Auto do 30.000e u CH

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 30 Jun 2012, 11:22

@Laki

Vidis, za tehniku sam znao da je najjeftinija ali za delove nisam.
Hvala za info ;)

@swemir

Da u pitanju je sport line :)
Prvo sam se lozio na luxury line ali mi se sport vise svideo dok modern line ne bih ni pogledao.
Izbor paketa je bio manji problem...vise sam se lomio u vagao izmedju 320d i 328i :zbunjen:

Ovakva je boja i felne

Slika

Zapravo za felne sam isto napravio kompromis jer sam hteo 18 ali cu svakako sledece leto uzeti letnji set 18 a ovaj sacuvati za zimski.
Felne, papucice za saltanje na volanu i fabricki zatamnjena stakla su stavke koje nisam dobio a koje bih ubacio da sam ga sam sastavljao.
Zato sam dobio neke sitnice vise o kojima nisam razmisljao kao sto su hi-fi ozvucenje, aut. preklapanje retrovizora i paket za pusace (ne treba mi).

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Day Walker » 30 Jun 2012, 12:01

Jesi li uzeo Bi-xenon?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 30 Jun 2012, 12:10

Aha sa led dnevnim svetlima.
Nije bas klot kao ovaj amer :)
Samo boja i felne su iste.

Aj da dodam jos nesto sto mi je iz glave zato sto mi papir sa spiskom opreme nije pri ruci.
Crna kozna sportska sedista, aluminijum dekoriacije, profi navigacija (veliki ekran) sa internet funkcijom i jos nesto, DVD, bluetooth konekcija, USB, adaptivni tempomat, parking senzori napred i nazad, obaranje zadnjeg sedista (da, i to je dodatna oprema kod BMW-a :o ), naslon za ruke pozadi, osvetljenje poda u enterijeru i rucki za otvaranje, prskalice za farove, startovanje motora bez kljuca (dobro, to je standard za F30) itd.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Day Walker » 30 Jun 2012, 12:40

Odlicno, nista ti vise ni ne treba... One rucice iza volana za menjanje brzina bi ti bilo cisto izdr*avanje :)
a pitanje koliko bi ih uopste i koristio :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od stefanan » 30 Jun 2012, 12:43

Floyd je napisao::bravo: Stefane

Hvala svima koji su ucestvovali u anketi i sto se mene tice moze i lock ;)
kako sam pogodio :mrgreen:
za papucice iza volana jbg,ali koristio bi ih verovatno samo par puta kad si raspolozen i hoces da se zezas tako da nije veliki gubitak... A sto se tice farova jel su angel eyes beli ili zuti ? Ja poludim kad vidim neki bmw da ima xenone i zute krugove :glavomuzid:
edit - jel su sedista skroz koza ili kombinacija sa izvrunutom ?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 30 Jun 2012, 12:54

To za rucice iza volana sam cuo od svakog ko ih ima.
Kaze super je fora par puta ali se brzo zasitis...uostalom ne uzimam RS5 ili M3 koji bi vozio na Nürburgring-u pa da mi je bitno ali opet doplata je samo 300chf tako da bi ga sigurno ubacio da sam ga sastavljao sam.

Da budem iskren vec osecam da ce mi ponekad nedostajati manuelni menjac ali za glavni auto koji ce se cesto koristiti mislim da je automatik racionalnije resenje.
Ako nekada budu postojali uslovi (garaza...jedva sam i ovu naso), mozda uzmem neki mali polovni hothatch, cisto za zezanje.

Stefane, komplet je koza a angel eyes su beli...zapravo mislim da zute vise ni ne ugradjuju.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Texonja » 30 Jun 2012, 13:52

Floyd je napisao:mozda uzmem neki mali polovni hothatch, cisto za zezanje.
... i onda ces voziti SAMO njega ili ga neces voziti UOPSTE, zavisi koliko ti se svidi.
Pricam iz svog ugla jer sam razmisljao o tome. Imalo bi smisla da si uzeo BMW 7-icu pa da uzmes neki manji, ali sa 320d imas performanse kao hot hatch sa znatno manjom potrosnjom. Jedino da uzmes drugi tip auta kao drugi, npr neki Z4 ili nesto za sneg.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Grujic » 30 Jun 2012, 16:11

Jedino su pedalice iza volana nesto sto ce ti da kazem faliti jer ne mozes da dodas naknadno... Felne i stakla se dosta dobro rese i naknadno :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 30 Jun 2012, 17:05

@Tex

Ako bi uzeo to bi bio klase Klio a BMW moze zena da vozi.

@Grujic

Naravno, stakla cu da zatamnim ovde (potrebno zbog sertifikata) ako stignem pre odmora.



Elem, glavna stvar...auto je kupljen i uzimam ga u petak sledece nedelje :sreckovic:

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od ftj » 30 Jun 2012, 23:44

Čestitke. Nisam pratio temu, šta je na kraju tačno izabrano?

@Grujic

Što misliš da ne može? Znam da su na oktaviju retrofitovali te pedalice na dsg menjaču. Inače ja ih redovno koristim kada je neka 'zanimljivija' vožnja.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 30 Jun 2012, 23:49

E sad kad sam sve sredio nadjoh malo vremena da vam objasnim kako sam stigao do F30 odjednom...zapravo nije odjednom jer sam njega potajno zeleo od starta ali sam sebe ubedio da moze bolje da se prodje sa polovnjakom. Odgovor je i da i ne, pa da krenemo...

Kao sto znate trazio sam polovan, do dve godine star Mercedes ili Audi (BMW nisam jer sam E90 iskljucio zato sto je zastareli model). Skoncentrisao sam se na C restyle (mada sam tu i tamo razmisljao i o prvom modelu), E kupe (nepraktican do jaja ali mi se ebeno svidjao) i A5 SB.
Protekle dve nedelje sam imao neke kontakte sa auto kucama u Nemackoj za modele koji su me interesovali ali ponude, kao i opise auta koje sam dobijao mi nisu potpuno odgovarali (dva su bila lupana pa krpljena, jedan audi imao problem sa motorom itd.) a cene prilicno jake. Skoro sam se zagrejao za jedan E250cdi koji je super opremljen bio blizu 35000e neto (cca 48000chf do registracije) i stvarno u super stanju ali ebeni 5-brzinac, stari model a to po meni nije mala lova za stari model (koji uzgred nije ni bio ono sto mi 100% odgovara...prelep ali nepraktican...bas auto za lovatore).
Jbg, prodaja Alfe nije isla bas kako sam zamisljao tj. po ceni koju sam hteo (ipak sam dosta ulozio u auto) ali nebitno sad.

Pre neki dan sam trebao da sacekam zenu na poslu pa da idemo kuci ali su imali neki sastanak pa se oduzilo i ja odem da izblejim u ogromnoj BMW garazi koja je bila u blizini.

Uhvatim da cimam prodavca i da uradimo konfiguraciju za jedan 320d i dobio sam cenu od blizu 65000chf.
Pitam ja jel moze manje (a u salonu izlozen 320d modern line, takodje skoro u fulu za 58000 a i njega bi dali za manje), a on "ma jok jer ako konfigurisemo prema softveru onda je to ta cena, ali ima i opcija auto sa lagera i tu mozemo da pregovaramo". Ja sam kontao da su to oni sto su izlozeni u raznim salonima, u kojima udje dnevno bar 50 ljudi i cacka sve zivo. Pitam jel to, kaze on "ima i to ali ima i u magacinu". Izabere on u programu od prlike sta bi ja hteo i dva najpribliznija su bili ovaj i jedan boje kao Lakijev, stim da ovaj prvi ima i hi-fi ozvucenje plus. Tu krenu pregovori i ponudi on meni odlicnu cenu uz takodje super cenu za moju Alfu. Rekoh jel moze da se vidi auto.

Kaze on ok i odvede me u magacin (pun novih bimmera, svih modela) i pokaze mi ga. Znaci nov, sa zastitama na podovima, najlonima preko sedista u gepeku, bla bla.

Tako se mi dogovorimo i dobijem ja njega za blizu 55000 franaka a danas potpisao.
Cena je odlicna u odnosu na polovnjake jer je nov model, garancija 3 godine, 5 godina ukljucene asistencije u evropi i 10godina ili 100kkm besplatni svi servisi.

Eto tako da ne bude zabune a detaljno prestvljanje (naravno ako ima zainteresovanih za to) ce biti krajem sledece nedelje.

Pozdrav i hvala sto ste me trpeli a ja cu se svima oduziti kad budete otvarali svoje teme :)
Sad konacno mogu i da se zahvalim svima na cestitkama :)
Poslednja izmena od Floyd u 30 Jun 2012, 23:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Paja » 30 Jun 2012, 23:52

Čestitam i ja.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Grujic » 30 Jun 2012, 23:52

@ftj
Skoro pa svaki deo opreme mozes naknadno da dodas, ali obim posla i cena su nekad preveliki tako da je suludo i pomisljati... Teorijski, ako je samo zamena volana i odobravanje preko dijagnostike, onda i nije strasno, al samo treba razmisliti koliko kosta sportski MF volan sa tim pedalicama za nov Bmw-ov model...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Texonja » 30 Jun 2012, 23:54

Floyd je napisao: detaljno prestvljanje (naravno ako ima zainteresovanih za to)
Nema! Koga je jos briga za novi model BMW 3-jke?! Daj skokni do autootpada pa opisi neku "kockicu". :kezo:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Auto do 30.000e u CH

Post od Floyd » 01 Jul 2012, 00:01

Hvala Pajo :)

@ftj

To se ne isplati...pogledaj samo cenu felni u konfiguratoru i kad ih kupujes posebno.

@Tex

:)
Inace setih se tebe danas kad mi je unosio vreme isporuke u planu za sledecu nedelju.
Sledece nedelje isporucuje 5 X3ojki a prezimena 2 kupca se zavrsavaju na "ic", znaci "nasi" :)

Zaključana tema