A klasa ili nešto drugo?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Ceman
Postovi: 256
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 13 Maj 2022, 22:19

Šta mislite o ovom?
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... _pl10_plv0

Meni jedino se ne sviđa to što je dizelaš.

Ali drugar dobar koji ima B klasu prethodne generacije ima taj motor i prezadovoljan. Kaže da je i prilično brz s obzirom kako je mala kubikaža i konjaža. A ta B klasa kapiram da je još teža.
Pored toga valjda je taj renoov 1.5 dci najhvaljeniji dizel motor prethodnih 15 godina. Plus odličan potrošač.

Ako je ovo “full” oprema, onda možda ni cena nije tako loša. Trebalo bi +50% da doplatim za nov.

Ovaj plac mi izgleda prilično ozbiljno. Prodaje valjda samo automobile koji su skinuti sa lizinga, pa kapiram da su servisirani isključivo u ovlašćenim servisima i imali kasko

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Heineken » 13 Maj 2022, 22:26

Auto sa 1.5 dci motorom u bilo kojoj izvedbi je sve samo ne brz . Podrzavam kupovinu A klase , bas bas simpatican auto. E sad dati tolike pare za polovan auto sa 150k na satu ja licno ne bih ni u ludilu.
One price to je Merc 150 k je nista itd macku o rep. Taj auto ocekuju ulaganja tako da ja to ne bih gledao za te pare. Drugar preko je kupio A6 2019 godiste sa 100k na satu, vodio se pricom to je Audi 100k je nista :kezo:. Polovno je polovno i bzvz je pucati toliki novac i onda ulagati u velike servise, lezajeve, termostate itd itd. Idi na nesto novo ;)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od OMP » 17 Maj 2022, 14:11

I meni je suludo dati ove pare za auto sa 150k km a licno nikad ni ne bih dao ove pare za A klasu, vrv bih pre uzeo nesto novo pa i za malo vise love ako treba. A jos ako dodamo 1.5 motor sa samo 116 konja to mi je tek ludilo.

Ceman
Postovi: 256
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 17 Maj 2022, 14:33

Slazem se i ja.
Odustajem od kupovine polovnih.
Vozicu ovu Alfu dok se ne raspadne, za sada stedim novac.


Nego bio sam na sajmu, od svega samo mi Honda CR-V zapala za oko. Znam... nije ni slicno A klasi, ali rekoh ja na pocetku da mi velicina auta u ovom momentu nista ne znaci. Jeftiniji je nesto malo od A klase.
Ali sam se iznenadio kako je enterijer robustan. Bas sam se potrudio pritiskanjem i nista skripnulo nije. Deluje mi udobno zbog te prostranosti. Jedino sto je prevelik pa bi mi bilo cimanje za parking.
A pogledah par review-a, kazu da motor (1.5 benzinac) ima 193 KS nije bas nesto odzivan, a veliki potrosac

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od trojanac » 17 Maj 2022, 17:37

Za potrošnju ne znam, ali da nije odzivan to prvi put čujem. Ja sam ga vozio stotinak kilometara, malo lokalnim putevima malo autoput. I nisam baš našao zamerku po tom pitanju.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori