Kupovina auta 3000-4000€

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
OptimusPrime
Postovi: 7
Pridružio se: 03 Okt 2021, 20:00

Kupovina auta 3000-4000€

Post od OptimusPrime » 02 Apr 2022, 09:56

Pozdrav,

Trenutno sam u potrazi za autom u cenovnom rangu od 3000 do 4000 €, ono sto se meni dopada jeste Golf 5, Audi A3 ili BMW serije 1, naravno svi ovi auti su otprilike izmedju 2005-2007 godista za ovaj novac kojim ja raspolazem. Medjutim listajući oglase naišao sam na Fiat Bravo, koji za ovaj novac moze da se nadje u mnogo boljem stanju i mladji u odnosu na gore navedene aute, e sad mislim da Fiatu cena brze opada u odnosu na nemce, ovo govorim zbog kasnije prodaje.

Molim vas za savet oko kupovine, u smislu šta je isplativije, koji model auta od gore navedenih kupiti, ili ukoliko vi imate neki predlog u ovom cenovnom rangu.
Iskreno ovo mi je prvi auto koji ću kupiti i zbog toga ne bih zeleo da imam neko neprijatno iskustvo sa kupovinom, a i kasnijim odrzavanjem, tačnije ne bih da ulozim vise nego sto sam potrosio na kupovino samog auta. Takodje voleo bih ukoliko imate iskustva sa nekim od ovih automobila da mi prenesete kako bih otprilike mogao da uporedim šta je najbolja kupovina za mene.

Hvala na odgovorima! :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od OMP » 02 Apr 2022, 11:07

Tacno je da fiatu brze i vise pada cena nego pomenutim automobilima ali ces zato za iste ili cak manje pare dobiti mladji auto u verovatno boljem stanju i sigurno ce te manje kostati potencijalni kvarovi kao i regularno odrzvanje nego kod vw, audi ili bmw-a a neretko ce i taj bravo imati bolju opremu od pomenutih jer ovi drugi sa boljom opremom su uglavnom i skuplji. Vozne osobine nisu nista znacajno bolje kod nemaca, mnogi kazu i suprotno, kvalitet izrade je obicno na stani nemaca ali ni bravo nije za potcenjivanje posebno primerci u ful opremi.
Ne znam da li gledas dizel ili benzin ali recimo sa benyincima se neces usreciti kod vw, audi ili bmw-a dok sa fiatom nema greske, bravo je tu doduse ogranicen na 1.4 motor sa vise razlicitih snaga ali su svi ok, u dizel varijanti bih isao na 1.9.

OptimusPrime
Postovi: 7
Pridružio se: 03 Okt 2021, 20:00

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od OptimusPrime » 02 Apr 2022, 12:30

Hvala na odgovoru, mislim da sam potpuno odustao od nemaca, zbog godista i istresonosti, ali se pojavio i Alfa romeo MiTo, pa se sad dvoumim izmedju Brava i Mita,

Ovo su linkovi od automobila, pa me interesuje vase misljenje, sta je bolja kupovina.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 1_pl1_plv0

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 1_pl1_plv0

Korisnikov avatar
MiloshNBG
Postovi: 128
Pridružio se: 20 Jan 2016, 14:16
Garaža: KIA Ceed 2019 1.0 T-GDI
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od MiloshNBG » 02 Apr 2022, 12:46

Astra H mozda?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od OMP » 02 Apr 2022, 13:54

Bravo mi ostavlja bolji utisak od Alfe plus alfa ima sportsko vesanje, prilicno je spustena a tvrdoca je upitna pa je pitanje prakticnosti za svakodnevnu upotrebu.
Motori su isti sem sto alfa ima 5 konja vise a i laksa je 100tinak kg pa i malo bolje ide.
U svakom slucaju mislim da ce alfi manje pasti cena a brava vadi sto je sport verzija koja se lakse prodaje od obicnog

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od Nikolaa » 02 Apr 2022, 14:33

Ovaj bravo izgleda u jadnom i budzenom stanju kao i većina...


Alfa se skoro pa jednako dobro vozi, benzinac je, modernija je i popularnija.


Ako ne kruziras cesto autoputem i ne treba ti vise prostora, batali fiata, govno je to od auta(osim vise nego pristojne izolacije i dobrih voznih sposobnosti(u sportu sa 18icama), ali sa sport oprugama ima samo da places na svakom ivičnjaku i svakoj jacoj neravnini, iz licnog iskustva pričam :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od OMP » 02 Apr 2022, 14:51

Po cemu bravo izgleda jadno??

btw sad sam tek provalo da je bravo dizel, video samo samo 150 konja i mislio da je 1.4 tjet pa sam dao komentar u poredjenju sa Mitom

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od Nikolaa » 02 Apr 2022, 23:15

A sta reci nego jos jedan izmoreni jtd bravo sa boga pitaj koliko km predjenih nalickan za prodaju, dovoljno je videti stanje maglenki(koje na svakom koji je presao boga oca izgore)... Osim ako decku ne treba dodatni prostor mito je racionalan izbor u svakom smislu.

Da ne pricam o tome koliko je bravo zapravo neupotrebljiv na sport oprugama...

Mogao bih stosta jos reci za "kvalitet" brava iz licnog iskustva, i to na lepo ocuvanom primerku koji je kupljen od prvog vlasnika, al da ne ubijam temu besmislicama za koje ce svako imati kontrargument.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od OMP » 03 Apr 2022, 11:05

Niko od fiata i ne ocekuje ne znam kakav kvalitet ali zato toliko i kosta, sto se kaze koliko para toliko muzike, a sa druge strane ni vw ni audi nisu nikakva garancija ni kvaliteta ni ne znam cega a platis ih dosta skuplje u opet upitnom stanju i km a sigurno ce te vise kostati srdjivanje tog nemca nego fiata. Pricam iz konkretnih primera koje znam, u firmi imamo 3 vagena pa znam sta smo i koliko ulagali a placeni su preko 3000e tada 15 godina stari.

Sto se tice sport opruga na bravu jeste tvrdje vesanje, vozim GP u sport verziji i znam kako je ali nisu ni vageni udobni ni u standard vesanju, mene vise umori npr. turan ili golf posle 50km voznje nego moj GP posle 100km, jedino kod pasata mi je obrnuta prica ali pasat je ipak limuzina pa nije u toj prici za poredjenje.

Mito mozda jeste bolja kupovina jer je svakako prodajniji i atraktivniji od brava, manje mu pada cena, e sad meni licno je mito zenskast auto pa jos i sa 3 vrata tako da mi ne bi dosao kao opcija, ali kome ne smeta onda je ok kupovina, samo ovaj konkretan primerak sa ovim vesanjem je upitno kako se vozi.

Moze i grande punto EVO da se nadje do 4000, malo manji od brava a veci od mita, kao kompromis, isto skroz ok auto, jeftin za odrzavanje, lepa oprema, solidan kvalitet izrade, lepo se vozi, solidan spektar motora a ima prodaju i cenu vrujem da ce bolje drzati od brava sudeci i po klasicnim grande punticima koji se dobro drze na trzistu.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Kupovina auta 3000-4000€

Post od Rade » 03 Apr 2022, 12:23

Škoda octavia i nema brige

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Odgovori