Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 19:11

Radi se o automobilu za moje roditelje koji trenutno imaju logan 1,4 2005. godište.
Hteli bi da kupe nov auto, cena oko 9-10 hiljada evra, Sandero im prvi pada na pamet.

Dva pitanja: ima li nešto bolje od sandera za taj novac (meni pada na pamet i30 za 11k evra, ali ne žele toliko da daju)
i ako sandero, kakav sandero.
Logan koji imaju je u najvišem paketu opreme, a sandero bi morao da ima klimu, 4x airbag a motor obavezno benzinac. Polovno nije opcija.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od nixa » 25 Mar 2012, 19:32

Ako zadovoljava gabaritne potrebe, ja bih igrao na sigurno. Skoda Fabia.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 19:34

Imao brat ibizu 1,4 2005 i bio prilično nezadovoljan. To je minus i fabiji :(

Ali, uz preporuku dajte cene, motorizaciju i nivo opreme, 4 airbaga su minimum.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od pedja » 25 Mar 2012, 19:41

Za 9-10k, pa jos benzin, postoji solidan izbor.
Panda je oko 8k (stari model).
Grande Punto oko 10k.

Aveo, i20, Novi Rio, Thalia, Clio, Splash/Swift, Fabia, Fiesta (8600 5v i klima)... ko zna koliko ih jos ima.
Pogotovo sada kada je vreme Sajma (kojeg nema, ali daju neke nazovi popuste).

E sad, pitanje je koliki im auto treba. Da li tovare stvari, da li mora da ima 4/5 vrata (tipujem da mora)?

Verovatno najbolji izbor su Ceed i SX4, ali oni su nesto preko 10k, a to je preko budzeta.
Ovako, ako su vozili Logana, Clio je sasvim OK. Na akciji je oko 9,5k.

Ako bas hoce Sandera, ja bih izabrao Blackline, ali mislim da ga nema u ponudi vise. Imao je lepsi enterijer od ostalih, a Stepway ima velike felne, a znate posto je guma? :kezo:

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 19:56

Stepway nema 4 airbaga ni u opcijama, bez veze.

Kakav grande punto se dobija za 10k? Motor, oprema?

Edit: I izvinite, ali na reno ja lično stavljam veto :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od pedja » 25 Mar 2012, 20:08

Izgleda je prosla akcija za GP. Bar su je skinuli sa sajta.
Cena je 10200, ali se bocni jastuci doplacuju. 1,2 sa klimom. Osnovni model.

Ako ce min 4 airbaga, onda je neki Chevrolet izbor :D

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 21:09

Dačiju stavljam ispred daewooa :) ako govorimo o ozbiljnosti proizvodjača.

Ok, da eliminišem: reno, citroen-pežo, chevy, chery (srećom, niko ga se nije setio.....:) )...za sad toliko.
Ozbiljno razmišljam da se uključim u finansijsku konstrukciju i da idemo svi zajedno na i30. Brine me "ona" korozija....:D

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od nixa » 25 Mar 2012, 21:13

Ako se već potpomogne budžet, ja bih išao na Astru III. 10900€ (izvor opel.rs)

1.6 - 115ks. Ima jastuke, klimu, maglenke, kožni volan... Odličan izbor za taj novac...

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 21:15

Astra 3 nije eliminisana ali ja mislim da i30 nudi više za taj isti novac.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od elMaestro » 25 Mar 2012, 21:21

Kia Rio, jedna od najboljih ponuda do 10k. Jedino ako ti smeta maska hladnjaka i peta vrata, tj. ono što piše na njima :mrgreen: Mada ako ti je hyu ok, onda bi trebalo da ti i kia odgovara, a meni je čak i lepša. http://www.kia.rs/rio/
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 21:25

Dobar je rio ali se kod njih do deset 10k piše 11+K.... :(

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od Stjepa » 25 Mar 2012, 21:27

Jaksa koje je objasnjenje za veto na reno? :)
Pricam nepristrasno, ne kao vozac istog. ;)
Evo cisto da napravim neku mini paralelu jer vozimo i Daciu Logan i Renault Clio u porodici:
Za pocetak svi znamo da je Dacia pod sapom Renoa, i da se dosta toga renoovog koristi u samoj daciji.
Pre godinu dana kada je neko pitao sta da uzme izmedju sandera i clia storie, ja sam predlozio sandera i to sam "branio" time jer su priblizno istog kvaliteta a Rumunac je nesto malo jeftiniji tad bio (ne znam trenutne cene ni jednog ni drugog).
Za tih godinu dana sam promenio misljenje. Zasto? Drasticne razlike nema, ali minimalne postoje i to ih ima toliko da posle izvesnog vremena bas mozes lepo reci da je Clio daleko ispred Dacie pa iako je Storia. Ako se pak radi o Clio III verujem da je jos veca razlika. A evo i primera (benzinci i jedan i drugi): Logan dosta tvrdji (iako nisam neko ko pridaje previse znacaja tome, ali logan razbija kamen u bubregu za clia), plastika dosta manjeg kvaliteta, retrovizori isuvise kriti i svaki put kada ih savijam pomislim kako ce da puknu, menjac nakon ~40k km poceo da dobija neki razlabavljen osecaj (u pocetku nisam ni obracao paznju, pa ni sad kad vozim duze auto, ali prelazak iz jednog u drugi... pomisli covek na trenutak da loganu nesto nije u redu iako posle par kilometara nemas priblema sa tim osecajem), kvacilo mi je od prvog dana imalo dosta cudan osecaj (kolika je razlika izmedju kvacila na dizelasu i benzincu, tolika je izmedju clia i logana, kao da stiskas i pustas vazduh, na sta se naravno navikne ali po prelasku iz jednog u drugi pomislis da kod logana nesto nije kako treba :) ). Na strani logana je to sto je volan direktniji i to dosta, bolje prenosi desavanja sa podloge. Tako da manje vise clio mi ipak deluje ozbiljnije/kvalitetnije za oktavu iznad logana, iako je storia sklapana u Sloveniji (cini mi se).

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od nikaragva » 25 Mar 2012, 21:28

A sto ne kupe opet logana, ako su bili zadovoljni sa njim? :)

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od jaksa » 25 Mar 2012, 21:33

Zašto ne reno: za 10ak hiljada evra mislim da se može uzeti bolje od francuza: hjundai, opel itd. To je moje mišljenje, a zašto imam negativan stav prema renou krivi su bivši vlasnici renoa koje oznajem a koji nemaju reči hvale... Posmatrajmo ovo kao subjektivan stav, pa makar ja bio i u krivu.

Zašto ne logan opet: pa, iako on njih služi sasvim ok sve ove godine, meni lično se baš i ne dopada u vožnji. Za 10ak hiljada evra verujem da ima bolje...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19348
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Da li kupiti Dacia Sandero i kakav?

Post od Heinz » 25 Mar 2012, 21:40

Prvo mi nije jasno zašto bi menjali Logana za Sandera, praktično isti auto samo sa manjim gepekom. Plus će da puknu jedno 5-6k doplate, ne kapiram šta se dobije u zamenu za novac.
Ako se već ide na nešto novo, po meni treba uzeti nešto iz savremene proizvodnje. Makar to bio klot i30. A to da se bivši vlasnici žale na Reno, Seat, Daciu... pa realno svi koji su objektivni naći će neku zamerku. Savrešenstvo ne postoji, taman se zvalo i Honda Civic 1.4 sport :)

Odgovori