno pre-restyle modeli.
Takodje ti ni reno trafik koji si gledao nije reper jer ja u firmi ima opel vivaro(isto sranje kao trafik) koji je uvezen iz italije i koji je isto pun korozije tako da ima kola koja su po difoltu sklona koroziji i licno takve modele izbegavam. Isto tako kokla koja su u aktuelnom mfk-u ne mogu da budu puna korozije jer takva tamo ne mogu da prodju tehnicki, a da li za godinu dana npr. mogu da navuku toliko korozije o kojoj pricas, pa cisto sumnjam sem ako nisu pomerana iz neke livade.
Honde nisam uvozio i sumnjam da cu ih uzimati jer ne radim sa tim tipom kola i tim cenovnim rangom ali ono sto sam brzinski bacio pogled na oglase rekao sam koliko moze da se nadje takav auto sa pristojnom km koja naravno nije 50-60k vec 150-160k km i kao sto sam rekao kola sa km ispod 100k su naravno skupa i uglavnom skuplja nego kod nas (kazem uglavnom jer zavisi od modela do modela), nisam uzeo u obzir da covek trazi kola sa tako malo km tako da u tom slucaju ne znam dal moze da prodje jeftnijie nego ovde.

Austrija je specificna zbog tog soljenja i hemija koje bacaju prskaju kako god po putevima zato se i najmanje kola uvozi iz A, CH i D su druga prica a takodje zavisi i koji delovi tih zemalja su u pitanju, kao i svuda u svetu.

Takodje sam imao dosta svojih kola iz razlicitih zemalja uvezeni i D i NL i CH i IT, i mogu reci da nema pravila, sve zavisi od podneblja do podneblja kao i od samih vlasnika kako su se ophodili prema tim kolima i na kraju od same marke vozila ako pricamo o koroziji.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto

Post od Kabal » 03 Maj 2021, 12:02

ftj je napisao:Sta si radio sa skijama u filahu? :)


A mazda je istrulila najvise jer je mazda i poznata je po tome i po dpfu, zato je cena toj generaciji smesna.
Zna se sta ima u filahu Slika

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 03 Maj 2021, 12:57

OMP je napisao:
03 Maj 2021, 11:43

Honde nisam uvozio i sumnjam da cu ih uzimati jer ne radim sa tim tipom kola i tim cenovnim rangom ali ono sto sam brzinski bacio pogled na oglase rekao sam koliko moze da se nadje takav auto sa pristojnom km koja naravno nije 50-60k vec 150-160k km i kao sto sam rekao kola sa km ispod 100k su naravno skupa i uglavnom skuplja nego kod nas (kazem uglavnom jer zavisi od modela do modela), nisam uzeo u obzir da covek trazi kola sa tako malo km tako da u tom slucaju ne znam dal moze da prodje jeftnijie nego ovde.
Upravo se o tome i radi, Honde dobro drže cenu i skup(lj)a su od ostalih jer valjaju. U tom smislu treba gledati i cenu ovde traženu za predmetnu Hondu.
Nema ih mnogo u ponudi, čuvaju vlasnici za sebe.

Moja poenta je da dobar auto dobro i košta, svuda i da nema nekih tu prečica. Čim je nešto upola cene skoro sigurno ima razlog zašto je tako.

Napisao sam ti moja konkretna iskustva sa autima iz CH u zadnijh mesec dana, šta mogu što Honde ne vidjam u servisu.
Auti koji dolaze iz FR znaju da budu musavi i neuredni ali korozije odozdo ni približno kao švajcarci.

Meni deluje da ipak postoji pravilo o stanju auta zavisno odakle potiče geografski.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 03 Maj 2021, 13:43

i svajcarci imaju francuske kantone tako da po tvojoj logici ne vidim neku bitnu razliku kad auto dodje iz lozane ili zeneve npr. i iz 100km udaljenog Liona, znaci za 100km auto ozbiljno moze da istruli :)
totalno glupa prica i rezonovanje, nema pravila nista, u svakoj zemlji ima dobrih i losih kola, imao sam odlicna kola iz italije a isto tako i trulezine pa ne generalizujem da su u italiji kola losa tako da je glupo vise i pricati na ovu temu, svako neka misli sta hoce ali glupo je generalizovati nesto pogotovo na osnovu nekih par primera sa kojima se susreo

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 03 Maj 2021, 18:56

Ha ha, tvoja logika se ograničava na 100km npr.
A Monpelije, Lil ili Pariz je ista klima i isto zasoljavaju puteve kao u Ženevi ili Cirihu.
Ajd razmisli malo šta je suština različite geografije i sa time povezane korozivnosti.

Velika je Francuska i mnogo auta odatle ne dolazi iz alpskih krajeva dok je Švajcarska mala i skoro svi auti su usoljeni. Ako i dalje misliš da je isto za auto da li se vozi 6 meseci po usoljenim putevima ili bez toga ok, svako ima svoje mišljenje.

Nije par primera koje sam susreo stvorilo zapažanje, samo sam izdovjio primerke u poslednjih mesec dana koji su morali u servis da se sredjuje elektrika. Spolja se dobro opere da lepo izgleda a ispod haube horor.

A i kako bi bilo drugačije kada je takva klima. Isto je i ako dodje auto iz alpske zone Italije (ili FR) ali to su velike zemlje i mnogo je dobra/veća ponuda auta koji nisu iz te goegrafije i nisu usoljeni.

Tako da, jeste generalno vidim više korozije kod CH i A auta, meni to nije glupo opažanje nego sasvim logična posledica načina i mesta korišćenja tih vozila.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 03 Maj 2021, 19:32

pa dobro eto ja sam se sretao sa automobilima iz nekih drugih zemalja koji su losi ali ne pricam da su kola iz te zemlje generalno losa, tako da ovde stavljam tacku na ovu temu i pricu jer nema svrhe, svako neka misli sta hoce, istina je tamo negde ....kad budes kupovao auto za sebe gledaj da bude iz kalifornije to je najsigurnije ;)

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 04 Maj 2021, 09:13

Već sam imao besprekorno sigurna limarijski kola iz Italije, Parme. Jedini "problem" je bio izbledeli lak od Sunca, no to je bukvalno čisto kozmetičke prirode i ne utiče na strukturu limariju uopšte.
A i vidjam besprekorna limarijski uvozna iz toplijih krajeva, već sam pisao odakle.

Naravno da i iz takvih "kalifornija" krajeva može da se natrči na neki loš limarijski primerak ali ko to uvozi verovatno nije baš iskusan sa procenom auta ;)

So i vlaga ubrzano razjedaju lim auta, bilo i biće.

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 05 Maj 2021, 08:41

Slučajno naleteo, Jeep 12 meseci, 11.000km , Austrija.

[url]

Odgovori