Citroen C4 2011-13 1.6 HDI (ili e-HDI)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
toxic
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Nov 2022, 08:11

Re: Citroen C4 2011-13 1.6 HDI (ili e-HDI)

Post od toxic » 22 Nov 2022, 21:48

Tako sam i ja razumeo za adBlue. Nisam iz Bga, daleko južnije i ono što me brine je upravo nepostojanje dobrog servisa u blizini, pogotvo za elektroniku, ali jbg, sada je teško naći nešto sa jednostavnom elektronikom, a da nije prošlo pola miliona i više. Auto ima pravu kilometražu i do sada je održavan redovno u ovlašćenom servisu samo. Što se ovog kvara tiče, ne znam ni da li bi ga popravljao. Start-stop mi ne treba, gledao bi samo da ga permanentno ugasim i uklonim grešku ako je moguće. Jedino ako utiče na još nešto ovaj kondenzator od 800 evra...

Gandra89
Postovi: 7
Pridružio se: 18 Feb 2024, 12:30

Re: Citroen C4 2011-13 1.6 HDI (ili e-HDI)

Post od Gandra89 » 23 Mar 2024, 23:17

toxic je napisao:
22 Nov 2022, 21:48
Tako sam i ja razumeo za adBlue. Nisam iz Bga, daleko južnije i ono što me brine je upravo nepostojanje dobrog servisa u blizini, pogotvo za elektroniku, ali jbg, sada je teško naći nešto sa jednostavnom elektronikom, a da nije prošlo pola miliona i više. Auto ima pravu kilometražu i do sada je održavan redovno u ovlašćenom servisu samo. Što se ovog kvara tiče, ne znam ni da li bi ga popravljao. Start-stop mi ne treba, gledao bi samo da ga permanentno ugasim i uklonim grešku ako je moguće. Jedino ako utiče na još nešto ovaj kondenzator od 800 evra...
Pozdrav druže,
Moze li neki update na ovu temu? Jesi li uspeo da resiš problem sa start-stop sistemom?

Meni isto iskace ta greška. Odmah pri paljenju. P1A9C. Peogeot 508, 1.6 eHDI, 84kW, 2011.godiste.

Uzeo sa novi akumulator, ali problem i dalje postoji.
Na stranim formumima svasta pricaju za ovu gresku od akumulatora preko tog kondenzatora, da toga da su kablovi korodirali i tako dalje...
Tako da vise nisam pametan sta da radim.

U suštini start-stop sistem i ne volim, ali me ono pištanje za grešku prilikom startovanja vozila ubija i ma koliko puta grešku brisao, ona se vraca.

Ako neko drugi ima neki savet, slobodno pisite.
Hvala unapred.

Odgovori