Cijena novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
BokiKV
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2021, 23:06

Cijena novog automobila

Post od BokiKV » 22 Nov 2021, 22:42

Kao što naslov kaže, mene zanima da li se nekako može saznati koja je bila cijena automobila kada je on kupljen nov, kada je izašao iz fabrike :)

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Cijena novog automobila

Post od lami » 22 Nov 2021, 22:52

Koja cena, cena kostanja u fabrici, cena po kojoj maticno preduzece prodaje uvozniku, cena po kojoj uvoznik prodaje distributeru...
Cena po kojoj izvoznik fakturise uvozniku se vidi na carinskom dokumentu koji se prilaze prilikom prve registracije, ali ti apsolutno nista ne znaci, a cenu kostanja u fabrici, moze se reci COGS, ti niko nece reci.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


BokiKV
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2021, 23:06

Re: Cijena novog automobila

Post od BokiKV » 22 Nov 2021, 23:14

Mislim na onu cijenu kada ja npr kupujem, odnosno ja na sajtu napravim svoju konfiguraciju i u PDF-u dobijem cijenu, opremu...
Nadam se da me razumiješ

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Cijena novog automobila

Post od lami » 22 Nov 2021, 23:32

Znaci cenu koju je prvi vlasnik platio.
Ja ne znam da postoji nacin.
Neki proizvodjaci imaju okacene cenovnike na netu, sa dodatnom opremom, cak i da izbunaris nekako cenovnike za dati period, oni ti ne znace mnogo - obicno se u pregovorima spuste te cene, moze da se desi da naidje neka serija po akcijskim cenama, ciscenje lagera... Bukvalno moze da bude po konfiguratoru cena npr 25k, a krajnja cena 22k, a neko ce mozda platiti punu cenu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


BokiKV
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2021, 23:06

Re: Cijena novog automobila

Post od BokiKV » 23 Nov 2021, 09:25

lami je napisao:
22 Nov 2021, 23:32
Znaci cenu koju je prvi vlasnik platio.
Ja ne znam da postoji nacin.
Neki proizvodjaci imaju okacene cenovnike na netu, sa dodatnom opremom, cak i da izbunaris nekako cenovnike za dati period, oni ti ne znace mnogo - obicno se u pregovorima spuste te cene, moze da se desi da naidje neka serija po akcijskim cenama, ciscenje lagera... Bukvalno moze da bude po konfiguratoru cena npr 25k, a krajnja cena 22k, a neko ce mozda platiti punu cenu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Hvala ti na odgovoru. Nikad nisam kupio novo auto pa ne znam kako to ide :)

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Cijena novog automobila

Post od ftj » 23 Nov 2021, 14:45

Postoji preporucena maloprodajna cena, to je ono sto je u regularnom katalogu. Medjutim, kao sto kupac uvek zeli da se oseti da je napravio dobar dil, tako i prodavci gotovo uvek naprave neki popust, akciju, ili slicno. Ukoliko sam biras dodatnu opremu i narucujes nov automobil po svojoj specifikaciji, taj popust najcesce bude manji nego da kupis automobil koji je na lageru ili u dolasku. To su neke opste smernice i sve zavisi od slucaja do slucaja, pogotovo je danas specificna situacija zbog globalne nestasice. Na primer u americi se vecina dobrih automobili sada prodaju iznad preporucene maloprodajne cene.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Cijena novog automobila

Post od nidza » 23 Nov 2021, 20:03

BokiKV je napisao:
22 Nov 2021, 22:42
Kao što naslov kaže, mene zanima da li se nekako može saznati koja je bila cijena automobila kada je on kupljen nov, kada je izašao iz fabrike :)
Može, ako dođeš u posed fakture koliko je plaćen, ili bar finalne ponude.

Odgovori