Sta biste vi kupili za 40k

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od trojanac » 29 Avg 2021, 13:52

Nisam primetio u temi da je naglašeno da bi se auto pretežno vozio na otvorenom. No svakako stoji ovo što si napisao. Gledajući iskustva većine, poslednjih godina sve se manje putuje, malo prelazi i najviše smo u gradu. Za one koji su stalno na putu svakako treba drugačije postaviti računicu.
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od maniaxxx » 29 Avg 2021, 14:13

grujicd je napisao:
29 Avg 2021, 13:43
Evo ja imam dva auta, jedan manji za grad, drugi veći za put. Sigurno nisam jedini na forumu sa takvom kombinacijom. Dok hibrid može da napravi uštedu po gradu, dosta sam skeptičan koliko pomaže u autu koji se 90% vozi na autoputu i magistrali. Ne deluje mi da je hibrid pravi izbor za tu primenu, u smislu da je skuplji od "obicnog" u startu, a bez opipljive uštede. Da li grešim nešto? A bliži se vreme kad nećeš moći da kupiš auto koji nije hibrid.
Taj RAV4 ako ga zustro vozis izvan grada, tj na AP trosi bas dosta, nije mu to teren, ko uostalom nijednoj toyoti hibridu, nije da ne moze da se vozi po AP, ali tu nije superioran za razliku od gradske voznje.

Apropo SUV ova, ja jos uvek ne vidim razloga zasto bi uzeo SUV umesto karavana...skuplji su za kupiti, za voziti, daleko losije se voze, nemaju nista vise mesta, znaci osim povisenog sedenja i toga da su moderni nemaju realnu prednoat
..

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od trojanac » 29 Avg 2021, 14:29

U km smislu nemaju više mesta? Generalno svaki SUV nudi više prostora u kabini u odnosu na model iz iste kuće, B ili C segmenta, na čijoj je platformi nastao.
Daj konkretne primere.
Posetite www.garaza.rs !

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10
Birthday

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od BigMazzy » 29 Avg 2021, 15:04

Све предности било које издигнуте ватијанте се виде чим се изађе из центра града и нормалних улица.
Возио сам QQ, сада Типо КРОСС а пре тога и лимузине и мале градске итд, итд. Много опуштеније се осећам у вожњи са аутом вишег клиренса. Са друге стране улаз, излаз, приступ гепеку, седиштима итд је на страни СУВ модела.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od Heinz » 29 Avg 2021, 15:22

trojanac je napisao:
29 Avg 2021, 13:19
Istina, vozio sam popriličan broj automobila, raznih karaketristika i različitih cena.
CR-V hybrid?

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od ljubitelj » 29 Avg 2021, 15:37

Karavani više mesta od SUV iste spoljne dužine, bolji pristup gepeku sa nižim utovarnim pragom, lepše se ulazi i izlazi, bollje se voze, sedi se i u njima visoko (ili nisko na podu, zavisno od konrektnog modela i proizvodjača) na optimalnih 53-56cm visine, manje troše goriva i manje zagadjuju (ako je ikome bitno), bolje perfomanse imaju uz isti motor, stabilniji i neretko uži (manja širina što je zgodno po gradu za parkiranje).

Za mene karavan vs SUV 5:0 u voznim osobinama, lakoći vožnje, komforu u kabini, varijabilnosti gepeka (podrazumevam da se sedišsta i nasloni obaraju u aspolutno horizontalni položaj bez ikakvih stepenika i izbočina), većoj dozvoljenoj nosivosti.

Karavani su isto sa 4x2 ili 4x4 pogonom a neretko imaju i šper/blokadu na pogonskim točkovima, dakle prohodnost je slična ili uporediva sa većinom SUV.

Meni je SUV grozna kombinacija da se uopšte ulazi u grad, toliko su nepregledni i neokretni, glomazni u vožnji da mi je to gotovo smetnja, doduše ima i karavana kao i mini auta da su takvi ali nekako SUV mi je po defualtu problem za vožnju na malom prostoru.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od Ivan » 29 Avg 2021, 16:24

Ako vec vucemo paralelu karavan-suv, meni je generalno karavan bolji, a evo poredjenja iz prve ruke bmw3 i x3 na istoj platformi sa istim medjuosovinskim.

Odmah da rascistimo da na otvorenom putu SUV gubi bitku bez ikakve dileme, koliko god da je dobar i stabilan i upravljiv za SUV, ako poredimo sa karavanom gubi bitku.

Sa tim se ne bih mnogo bavio, jer je to valjda jasno svima.

Prednosti SUV je uglavnom veci gepek na istu duzinu automobila, vise mesta za glavu (sto nekome ne znaci, a nekome itekako znaci), lakse se ulazi i izlazi, u odlicnoj sam formi pa primetim da mi je lakse uci/izaci iz SUVa, a kamoli stariji i/ili gojazniji, njima je bas razlika.

Lakse je staviti dete u decije sediste, nije mi to tesko ni na karavanu, ali je na suv osetno lakse.

Takodje je SUV nekako pregledniji, sedis vislje, veci su retrovizori, a rekao bih i staklene povrsine da su vece.

Jeste krug zaokreta nesto veci na SUV, ali ne toliko da otezava nesto gradsku voznju.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od carov2 » 29 Avg 2021, 16:27

Kada je reč o prostoru, na primer jedan popularan SUV, aktuelna Mazda CX-5, po meni, ne briljira sa ponudom prostora.
Svakako bi trebalo uzeti u obzir cene prilikom poredjenja SUV/neSUV.
Na primer Golf karavan VS Tiguan.
Pa može Tigan VS Pasat (karavan)/Superb
Treba pročačkati, pa naći SUV koji je prostran i udoban...sada mi je Delija pao na pamet, to mu je bio bitan kriterijum i dosta njih je samo zbog ovoga izbacio iz izbora i uzeo CR-V.

Vozio sam se skoro pozadi u prethodnom RAV4 i u redu je sa prostorom pozadi, ali ništa wow, nije ni neudoban, ali mu enterijer ne deluje dobro, dosta loše/jeftine plastike.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od maniaxxx » 29 Avg 2021, 16:44

trojanac je napisao:
29 Avg 2021, 14:29
U km smislu nemaju više mesta? Generalno svaki SUV nudi više prostora u kabini u odnosu na model iz iste kuće, B ili C segmenta, na čijoj je platformi nastao.
Daj konkretne primere.

Ja ne gledam po klasi nego po ceni. Npr karoq je barem kod nas dosta skuplji od octavie a ima daleko manje prostora, a i vozi se gore. Samo jedan od primera npr.

Ja sam pre kupovine sadasnjeg auta dobro isprobao osim karavana i mazdu cx30,.koja je ok u voznji i karoq koji je katastrofa, kolega ima granlanda x koji je isto sranje. Dugo nisam doziveo da se mi slosi u autu dok nisam ta dva vozio npr. U cx3o je dosta bolje, ali je relativno mala.

Na kraju sam uzeo karavana, jer iako zanemarim sve ostalo, ne mogu da zanemarim voznju.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od trojanac » 29 Avg 2021, 16:44

Heinz je napisao:
29 Avg 2021, 15:22
CR-V hybrid?
Nisam ga dobio na test, nažalost.
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od maniaxxx » 29 Avg 2021, 16:47

Da jos dodam, fen sam toyote, hibridi so mi isto ok, ali to je top za gradsku i penzis voznju. Ako si malo manijaka, to nije za tebe. Zato, i zato jer nikako ne zelim automatika nisam uzeo novu corollu karavan, koja se mi inace bas svidja.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od trojanac » 29 Avg 2021, 17:14

Nažalost i karavani se polako gase, sve ih je manje u ponudi. Obično su duži od ekvivaletnog SUV modela pa se tu dobije možda nešto više prostora u prtljažniku. Za kabinu bi se već moralo meriti od slučaja do slučaja. Da se voze bolje slažem se. Ali je taj vozački komenat bitan za 0.5% kupaca.
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od maniaxxx » 29 Avg 2021, 17:40

Pa meni je vrlo bitan. I prostor u gepeku, u kabini mi ima vise manji svaki auto c razreda dosta mesta, nemam 2m. A da ima sve manje karavana je na zalost istina.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10
Birthday

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od BigMazzy » 29 Avg 2021, 18:04

Шта ви сматрате под "возачки моменат"?
Ако гледам како се који ауто вози и то да ми буде главни или преовлађујући фактор онда после BMWa у ништа друго не бих ни сео.
Ако ћемо до возачког ефекта онда човек лепо купи AR Giuliu и крај. Какви хибриди, сувови, и остала чудеса.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Sta biste vi kupili za 40k

Post od Momčilo » 29 Avg 2021, 18:57


ljubitelj je napisao:Karavani više mesta od SUV iste spoljne dužine, bolji pristup gepeku sa nižim utovarnim pragom, lepše se ulazi i izlazi, bollje se voze, sedi se i u njima visoko (ili nisko na podu, zavisno od konrektnog modela i proizvodjača) na optimalnih 53-56cm visine, manje troše goriva i manje zagadjuju (ako je ikome bitno), bolje perfomanse imaju uz isti motor, stabilniji i neretko uži (manja širina što je zgodno po gradu za parkiranje).
Cek, hoces reci da se lakse ulazi i izlazi iz karavana u odnosu na SUV?



Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Odgovori