A klasa ili nešto drugo?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 02 Maj 2022, 23:53

Pozdrav,

napisacu ogroman post, Mozda nekog ne bude mrzelo da cita :). Cisto da shvatite celu moju situaciju, mozda neko shvati sta mi treba, posto nija ne znam sta zelim. Nemam ni neki precizan budzet sto mu dodje jos gore


Dugo već vozim Alfu 147 jtd 8v. Kad sam je kupovao tamo 2011. godine kad je bila 9 godina stara.
Nije ih baš puno bilo na našim ulicama. I kome god sam rekao "Alfa", svi "ma daaj, nema goreg". Bacio oko malo po forumima, shvatio da ljudi nemaju pojma i da Alfe pljuju samo oni koji ih nikad nisu imali. Kupio sam je jedino zbog izgleda. Jedva sam tad skupio novac, ali bukvalno nikog nisam hteo da slusam, svi su bili protiv, kupio je srcem samo zbog izgleda. Lickao sam je dugo, pazio, fotkao, kad idem prema njoj osmeh mi bio od uveta do uveta... Bas sam bio zadovoljan kupovinom.

Evo već 11 godina je vozim, nisam planirao da menjam, uvek je bilo precih stvari (stan i sl.). Samo bukvalno redovno održavanje, veliki i mali servisi redovni, i ostalo prateće poput kočnica, aku i sl. Čak sam i taj famozni trap kod Trifunovića zamenio za nekih manje od 200E, i posle toga još jednom samo gornje viljuške za 40-50E valja i to je to što se tiče trapa. Prešao 200000km. sad bih možda mogao opet da odem malo da dotegnem ali... Ne bih vise da ulazem u auto, hteo bih da zamenim za nesto novije, a izgleda me i zasvrbeo malo novac..
Alfa je postala matora, škriputava, lak se oljuštio sa haube, iščvrkali me po parkinzima...
A glavni razlog zbog kojeg bih zamenio je samo eto to sto mi je postala jako neudobna (bivši kolega me naložio da je spustim, ucinih njemu za ljubav). Mehanički je i dalje odlična. Otisao prosle godine do Lefkade, umorih se. Izgleda sam malo i omatorio.
Pored toga, supruga ne zeli da vozi Alfu. Nije joj leglo to kvačilo, tvrdo, osetljivo, gas isto osetljiv, čim malo jače pritisne delovalo kao da ne može da kontroliše auto. Menjanje brzina joj baš bilo problematično.

Tako da mi je za sledeći auto plan da bude obavezno sa automatskim menjačem, da bih probao i nju da privolim da vozi. A i meni dosadilo kvačilo, list leve noge mi duplo veci nego na desnoj :D

I tako slušajući drugara koji ima B klasu, čuh za to neko sjajno Mercedesovo duplo kvačilo šta god da je to, 7 brzina i slično... Meni prvo palo na pamet da uzmem B klasu. Pa onda gledah malo i A klasu i ona mi se baš svidela. Ta od 2013. godišta. Pa onda GLA itditd...

I tako... prvi izbor mi je bio to. videh pre godinu dana da je bilo na oglasima i za 13000E čini mi se, 2013. godište. Tako da mi je još tada to bio planiran budžet.
Onda su izleda malo poskupelo na 15000, nema za manje. Pa onda kapiram, to što je najjeftinije verovatno i nije najbolji izbor, pa ajd kao da proširim budžet još za par hiljada da uzmem neki bolje održavan.
Pa onda videh ove najnovije klase... to već preko 23000.
Pa mi kolega reče da su Mazde CX nove za toliko novca.
Pa mi se eto Mazde baš svidele, eto ta neka crvena boja, top. Ali videh da su te pare klot, pa malo po malo...

I tako... dodjoh ovde da vidim sta bih kupio, da procitam po neki review za te mazde i onda shvatim da ne mogu otici u salon, pa u banku, pa nazad u salon, da sednem u auto i odvezem ga. Nego to se valjda porucuje i ceka pola godine i duze... Sto mi je sumanuto. Uhvatio bi me neizdrz, ne bih mogao ja da prezivim tih pola godine.

I onda se vratih nazad na polovnjake, pa gledam sta ima sto je 1-3 godine. Ovde na forumu naleteh da ljudi kazu da je to najbolji odnos cene/dobijeno.

I onda tako naletim na nesto poput ovog, A klasa, a jos malo veci gepek, a opet nije prevelik auto. Nisam ni znao da postoje A klase koje nisu hatchback
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 1_pl1_plv0
Par godina staro, samo 20000 preslo. Od ovlascenog servisa. valjda valja. Nije se mnogo prd*lo u sediste.

Ali to vec 28000.
I tako eto dodjoh tim nelogicnim putem do cifre od 28000 koliko bih mozda i dao

Pa se zeni svideo ovaj
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 0_pl1_plv0
:D, vozio bih ga i ja rado, kul mi boja :). Opet kao demo vozilo, 20000km, meni ovo izgleda opet kao dobra kupovina. Ali mi je barijera takva da ne bih isao preko 30000E. Stvarno mi je previse. i 20000 mi je previse, ali sam blesav pa cu uskociti u kredit samo ako je nesto dobro i srce zatreperi.

Dakle... ono sto mi treba je sledece:

1. Da je prelep auto. Meni su ove nove A klase prelepe.
2. Da nema nikakvog skriputanja. To ne mogu vise da smislim. Boli me svaki zvuk dok vozim Alfu, a svakog dana ih ima sve vise i vise. Jbg 20 godina star auto. Zbog toga sam mislio neki premium brend, pa tako pade izbor na Mercedes.
3. Da je enterijer prelep. Da nema glupih gumiranih povrsina kao na Alfi koje su mi se danas posle 20 godina istopile na suncu, gadno mi da pipnem centralnu konzolu, sva je lepljiva. Dakle da je robustan enterijer.
4. Da ima automatik menjac kojem se nece desiti ono sto svi koji nikad nisu imali aute sa tim menjacima, a kazu "gde ces to, to se kvari"
5. Da je limarija malo jaca. Alfu mi izrazbijali po parkinzima. Em tu liniju na vratima, tu ima oziljaka hiljadu, ali izlomise i branike. Blatobrani, onaj deo pored haube, ulubljen mi je. Ko god se naslonio, ulubio je.
6. Voleo bih da bude benzinac, dosadilo mi drhtanje Alfe. A retko i menjam auto, verovatno cu voziti sledeci auto opet bar 10-15 godina, a koliko citam dizeli ce biti nepozeljni na ulicama.
7. Da je sto udobniji. Da voznja po ovim nasim putevima nije tako bolna kao u Alfi :D. Cini mi se otkad je spustena, da i kad predjem preko farbe na pesackom prelazu osetim kako se zatrese. A nahvalise mi te Mercedese da su ekstra udobni, pa cak i ta najniza klasa.
8. Ne mora biti "gradski" auto, jer otkad sam se preselio iz KG za NS, po gradu auto vise ne vozim uopste, posto zivim na takvoj lokaciji da mi ni ne treba. odem 2-3 puta mesecno do prodavnice, ostalo je relacija NS-KG i NS-KI. Znaci ni ne prelazim vise neke velike kilometraze, Presao sam manje 200000 za 11 godina, a tad ajd vozio sam dosta vise nego sada. Planiram da uzmem sledeci auto da bih mogao malo duze relacije da vozim po Evropi za odmor recimo. Nemam volje to u Alfi da radim. Ne sumnjam na pouzdanost, samo me umara i neudobno je.
9. Da je auto tih na 140 km/h koliko god je to moguce. U Alfi tad vec ne mogu da pricam u autu sa nekim. Prestao sam i muziku da slusam jer je bolno.
10. Ne bi bilo lose da je ozvucenje fabricko zaista dobro. Posto eto volim pomalo i hi-fi, uzivam u kvalitetnijem zvuku.
11. Da za odrzavanje ne moram da dam bubreg. Cuh da za A klasu sta god da se radi na njoj, i za najmanju sitnicu mora ceo motor da se vadi napolje.
12. Bilo bi OK da budem siguran da auto nije pregazio vec par stotina hiljada km.
13. Da nije tamna boja. Ubi me Alfa sa ovom bojom. Kad je operem, sledece jutro vec izgleda strokavo. Kao da se prasina lepi samo za moj auto.
14. ITevac sam pa volim da ima kul tehnikalija, fensi senzora i sl. Mada ajd mogao bih da se odreknem toga.
15. Velicina mi nije bitna. Ne smeta mi manji auto. Sutra ako bude dece... kapiram da A klasa nece biti toliko mala. Pa jbga, moji su odgajili mene i brata vozeci Ficu. Sto Trojanac u nekoj drugoj temi rece, kupicu kvalitetnija kolica da ih spakujem u gepek, i to je to. Ali nemam problema ni sa tim da bude neki SUV, ako sve ovo gore pokriva :D.
16. Kad krecem u preticanje da mogu lagano to da uradim.. To sam i sa ovih 116 konja lagano radio.

Eto toliko. Jesam li nerealan :oops:
Budzet 13000-29000. Bolje manje, da ne zakoljem samog sebe velikim kreditima :D. Bolje manje, pa da ostane za ratu za neku garazu :D
Auto verovatno necu kupiti u sledecih par meseci, skupljam jos novca za neko vece ucesce.

Ono sto mi se svidja je Mercedes A klasa, GL* klase, Mazde CX-30 i CX-50 (samo crvene). Mazde 3 i 6 onako, ali lepse su od svega ostalog sto sam video.
Da li neka od ovih gore stavki kaze "NE" nekom od ovih auta? Sta biste mi umesto toga preporucili? Kao Alfista ne volim bas Nemce, ali zbog Mercedesa bih mozda i zazmurio :D

Nahvalih ja moju Alfu, pa napljuvah. Ali eto nabrojah samo stvari koje me zivciraju. Nemam puno iskustva, nisam puno auta vozio.
Ima Alfa pored svega toga i jako dobrih stvari :). Potrosnja, odrzavanje, pouzdanost, brzina, stabilnost, izgled(nekada)...

Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Antibes » 03 Maj 2022, 03:01

Pozdrav,
Svala cast na postu. Sada pošto prelaziš sa starijeg vozila na nove probaj sve što možeš. A pošto i sam kažeš da nećeš menjati duži period auto gledaj da bude i za kasnije sa prinovom mesta. Te priče više po meni ne piju vodu - mi smo išli na more ficom. Videćeš znam iz iskustva...
Nego nisam Vagenovac ali http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 15-tsi-evo
Volim benzin i ovo je odličan motor

Nešto još za izbor Mercedes
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... nz-cla-200
1 jul nije daleko, ali piše da je rezervisan ma šta mu to značilo

Nešto drugačije ali veoma zanimljivo
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... -park-lane

I da najskuplje ali stvarno siguran izbor za dug niz godina. I za put za KG i za KI kao što si pisao ali i ma malo po gradu toliko ces sigurno podneti
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 48840k-nov
Kombinacija boja mu je lepa.

Za sve obavezno povedi i lepšu polovinu ako će i ona voziti da proba.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
BlackAndWhite
Postovi: 60
Pridružio se: 09 Okt 2020, 19:52
Lokacija: Heidelberg

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od BlackAndWhite » 03 Maj 2022, 06:33

Nisam siguran da se uklapa u cenu, ali pogledaj Lexus NX ili IS, premium brend, a nije svakidasnji i da ga možeš videti na svakom ćošku, u svakom slučaju moj savet je da izbegnes evropske proizvođače, nisu japanci sjajni, ali nemci su sve gori i gori, specijalno u nižim klasama kao sto je A klasa.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od OMP » 03 Maj 2022, 10:28

Ceman je napisao:
02 Maj 2022, 23:53
Bacio oko malo po forumima, shvatio da ljudi nemaju pojma i da Alfe pljuju samo oni koji ih nikad nisu imali.
Ja sam to uvek pricao posebno za 156/147 ko god ih je posedovao nije se razocarao sem onih koji su naleteli na teske krseve ali tako bi ih i svaki drugi neodrzavan auto razocarao ne samo alfa.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od dispy » 03 Maj 2022, 11:03

Ja sam a klasom oduševljen. Jedino što bih ti preporučio da probaš još nešto, i to veće. Na dužim putovanjima ipak međuosovinsko rastojanje daje malo više na udobnosti. Još ako ne voziš po gradu puno, neće ti puno smetati veći gabariti.

Mi smo se inače relativno ok pakovali za kraća putovanja sa bebom u Astru K koja je tu negde sa A klasom po veličini, ali beba i pas, i još neko duže putovanje, neće da može nažalost.

Inače je baš bezveze vreme za kupovinu, moj ti je predlog da prvo probaš sve što ti padne na pamet, izabereš jedan ili dva modela i odrediš bez čega ne možeš što se opreme tiče, spremiš pare i čekaš da nešto iskoči. Ako valja, kupuješ odmah.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od ftj » 03 Maj 2022, 11:11

Par puta si pomenuo da ti se svidja da je auto sto tisi i izolovaniji, da ima bolje ozvucenje i da ti nije primarno potreban za gradsku voznju. Te zahteve ces mnogo lakse ispuniti sa automobilom koji nije C segment vec sa D ili E ili cak i SUVom. Napucani auto C segmenta je mnogo iracionalniji nego neki normalniji auto viseg :)

Opet ne bi mi bilo prijatno da parkiram auto od 30+ soma na javnom parkingu gde kazes da te cesto cukaju vratima pa bih mozda pre razmisljao o garazi pa onda o kolima.

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od lami » 03 Maj 2022, 11:49

Za novu A klasu ne znam nista, izuzev da je lepa. Bila je neka prezentacija, pa je mogla uzivo da se gleda, ali za tako noviji auto, koji je mozda u garanciji, prvo bih pogledao cene u ovlascenom,
Za vadjenje motora cini mi se da je bila prica za onu staru, koja bar po dimenzijama i slikama nema veze sa starom.
Sto se tice vrata, tu nije toliko bitan lim, koliko ce svaka farba da se osteti kad neko odvali vrata. Noviji automobili nazalost nemaju vise plasticne lajsne na vratima, tako da jedina pomoc je da odaberes neku svetlu boju na kojok ce najmanje da se vide ogrebotine.


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od OMP » 03 Maj 2022, 12:15

CLA je lep auto ali ako je isti kao A klasa te generacije ne bih ga kupio nikad, probao sam takvu A klasu, em sto je jako tesan unutra i meni nepregledna ja sam se zgranuo kvalitetom enterijera i pojedinih plastik ada je to merc mogao da dozvoli, sve jeftino i krckavo, one duvalice za vazduh sam mislio da su aluminijumske jer stvarno tako dobro izgledaju, alo ono je neka kineska plastika, tapaciri krckaju, kad povuces rucicu vrata sve nesto kao ce da se izvali, ne secam se jos detalja koji su me razocarali ne samo mene vec i par ljudi koji su bili u tom momentu sa mnom. Taj auto koji sam probao je bio jako mlad, sa malo km i placen bas lepo, doduse nije u nekom bogatom paketu opreme pa mozda i zbog zoga ostavlja utisak jeftinoce ali obzirom da ga zena vozi njoj ti detalji nisu bitni koje sam ja primetio a mozda i mnogima to nece smetati ja iznosim svoje utiske pre svega.

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Blackshadow » 03 Maj 2022, 13:17

Kako si krenuo ako ne pazariš E klasu ubio me bog, aj nategni još malo

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1642
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od zdushan » 03 Maj 2022, 15:02

Nista bez "S"...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Antibes » 03 Maj 2022, 16:12

Ipak je C ozbiljniji auto od onog A klase
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 180-3x-amg

I lepa mu je kombinacija boja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk



Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od Ceman » 03 Maj 2022, 23:17

Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 03:01
Nego nisam Vagenovac ali http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 15-tsi-evo
Volim benzin i ovo je odličan motor
Nikako :D:D:D
Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 03:01
I da najskuplje ali stvarno siguran izbor za dug niz godina. I za put za KG i za KI kao što si pisao ali i ma malo po gradu toliko ces sigurno podneti
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 48840k-nov
Nisam uopste razmisljao o BMW, pogledaću baš šta ima.

dispy je napisao:
03 Maj 2022, 11:03
Ja sam a klasom oduševljen.
Probao si ili samo ovako kao ja gledaš na ulici kako izgledaju, i čitaš po netu :)?
Šta ti se sviđa?

dispy je napisao:
03 Maj 2022, 11:03
Inače je baš bezveze vreme za kupovinu, moj ti je predlog da prvo probaš sve što ti padne na pamet, izabereš jedan ili dva modela i odrediš bez čega ne možeš što se opreme tiče, spremiš pare i čekaš da nešto iskoči. Ako valja, kupuješ odmah.
Upravo to i planiram. Nije mi žurba, služi mi i ovo što imam. Mogu čak i godinu dana da birkam.
Mislim... ja već godinama kao nešto planiram, ali ovo što imam nikako da umre ili da ga ne puste na tehničkom :D. Ali sad sam se zagrejao i planirano štedim novac za to.
Eto "odredih" A klasa ili neka Mazda za sada, ali otvorih ovu temu da vidim da li ima nešto treće, i da li zbog nečega odbiti nešto od ovog što gledam.


ftj je napisao:
03 Maj 2022, 11:11
Par puta si pomenuo da ti se svidja da je auto sto tisi i izolovaniji, da ima bolje ozvucenje i da ti nije primarno potreban za gradsku voznju. Te zahteve ces mnogo lakse ispuniti sa automobilom koji nije C segment vec sa D ili E ili cak i SUVom. Napucani auto C segmenta je mnogo iracionalniji nego neki normalniji auto viseg :)
Ne vidim sebe u ogromnim luksuznim autima. Ne stoji mi. Voleo bih kad bi i C segment mogao biti udoban i tih. Kapiram da posle ovog što vozim sve bilo udobno i tiho.
ftj je napisao:
03 Maj 2022, 11:11
Opet ne bi mi bilo prijatno da parkiram auto od 30+ soma na javnom parkingu gde kazes da te cesto cukaju vratima pa bih mozda pre razmisljao o garazi pa onda o kolima.
Slažem se, počeo da tražim garažu, ali izgleda to neće biti lak posao.
30+ soma... to ne verujem da će se desiti. Rekoh do 29000, a ni to nije realno. Kupiću i za 13K ako budem našao šta mi odgovara.

OMP je napisao:
03 Maj 2022, 12:15
CLA je lep auto ali ako je isti kao A klasa te generacije ne bih ga kupio nikad, probao sam takvu A klasu, em sto je jako tesan unutra i meni nepregledna ja sam se zgranuo kvalitetom enterijera i pojedinih plastik ada je to merc mogao da dozvoli, sve jeftino i krckavo, one duvalice za vazduh sam mislio da su aluminijumske jer stvarno tako dobro izgledaju, alo ono je neka kineska plastika, tapaciri krckaju, kad povuces rucicu vrata sve nesto kao ce da se izvali, ne secam se jos detalja koji su me razocarali ne samo mene vec i par ljudi koji su bili u tom momentu sa mnom. Taj auto koji sam probao je bio jako mlad, sa malo km i placen bas lepo, doduse nije u nekom bogatom paketu opreme pa mozda i zbog zoga ostavlja utisak jeftinoce ali obzirom da ga zena vozi njoj ti detalji nisu bitni koje sam ja primetio a mozda i mnogima to nece smetati ja iznosim svoje utiske pre svega.
E jbga... zato i ova tema. Da vidim da li je Mercedes u svim klasama kvalitetno uradjen, samo u nekim visim klasama da je jos kvalitetnije.
Ako je stvarno jeftino i krckavo, krckaju tapaciri... uzas. otpada odmah.
Antibes je napisao:
03 Maj 2022, 16:12
Ipak je C ozbiljniji auto od onog A klase
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 180-3x-amg

I lepa mu je kombinacija boja.
Ne lezi mi takav auto. Ne svidja mi se izgledo. Taj zadnji deo pogotovo.
A Mercedese nikad nisam voleo bas zbog tog enterijera sa tim drvetom, mahagonijem ili sta vec... Podseca me na gastarbajtere, taksi vozila i slicno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od trojanac » 03 Maj 2022, 23:37

https://www.volvocars.com/rs/vozila/vol ... roup][0]=9

Mogu da se raspitam kod njih za konkretan primerak, da li je sve ok.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od motorista » 04 Maj 2022, 10:16

Škriputanje, ožiljci i neudobnost nisu toliko do Alfe 147 koliko do dvadesetogodišnjeg korišćenja i modifikacija ogibljenja. Ona pozadi ima Makfersonovo ogibljenje, zbog kog može biti tek bučnija. Ostalo su nijanse - podešene u korist komfora ili ležanja, a spram mase auta...

Koliko znam CLA ima DSG (automatizovani menjač sa dvostrukom spojkom), a ne planetarni ("pravi") automatski menjač; samo Folksvagenov DSG ima nepodeljene pohvale. Lično, ako bih išao na automatski, gledao bih da bude klasični planetarni sa hidrodinamičkim pretvaračem, i obavezno uparen sa nekim većim motorom. Sad, to "veći" je rastegljiv pojam i zavisi od konkretnog auta.

Međuubrzanja ("lagano preticanje"), odzivnost motora i "preoštra" reakcija na gas za suprugu - ne znam jesi li ti to negde pomenuo - obično idu zajedno, izuzev kod velikih motora. Benzinci su odzivniji. Motor koji imaš u 147 je, doduše, poznat kao bolji po tom pitanju među dizelašima, ali je ipak dizelaš.

Ostalo su ti već naveli... Motor kod generacije A klase koju gledaš ne mora van za svaku sitnicu, ali kvalitet materijala i izrade auta nije kao u C ili višim.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: A klasa ili nešto drugo?

Post od BigMazzy » 04 Maj 2022, 17:36

Ти горе набројани Немци су ван гаранције тако да је цена одржавања, а не дао бог ванредних кварова, поприлично озбиљна.

За новац који је наведен, отишао бих до неких салона и пробао тест возила , ново је ново, поготово ако не мењаш често аутомобиле. Чисто да стекнеш утисак. Има ту и Француза, Италијана, Јапанаца, свега да се пробере и провоза од разних хечева до СУВова и то компактних.
Веруј ми, изненадићеш се колико су бензинци постали још тиши и још мањи( запремински).
Да, тачно је да се чека на нов ауто и то и до годину дана али неретко и пар месеци, зависи од бренда до бренда. А има и ауто кућа која имају изложене моделе или тест возила која можеш узети одмах.
Ја сам тако узео нов ауто са пређених 1000км, нисам хтео да чекам 7-8 месеци за испоруку а погодило се да је у одличној опреми, боји итд. Тако да никад не знаш ко шта има у салону и испод рукава.
Пошто прелазиш са старе Алфе на доста новија возила, то ће ти бити квантни скок у будућност.
Мој најискренији савет да одвојиш дан-два, одеш до неких већих и озбиљнијих ауто кућа у НС и у БГ и мало пробаш, шта год да имају. Веруј ми, изненадићеш се на више нивоа.
Е онда дођеш овде , поделиш утиске па да мало коментаришемо.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Odgovori