BMW 3 (E90)vs BMW 1 (E82)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Marko0707
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Maj 2021, 00:28

BMW 3 (E90)vs BMW 1 (E82)

Post od Marko0707 » 14 Jun 2022, 03:04

Srdacan pozdrav svima,


Vec duze vremena planiram novi auto... jedno vreme sam bio zagrejan za TT-a, medjutim odustao sam u medjuvremenu...

Izbor je spao na bmw 3 ili bmw 1 (nisam bmw fanatik samo mi se svidjaju modeli, podjednako volim i bmw,vw,merc,audi,opel)

Interesuje me cisto drugacije misljanje, mozda neki savet, prednosti, mane, sugestije i slicno... Sta bi ste vi uzeli da ste na mom mestu...

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... _pl11_plv0

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... _pl11_plv0


Pa da pocnem:

Series 3 E90:

Prednosti - Na slikama deluje odlicno ocuvan kako spolja tako i unutra, mislim da nisu kozna sedista ali mi se svakako vise svidjaju nego u klot varijanti, fabricka multimedia, N46 benzinski motor, automatski menjac, registrovan jos 3 mes, parking senzori kao i ostatak opreme su svakako plus, dva seta guma (upitno u kakvom su stanju), multifunkc. volan, svidja mi se sto je oglas jako detaljno napisan.

Mane - Duzina (vise volim E82 varijantu jer je kraci), veci troskovi delova u odnosu na e82 (posebno ukoliko bude bilo potrebno raditi nesto u vezi sa automatskim menjacem),vise mi se svidja dizajn na E82



Series 1 E82

Prednosti - duzina (s obzirom da vozim po bg, vise mi se svidja duzina e82), verzija sa dvoje vrata, dizajn (bela boja sa crnim krovom), multifunkcionalni volan, 2 god noviji, bogat paket opreme, generalno volim ovu verziju sa dvoje vrata mnogo vise u odnosu na E90



Mane - felne i kocnice mi se ne dopadaju estetski, unutra deluje jeftino (sedista, centralna konzola), prodaje se na auto placu (auto iz uvoza), nije registrovan, N47 dizel, skuplji troskovi oko servisiranja motora


E sad da napomenem isto da:

1. Tek treba da pogledam oba automobila, mozda na kraju oba budu sumnjiva pa odustanem od oba ova konkrenta modela, ali generalno i dalje je dilema da li E90 ili E82
2. Nije mi problem servisiranje, odrzavanje i slicno. Mogu da iznesem finansijski
3. Ukoliko bude bio E82 verovatno bih preventivno odradio kontrolu i zamenu lanaca na N47 i sve ostalo sto bude bilo potrebno (900-1300e)
4. Ne bih platio vise od 7000e za bilo koji od gore 2 navedena modela
5. Naravno pre kupovine detaljna provera u ovlascenom BMW servisu o mom trosku
6. Kontrolni pregled vozila


Unapred hvala na odgovorima i sugestijama

Odgovori