Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
belgrade_lion
Postovi: 11
Pridružio se: 15 Nov 2021, 20:47

Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od belgrade_lion » 31 Mar 2022, 17:12

Da li neko zna jel pouzdano platiti agenciji da završi sve korake nakon potpisivanja kupoprodajnog ugovora kod notara. Ja sam kupac.

Da li ima nešto na šta treba paziti?

Čuo sam za ove usluge, deluju kao da su brzi i notar je odmah pored.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 767
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od AleksandarAca » 31 Mar 2022, 17:34

Agencija ce ti olaksati stvari i ustedeti vreme. Takodje ce te lisiti bespotrebnog cekanja po kojekakvim redovima. Nema brige sto se toga tice.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od Gazu » 31 Mar 2022, 22:28

Mada se i u poreskoj ovaj posao završava jako brzo, ne znam baš da li agencija tu drastično pomaže. Ode se jednom u poresku, popuni i preda šta treba, kažu "dođi opet tad i tad da dobiješ rešenje koliko da platiš", i kad i to rešiš, to bude to. Barem u Novom Sadu recimo nije prevelika gužva u poreskoj, ne znam kako je drugde.

No, nije mi namera da solim pamet, svako zna za sebe bolje šta mu je zgodnije.🙂

Korisnikov avatar
Senboni
Postovi: 11
Pridružio se: 29 Nov 2021, 12:02

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od Senboni » 31 Mar 2022, 22:44

Ne bi trebalo da imas problema. Mada mozda ti agencija nije ni potrebna. Ja sam skoro radio prenos kao kupaci i ceo postupak je prosao relativno brzo. Ispod cu ostaviti moje iskustvo, ali ako nemas vremena, agencija bi ti verovatno bila bolja opcija.

Nakon kupoprodajnog sam otisao u poresku i predao ocitanu saobracajnu prethodnog vlasnika i PPI-4 obrazac (uzeo u fotokopirnici ispred). Nema nikakvog cekanja samo ostavis u kutiju. Nakon toga ce ti poslati mejl sa podacima o uplati poreza (do 20 dana cekanja, meni stiglno nakon 2 nedelje). Nakon sto uplatis, opet ides u poresku da podignes potvrdu da si platio.

Posle toga ides u MUP po novu saobracajnu. I to se placa(oko 1700 din), izgenerises uplatnicu na eupravi. Predas staru saobracajnu i uplatnicu, oni ti daju "privremenu saobracajnu" dok ti ne stigne nova(7 dana). Ovde u MUP-u moze da se ceka u redu neko vreme. Prvi put kad sam bio nije bilo reda, drugi put cekao nekih 10 minuta.

Imaj na umu da ja nisam morao da menjam tablice zbog podrucja, tkd to bi bilo vece cimanje.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 767
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od AleksandarAca » 31 Mar 2022, 22:48

U sred radnog vremena izlaziti sa posla dva-tri puta, sve i da nema guzve i reda, a ima ga uvek, smatram da je suludo ako sve to kosta 2-3k din.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


machak99
Postovi: 68
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od machak99 » 31 Mar 2022, 22:59

Da ali ako si iz drugog grada nije bas sve tako lako kako pisete, tako da se isplati odraditi sve preko agencije. Mada i tu postoji olaksanje ako se odradi ugovor o poklonu, ali nece svi prodavci pristati na to...

Sent from my RMX3370 using Tapatalk


Kondo
Banned
Postovi: 137
Pridružio se: 02 Mar 2022, 17:29

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od Kondo » 31 Mar 2022, 23:49

efikasne agencije zlata vrede i njihov honorar vredi platiti. vise nista ne radim, lakse mi je da platim da oni zavrse tehnicki i registraciju a nedavno sam radio i prenos vlasnistva sa mene na zenu preko njih. po meni bez razmisljanja ako imate da platite.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od Heinz » 31 Mar 2022, 23:57

B92: Novina u trgovini polovnjacima: Kupovina od fizičkog lica bez odlaska u Poresku http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... id=2131670

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


belgrade_lion
Postovi: 11
Pridružio se: 15 Nov 2021, 20:47

Re: Prenos vlasništva uz pomoć agencije

Post od belgrade_lion » 02 Apr 2022, 20:13

Hvala svima na odgovorima! Hvala i @Heinz za taj link, mozda ce mi znaciti.

Odgovori