Stilo 1.8 ili 1.9

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od dragvorl » 13 Maj 2021, 11:03

To ce se uraditi jednom dok je auto u vlasnistvu i gotovo, kosta koliko kosta.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od ChobbyNS » 13 Maj 2021, 11:40

ljubitelj je napisao:Da, mora da se rasklapa. Nema direktan pristup da se samo nakači i sprovede dijagnostika rada alternatora tokom vožnje.
Isto je i kod ove Alfe 156, baš loše rešeno.
Kod drugih, po meni bolje rešenih konstrukcija, alternator je skroz gore u visini glave motora i može za 2-3 minuta da se bez skidanja bilo čega pristupi regleru i priključnim glavnim spojevima.
I naravno nakači instrument i proba u vožnji šta se dešava sa praženjenjem odnosno punjenjem.

E da, i ja sam juče primetio da nešto nije ispravno sa skalom temperature, prva i druga brzina ventilatora se po skali uključuju pri samo 3-4 stepena razlike temperature, šti nije normalno niti uobičajeno.
Zapravo, falš je skala u odnosu na senzor, fabrički je greška u konstrukciji.

A taj satić je neki "genijalac" stavio duboko unutra u kućište i skoro sakrio, jako teška vidljivost iblo gde osim direktno gledanje iz sedišta...baš loša ergonomija.
Ne znam, iz nekoliko sati druženja sa 156, ne svidja mi se kako su rešene komande i sedište, lepo je na izgled ali upotrebljivost i ergonomija nisu bili prioritet fabrici.
Nije ono da sedneš prvi put u auto i odmah si kod kuće- sve na mestu gde treba.
Ovo za poziciju alternatora bih se složio ali ovo da su Alfe unutra loše dizajnirane i nisu ergonomski meni deluje smešno. To je baš jedan od aduta Alfi iz tog vremena. Kad sednem u golf 4 ili fabiu, Opela iz tog vremena imam osećaj kao da sam se vratio 30 godina u prošlost.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od Ivan » 13 Maj 2021, 11:55

Ih sad, nisam primetio da alfa 147 i to ristajl deluje nesto modernije od golfa 4, znaci ni 30 dana ne deluje stariji, a ne 30 godina :)

Naravno subjektivnom utisku dosta doprinosi kako je napakovan enterijer. A tek ne bih isao toliko daleko da fabiu poredim sa alfom, to je bas uvreda za alfu :D
Ko voli da vozi kod polovne alfe dobija preozbiljan komad auta za svoju cenu.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od nidza » 13 Maj 2021, 12:32

Egonomija je individualna stvar, prekompleksna tematika u slučaju svakog od navedenih automobila. Meni se Alfina ergonomija uslovno dopada, tj. na ranijim modelima je lošija, u smislu da je podešena za ljude nižeg rasta do te mere, da neko prosečne visine poput mene, ne može da nađe optimalan položaj - volan predaleko, pa ako želiš uspravno da sediš lupiš glavom u plafon, a onda su i papučice blizu, itd. Ostatak auta u 147/156 generaciji mi se jako dopada. Stilo ima prostran prednji deo kabine, puno je tu vazduha i prostora za jako visoke ljude, sasvim dobra organizacija upotrebe vozila, ali vrlo loša sedišta za leđa. Od Alfi me je 159 kupila ergonomski, sedišta i položaj su savršenstvo za osobu mog rasta.

Sve u svemu, nema tu jedne ocene kod bilo kog automobila, jer smo svi različiti.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od OMP » 13 Maj 2021, 15:22

ljubitelj je napisao:
13 Maj 2021, 10:41


A taj satić je neki "genijalac" stavio duboko unutra u kućište i skoro sakrio, jako teška vidljivost iblo gde osim direktno gledanje iz sedišta...baš loša ergonomija.
.
To i jeste bila poenta kod dizajna enterijera 156ice, satovi su podredjeni vozacu i normalno je da se vide najbolje iz vozacke pozicije, meni je to ok, nekoliko godina sam vozio 156icu i stariju i restyle verziju i nije mi smetalo nista u enterijeru od polozaja sedenja do tih detalja preglednosti dok mi se kod 147 to nije svidelo ni pozicija sedenja ni preglednost instrument table a ni sam komfor auta.

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od ljubitelj » 13 Maj 2021, 17:15

Ne pišem ja o estetskom dizajnu i kako izgleda optički, akcenat je na funkcionalnosti i ergonomiji upotrebe komandi. Golf 4 nije dobro rešen, tabla ima ono ometajuće plavo svetlo.
VW nije neki primer svuda dobro rešene ergonomije, nešto je ok a nešto je kao da su na brzinu sklepali rešenje bez dubljeg promišljanja o korišćenju. Pri tome Alfa 156 je ipak viša klasa po poziciji od Fabije ili Golfa i očekuje se da to bude shodno tome u svemu jasno vidljivo.
Moj utisak pogrešno ili ne takav je.

Kapiram ja da su u Alfi hteli da budu drugačiji od ostalih, i kapiram da je jedino pozicija vozača u sedištu bila osnovna ideja ali to meni uopšte ne deluje optimalno ili tačnije lošija je vodljivost iz širokog ugla gledanja do te mere da se sa suvozačeve strane uopšte ne vidi.
A to mi je bilo potrebno jer smo dvojica trebali da pratimo kretanje kazaljke na satiću.
Misija nemoguća i onda treba da se guramo oko volana i "lovimo" ugao pod kojim se vidi jasno to minijaturno pomeranje u opsegu 85-95C.
To nije dobro rešeno po funkcionalnosti, jeste estetika, i to je nekome prioritet i to poštujem
Ja iznosim svoj utisak, jedno od najlošijih rešenja ergonomski što sam sreo u autima.

Drugi loš utisak je previše sitne lampice i same oznake unutar glavnih satova.
Dok sam radio popalile se razne lampice i jedva da razlikuješ i to tek kada se udubiš šta je i od čega je koja.

To su mogli jedno barem 3 puta veće da naprave, mesta u satovima ima napretek da se lampice i natpisi/ simboli lepo rasporede.
I dodatna stvar, kratko sam boravio, utisak je da je sedalni deo prekratak, nema dovoljnu potporu butina.
Koa da fali 3-4cm.
Možda i nije hendikep za dužu vožnju, probao sam kratko 10tak minuta.

Šta znam, možda je stvar navike ali eto prosto takav je utisak na prvu kada se smestim iza volana. Ne mogu da hvalim rešenja, složićemo se da se ne slažemo. Pa ne moraju svi da imaju uniformna mišljenja, sloboda izbora je uvek jako dobra stvar.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od OMP » 13 Maj 2021, 18:41

ljubitelj je napisao:
13 Maj 2021, 17:15


Drugi loš utisak je previše sitne lampice i same oznake unutar glavnih satova.
Dok sam radio popalile se razne lampice i jedva da razlikuješ i to tek kada se udubiš šta je i od čega je koja.

tu se slazem, lampice u tabli su minijaturne i posebno lose vidljivosti kad je varijanta cajgera u beloj boji tu se tek lose vidi preko dana, nocu je manje vise sve ok mad sa druge strane postoji i izmedju cajgera displej crne boje na kome su takodje neke lampice za alternator, ulje i jos neke koje su mozda i bitnije i one u svakom slucaju upadaju u oci. moja verzija 156ice je bila sport imala je crne satove sa narandzastim osvetljenjem i to je je meni licno najbolja kombinacija boja i preglednosti. restyling verzija je imala bas crveno osvetljenje sto mi licno nije odgovaralo kao i plavo kod vw-a koje mi je bas uzasno i zamarajuce.

odosmo u off

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od ljubitelj » 13 Maj 2021, 18:48

Ta varijanta u beloj boji je bila na ovoj.
Po danu se radilo, unutra sa osrednjim osvetljnjem sa plafona. Tipično starije radioničko osvetljenje, ne optimalno rešeno sa neonkama.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od ChobbyNS » 13 Maj 2021, 21:48

Ivan je napisao:Ih sad, nisam primetio da alfa 147 i to ristajl deluje nesto modernije od golfa 4, znaci ni 30 dana ne deluje stariji, a ne 30 godina :)

Naravno subjektivnom utisku dosta doprinosi kako je napakovan enterijer. A tek ne bih isao toliko daleko da fabiu poredim sa alfom, to je bas uvreda za alfu :D
Ko voli da vozi kod polovne alfe dobija preozbiljan komad auta za svoju cenu.
Meni je ovo iskreno kao dupe i oko, ali dobro ukusi se razlikuju SlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od Ivan » 14 Maj 2021, 08:13

Meni je ovo takodje dupe i oko ;)
alfa-romeo-147-notranjost-spredaj-sredina.jpg
3f483020217bec82d54ffcde404d915e.jpg
Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od ChobbyNS » 14 Maj 2021, 11:04

Da, samo što golf s takvom opremom košta kao dve 147 Alfe.
Pa golf 5 s komandama na volanu je kao jednorog, svi su čuli za njega ali retko ko je to lično video.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od Ivan » 14 Maj 2021, 13:40

Aha, sad si se uhvatio za komande na volanu, ali zato g4 sa recimo trokrakim koznim volanom i digitalnom klimom uopste nije jednorog.
Ti si verovatno slucajno okacio enterijer najstarijeg golfa u klotu, a alfu 147 ristajling u dobroj opremi :)

Kod klotova, pogotovo pre ristajla ja tu ne vidim neku razliku koji je moderniji, subjektivno koji je lepsi to mozemo pricati, ali izgledaju kao da su iz iste ere, sto konstrukciono u neku ruku i jesu.

Meni se takodje vise svidja alfa 147, pogotovo ristajl, pa zato sam ju i uzeo, ali nema tu price o nekih 30 godina modernizacije :D
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od OMP » 14 Maj 2021, 13:59

Vizuelno 147 pogotovo restyle mi je bar duplo lepsa od g4 i spolja i unutra, izgleda mladje i modernije sto i jeste ipak je 3-4 god kasnije izasla

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od dragvorl » 14 Maj 2021, 15:40

2 godine kasnije.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stilo 1.8 ili 1.9

Post od OMP » 14 Maj 2021, 18:37

da mislio sam da je golf izasao 96.-97.

Odgovori