Land Rover Range Rover Evoque

Razne informacije u vezi kupovine automobila
kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Land Rover Range Rover Evoque

Post od kokejn » 28 Jul 2021, 16:12

Postovanje,

Zanimaju me iskustva vezana za Land Rover Range Rover Evoque, auto je prelep i vidim da je pala cena, ali takodje sam sve najgore cuo za bracu LR i RR. Da li neko moze da podeli sa mnom neko iskustvo servisiranja ovih masina i da li je istina to sto se prica da je odrzavanje OGROMNO, a kvalitet NULA.

Hvala unapred :D

Korisnikov avatar
BlackAndWhite
Postovi: 60
Pridružio se: 09 Okt 2020, 19:52
Lokacija: Heidelberg

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od BlackAndWhite » 29 Jul 2021, 00:59

Jednostavno to je smeće... Ako ti nije treći ili peti automobil u kući ne treba ti, ako si se kao i svi zaljubio u stil i prestiž tog brenda oseti cenu na svojoj koži.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od gazza » 29 Jul 2021, 09:38

prestiž tog brenda u srbiji? :rofl:

kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od kokejn » 29 Jul 2021, 14:52

BlackAndWhite je napisao:
29 Jul 2021, 00:59
Jednostavno to je smeće... Ako ti nije treći ili peti automobil u kući ne treba ti, ako si se kao i svi zaljubio u stil i prestiž tog brenda oseti cenu na svojoj koži.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Pa svako ko gleda taj auto, moze se reci da se zaljubio u izgled. Nije mi "Range Rover" neki prestiz ili stil, niti neka marka iskren da budem. Jednostavno auto je lep estetski previse.

Ako neko zna mozda neke konkretne primere, jer to da se oseti cena na svojoj kozi, za nekoga je puno i 100 evra da da na popravku( a nekima je i 500 dinara za pranje takodje mnogo pa ne peru auto po dve godine) Nisam od takvih, ali ne bih ni da dam 5000e za amortizere kao sto sam negde procitao jer to nije luksuz vec debilizam

:loool:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od Vladapetr » 29 Jul 2021, 15:06

Osnovno pitanje kad kupuješ auto, pogotovo polovan, je imaš li gde da ga servisiraš. Ako imaš, pitaj majstora kakva su mu iskustva sa tim brendom. Ako ne, pitaj za cene osnovnih intervencija u nekom od LR servisa.
Koliko znam iz perioda kada sam se interesovao za RR, papreno je skupo održavanje jer nema puno zamenskih delova plus su ruke skupe jer se za gomilu intervencija skida motor.

Konkretno meni zato nikad nije bio privlačan kao polovnjak, iako toliko lepše i moćnije izgledaju od bukvalno svih ostalih modela na tržištu. Ako ikad budem imao novca da kupim nov, nadam se da ni tad neću jer su zaista skupi.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od starac vujadin » 29 Jul 2021, 15:40

Nije mi "Range Rover" neki prestiz ili stil, niti neka marka iskren da budem.
U svetu terenskih vozila nema prestižnijeg brenda.

kokejn
Postovi: 60
Pridružio se: 20 Jul 2020, 19:58

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od kokejn » 29 Jul 2021, 16:21

starac vujadin je napisao:
29 Jul 2021, 15:40
Nije mi "Range Rover" neki prestiz ili stil, niti neka marka iskren da budem.
U svetu terenskih vozila nema prestižnijeg brenda.
Slazem se ali ovo je "gradski" SUV vise nego terenac, a u tom domenu vise su mi prestiz Mecka GLE coupe ili X4 nego on ( sto govori i cena na Polovnimautomobilima)

Ali sam stvarno i ja cuo da je odrzavanje papreno, zato i ja nikad nisam razmisljao o kupovini RR, nego eto volim da postavim pitanje pa mozda i dobijem neki zanimljiv odgovor. :D

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od gazza » 29 Jul 2021, 17:36

starac vujadin je napisao:
29 Jul 2021, 15:40
Nije mi "Range Rover" neki prestiz ili stil, niti neka marka iskren da budem.
U svetu terenskih vozila nema prestižnijeg brenda.
Ima - Land Rover.


:delete:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od starac vujadin » 30 Jul 2021, 00:27

kokejn je napisao:
29 Jul 2021, 16:21
starac vujadin je napisao:
29 Jul 2021, 15:40
Nije mi "Range Rover" neki prestiz ili stil, niti neka marka iskren da budem.
U svetu terenskih vozila nema prestižnijeg brenda.
Slazem se ali ovo je "gradski" SUV vise nego terenac, a u tom domenu vise su mi prestiz Mecka GLE coupe ili X4 nego on ( sto govori i cena na Polovnimautomobilima)

Ali sam stvarno i ja cuo da je odrzavanje papreno, zato i ja nikad nisam razmisljao o kupovini RR, nego eto volim da postavim pitanje pa mozda i dobijem neki zanimljiv odgovor. :D
Ti si slobodan da više ceniš bilo koje vozilo nego Evoque u toj klasi, ali stvari stoje drugačije kada se na to gleda iz opšteg, globalnog ugla. Na ovom forumu smo svojevremeno dosta debatovali o Evoque kada se pojavio između ostalog i zbog "drsko" postavljene cene koja je nadilazila tradicionalno najskuplje konkurente iz Nemačke. I mnogi su ovde predviđali da će to biti promašaj i da nema šanse da uspe bilo ko ko je skuplji od "nemaca" ako hoće da se poredi s njima...i nije bio promašaj već se auto čekao mesecima za isporuku i to je potrajalo. Nije bio promašaj između ostlaog i zbog snage brenda koji je mogao da iznese tako skup auto i da se prodaje fenomenalno. U međuvremenu su se pojavili mnogi jaki takmaci iz jakih brendova u raznim klasama i nisu prevazišli Range Rover. No, kad već pričamo o Srbiji opet možemo da stvar gledamo i na način da se pored "podeljenih karata" 20 godina unazad na ovom tržištu Range Rover jako dobro pozicionirao na našem tržištu u poslednjih par godina. Polovni automobili i cene polovnjaka nisu referenca za pozicioniranje brendova, niti je naše tržište merodavno za to.

Konkretne direktne utiske o Evoque, pogotovu o eksplotaciji nećeš ovde čuti jer ga niko nema, eventualno nešto iz druge ruke ako ga je neko provozao.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od BRABUS » 30 Jul 2021, 09:09

Razlog zasto ne bih kupio Range Rovera je taj sto se na ulicama vidjaju samo aktuelni modeli i zadnjih par godina proizvodnje prethodnog modela, sto meni govori da kad dodju u godine vise je neekonomicno popravljati i idu u delove ili otpad. Pre 10 godina je na primer vrvelo od Range Rover Sport-ova i Vouge-ova (generacija pre aktuelne) a slabo ih vidjam u skorije vreme i kad vidim bude neka ili dresina ili top ocuvan primerak

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od OMP » 30 Jul 2021, 10:56

RR se kupuje nov, ne znam polovan koliko je pametna investicija sem nesto provereno dobro kad znas auto, sto kaze brabus sve se manje vidjaju stariji modeli na ulicama koji su se vrteli pre nekoliko godina, kao da su iscezli. Meni evok lepo ozgleda ali mi je klasican zenski auto, a koliko vidim 90% zene i voze taj model tako da mi nekako ne ide kad vidim da muskarac vozi. Mahom ih oni koji imaju para kupe zenama, cerkama pa i svalerkama, znam vise primera

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od starac vujadin » 30 Jul 2021, 11:18

Sva ta kola su manje više teška ekonomska dubioza kao polovnjaci...baš danas se setih toga kada sam video Cayenne turbo prve generacije.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od OMP » 30 Jul 2021, 16:10

i to se retko srece, ne pamtim kad sam zadnji put video kajen prve generacije

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od gazza » 30 Jul 2021, 19:11

Postoji razlog zašto se vozila British Motorsa prodaju dobro u Srbiji ali nije moje da pišem o tome.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


lami
Postovi: 3275
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Land Rover Range Rover Evoque

Post od lami » 30 Jul 2021, 19:52

Dobro van komunalne milicije, kome su mogli da uvale jos. Mislim range kao flotno vozilo mi ne ide, vise mi je da ga uzimaju pojedinci iz svojih nekih razloga - izgled, strcanje...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Odgovori