Nov "budžet" SUV

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Nov "budžet" SUV

Post od Vladapetr » 21 Apr 2021, 21:33

Nakon ne tako dugog ali napetog razmišljanja, najbliže sam odluci da za gospođu pazarim novi SUV.
Lista zahteva tj. obaveznih stavki je prilično kratka:
- automatik
- front assist obavezno, dodatne bezbednosne asistencije su poželjne
- dobra svetla
- da mogu da se smestim u njega, kako bih ga i ja povremeno đirao.
Sve ostalo spada pod može, ali ne mora. Okvirni budžet: 22k eura, isporuka: što je moguće brža.

Gore pomenuta napetost je indukovana sticajem okolnosti :mrgreen: Naime, hteo sam da ženi apgrejdujem vozilo i konačno uzmem Skodu Yeti koja mi je već godinama simpatična, ali su u automatik varijanti veoma retke. Šacnuo sam onu na placu, navodno u perfektnom stanju sa cenom od 6900 s' tim da su mi na prvu rekli kako je 6500 zadnja cena. Opcija je bila da dam Golfa i doplatim, što sam hteo da izbegnem pa sam prodao Golfa i sad bih platio kešom.
Odem sa majstorom da ga pogleda, ispostavi se da je auto u dobrom stanju ali dijagnostika otkrije nekoliko kvarova koji, iako nisu alarmantni, nose nekih 1000 eura za popravku što se može aktivirati sutra ili za par meseci.
Pitam prodavca (koji mi je i rekao 6500 kao cenu) koja bi bila konačna cena s' obzirom na sve ovo što se vidi na dijagnostici, pozove gazdu i kaže mi: 6600 eura :rofl:
Rekoh, da to nema više kvarova nego što sam otkrio pa je sad veća cena nego kad sam došao da vidim auto "u perfektnom stanju" :mrgreen: Onda ide priča kako ne mogu više da spuste jer ne prodaju oni nego uslužno za nekog prijatelja, iako mi je gazda onomad u razgovoru rekao da je auto uzet u kompenzaciji i da on određuje cenu i način plaćanja.

Ostavim ih da se ohlade par dana i prizovu se pameti (što se uskoro i desilo, jer je sad 6600 na oglasu), no u međuvremenu od više servisera automatskih menjača dobijem isti info: dsg koji je uparen sa 1.2TSI motorom radi ok, ali je veoma nepouzdan u smislu da u 90% slučajeva crkava bez ikakve najave i ostavi te na putu. U isto vreme život piše romane, pa iz situacije gde se ženin Golf nije palio po 10 dana dođemo u to da se dečije sekcije, baleti i ženin posao ubrzaju kao da sutra ne postoji i bukvalno svaki dan vozim i dovozim po kraju :rofl: a napao me posao samo tako, imaćemo za neki mesec i ozbiljnu akciju u Hr pa ne bih da moram i o ženomobilu da lupam glavu.

Tako dođosmo do varijante novog automobila. Prva opcija je naravno Škoda, prvenstveno Kamiq, jer tim koji dobija ne treba menjati :mrgreen: Njega sam već testirao i oduševio me po svakom parametru, vozio sam 1.5 TSI motor i baš je mačka mada bi i 1.0TSI poslužio bez problema. No, na stanju nema maltene ništa a na dostavu se čeka par meseci, pa sam tu opciju za sad izbacio.
Stiže im jedan primerak krajem juna u opremi koja mi odgovara, ali je crn (što bih i progutao) i sa jezivo ružnim felnama (na koje svi nešto padaju u nesvest, ali jbg ljakse sam).

Prva sledeća opcija je...... Suzuki Vitara :D 1.4 benzinac sa 140ks, stara šarža jer hibrid tek kreće. Bruka dobro izgleda, bicolore varijanta u Seka Aleksić fazonu (crno-zlatna) ima baš moćnu pojavu. Bili smo danas da je probamo. Motor je pravi zvrk, baš lepo povlači i zvuk je fin. Menjač radi posao bez problema, enterijer je realno loš - gomila tvrde plastike, ali to nije deal breaker. Pravi problem je što imaju par vozila na lageru, ali su sad u nekom međuprostoru jer se kreće sa hibrid varijantama koje će se isporučivati tek za par meseci. Vitara u Premium paketu nema front assist i sedišta su malo lošija, ali na stanju nemanju Elegance koji bi mi verovatno u potpunosti odgovarao nego imaju Exclusive. Exclusive je identičan Elegance paketu, uz dodatak šibera. Taj šiber je ono malo što fali pa devojci sreću kvari :rofl: ne mogu da se smestim u njega, udaram glavom u bok neba. Jedini način je da oborim sedište kako inače ne vozim, ali tada dete iza mene ne može stati.
Probao sam odmah zatim da sednem u SX4 S-Cross i tu je situacija bolja, ali jbg nemaju ih na stanju sa automatskim menjačem.


Opcije koje mi deluju interesantno su Jeep Renegade i Seat Arona. Na stanju je nekoliko primeraka, sve benzinci: Renegade sa 1.3 (150KS) a Arona sa poznatim 1.0TSI. Videću koliko sutra da odem i probam. Renegade je prvi pik ali nemaju test vozilo sa automatskim menjačem, pa bismo probali 500X koji imaju sa istom kombinacijom motora i menjača.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Geza » 21 Apr 2021, 22:17

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od grujicd » 21 Apr 2021, 22:23

Šta ti je "front assist"? Automatsko kočenje? Adaptivni tempomat? Parking senzori? Nešto mi u glavi da je Vitara imala automatsko kočenje i u nižim paketima, ne znam baš za najjeftiniji. A sad na sajtu u katalogu za hibrid stoji da je već u prvom nivou opreme.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nov "budžet" SUV

Post od trojanac » 21 Apr 2021, 22:23

Mislim da će ti Arona biti mala. Mogu da šibnem par mailova da proverim ima li nešto na lageru sa at , recimo Captur, Juke, 2008, mada pitanje u koji od njih staješ. Al bar da vidimo gde šta ima raspoloživo.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Ivan » 21 Apr 2021, 22:27

Pug 2008 mi je bas dobar, a jesi li razmisljao o jeep compassu? Mada malo probija budzet :mrgreen:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ion_ref=14

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ion_ref=20
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Vladapetr » 21 Apr 2021, 23:28

@Geza ovo su sve manuelci :rofl:
Ima jedan Crossland X automatik na oglasima, videću sutra da li je zaista na stanju. Mada mi na oko deluje mali tj. uzak.

grujicd je napisao: Šta ti je "front assist"? Automatsko kočenje? Adaptivni tempomat? Parking senzori? Nešto mi u glavi da je Vitara imala automatsko kočenje i u nižim paketima, ne znam baš za najjeftiniji. A sad na sajtu u katalogu za hibrid stoji da je već u prvom nivou opreme.
Front assist je automatsko kočenje, parking senzori se podrazumevaju, adaptivni tempomat nije neophodan. Vitara Hibrid nije dostupna još par meseci, vidi specifikacije za običnu Vitaru.

trojanac je napisao: Mislim da će ti Arona biti mala. Mogu da šibnem par mailova da proverim ima li nešto na lageru sa at , recimo Captur, Juke, 2008, mada pitanje u koji od njih staješ. Al bar da vidimo gde šta ima raspoloživo.
Captur teško, Kadjar bi bio dobar ali je osetno skuplji. Juke nipošto a 2008 ne verujem da stajem jer mi je problem i 5008 :mrgreen: u 5008 nije sporan prostor niti visina, sporan je centralni tunel koji je širok kao u BMW 7 pa moram da skupim noge.
Aronu bih da probam, Ateca bi sigurno bila bolja ali je skuplja.

Ivan je napisao: Pug 2008 mi je bas dobar, a jesi li razmisljao o jeep compassu? Mada malo probija budzet :mrgreen:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ion_ref=14

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ion_ref=20
Compas je dobar, mala razlika u ceni u odnosu na Renegade ali se dobija osetno više. No, bojim se da je prevelik za ženu, ali svakako ćemo i njega pogledati.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Geza » 21 Apr 2021, 23:33

Ako ti Puma nije mala.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... tion_ref=6

Mada mislim da je Kamiq na pola puta do kuće. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Nov "budžet" SUV

Post od gazza » 21 Apr 2021, 23:34

Drugarica kupila polovan Renegade automatik dizel 1.6 sa 15k km na satu - lik nije mogao da ga proda jer mu niko nije verovao da je prava kilometraža plus autobox. Mogu da pitam da ti proda:=)

Šalim se, za ženu neko nežno francusko vozilo - C4 Aircross.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od grujicd » 21 Apr 2021, 23:46

Ok, nije SUV, ali Yaris mi je uvek imao iznenađujuće mesta unutra. Kažem imao pošto nisam seo u ovaj novi pa ne znam kakva je sad situacija. Postoji automatik, već osnovna verzija ima svu sigurnosnu opremu...

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Nov "budžet" SUV

Post od gazza » 21 Apr 2021, 23:47

Šta je sa novom verzijom Yarisa koji jeste neki mikro SUV, komentarisali smo ga ovde.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Nov "budžet" SUV

Post od dzonic87 » 21 Apr 2021, 23:57

Zar ne čiste sada lagere Qashqai-a? Čini mi se da su tekna modeli tu negde oko 22-23k

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od grujicd » 21 Apr 2021, 23:59

Nema još tog Yarisa Cross na srpskom Toyota sajtu.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Day Walker » 22 Apr 2021, 00:01

Jebale te felne, evo ti onda test Kamiq


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Nov "budžet" SUV

Post od Vladapetr » 22 Apr 2021, 00:04

Da je ona crvena što sam onomad testirao, dogovorili bi za čas. Zar mi nisi i za ovu što sam sad vozio rekao da je tek za neki mesec dostupna?

Geza je napisao:
21 Apr 2021, 23:33
Ako ti Puma nije mala.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... tion_ref=6

Mada mislim da je Kamiq na pola puta do kuće. :)
Gledao sam Šebajevu recenziju, on sa 175cm namesti sedište i iza njega ima mesta taman za njega :mrgreen: Dakle, verovatno otpada ali ću je pogledati.
Kamiq nije izgledan, ne mogu toliko da čekam.

Mora biti SUV, dakle Yaris otpada.

dzonic87 je napisao:
21 Apr 2021, 23:57
Zar ne čiste sada lagere Qashqai-a? Čini mi se da su tekna modeli tu negde oko 22-23k
Na oglasima su skuplji, ne znam šta je u radnji.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Nov "budžet" SUV

Post od stefankmn » 22 Apr 2021, 08:07

Odustani od gledanja Arone, slobodno obrisi, znam da si pisao da ti je bitna ergonomija sedišta. U Aroni ces imati problema sa leđima, nogama. Vozio sam je 6 meseci i u tom periodu sam bio u proseku 10h u kolima, nije bilo prijatno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Odgovori