Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
VVujasinovic
Postovi: 20
Pridružio se: 30 Avg 2019, 22:50

Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od VVujasinovic » 02 Jul 2022, 21:43

Pozdrav ljudi!

Već neko vreme (od decembra) svakodnevno listam najnovije oglase i planiram kupovinu auta, ali je ponuda poprilično slaba.. Ruku na srce, i ja sam relativno izbirljiv i pažljiv prilikom kupovine tako da se kupovina malo otegla.
Baš zato sam odlučio okačiti i ovde post kako bih dobio neke predloge i savete od vas!

Da predjem na temu, konačno je došlo vreme da kupim/dobijem prvi auto!
(čitajte kako vam je draže, delim cenu auta sa ocem tako da ni sam ne mogu reći da kupujem svoj auto)

Navešću prvo kriterijume po kojima pretražuje oglase:

Karoserija: kupe, hatchback, limuzina
Godiste: 2008+
Cena: do 7.000e
Kilometraza: do 150.000
Okolina Novog Sada (recimo do 75km)
Snaga motora: 100ks-200ks (razume se varijacija na temu, zavisi od modela. Npr. Za astru J ne bih isao ispod 120ak)
Kubikaža: do 2200, logicno da je pozeljmo do 2000


Ovo sam naveo kako bi znali otprilike šta trazim i šta bi me moglo zanimati, a neki modeli koji su mi u fokusu su: Giullieta, Astra J, Astra J GTC (morah je posebno navesti jer je bomba), Megan 3 coupe, DS3 1.6tb, 159 (morao sam je navesti iako sam svestan da je skoro pa nemoguće naći pristojno održavan model sa malom kilometrazom ).
Naravno ima jos modela koji su mi zanimljivi, al ovi gore navedeni su mi posebno dragi.

Naravno moguce je odstupanje od ovih kriterijuma ali ne bas u preteranoj meri.

I sami ste svesni da je ovih, ali i ostalih modela u poslednje vreme na oglasima malo...
Zanima neko vaše mišljenje, koje bi još modele možda mogao uzeti u razmatranje, da li je neko imao iskustva sa nekim od pomenutih, sa kojim motorima,.., generalno sam rad čuti sva vaša mišljenja i savete!

Spomenuh gore da recimo za astru J ne bih isao ispod određenje konjaže, ali mi je pre neki dan palo na pamet da mozda razmotrim i malko slabije motore i nabacim neki stage 1 po potrebi, da li je neko imao iskustva sa chipovanjem tih slabijih motora u astri J (poput 1.7cdti i slicnih?)

S obzirom da sam u potrazi već ovoliko dugo (realno pola godine nije kratak period s obzirom da mi nije promakao ni jedan model postavljen a da spada u ove kriterijume) jasno vam je da se ne žurim toliko, ali bi mi naravno godilo da nadjem neki autić koji mi odgovara.

Edit: pretpostavljam da ce biti predloga za grande punta i brava pa da unapred kazem: modeli mi se svidjaju i što se tiče izbora motora i izgleda EKSTERIJERA, ali zato enterijer ne mogu nikako da svarim...
Nemojte me samo linčovati za ovu izjavu .

Hvala unapred!


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Poslednja izmena od VVujasinovic u 02 Jul 2022, 21:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od Geza » 05 Jul 2022, 12:19

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

VVujasinovic
Postovi: 20
Pridružio se: 30 Avg 2019, 22:50

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od VVujasinovic » 06 Jul 2022, 18:27

E ova giullieta mi je bila zapala za oko samo me bocka to sto je dugo na oglasima vec.. Verovatno nije to ni toliko bitno samo sam ja malo skeptičan Slika

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od srdjanyo » 07 Avg 2022, 10:18

Ekonomska moć...
Lista zemalja Zapadnog Balkana čiji građani ne mogu da kupe novi automobil. Slika

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od Apex » 07 Avg 2022, 10:38

Samo 20% ljudi u Srbiji be može da kupi nov auto? To je neki baš velikodušan kriterijum.

Edit: piše na slici da je to % ljudi koji ne mogu da kupe nikakav auto.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od havijer » 07 Avg 2022, 11:16

Penzioneri kupuju lagano

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od OMP » 07 Avg 2022, 15:39

hahaha 20% ne moze da kupi nov auto, dobar vic

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od dispy » 08 Avg 2022, 10:10

Mislim da ne piše nigde nov. Verovatno nikakav, čak ni da im ga neko pokloni, ni da ga registruju i sipaju gorivo.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od nidza » 08 Avg 2022, 15:21

проценат становништва који није могао да приушти куповину аутомобила у Европи

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od dispy » 08 Avg 2022, 17:42

Na slici piše: "persons who cannot afford a personal car". Ne pominje se kupovina.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od Gazu » 08 Avg 2022, 17:52

Ko zna šta su oni mislili, a i na koji način su došli do tog zaključaka. Da li su pojedinačno anketirali ljude, ili nešto po osnovu visine primanja. Mi imamo sad samo neku sliku koju je neko screenshotovao s ko zna kojeg novinskog članka.

Recimo, bez obzira na sve, ono za Rumuniju je čudno, da je njima manje dostupno nego nama.

I to što mnogi od nas voze polovne automobile. I da neko preko noći zabrani kupovinu polovnih, opet bi došli do kola, samo jeftinijih. Ovako, polovni automobili boljih marki okupiraju potencijalno tržište jeftinijih novih automobila.

Tako da nema smisla ni ograničiti istraživanje na samo nove automobile, ali opet, u novinama ima i mnogo gluposti i besmislenih istraživanja...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Saveti i pomoć pri kupovinu prvog auta

Post od ljuba » 08 Avg 2022, 19:13

To kao kada meni cera kaze ajde kupi ovu igracku. A ja joj odgovorim da nemam para, a ona meni pa pogledaj u novcanik jutros sam videla da imas toliko :) To je tek veliko pitanje sta je kome prioritet…

Odgovori