BMW F30 ili nesto drugo

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Ivan » 19 Okt 2021, 18:27

Hmm nikako ne bih rekao da je srednje opremljen, vec natprosecno, pa bih rekao da je dobro ili vrlo dobro cak opremljen.

Nije ful oprema, moglo je tu jos mnogo da se doda, ali je i ovo bas daleko iznad obicne opreme, tj. cak bih rekao da je veca razlika izmedju ovakvog primerka i klota, nego izmedju ovog i ful opreme.

Najbitnije ima, tj. stavke koje mnogo drasticno menjaju ugodjaj auta, ima bixenone sa drl, profi navigaciju, sport sedista i automatik.
Ove 4 stavke su makar meni najbitnije i cine nebo-zemlja razliku u odnosu na takav auto bez te opreme, a ima jos stvari.

Navigacija je noviji tip koji je krenuo od 2014 i znacajno je bolji od prethodnog, ostriji displej, boja rezolucija i brzi odziv, prethodni je bio korektan, ali je ovde skoro instant.
Automatik ima dodatno pedalice na volanu i sport plus mod.
Bord je takodje prosiren i klima je dvozonska, mada bi ove dve stavke po meni trebale biti standard i u klotu, a nazalost nisu.

Naravno da bih ja voleo da ima dodatno i HUD, adaptivno oslanjanje i harman kadron ozvucenje, ali je takvih verovatno manje od 1%, cak je i ovakvih mozda desetak procenata od ukupne ponude rekao bih.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od ftj » 19 Okt 2021, 18:40

Svakako je presao toliko da je na zalasku karijere :)

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od swemir » 19 Okt 2021, 19:18

Svakako nisam precizirao koja sredina

Gornja sredina sport paket + velika navigacija sport sedista dvozonska klima sport menjac....

Ali nemaa grejace sedista ima osnovni trim i osnovni tempomat.
Nema kozu ili bar polu kozu...
Nema elektro podesiva sedista nema fabricki alarm. Nema preklopive retrovizore samozatamnjivanje retrovizora nema hud digitalnu.



Ima tu jos dosta da se zaokruzije verujem preplavile nas klotare iz nemacke tamo su bas slabo opremljeni.... uglavnom..
malo vade prisek belgija italija holandija...

Svakako jeste malo iznad proseka kod nas to si u pravu...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока






kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od kami » 19 Okt 2021, 20:29

Ovo je i vise nego pristojno opremljen primerak. To sto ti pise se vec moze zvati fullom jer takvih je 0.1%...
Meni je ovo bolja opcija od koznih sedista...
Za lanac proveri, ali verujem da zamenjen do sad.
Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Ivan » 19 Okt 2021, 20:40

Bas tako.

Meni su ovo takodje mnogo bolja sedista od koznih, da ne kazem najbolja sedista u f30, ona kozna su prilicno jadna, kao artico kod mercedesa, mislim da je skaj.
Ova sedista imaju naduvanje bokova na dugme i ekstenzije za noge, bolja su od vecine koznih sedista inace, a i u bmwu tih godina, cak i u visim klasama.
U f10 slicno recimo obicna kozna sedista nidje veze sa vezom u odnosu na comfort sedista.

Posto je ovo natprosecna oprema i u nemackoj nerealno je ocekivati da imamo bolju ponudu od nemacke, niti visi standard...
Pa ono sto je u nemackoj iznad proseka kod nas jedva osrednje izgleda...
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od mtlmiki » 19 Okt 2021, 20:51

Ivan je napisao:Hmm nikako ne bih rekao da je srednje opremljen, vec natprosecno, pa bih rekao da je dobro ili vrlo dobro cak opremljen.

Nije ful oprema, moglo je tu jos mnogo da se doda, ali je i ovo bas daleko iznad obicne opreme, tj. cak bih rekao da je veca razlika izmedju ovakvog primerka i klota, nego izmedju ovog i ful opreme.

Najbitnije ima, tj. stavke koje mnogo drasticno menjaju ugodjaj auta, ima bixenone sa drl, profi navigaciju, sport sedista i automatik.
Ove 4 stavke su makar meni najbitnije i cine nebo-zemlja razliku u odnosu na takav auto bez te opreme, a ima jos stvari.

Navigacija je noviji tip koji je krenuo od 2014 i znacajno je bolji od prethodnog, ostriji displej, boja rezolucija i brzi odziv, prethodni je bio korektan, ali je ovde skoro instant.
Automatik ima dodatno pedalice na volanu i sport plus mod.
Bord je takodje prosiren i klima je dvozonska, mada bi ove dve stavke po meni trebale biti standard i u klotu, a nazalost nisu.

Naravno da bih ja voleo da ima dodatno i HUD, adaptivno oslanjanje i harman kadron ozvucenje, ali je takvih verovatno manje od 1%, cak je i ovakvih mozda desetak procenata od ukupne ponude rekao bih.
Potpisujem.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od ftj » 19 Okt 2021, 21:50

Nema oglasa vise, dok se razmisljas ode.

Inace u bmwu ima vise vrsta kože i samo je jedna skaj a zove se leatherette(danas unapredjena i zove se sensatec). Osnovna (najnekvalitetnija tzv. split grain)koža koja ide uvek sa obicnim ili sport sedistima(a moze i na komfort) je dakota(u nekim modelima se zove vernasca). Sledeci nivo je nappa i to je full grain(puno zrno) koža i tek to je zapravo prava stvar. Sledeci nivo je merino/individual i mislim da u trojci ide kao opcija samo uz M model i to je najkvalitetnija ali i najpodloznija habanju jer ima najmanje tog zastitnog sloja.

Poenta price je da je koza najbolja opcija al kad je bar nappa i sa ventilacijom. Nije ni da su ostale opcije lose al ne skodi da se zna gradacija.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od swemir » 19 Okt 2021, 21:50

Nemacka.bas ima lose opremljene uglavnom. Slabiji sj sa ioremom od italije belgije u proseku...

Dakota koza je odlicna u f30.

Vestacka koza je losa.

Opremljenost auta moze se posmatrati relativno i apolutno.

A nemacka je bas primer lose ipremljenih. Verujem da se kod nas u radulovicu prodaju bolje opremljeni u priseku nego u nemackoj...

Tamo.je bas losa oprema u proseku.


Bolje opremljeni su u drugim zemljama.

A ovaj je daleko od tzv fulla. Ili dobro opremljenog.

Meni npr dakota i grejanje sedista su prioritet uz sportska sedista veliku navigaciju...

F10 isto samo sa komfort memorijom digitalnom...

Edit da napa.i dakota su odlicne koze

E sad neko voli i alkantaru




Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока



ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od ftj » 19 Okt 2021, 21:56

Alkantara je odlicna al za nebo :)

Jeste udobna ali jako lose stari.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Ivan » 19 Okt 2021, 21:58

Bio sam u radulovicu pre par dana, dok sam cekao auto da preuzmem gledao u salonu izlozeno 6 auta. sve X modeli od x1 do x6 i svi su u m paketu :kezo: :rofl:
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od TeaseR » 19 Okt 2021, 22:03

Da, dok razmisljam ode, al nije i dok razmisljam, hteo sam da odem za vikend da pogledam i ako je sve ok da uzmem, al nema sanse da stignem radnim danima.

Inace, auto je iz holandije, na car verticalu je poslednji servis zabelezen 2016te godine.

Sto se tice opreme, naravno da nije full full, ali za ove pare to ne mogu ni ocekivati. Profi navigacija mi je jako bitna stavka kao i sportska sedista(ona obicna izgledaju bezveze), parking senzori napred(navikao sam se, ne znam kako bih bez njih :D ), grejanje sedista i naravno xenoni. Kozna sedista mi nisu toliko bitna, cak bih i zaobisao, brze se habaju i na ovim kolima koja su presla preko 200k vide se tragovi koriscenja dosta.

Ne znam sta su xenoni sa drl, meni su xenoni obicni dosta, kapiram da je ovo jos bolje. Sto se tice adaptivnog tempomata, pracenje trake i ostalih zanimacija, naravno pozeljno, ali ne i neophodno.

Inace, nisam uspeo da nadjem speditera kome mogu da dam pare ovde, pa da on zavrsi sve sa kupcem. Ja nemam nacin da dogovorim sve sa nekim prodavcem iz belgije ili gde god.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Delija » 20 Okt 2021, 00:08

ftj je napisao:
19 Okt 2021, 21:56
Alkantara je odlicna al za nebo :)

Jeste udobna ali jako lose stari.
To se vise puta pominje, a ovo mi je sada vec treci auto sa alcantarom - i u savrsenom je stanju svaki bio.

E sad, ja ne prelazim neke stotine hiljada km za godinu-dve.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od TeaseR » 02 Nov 2021, 19:02

Predlog gde u Beogradu proveriti auto pre kupovine? Ovlasceni ili negde drugde?

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Ivan » 02 Nov 2021, 21:59

Ovlasceni naravno.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: BMW F30 ili nesto drugo

Post od Grujic » 02 Nov 2021, 22:59

Pa realno nije neophodno. Dosta servisa radi dobar pregled, u ovlascenom sam cuo da imaju neki bas bas detaljan pregled, koriste i neke kamerice fazom, sa zvanicnim izvestajem, al kosta tipa 200e, tako da ima smisla samo za auto koji udje u bas uzi izbor.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Odgovori