BMW E60 benzinac kupovina

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
vandallist
Postovi: 17
Pridružio se: 31 Avg 2020, 20:17
Garaža: BMW E60 525D

BMW E60 benzinac kupovina

Post od vandallist » 30 Maj 2022, 22:58

Pozdrav drugari, zamolio bih za misljenje "strucnih" ljudi :D..
Elem posto vec par godina vozim e60 525D i unakazio me je sto finansijski sto emotivno (povezi zbog para) razmisljam da uzmem isti auto ali benzinjaru neku. Bas ih maaaaalo na polovnim i to uglavnom bez opreme itd, nije mi problem da idem preko po auto ali opet prst na celo da ih generalno ne voze nasi ljudi i kad budem trebao da ga prodam da l cu morati da debelo castim..?
Generalno auto obozavam (e60), ima sve ono sto mi je potrebno doduse ovaj moj je pre-lci i uzeo bih LCI verziju, znaci N53 motor ili 523i(2500ccm) ili 530i (3000ccm), ima li ko iskustva? koliko su "problematicni" ? Ovaj moj trosi grad 12-13l tako a ovi koliko sam cuo se krecu tu oko 13-14l tako da generalno to je to samo bih da izbegnem gomilu dizel cadji i crkavanja... Prelazim oko 10,000km godisnje iako me vuce 525D LCI nazalost mislim da nije za tu gradsku pricu vrv sam se zato i zajebo sa ovim mojim i ugusio sam ga..
Hvala unapred :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: E60 Petrol

Post od OMP » 31 Maj 2022, 08:03

Prve serije su imale onaj stari motor iz E39 sa 190 konja pa je onda ubacen malo jaci ali oba su valjda dobra koliko sam nesto citao, ne znam 3000ccm kakav je on je valjda zadnji ubacen u restyle.
Kod neke varijante tih motora (ne znam koje) postoji problem sistem hladjenja, navodno je loseg kvaliteta sve vezano za rashladnu tecnost i vremenom popusta i puca, creva, posude, termostat, ne znam ni ja sta sve, pa kao redovna kontrola i odrzavanje svega toga su preventiva jer ako prokuvaju iskrive glavu, ta je neka prica bila i ranije za neke motore kod 3ki ako se ne varam jos od e36 verzija, svi imaju neku leguru glave koja se lako pokrivi. Ne znam detalje citao sam svojevremeno na bmw forumu nesto kad je drugar hteo da uzima taj auto, pogledaj po netu bmw forum sigurno ces naci vise detalja ipak je tamo kompetentnija ekipa sto se konkretne marke i modela tice.
Generalno slabo ima kupaca ovde za te benzince uopsteno kad su vece kubikaze i veci automobili u pitanju zato ih i ima malo na oglasima i generalno, preko ces sigurno naci dobar primerak jer se tamo vise voze benzinjare. Ako se ne varam kod tih benz motora

Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: E60 Petrol

Post od Dzoni_m » 31 Maj 2022, 08:48

Ja imam e61 (nebitne razlike za ovo sto tebe zanima) LCI sa N53 motorom.
Problematicno: dizne. N53 je motor sa direktnim ubrizgavanjem i dizne su prilicno problematicne. Pogotovu ako su orginalne tj nisu menjane. Problemi se manifestuju kao "check engine", trzanje, los rad u leru. Moj savet je menjati sve u kompletu svih 6. NIje jevtino (200 eur je kom, mozda mozes da nadjes jevtinije ceo set) i trazis verziju cini mi se 12 ili 13 koje su dosta bolje i nemaju problema. Ja sam zamenio svih 6 (diler gde sam kupio auto je platio 3 a ja 3, posto je auto imao garanciju, jedna je zezala, znali smo za probleme pa da se ne jurimo i ne dovozim auto 5 puta na reklamaciju, pao je ovaj dogovor), evo vec 50K km nemam nikakvih problema.
Dalje problematicno NOx sensor. Check engine se upali, nista ne smeta, ali povecava potrosnju jer motor ne ulazi u lean mode nikada. Jos jedna stvar koja na N53 moze da zeza ali nije toliko cesta ali jeste na N54 (sa kojim deli dosta) je pumpa visokog pritiska.
Sam model, znas i sam, LCI nema nekih velikih problema. Da kupujes karavan rekao bih ti da pogledas zadnje vazdusne jastuke na vesanju i pumpu za iste, instalaciju u 5-tim vratima i ivice 5-tih vrata zbog korozije, ali posto kupujes limo, nista te to ne zanima.

Grad nemam pojma koliko trosi. Pogotovu ne BG voznje. Ja nemam grad tog tipa. Moja prosecna potrosnja je 10,5l u zadnjih 10K km (to kaze bord). To je znaci voznja po manjem gradu, nema mnogo kreni stani, otvoreni put (80-100km/h) i auto-put (uglavnom kruziranje na oko 180-190). Poslednjih 9 meseci auto se mnogo manje vozi, ja sam uzeo nov auto a ovaj je postao je postao zenomobil. Znaci sto supruga ustedi, ja spalim na AP. Ja bih racunao 12 po BG.

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: E60 Petrol

Post od Koshmar » 31 Maj 2022, 11:03

Ja samo da se nadovezem oko potrosnje...do duse ja sam imao E39 restyling 2002 godiste 520i 2.2-170ks 6-ak...
Gradske voznje po BG i to PIPANJE gasa i voznja po propisima...11 litara benzina.

vandallist
Postovi: 17
Pridružio se: 31 Avg 2020, 20:17
Garaža: BMW E60 525D

Re: E60 Petrol

Post od vandallist » 31 Maj 2022, 11:57

Dzoni_m je napisao:
31 Maj 2022, 08:48
Ja imam e61 (nebitne razlike za ovo sto tebe zanima) LCI sa N53 motorom.
Problematicno: dizne. N53 je motor sa direktnim ubrizgavanjem i dizne su prilicno problematicne. Pogotovu ako su orginalne tj nisu menjane. Problemi se manifestuju kao "check engine", trzanje, los rad u leru. Moj savet je menjati sve u kompletu svih 6. NIje jevtino (200 eur je kom, mozda mozes da nadjes jevtinije ceo set) i trazis verziju cini mi se 12 ili 13 koje su dosta bolje i nemaju problema. Ja sam zamenio svih 6 (diler gde sam kupio auto je platio 3 a ja 3, posto je auto imao garanciju, jedna je zezala, znali smo za probleme pa da se ne jurimo i ne dovozim auto 5 puta na reklamaciju, pao je ovaj dogovor), evo vec 50K km nemam nikakvih problema.
Dalje problematicno NOx sensor. Check engine se upali, nista ne smeta, ali povecava potrosnju jer motor ne ulazi u lean mode nikada. Jos jedna stvar koja na N53 moze da zeza ali nije toliko cesta ali jeste na N54 (sa kojim deli dosta) je pumpa visokog pritiska.
Sam model, znas i sam, LCI nema nekih velikih problema. Da kupujes karavan rekao bih ti da pogledas zadnje vazdusne jastuke na vesanju i pumpu za iste, instalaciju u 5-tim vratima i ivice 5-tih vrata zbog korozije, ali posto kupujes limo, nista te to ne zanima.

Grad nemam pojma koliko trosi. Pogotovu ne BG voznje. Ja nemam grad tog tipa. Moja prosecna potrosnja je 10,5l u zadnjih 10K km (to kaze bord). To je znaci voznja po manjem gradu, nema mnogo kreni stani, otvoreni put (80-100km/h) i auto-put (uglavnom kruziranje na oko 180-190). Poslednjih 9 meseci auto se mnogo manje vozi, ja sam uzeo nov auto a ovaj je postao je postao zenomobil. Znaci sto supruga ustedi, ja spalim na AP. Ja bih racunao 12 po BG.
hvala puno svima na odgovorima,
reci mi je l imas 523 ili 525/530 ? Pitam zbog snage ovako generalno da li je ima dovoljno u 523 (2500ccm). Sigurno nije kao dizel pun torque ali za grad bi mi zavrsavao posao.
Znaci potrosnja oko 12-13l, svakako je bolje od onih starijih e60 sa m54 motorom koji koliko sam cuo znaju da trose i po 15-16l grad.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: E60 Petrol

Post od OMP » 31 Maj 2022, 12:21

Sve oko potrosnje treba uzeti sa rezervom jer zavisi od vise faktora, pre svega objektivnost vlasnika, mnogo je njih koji sami sebe lazu, licno imam par drugara koji su u tom fazonu i kojima isti auto kao moj trosi 3l manje, da bar slazu za litar pa da razumem, zatim kvalitet goriva, nacin voznje, samo stanje motora, u kom gradu se vozi itd. tako da tu i par litara mogu da se razlikuju pa se ne treba previse oslanjati ni na fabricke ni na podatke vlasnika.

vandallist
Postovi: 17
Pridružio se: 31 Avg 2020, 20:17
Garaža: BMW E60 525D

Re: BMW E60 benzinac kupovina

Post od vandallist » 31 Maj 2022, 14:48

e to si lepo rekao, ovde kod nas brate ili trosi ultra malo ili ultra mnogo, neka realnost je izmedju :D.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: BMW E60 benzinac kupovina

Post od Geza » 31 Maj 2022, 17:28

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

BMW E60 benzinac kupovina

Post od Dzoni_m » 31 Maj 2022, 19:59

vandallist je napisao:
hvala puno svima na odgovorima,
reci mi je l imas 523 ili 525/530 ? Pitam zbog snage ovako generalno da li je ima dovoljno u 523 (2500ccm). Sigurno nije kao dizel pun torque ali za grad bi mi zavrsavao posao.
Znaci potrosnja oko 12-13l, svakako je bolje od onih starijih e60 sa m54 motorom koji koliko sam cuo znaju da trose i po 15-16l grad.
523i kod mene. Sta znam snage sasvim dovoljno.Moj Ex F11 520d koji sam vozio uporedo sa njim godinu dana, je na papiru malo jaci i posto je dizel utisak je da ‘ide bolje’ medjutim nije bas velika razlika. Sasvim lepo ubrzava od 140 do 170 npr, moj je manuelni tako da AP ubacim u 6-tu i ne diram menjac dok ne stanem.

Sad vozim isto atmosferski benzinac od 200ks, sa modernim ubrizgavanjem i jos sijaset tehnologija, nista bolji nije, a ni potrosnja nije bolja. Iako ima 2 cilindra manje.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odgovori