A klasa ili nešto drugo?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od dispy » 05 Maj 2022, 07:11

Ceman je napisao:
Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 03:01
Nego nisam Vagenovac ali http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 15-tsi-evo
Volim benzin i ovo je odličan motor
Nikako :D:D:D
Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 03:01
I da najskuplje ali stvarno siguran izbor za dug niz godina. I za put za KG i za KI kao što si pisao ali i ma malo po gradu toliko ces sigurno podneti
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 48840k-nov
Nisam uopste razmisljao o BMW, pogledaću baš šta ima.

dispy je napisao:
03 Maj 2022, 11:03
Ja sam a klasom oduševljen.
Probao si ili samo ovako kao ja gledaš na ulici kako izgledaju, i čitaš po netu :)?
Šta ti se sviđa?

dispy je napisao:
03 Maj 2022, 11:03
Inače je baš bezveze vreme za kupovinu, moj ti je predlog da prvo probaš sve što ti padne na pamet, izabereš jedan ili dva modela i odrediš bez čega ne možeš što se opreme tiče, spremiš pare i čekaš da nešto iskoči. Ako valja, kupuješ odmah.
Upravo to i planiram. Nije mi žurba, služi mi i ovo što imam. Mogu čak i godinu dana da birkam.
Mislim... ja već godinama kao nešto planiram, ali ovo što imam nikako da umre ili da ga ne puste na tehničkom :D. Ali sad sam se zagrejao i planirano štedim novac za to.
Eto "odredih" A klasa ili neka Mazda za sada, ali otvorih ovu temu da vidim da li ima nešto treće, i da li zbog nečega odbiti nešto od ovog što gledam.


ftj je napisao:
03 Maj 2022, 11:11
Par puta si pomenuo da ti se svidja da je auto sto tisi i izolovaniji, da ima bolje ozvucenje i da ti nije primarno potreban za gradsku voznju. Te zahteve ces mnogo lakse ispuniti sa automobilom koji nije C segment vec sa D ili E ili cak i SUVom. Napucani auto C segmenta je mnogo iracionalniji nego neki normalniji auto viseg :)
Ne vidim sebe u ogromnim luksuznim autima. Ne stoji mi. Voleo bih kad bi i C segment mogao biti udoban i tih. Kapiram da posle ovog što vozim sve bilo udobno i tiho.
ftj je napisao:
03 Maj 2022, 11:11
Opet ne bi mi bilo prijatno da parkiram auto od 30+ soma na javnom parkingu gde kazes da te cesto cukaju vratima pa bih mozda pre razmisljao o garazi pa onda o kolima.
Slažem se, počeo da tražim garažu, ali izgleda to neće biti lak posao.
30+ soma... to ne verujem da će se desiti. Rekoh do 29000, a ni to nije realno. Kupiću i za 13K ako budem našao šta mi odgovara.

OMP je napisao:
03 Maj 2022, 12:15
CLA je lep auto ali ako je isti kao A klasa te generacije ne bih ga kupio nikad, probao sam takvu A klasu, em sto je jako tesan unutra i meni nepregledna ja sam se zgranuo kvalitetom enterijera i pojedinih plastik ada je to merc mogao da dozvoli, sve jeftino i krckavo, one duvalice za vazduh sam mislio da su aluminijumske jer stvarno tako dobro izgledaju, alo ono je neka kineska plastika, tapaciri krckaju, kad povuces rucicu vrata sve nesto kao ce da se izvali, ne secam se jos detalja koji su me razocarali ne samo mene vec i par ljudi koji su bili u tom momentu sa mnom. Taj auto koji sam probao je bio jako mlad, sa malo km i placen bas lepo, doduse nije u nekom bogatom paketu opreme pa mozda i zbog zoga ostavlja utisak jeftinoce ali obzirom da ga zena vozi njoj ti detalji nisu bitni koje sam ja primetio a mozda i mnogima to nece smetati ja iznosim svoje utiske pre svega.
E jbga... zato i ova tema. Da vidim da li je Mercedes u svim klasama kvalitetno uradjen, samo u nekim visim klasama da je jos kvalitetnije.
Ako je stvarno jeftino i krckavo, krckaju tapaciri... uzas. otpada odmah.
Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 16:12
Ipak je C ozbiljniji auto od onog A klase
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 180-3x-amg

I lepa mu je kombinacija boja.
Ne lezi mi takav auto. Ne svidja mi se izgledo. Taj zadnji deo pogotovo.
A Mercedese nikad nisam voleo bas zbog tog enterijera sa tim drvetom, mahagonijem ili sta vec... Podseca me na gastarbajtere, taksi vozila i slicno.
Vozio sam je, doduše samo jedan dan, dobili smo zamensku dok je tadašnja ćaletova B klasa bila na servisu. A180d, automatik, iako bazni motor meni je bila super, automatik radi savršeno, relativno je mali auto, okretan, sedišta korektna ali ne odlična. Za po gradu je sjajan stvarno. Izgled je tek priča za sebe. Komšija ima a45s i njega povremeno viđam i priupitam kakav je, sedeo sam nakratko u njemu i to je tek preterivanje.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


dekirs123
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Okt 2020, 21:07

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od dekirs123 » 05 Maj 2022, 19:07

Ja se vozim cesto u A klasi 1.6 benz, koja se krece tako oko 13k. Prva stvar, mnogo je kul auto cak i ja planiram da ga pazarim mozda krajem godine.
Druga stvar oko krckanja, nisam primetio/cuo neko veliko krckanje, tjst gotovo ga nema uopste. Naravno ne moze se ocekivati da bude na nivou visih klasa, ta poredjenja ljudi su totalna glupost i neko njihovo razocarenje jelte... Ali kako su opisali ovde, krckanja nema, javi se poneki zvuk sto traje kratko i sto zavisi od puta, ali verujem da je na nivou ostalih Nemackih konkurenata.
Vozio sam se u njoj dok je bila sa 16 zimskim i sada dok je 18" letnjim, nema neke razlike. Tvrdji je auto sto je ocekivano ali daleko od toga da je neudoban.
E sad zasto se javih da prokomentarisem. Vozio sam je u par navrata doduse kratko, po par km, ali... Garantujem da ni jedan auto u toj klasi nema tako dobar osecaj na volanu ( mozda BMW1 ) i osecaj dok se menjaju brzine. Sve ide jaaaako jako tecno, kvacilo je mekano, menjac savrseno upada u brzinu, hod je kratak i precizan, pozicija sedenja idealna. Volan je isto direktan oko centra nema onaj glup osecaj kao vageni npr..
Btw, auto je 2013o god, sa 90k na satu.

Ja ne bih razmisljao na tvom mestu, nasao bih samo u dobroj opremi, obavezno 18 amg felne i led svetla. Ofc i stanje da bude kako treba. Msm da nema potrebe za jurnjavom automatika, naravno ako bude jos bolje.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od BigMazzy » 05 Maj 2022, 19:55

Неписано правило, са Алфе се прелази на БМВ, једини логичан след ствари!

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 07 Maj 2022, 20:21

aaaagh.... napisah veliki post o današnjim iskustvima u salonima, potrajalo malo duže, kliknuh "Pošalji", izgleda mi istekla sesija, redirektovao me na stranicu za logovanje. "Back" me nije vratio na stranicu da mogu da iskopiram to što sam pisao :D
Tako da možda kasnije opet napišem :D

Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Antibes » 08 Maj 2022, 08:15

Hajde probaj ponovo, živo me zanima kakvi su u ovim okolnostima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 08 Maj 2022, 20:06

Ja mogu samo da dam ovako neko površno iskustvo. Nisam baš mnogo rečit :)

Bili prvo do Mazdinog salona.
Prodavac nezainteresovan totalno. Klještima čupao informacije iz njega. Možda je pretpostavio da nisam ozbiljan kupac, ili se mazde dobro prodaju i bez nekih prodavačkih skillova.

U salonu izloženo dvojka, trojka, CX-30 i CX-5.

CX-5 mi je baš prevelik. Možda u onom malom prostoru izgleda još veće nego što jeste.
CX-30 mi je taman po meri. Unutra nije baš tako mali prostor kako ljudi uglavnom opisuju. Ali te plastične lajsne na eksterijeru su baš odbojne.
Kvalitet enterijera, nisam baš oduševljen. Kad sam seo osećaj mi je bio nekako “njah” iako mi je Mazda baš bila favorit. Možda sam zato i imao visoka očekivanja. Ali šta god sam pipnuo, od ventilacionih otvora, suncobrana, kabinskog osvetljenja, konzole, stranica… sve škriputa baš jako i izgleda jako jeftino. I sve je muzgavo zbog sličnih pipača poput mene :D
Krivo mi je što nisam fotografisao, pozadi zadnji branik, ispucao lak, ili neki lepak razmazan, baš neočekivano.
Da začinim još više, pre petnaestak godina, kao klinac sam nešto kratko radio kao prodavac automobila u Dacia salonu, tako nešto nisam video na izloženim autima :). Ko mi ne veruje nek se provoza do novosadskog salona, crna mazda CX-30, nek baci oko na zadnji branik. Ali neka i kaže neko mišljenje o prodavcu :)
Što se tiče čekanja, sledeća tura stiže u avgustu.
Ali Mazda definitivno otpada. Shvatih da mi se samo sviđa ta crvena boja i to je to.

Otišli posle u Mercedesov salon, ali nisam imao puno vremena pošto do 14h radi subotom. Kasno sam se setio da odem u obilazak.

Tamo sve izgleda nekako lepo :D
Doduše bila neka napućena plavušica koja mi je B klasu pokazala kad sam pitao za A klasu, i nije znala šta je AMG :D
Ali brzo je došao neki lik koji je baš bio profesionalan, za razliku od onog u Mazdinom salonu.

A klasa, prelepa u svakom smislu. Uživo još lepša nego sa “interneta”. Ispipah i istiskah sve živo po enterijeru, skoro da ništa nije škripnulo. Zbog par postova ovde u temi sam očekivao da je baš loše. Ta piano plastika ne zadržava otiske prstiju kako je bilo u Mazdama. U Mazdi čak i na toj koži ili šta je već po instrument tabli ostaju otisci prstiju.

Nisam zakazao probnu vožnju, jer 38500€ mi je ipak puno sad da dam. Da imam garažu pa ajd. Ovako bih plakao kad god bih video neku ogrebotinu.
Ali prilično sam zagrejan.

Za učešće koje bih morao da dam bih verovatno mogao da kupim neku mk3. Tako da možda ipak bude to. Otići ću do nekog placa da vidim kako to izgleda uživo :).

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od ftj » 08 Maj 2022, 20:33

Sta je mk3?

Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 08 Maj 2022, 20:36

Vidim po netu da verziju 2013-2018. Zovu mk3, a najnoviju mk4

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od trojanac » 08 Maj 2022, 20:37

A klasa prethodne generacije. Pretpostavljam da je na to mislio. 2013-2018.
Posetite www.garaza.rs !

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ralee » 08 Maj 2022, 20:50

Ako si bio u Mikomu, ta plava ako je starija ona je stvarno super, ispostuje sve sto se dogovorite. A taj batica ako je nizak je bas profi lik, deluje kao da je juce izasao iz formule 1. Sve zna. Meni je na gt4 obvasnjavao nesto oko spojlera sto se dize, pominjao je sta radi na koliko stpeni. Bas se razume.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 08 Maj 2022, 21:37

Jeste Mikom.
Mlada je devojka, rekla mi je da od skora tu radi, zato verovatno ne zna baš još uvek ništa. Ali je fina i ljubazna.
Da taj drugi je verovatno taj lik koje poznaješ. Stvarno je super. Malo alergičan na "na internetu sam pročitao ****" :D

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od BigMazzy » 09 Maj 2022, 11:19

A klasa Slika

https://vm.tiktok.com/ZML7eUkn6/

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 09 Maj 2022, 12:09

Ovaj se bas potrudio 😂
Pretpostavljam da se nista tako ne cuje na C klasi?

Ali za zatvaranje vrata stvarno mogu da potvrdim

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 618
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od motorista » 09 Maj 2022, 14:30

BigMazzy je napisao:
09 Maj 2022, 11:19
A klasa Slika

https://vm.tiktok.com/ZML7eUkn6/
Au :D

Nego, zaboravili smo da naglasimo jedan detalj, možda nisu svi ispratili - vrlo je moguće da "ful fulova" iz 2012. nema nekoliko (meni) bitnih elemenata opreme koji su danas de jure ili/i de fakto obavezni poput raznih pasivnih i aktivnih sistema sigurnosti (pomoć pri kočenju, automatsko kočenje, upozorenje na mrtav ugao...). Imaj to u vidu, @Cemane, ukoliko planiraš neki veći novac.

Sada to nema veze ni sa čim, ali tamo 2014-2015. je poznanik kupio novu "E klasu" - doduše, model za koji se znalo da će biti zamenjen 2016. - za 35.000 evra. Kod nas. Jeste bila akcijska cena, ali potrajala je ta akcija. Devalvirao je evro znatno, realistično gledano.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Dare4x4 » 09 Maj 2022, 19:12

BigMazzy je napisao:
09 Maj 2022, 11:19
A klasa Slika

https://vm.tiktok.com/ZML7eUkn6/

Sent from my DN2103 using Tapatalk
Auu :losevidim:
Pa moj Hyundai nema ove pojave.

Odgovori