Prvi Auto

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Prvi Auto

Post od krle96 » 02 Maj 2021, 10:30

Ma ja bih najpre uzeo Civica, ali jedini kršten primerak sa malom kilometražom i bolje očuvan, košta 7990 evra. Nije mi jasno kako je to normalno za auto star 10 godina

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 02 Maj 2021, 10:43

Pa ucenkaj se ako ti se svodja.
Kao sto ti rekoh 6300 je placen ovaj iz 2008.
Majstor je rekoa to im je cena za to stanje, ovaj tvoj je jos mladji i jos manje presao.

Alternatova je jeftin krsic, pa da se kajes natenane, kad vidis kolko kostaju delovi za Hondu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Prvi Auto

Post od krle96 » 02 Maj 2021, 10:49

Pa tako ću, meni budžet ide do 7k. Nadam se da će ga dati za te pare. Mozda koji evro više. Idem u četvrtak da ga pogledam

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 02 Maj 2021, 12:25

Znas kako se kaze: -Ja polovan auto, ni od sebe ne bih kupio...

Tako da strpljivo, probas sve sto mozes pa odlucis.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

petarBG
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Avg 2020, 10:32

Re: Prvi Auto

Post od petarBG » 02 Maj 2021, 13:25

krle96 je napisao:
02 Maj 2021, 10:30
Ma ja bih najpre uzeo Civica, ali jedini kršten primerak sa malom kilometražom i bolje očuvan, košta 7990 evra. Nije mi jasno kako je to normalno za auto star 10 godina
Uvezi auto, imas na Honda forumu gde je covek kupio Civica 1.8 za 2800 franaka u Svajcarskoj. Sve do registracije ga je izaslo 3800 evra. Na slikama koje je okacio deluje ok.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od zdushan » 02 Maj 2021, 13:43

Skipper je napisao:Ja sam dugo vozio aurisa 2.0 d4d sa upitnom kilometražom i nisam imao nikakvih problema. Auto jako lepo povlači i ide a nije veliki potrošač. Ide dosta bolje od 2.2 d4d koji često vozim u corilli verso ali opet ta 2 auta i nisu za poređenje po performansama.
Meni lično u aurisu sedišta nisu odgovarala, udarao me bočni profil sedišta u bubreg.
Heinz na aparatima Slika

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 02 Maj 2021, 14:53

krle96 je napisao:
02 Maj 2021, 10:30
Nije mi jasno kako je to normalno za auto star 10 godina
Ko kaze da je normalno :)

Moze da se nadje u CH za oko 3000 ali su sve velike km, 250+, za 4000 vec moze da se nadje solidna sa manjom km

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi Auto

Post od Bax » 02 Maj 2021, 15:41

Koliko je auto sa 60k?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Prvi Auto

Post od krle96 » 02 Maj 2021, 16:03

Bax je napisao:
02 Maj 2021, 15:41
Koliko je auto sa 60k?
E to i mene zanima 😁

A druga stvar, ako neko može da me uputi na neki siguran način da mi neko uveze dobar komad, slobodno nek napiše :)

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 02 Maj 2021, 17:23

Zašto ne bi bilo normalno da dobar i kvalitetan auto, koji je na dobrom glasu, sa malo kilometara (gotovo nov motor), očuvan, košta toliko i traži vlasnik za njega solidne pare?

Pa nije godište ni jedini a ni glavni kriterijum za procenu preostale vrednosti nekog polovnog auta.

Pri tome ponuda takvih Civica i nije nešto velika pa da je izbor pitanje odabria izmedju par stotina komada.

To iz CH za male pare, tj ispod cene, ne verujem da išta valja već iz prostog razloga što tamo auti extra brzo vremenski propadaju, 10 godina star CH auto je kao 20 godina star italijanski ili belgijski auto u smislu limarije i opšte korozije.
Još nisam video auto iz A ili CH koji je bez jasne korozije. Nedavno jedan Reno Trafik iz CH spolja odličan 5 na pogled ali čim se digne hauba nema gde nije korodirao. Sve, čak i šrafovi i konektori prekriveni korozijom. Grejači vode, ma sve je zahvaćeno.
Motor dizel 1,9 kažu prešao približno 600,000km i ok je ali sve ostalo kada se pogleda je razumljivo zašto je jeftino plaćen u CH nabavci.

Ne kažem da nema u CH auta bez korozije ali takve naći mi deluje kao detelina sa četiri lista a kao nemoguće po nekoj sniženoj ceni.

Dobar auto svuda dobro košta, i tamo i ovde.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto

Post od shandu90 » 02 Maj 2021, 19:08

Ja ne mogu da prezalim sto nisam smotao ujakovog golfa dvicu za prvi auto. Samo zato sto je bio 1.8 i startniji je bio od astre :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 02 Maj 2021, 22:35

ljubitelj je napisao:
02 Maj 2021, 17:23


To iz CH za male pare, tj ispod cene, ne verujem da išta valja već iz prostog razloga što tamo auti extra brzo vremenski propadaju, 10 godina star CH auto je kao 20 godina star italijanski ili belgijski auto u smislu limarije i opšte korozije.
Još nisam video auto iz A ili CH koji je bez jasne korozije.
vecu glupost odavno nisam procitao, ko zna sta si ti video to, naravno izuzeci postoje u svakoj zemlji tako da si vrv tako nesto i video ali da je to prava slika i odraz stanja kola iz CH je u najmanju ruku smesno...kao neko ko ima prilicno dobro iskustvo sa kolima iz CH imam puno pravo da kazem da je ovo totalna budalastina sto si izjavio....eto ja kupujem bas takva extra povoljna kola i ako na njima nadjes koroziju koju neces naci na kolima iz Srbije, Italije, Nemacke ja ti poklonim taj auto odmah!
Pa zar mislis da takav auto moze da prodje tehnicki tamo???? to jedino nesto sto je godinama stajalo negde na livadi i sl. a to nema veze sa zemljom odakle je auto

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 02 Maj 2021, 22:53

Ne mislim nego znam da ne može da prodje tehnički, zato se i prodaju po sniženoj ceni i za eksport.
Takvi dolaze kod nas posle na servisiranje tj krpljenje bi bilo tačnije.
I u CH kao i svuda dobri auti dobro koštaju.
Šta misliš da neko prodaje za jeftine pare super auto koji je upravo prošao tehničkl tamo u CH??

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Prvi Auto

Post od OMP » 02 Maj 2021, 22:53

jel uvozis kola iz Ch pa pricas iz iskustva? batali te price pricao mi drugar, video sam na placu, citao na forumu i sl. sam uvezi auto i onda pricaj nesto....auto koji je jos uvek u mkf-u ne moze da bude toliko los kako ti pricas, ako i ne moze da prodje prodje mfk to su obicno sitnice , koje tamo mogu fino da kostaju, a ne prodaju ga ljudi samo zato sto ne moze da prodje mfk kao ni sto mi ovde ne prodajemo nasa kola zato jer su pocela da se raspadaju...za njih je auto 2007-8-10god, star auto i naravno da se prodaje povoljno to sto su kod nas to jos ovek mlada kola je druga prica.
Dobar auto kosta i tamo i ovde ali pojam dobrog je relativan i zavisi od mnogo faktora, kod njih kostaju mlada kola, kola sa mnogo malo km (ispod 100k) kola koja su sa svezim tehnickim i svezim servisima, ali to isto i kod nas kosta pa ne znaci da ne mozes i kod nas da kupis dobar auto za duplo manje para.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto

Post od ljubitelj » 03 Maj 2021, 08:39

OMP je napisao:
02 Maj 2021, 22:53
jel uvozis kola iz Ch pa pricas iz iskustva?

kod njih kostaju mlada kola, kola sa mnogo malo km (ispod 100k) kola koja su sa svezim tehnickim i svezim servisima, ali to isto i kod nas kosta pa ne znaci da ne mozes i kod nas da kupis dobar auto za duplo manje para.
Ne uvozim nego rešavam probleme kola iz CH, dakle iz iskustva direktnog sa njima. Posledjni primerak Mazda 6 uvezena iz CH pre godinu dana.
Korozija na sve strane, trula, ne može da se podigne na dizalicu, nema šanse da je to ovde za godinu dana toliko istrulilo. Uveren sam da je takva došla iz CH.

Priča je da podsetim o konkretnoj domaćoj Hondi, upravo takvih karakteristika koje sam boldovao.
Da li košta u CH tih pominjanih 3000 ili 4000 franaka, ili košta isto kao i kod nas?

Sumnjam u priču da tamo ima dobih i jeftinih auta tek registrovanih/sa svežim tehničkim koji se prodaju upola cene, koje eto uvoziš u nekom savršenom stanju jer ono što vidjam kod drugih koji uvoze ne odgovara toj priči.
Dobrih i skupih iz CH jesam video koji komad, dobrih i jeftinih upola cene još nijedan.

Koliko košta predmetna Honda sa 65,000 kilometara, od prvog vlasnika, tamo u CH i konačna cena ovde.

Pa ajde onda da uporedimo ima li takve iz našeg oglasa za upola para, za 4000 franaka umesto 8.000 eura ovde.
Koliko si Hondi uvezao iz CH?, kada već pitaš za iskustva.

Što ne predložiš kolegi neki konrketan primerak (sada, ne za 5 godina čekanja da se pojavi) tražene Honde, kada može kako kažeš da se nadje, tamo u CH dobar Civic za upola para, eto prilike da se konkretno pokaže koliko je gluposti koje sam iskustveno uvideo i napisao.

ps. stojim i dalje iza napisanog da limarijski auti iz CH i A mnogo brže stare od auta iz nekih drugih geografskih područja, mislim da nema ni potreba objasniti razloge.

Odgovori