Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od ljubitelj » 23 Feb 2021, 14:55

dragvorl je napisao:
23 Feb 2021, 12:33

Ajde sto pises svasta, ali sto zbunjujes ljude kojima je potrebna pomoc i savet to nije uopste ok. Ja vozim godinama C segment za km 50-60kkm, autoput magistrala, pri tome mi je uvek pun gepek sa bar 100kg alata. Pri tom ne da ne prelazim 100 km dnevno, nego cesto preko 500 pa i 1000km.
Da ostavimo na stranu što i ti sada pišeš svašta a da li je savet ok je stvar percepcije i to treba onaj kome je namenjen da proceni.
To što ti voziš 500 pa i 1.000km često nije nikakav argument da će svako izdržavati i trpeti takve uslove.
Pogotovu ako ima problem sa ledjima kao što je navedeno pa udobnost puno znači.
Da voziš svoj auto i da imaš izbora u odlučivanju u čemu se voziiti za 1.000km u cugu možda ne bi tako pisao.

Svako ko je imao ili koristio E klasu na takvim putovanjima verujem će demantovati tu priču da je udobnost tu negde sli9čna jer je napredovao C segment.
Pa napredovao je i E i D segment za taj isti period koji pominješ.

Jeste C segment napredovao pa Golf danas nije kao Golf 1 ili 2 ali je i dalje Golf koji nije ni primaći recimo A6 da ostanemo u istoj kući.
Sve ima svoje, povelike su razlike u konstrukciji medju klasama i različitim namenama i smatram da je moj savet sasvim korektan, i to je ono što bi ja birao.

Treba 300 dana da se kaje što nije daleko odmakao od Megana 2 koji i jeste C klasa.

Savet je samo savet dat iskustveno, nije obavezujući kako si ti izgleda shvatio svrhu teme pa ti smeta drugačiji pogled. Lepo sam napisao šta bih ja birao za date uslove toliko sati sedenja u autu godišnje.

Kičma je jedna, nema popravke i ako se može birati treba joj pomoći.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od dragvorl » 23 Feb 2021, 15:08

Na zalost nastavljas da zbunjujes ljude svojim papazjanijama, od sume informacija koje ovde izbacujes najveci deo je za ignorisanje. Na tvoju zalost ja pricam iz prakse, a ne u retrospektivi od pre 30 godina kada je u tvom svetu uber Volvo bio alfa i omega. Danas auto C segmenta sa srednjom motorizacijom bez ikakvih problema izlazi na AP i odrzava brzine od 150+ kmh bez poteskoca uz prihvatljivu potrosnju cak i benzinci. Sedista su udobnija, buka je mnogo manja, stood motora, auerodinamike, sto od guma, itd...Po tvom izgleda da bi svi komercijalisti, serviseri i ostali sto tuku velike km mogli u bolnicu kad napune 35 godina. :) Sto kazes da mogu da biram Porsea za posao sigurno bih promenio misljenje jel, onda da posavetujemo i coveka da uzme auto od 50+ keura da mu spase ledja dok nije kasno. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od lami » 23 Feb 2021, 15:12

Ovo sto je Ivan okacio, ima i podrsku za ledja, ovaj tockic sto vidis.
A menjac aisin sa 8 brzina. Sa 6 brzina je dobro poznat, ja ga imam, sa 8 je nesto noviji.Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ftj
Postovi: 13037
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od ftj » 23 Feb 2021, 15:20

Ova prica ljubitelj-dragvorl otprilike kao kad bi nekog ubedjivao da je mnogo bolje da zivi u 150 m2 nego u 80 m2. Jeste bolje je a opet moze lepo da se zivi i u 80 m2.

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od ljubitelj » 23 Feb 2021, 15:31

@ dragvorl, uspeo si sa primerom posta za potpuno ignorisanje. Ništa korisno novo rečeno u njemu.

Te brzine može i auto B segmenta pa pametni ne koriste za takve namene. Komercijalisti kao i ti nemaju mogućnost izbora, daje im se najjeftinije rešenje za firmu a koga briga za penziju i zdravlje.
Ljudi su potrošna roba, ko razume shvatiće takve poslove.

Po meni kada već biraš i odlučuješ za sebe i svoje zdravlje onda najbolje što možeš priuštiti, oduvek bilo i svi koji mogu da biraju ne hvale magarca zašto što ne mogu konja :)
To što tebi daju da voziš nivo C segmenta ne znači da svako drugi mora isto, da ne može bolje.

ps.al se tebi prividja Volvo u svakoj temi :rofl:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od dragvorl » 23 Feb 2021, 15:33

Ne sikiraj se ti za moje zdravlje ziv ti meni bio, samo vozi Volva i cuvaj svoje zdravlje. :doubleup:
ftj je napisao:
23 Feb 2021, 15:20
Ova prica ljubitelj-dragvorl otprilike kao kad bi nekog ubedjivao da je mnogo bolje da zivi u 150 m2 nego u 80 m2. Jeste bolje je a opet moze lepo da se zivi i u 80 m2.
Nije, ja ne ubedjujem nikog, a on tvrdi da je bolje za put imati auto viseg segmenta. To svi znamo, pa i covek koji je otvorio temu. To nije pitanje ovde. Njegovi placeholder tekstovi su poznati odavno, ali novi clanovi to ne znaju pa mogu ljudi da se povedu njegovim pisanjem na stranputicu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Vuk099
Banned
Postovi: 61
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:01

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od Vuk099 » 23 Feb 2021, 21:05

Za te novce neki reno limuzine nije loše za uzeti u obzir.

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže

Post od kami » 23 Feb 2021, 21:22

Zasto ne pojuris neki mladji polovnjak sa do 50ak hiljada na satu? Ima Megana, Golfica, 308...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od milanns » 23 Feb 2021, 23:33

S obzirom na kilometrazu i kredit ili nov ili tu do 50k km do 2 godine. Na primer. Ja sam tražio prvo za caleta pa za sebe za sličnu sumu (pa posle naravno povećah) auto za problematicna ledja i ne znam sta bih ti rekao. Od novih mi nista ne pada na pamet. Možda ima tih malih za te novce sa ok sedištima ali su svi sem dacie niski. Dacia ima ok ulazak izlazak ali i dalje najlošije sedišta. Prethodni model 2008ice je bio tu ok kompromis, po čišćenju lagera je bio oko 14500 1.2 turbo, malo je povišen, lepo se sedi i meni odlična sedišta. Ali to je teško sada. Ako ti nije problem ulazak izlazak ja bih na tvom mestu išao na megane 1.33. Dobra sedišta, odličan motor. Ili videti da li je 308ica tu negde sa cenom. Meni je i kia iznenadjujuca udobna bila. Prethodni ceed. I sedišta i sve.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk




borkode
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Feb 2021, 03:15

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od borkode » 24 Feb 2021, 01:35

Nemam problem što se tiče ulaska i izlaska. Više me brine to 1h+ putovanje do posla i posle to isto u povratku.

Ovaj P308 mi deluje kao dobra opcija. Jedini problem je što do maja ima da se proda 10 puta.

Hvala svima na sugestijama i na diskusiji koju ste imali u vezi ove teme. Dosta je korisnih informacija podeljeno i definitivno je suženo polje izbora, što je od velike pomoći.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od dzonic87 » 24 Feb 2021, 07:23

Pogledaj ti malo i pročešljaj šta se nudi. Imaš dovoljno vremena da isprobaš neke automobile pre kupovine.
Moj savet ti je da isprobaš tu neku "golf" klasu (P308, megane, ceed...) i isprobaš D segment (P508, Mondeo...) pa vidiš kako ti leži
Ja sam primetio veliku razliku, i još uvek primećujem između C i D klase automobila na otvorenom (kada se vozim golfom ko da mi uvek nešto kvari sreću, jer godinama vozim D segment )

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od trojanac » 24 Feb 2021, 08:54

Ne znam možeš li da se protegneš do ove cifre, a možda bi i oni malo spustili cenu.

Slika

Fin paket opreme, 1.6 atmo benzin 132KS, 6 brzina menjač. Toyote su prilično udobne, ja ih uvek rado vozim. Za navedene potrebe mislim da je dobra kupovina.

Auto se nalazi u Toyota Centru Beograd, vidi detalje na njihovom sajtu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od ljubitelj » 24 Feb 2021, 11:05

dzonic87 je napisao:
24 Feb 2021, 07:23
Moj savet ti je da isprobaš tu neku "golf" klasu (P308, megane, ceed...) i isprobaš D segment (P508, Mondeo...) pa vidiš kako ti leži Slika
Ja sam primetio veliku razliku, i još uvek primećujem između C i D klase automobila na otvorenom (kada se vozim golfom ko da mi uvek nešto kvari sreću, jer godinama vozim D segment Slika)
Baš tako, primeti se velika razlika medju klasama mada eto nadje se i poneko ko će nametati neko svoje ubedjenje da nije tako.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od dragvorl » 24 Feb 2021, 11:14

Opet izvrces tudje reci i manipulises kao sto stalno radis. Izgleda da si opet video nesto sto niko drugi nije kroz ljubicaste naocare. :kuku: :ccc:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

borkode
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Feb 2021, 03:15

Re: Potrebna pomoć, auto za velike kilometraže do posla

Post od borkode » 24 Feb 2021, 11:41

trojanac je napisao:
24 Feb 2021, 08:54
Ne znam možeš li da se protegneš do ove cifre, a možda bi i oni malo spustili cenu.

Fin paket opreme, 1.6 atmo benzin 132KS, 6 brzina menjač. Toyote su prilično udobne, ja ih uvek rado vozim. Za navedene potrebe mislim da je dobra kupovina.

Auto se nalazi u Toyota Centru Beograd, vidi detalje na njihovom sajtu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Super izgleda i skoro nov auto ali prosečna potrošnja od 7 litara benzina me je u startu odbila :pardon: Na moju kilometražu ima da me sahrani :)

Odgovori