Nov auto do 21000

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1393
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Nov auto do 21000

Post od LukaMaletin » 08 Feb 2022, 21:04

Ne znam da li je iko napisao,da li si pogledao novi citroen c4.


Sent from my iPad using Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Nov auto do 21000

Post od Day Walker » 08 Feb 2022, 21:37

Avernus je napisao:Info iz Alprosa je da se na bilo koju Skodu ceka min 9 meseci, a verovatno i duze...
A ko ti je pruzio taj info?
Posto nije tacan. Pa da znam s kim treba porazgovarati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Avernus
Postovi: 51
Pridružio se: 19 Jun 2020, 15:39

Re: Nov auto do 21000

Post od Avernus » 08 Feb 2022, 22:10

Pa ne znam tacno ko, zvao sam govorni automat i dobio prodaju. Rekao mi je covek da tek sada stizu modeli naruceni prosle godine, i da se na Corolu i Scalu ceka min 9 meseci.
C4 nisam gledao osim na YT, video sam da se zale na uslovno manji prtljaznik. Pogledacu i njega.

qstudio
Postovi: 28
Pridružio se: 04 Nov 2021, 18:24

Re: Nov auto do 21000

Post od qstudio » 10 Feb 2022, 00:40

Što se isporuka tiče, u tom cenovnom rangu mogu samo da podelim ono što sam saznao iz svog aktivnog istraživanja u protekle dve nedelje za nama interesante modele.

Možda nekome pomogne, izvinjavam se ako nije baš relevantno za temu. Video sam da se spominje i isporuka Škodinih vozila.
Na tu temu najpreciznije odgovore ima svakako @Day Walker iz prve ruke, koliko znam, a mogu da kazem šta sam saznao kao potencijalni kupac.

Samo da pomenem da se ovo odnosi uglavnom na small SUV vozila tj. one najmanje crossovere, kako već ide klasifikacija tačno...

Škoda - Vec poručena vozila se čekaju dosta dugo, ima na drugom forumu gde su ljudi napomenuli da ćekaju vec i po ~150 dana bez informacije o proizvodnoj nedelji. Svuda mi je rečeno da je rok isporuke 8+ meseci bez ikakve garancije za isporuku i cenu.
Ford - Ima vozila na stanju
Toyota - Oko 4 meseca je bila isporuka, ali se moze promeniti na više
Suzuki - Imaju po neki auto i na stanju, inače za poručena April/Mart isporuka
Hyndai - 180 dana se čeka, bez garancije u ovom momentu za isporuku
Volkswagen - Bilo je i vozila na stanju ali za osnovnu cenu se dobijaju točkovi i limarija, sve ostalo ide na fine cifre i van našeg trenutnog budžeta za auto

Što se subvencija tiče za hibride rečeno mi je da mildhybrid vozila nemaju prava na subvencije, potrebno je da vozilo ide 10-20 km na sat na struju a to ostvaruje samo Toyota.

Svuda sam pitao i za popuste, nisu nešto spektakularni i više manje mi je svuda rečeno da "je takva situacija i da nema mnogo mesta keš popustima".

Avernus
Postovi: 51
Pridružio se: 19 Jun 2020, 15:39

Re: Nov auto do 21000

Post od Avernus » 10 Feb 2022, 09:23

Sve je tacno napisano iznad. Inace na Hyundai i30 se ceka 4-5 dana, za ostale modele ne znam :D

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto do 21000

Post od Day Walker » 10 Feb 2022, 09:29

Kod Škode su najveći problem Octavia, Kamiq i Scala trenutno.

Kodiaq stiže u zavisnosti od kombinacije motora i opreme za 3-5 meseci, Superb do 6 meseci mada njih imamo i na lageru već određeno vreme.
Nova Fabia se isporučuje u proseku do 90 dana.
Karoq od marta počinje sa proizvodnjom, vreujem da će i kod njega biti do 90ak dana isporuka.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Nov auto do 21000

Post od sasha015 » 10 Feb 2022, 09:43

Nevezano za temu,ali za isporuku.
Momci sa fiat foruma cekaju Tipo od juna...Verovatno u martu- aprilu...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nov auto do 21000

Post od OMP » 10 Feb 2022, 15:48

ja bre ni ferari ne bih toliko cekao kamoli fiat, ccc...kolega sa drugog foruma cekao djulietu nesto mnogo dugo pa odlagali stalno nesto, muke bile....moja firma 6 meseci cekala isporuku 2 kamiona a dogovor je bio 2 meseca, pa kao ajde jos mesec i onda otislo na 6 ipo meseci, i to ne samo moja firma nego i mnoge druge u tom nekom periodu koje su porucile, neki ih tuze sad, neki se nagodili , dobili nekoliko besplatnih servisa i jos neke gluposti ali sta imas od toga kad si izgubio mnogo para na poslovima koje si propustio.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto do 21000

Post od noodles » 15 Feb 2022, 20:19

sasha015 je napisao:
10 Feb 2022, 09:43
Nevezano za temu,ali za isporuku.
Momci sa fiat foruma cekaju Tipo od juna...Verovatno u martu- aprilu...
Drugar je dao kaparu i čeka tipa od one "nedelje čuda", početkom juna 2021. Najnoviji info od pre 10-tak dana, proizvodna traka je krenula i da "njegov primerak" stiže krajem februara ili najkasnije početak marta. Kolega, koji je isto odradio kaparu za tipa, ali u avgustu 2021., kaže da su mu javili da će stići krajem marta ili početak aprila.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nov auto do 21000

Post od OMP » 15 Feb 2022, 22:20

8 meseci ceka tipo da stigne, pa vala ne znam koja je kapara ali bih do sad kupio prvog polovnog sa najmanje km iz inata, jbt ko da sklapaju ne znam sta pa ne mogu da stignu, po meni ni jedan od tih jeftinih automobila nije vredan cekanja ni mesec dana. svaka cast ko ima toliko zivaca.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto do 21000

Post od Woodoo » 16 Feb 2022, 02:24

Govoriš iz ugla preprodavca što je i razumljivo. Nemaju svi isti pogled na kupovinu auta.

Avernus
Postovi: 51
Pridružio se: 19 Jun 2020, 15:39

Re: Nov auto do 21000

Post od Avernus » 16 Feb 2022, 09:01

Provozao sam ovih dana Mazdu 3 i Ford Pumu (posto nemaju testnog Focusa).

Mazda mi je savrseno legla, sto se tice same voznje sve, bas sve mi se dopada (upravljivost, rad motora, zvuk motora...). Ne mogu da kazem da je idealan porodicni auto, ima nedostataka ali ima i taj "faktor plus" koji nemaju ostali automobili. Mane Mazde su manji prostor u putnickoj kabini (napred je super, pozadi je prostor manji od svih ostalih automobila koje sam probao). I kod Mazde me brine jos jedna stvar, a to je da sedista nemaju lumbalnu podrsku. Tokom testne voznje utisak je da su sedista udobna, ali to je bilo 15ak minuta voznje. Ne znam kakav ce biti osecaj posle nekoliko sati voznje (imam dosta problema sa ledjima). Mozda @Day Walker moze da da komentar u vezi udobnosti posto vidim da poseduje CX-30 (vrv su u njemu ista sedista kao u trojci). Inace cekam ponudu za Mazdu, ali rekose mi da se i ona najverovatnije ceka preko 6 meseci...

Jedini auto koji je trenutno dostupan za isporuku je Focus Wagon 1.0 125 KS (ST verzija plus neki dodaci). Cena je 22k. Focus karavan je verovatno i najpametnija opcija u ovom trenutku, obilje prostora u kabini (i napred i pozadi), ogroman prtljazni prostor, isporuka odmah (imaju na stanju 2-3 komada, verujem da ce se i oni brzo prodati. Posle toga im stize facelift model, ne znaju kada). Ali nisam provozao auto i nije mi svejedno da dam toliki novac a da ne isprobam auto i da se eventualno kajem kasnije. Puma mi se nije svidela u voznji (zvucna izolacija je znacajno bolja u Mazdi, automatski menjac u Pumi nekako sporo menja brzine, udobnost je onako...). Za Focus verujem da je bolji od Pume ali opet, nisam ga provozao. Inace i Focus mi je po dizajnu prelep auto (vise hatch nego wagon), drugo mesto posle Mazde :).

Tako da sam u dilemi, da li uzeti Focusa (da kupujem dok nije nestalo), ili da sacekam jos koju nedelju pa kakvo bude stanje sa novim automobilima...

Inace svratio sam i do Kie, provozao Xceed 1.5 turbo. Dimenzije (prema mojim potrebama) i dizajn automobila za 10. Mozda je ovo subjektivni utisak, ali sve ostalo mi se nije dopalo (losa zvucna izolacija, neudobna sedista, auto je sve vreme truckao tokom voznje po autoputu, bukvalno oseca svaku neravninu (a ima multilink pozadi koliko znam)). Cak me i sam motor nije odusevio, ocekivao sam dosta vise (uopste nisam imao utisak da ima turbinu).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nov auto do 21000

Post od OMP » 16 Feb 2022, 09:14

Woodoo je napisao:
16 Feb 2022, 02:24
Govoriš iz ugla preprodavca što je i razumljivo. Nemaju svi isti pogled na kupovinu auta.
Ne, iskljucivo iz svog ugla kao kupca novog auta, ne znam kakve veze preprodaja ima sa ovim, ja ne prodajem automobile stare godinu dana pa da imam nekog interesa a taj ko razmislja o kupovini novog auta sigurno nece doci kod mene da kupi auto 15g star :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto do 21000

Post od Day Walker » 16 Feb 2022, 11:06

OMP situacija je takva kakva je i izbor ti je ili da cekas da ti stigne nov auto koji zeis ili da pravis kompromise s polovnjacima.
Svako ima svoju racunicu.

Sto se tice sedista u Mazdi, ni ja nemam lumbalnu podrsku ali su dobra. Nemam problema posle duzih voznji.
Cak ni u Q3 nemam lumbalnu podrsku….
Doduse ako uporedim sa sedistima iz kojih sam presao, i Audijeva u Mazdina su krš.

Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nov auto do 21000

Post od trojanac » 16 Feb 2022, 16:31

Bolja sedišta u Astri?
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori