Pomoć: kupovina terenskog vozila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Pomoć: kupovina terenskog vozila

Post od sebekkg » 29 Jun 2022, 16:43

Gledam po oglasima Foresteri dosta sa problemima na motorima. Čiji su 2.0 dizeli u Foresterima od 2005.?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Pomoć: kupovina terenskog vozila

Post od Markoni » 29 Jun 2022, 16:44

Njihovi bokser dizeli. Čujem da ih fanbojevi hvale, ali kada otvoriš CH oglase pola je sa sjebanim motorom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć: kupovina terenskog vozila

Post od ljubitelj » 29 Jun 2022, 18:21

Taj dizel boxer motor ne valja konstrukciono, i nema mu leka a nema ni remonta već se baca u otpad.
Radilica puca na 2 dela, prosto su dobrano omašili u konstrukciji svog prvog boxer dizela.

Ali, Subaru benzinci su dobri, pouzdani, pogon besprekoran, auti kvalitetni i dugovečni, vrlo pouzdani.
Imam jedan u neposrednom komšiluku, vozi ga godinama već invalid koji je sam i nema nikakvu pomoć tako da mu je auto veoma bitna podrška normlanom životu.
Najlepši je Subaru zimi, to prosto ide po snegu i uzbrdicama, vidjam uživo kako je dobar pogon.

E sad, subaru je japanac a kao i za manje više sve japance delovi nisu na svakom kiosku (kao za razvikane nepouzdane evropske marke) i nisu jeftilen jer nema masovnih kopija, nema ni servisa iza svake krivine ili svakog sela tako da ko možda da proguta i tu drugu stranu medalje mislim da Subaru treba da bude visoko na listi razmatranja.

ps. problem može biti i kubikaža tj troškovi registracije za najbolje motore u ponudi.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Pomoć: kupovina terenskog vozila

Post od dzonic87 » 29 Jun 2022, 18:33

Zar nisu rešeni problemi sa njihovim dizelima u ovim novijim godištima?

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć: kupovina terenskog vozila

Post od ljubitelj » 29 Jun 2022, 22:50

Ne bih znao, pa svi Subaru dizeli su novijih godišta...tek nedavno su uopšte ubacili dizel u ponudu (mislim tek posle 2,000tih godina modeli) dok su boxeri benzinci več decenijama sa dobrom reputacijom.

Dok sam pratio ranije primetio sam da su polovni auti sa boxer dizelima često u nemačkim oglasima bili sa komentarom "oštećen motor" i da je oglašena cena bila prilično niska, neočekivano niska s obzirom na godište i relativno male kilometraže.
Ne sećam se da sam vidjao oglase sa tim dizelima i 400,000+ km iza sebe u nekom primetnom broju a što bih očekivao inače od Subaru benzinaca.

Negde sam pročitao da boxer i dizel nikako ne idu zajedno zbog nečega ...ko god da pokuša da napravi gubi vreme sa takvom konstrukcijom.

Odgovori