Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Gazu » 16 Jul 2022, 10:59

To jeste, kako god sebi da čovek intepretira, coluje se pa se coluje.

Ja moj kad sam kupovao, budžet mi je bio takav da nisam imao ni za šta solidno s placeva, pa sam dobio oba: auto kupljen od prethodnog vlasnika, ali koji je prethodno uvezen polovan.😁

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Vukasin994 » 20 Jul 2022, 20:42

Pošto je baš slaba ponuda automobila od fizičkih lica (čitaj niko nije lud da sad menja auto :D ) hteo ne hteo moram se okrenuti kupovini od uvoznika/placeva. S tim u vezi s obzirom na pozitivna iskustva u bliskom okruženju, za sad gledam Holliday (imaju trenutno dve 308ice koje se uklapaju) i Autodiv (stižu im dva Megana, oba sa kurblama pozadi :glavomuzid: ). Potraga je spala na 308/Megane 2017-2019to. (Nemci/Španci/Česi su van budžeta :( ) Ako neko zna još nekog validnog uvoznika, a da ima u ponudi pomenute modele neka preporuči.
Pitanje u vezi Holliday-u, ima li u blizini ovlašćeni ili neki okej servis za navedene modele gde vredi oterati auto na pregled pre kupovine. Drugo pitanje je da li moguće samo banuti ili se zakazuje po 10
dana unapred?

Drugo pitanje je, s obzirom da su iz uvoza gotovo svi gorepomenuti modeli na čeličnim felnama sa cešto krš gumama, gledao bih da dogovorim bez točkova ili će odma svakako ići na oglase. Dok bih odmah nabavljao felne (neke 16ice orginalne) i gume. Pošto nisam nikad uzimao polovne felne, da li je praksa da idu zajedno sa senzorima ili treba i o tome voditi računa?
Za gume sam malo u konfuziji, planirao sam da probam Dunlopov allseason, vodjen dobrim recenzijama i što najviše liči na letnju ali koliko vidim za sličnu cifru se u dimenziji 205/55 može uzeti i Crossclimate tako da sam opet u dilemi?

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Gazu » 20 Jul 2022, 21:04

Ne razumem se u mehaniku i slično, ali s trgovačke strane mi se čini da je bolje da uzimaš felne i gume tek nakon što uzmeš auto. Ako bi bila šansa da se zbog nečega spušta cena, a možda bi i oni bili bezobrazniji ako bi videli da ti unapred kupuješ felne i gume za njega.
  1. Kad neko vidi da si siguran kupac, možda može biti bezobrazniji.
  2. Ako ne ti ne bi stigle felne ili gume sinhronizovano kad hoćeš, ne bi mogao da voziš auto kad si ga kupio. Ili bi oni izmišljali dodatno "e, imamo kupca" ili tako nešto, pa da te stavljaju u neki bezveze položaj.
A ako sam dobro skontao, autoplacevi i tako stavljaju na automobile neke bezvezne polućelave krš gume?

Mislim, i ovako treba paziti na gomilu stvari kod kupovine auta, pa mi se čini da bi se s ovim oko guma i felni previše opterećivao. Podeliti manevrisanje na pojedinačne korake?

Ali ne uzimaj mene ovde za nekog stručnjaka.😁

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od dag81 » 20 Jul 2022, 21:23

Pazi kod Auto Diva dosta auta im je bilo van, a ne naglase. Meni cak posle 2 godine nisu hteli da prihvate njihov auto u zamenu za drugi.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od OMP » 20 Jul 2022, 21:43

nece ti sigurno spustiti cenu ako ima trazis auto bez tockova :) ja bih pre pitao da mi u toj ceni obezbede neke boljw gume ili tockove ili kupis auto kakav jeste a ti posle menjaj i dokupljuj sta ti odgovara

Na placevima se stekaju bolji setovi tockova za naknadnu prodaju kad mogu da vade patosnice, alat , nekad i radio uredjaje sto ne bi felne i gume gde je mnogo veca zarada.

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Vukasin994 » 20 Jul 2022, 21:47

Gazu je napisao:
20 Jul 2022, 21:04
Ne razumem se u mehaniku i slično, ali s trgovačke strane mi se čini da je bolje da uzimaš felne i gume tek nakon što uzmeš auto. Ako bi bila šansa da se zbog nečega spušta cena, a možda bi i oni bili bezobrazniji ako bi videli da ti unapred kupuješ felne i gume za njega.
  1. Kad neko vidi da si siguran kupac, možda može biti bezobrazniji.
  2. Ako ne ti ne bi stigle felne ili gume sinhronizovano kad hoćeš, ne bi mogao da voziš auto kad si ga kupio. Ili bi oni izmišljali dodatno "e, imamo kupca" ili tako nešto, pa da te stavljaju u neki bezveze položaj.
A ako sam dobro skontao, autoplacevi i tako stavljaju na automobile neke bezvezne polućelave krš gume?

Mislim, i ovako treba paziti na gomilu stvari kod kupovine auta, pa mi se čini da bi se s ovim oko guma i felni previše opterećivao. Podeliti manevrisanje na pojedinačne korake?

Ali ne uzimaj mene ovde za nekog stručnjaka.😁
U pravu si donekle, ali kako god gledao bih odma da menjam čelične pa sad da li odmah ili neposredno nakon kupovine
dag81 je napisao:
20 Jul 2022, 21:23
Pazi kod Auto Diva dosta auta im je bilo van, a ne naglase. Meni cak posle 2 godine nisu hteli da prihvate njihov auto u zamenu za drugi.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
Kum je od njih uzeo Kadjara i zadovoljan je posle dve godine, čak su mu i rekli da je bio službeni, dok je njegova radnica uzela Clia kod njih na kom je crkla letva volana mesec dana po kupovini i platili su letvu (38k) bez natezanja.
Ovo da neće njihov auto da prihvate mi je neverovatno, to onda znači da nisu ni oni baš čisti. I ovo za Van, je pederski ako je tako.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od dag81 » 20 Jul 2022, 21:53

Naravno da ce da plate 300e, nego da ih tuzis.
Mi smo uzeli 2011-e 207 za zenu, nesto zurili i ja nisam gledao da li je bio van, posle sam skontao. Zamenu sam hteo 2012-13te, i izricit je bio NE kad sam rekao da je 207.
Auto je kod tasta i dan danas, ne vozi se puno i sluzi dobro. Ali precutkivanje za van i da nece svoj auto nazad, pogotovu ovu prvo, mi je dovoljno da ne kupim vise nikada auto od njih.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od OMP » 21 Jul 2022, 08:12

Pa sad to za zamenu realno ne mozes da zameris, nece covek i nije duzan niti da prihvati niti da objasnjava zasto nece, a to dal je bio Van ili ne opet nije njegova duznost da ti kaze vec na kupcu da dobro pogleda i proveri auto pre kupovine sto i sam kazes da nisi uradio kako treba, to bi isto bilo kao da si mu trazio da ti kaze dal je auto bio slupan ili pokvaren pa ga sredili, koliko ce prodavaca to da ti kaze???
Ti si ocigledno kupio dobar auto cim idalje dobro sluzi posle 10 godina a to sto ne bi vise nista kod njih kupovao je druga prica ne treba to da se prenosi na druge potencijalne kupce

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Ralee » 21 Jul 2022, 08:22

Jel ti trolujes ili si stvarno ozbiljan?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od OMP » 21 Jul 2022, 08:42

Sta nije jasno u mom pisanju?

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Vukasin994 » 21 Jul 2022, 10:10

dag81 je napisao:
20 Jul 2022, 21:53
Naravno da ce da plate 300e, nego da ih tuzis.
Mi smo uzeli 2011-e 207 za zenu, nesto zurili i ja nisam gledao da li je bio van, posle sam skontao. Zamenu sam hteo 2012-13te, i izricit je bio NE kad sam rekao da je 207.
Auto je kod tasta i dan danas, ne vozi se puno i sluzi dobro. Ali precutkivanje za van i da nece svoj auto nazad, pogotovu ovu prvo, mi je dovoljno da ne kupim vise nikada auto od njih.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
Pokolebao si me malo sada, u svakom slučaju otvoriću četvoro očiju ukoliko se odlučim za kupovinu kod njih.
OMP je napisao:
21 Jul 2022, 08:12
Pa sad to za zamenu realno ne mozes da zameris, nece covek i nije duzan niti da prihvati niti da objasnjava zasto nece, a to dal je bio Van ili ne opet nije njegova duznost da ti kaze vec na kupcu da dobro pogleda i proveri auto pre kupovine sto i sam kazes da nisi uradio kako treba, to bi isto bilo kao da si mu trazio da ti kaze dal je auto bio slupan ili pokvaren pa ga sredili, koliko ce prodavaca to da ti kaze???
Ti si ocigledno kupio dobar auto cim idalje dobro sluzi posle 10 godina a to sto ne bi vise nista kod njih kupovao je druga prica ne treba to da se prenosi na druge potencijalne kupce
Po tvom rezonu ispada da je trgovina ko će koga zajebati pa ako prođe, prođe. Ako neko neće da prihvati svoj auto nazad ispadne da zna da ga je uvalio kad ga je prodavao i ne želi ga nazad. Takođe i bilo šta što je bitna karakteristika automobila, a poznata je prodavcu, u redu da je prilikom kupovine i kaže, a na kupcu je da li kupiti.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od OMP » 21 Jul 2022, 10:52

Vukasin994 je napisao:
21 Jul 2022, 10:10


Po tvom rezonu ispada da je trgovina ko će koga zajebati pa ako prođe, prođe. Ako neko neće da prihvati svoj auto nazad ispadne da zna da ga je uvalio kad ga je prodavao i ne želi ga nazad. Takođe i bilo šta što je bitna karakteristika automobila, a poznata je prodavcu, u redu da je prilikom kupovine i kaže, a na kupcu je da li kupiti.
Kod kupovine auta na placevima uglavnom je tako, dokazano xxx puta, cast izuzecima! Ali ako ocekujes da od placa kupis auto i da ti prodavac otvori dusu i sve isprica sto zna o autu na pogresnom mestu kupujes. Pa i kod novih kola gledaju da te zeznu a nece ko polovnih :)
Ako je uvalio krs, pa ako ga je uvalio tebi uvalice ga i nekom drugom, znaci ne mora mu to biti glavni motiv zasto nece auto nazad.
Ali ako zanemarimo to da prodavac zna sta je prodao da ne kazem uvalio sve i neka je auto tip top opet ne mozes kriviti prodavca sto nece da prihvati zamenu, prvo mozda mu ne treba u tom momentu takav auto, nebitan razlog mozda ih ima vec nekoliko na placu, mozda slabo ide prodaja tog auta, mozda nema racunicu u toj kombinaciji, nece da rizikuje sa autom koji je neko vec vozio godinu, dve, tri nebitno i mozda upropastio, sta ako si ti vozio taj auto 2 god , slupao, uradio i sad hoces njemu da uvalis??? postoji i ta varijanta ako vec idemo u teorije zavere ali na kraju opet kazem nije duzan uopste da prihvata zamenu niti da opravdava taj stav. Postoji mnogo razloga koje vecina vas ocigledno ne vidi nego gleda samo na to kako te je prevario ili ispao los covek zbog toga i toga. Mora da se gleda realno i staviti sebe i u ulogu prodavca ne samo kupca koji ocekuje da sve bude savrseno i da sto bolje prodje a kupuje polovan auto pa su neka razmisljanja cesto nerealna.

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Vukasin994 » 26 Jul 2022, 16:44

Bio juče do Hollidaya, prošle nedelje su im se pojavile dve 308ice i pošto za vikend nisam bio tu, uzeh slobodan dan za ponedeljak i reko' nema šta, ako je kilometraža tačna (to sam proverio pre puta) i ne bude nekih očiglednih mana pazarim koja mi se više svidi i to je to. Ponesem lovu, povedem drugara da može da vrati auto ako se ja budem vraćao Peugeotom i krenemo. Negde posle Rume ide nam u susret siva 308ica sa probnim tablama, reko' nije valjda jedna od ovih što sam ih pikirao.

-Dolazimo tamo, gde utvrđujemo da je ipak to bila ta :glavomuzid:
Dobro, reko' gde je ona druga, kaže ona je tu iza na parkingu ali je rezervisana, ostavio čovek pare juče tako da je i ta otišla imaš ove ali su sa većim kilometražama.
Dobro hoće stizati nešto ovih dana, hoće ali sa tom kilometražom i godištem više nisu 11k sada su 12k, ovo je bilo po starim cenama.
Promuvao se po salonu seo u par Megana, bez digitalnih cajgera i sa kurblama pozadi deluje klot iako nema lošu opremu. Defitivno dosta plastičnije deluje od 308ice unutra. Sa dobrom opremom je jedino bio karavan za blizu 13k čini mi se mada i u njemu svuda krcka plastika za šta god se uhvatiš.
Pogledao i jednu Astru lepa spolja, korektna i unutra, upalimo, čuje se lanac na paljenju (130-140k km prešao ne sećam se više tačno) kaže to je kod njih normalno zanemariš samo i teraj. Kako da znam kad je za zamenu, kaže čućeš. Kako da čujem ako zanemarujem :D

I tako se vratih i bez auta i još manje pametan šta raditi. Da li rezervisati već na neviđeno i po ovim novim cenama sa logikom da će rast cena ići ko zna do kad ili i dalje čekati po principu izleteće nešto :zbunjen:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od OMP » 27 Jul 2022, 09:52

Nije cudno to za taj 1.6 motor ni na manjim km, vec na 50k se moze javiti zvuk lanca pri startovanju motora ali to nije nista ozbiljno i moze da tera duze, tu te nije slagao, samo redovna zamena kvalitetnog ulja i nema brige dok ne pocnes da ga cujes cesce i duze. Uglavnom prvi simptomi istezanja lanca su zvuk na paljenju hladnog motora, kako se vise isteze taj zvuk postaje cesci i duze se cuje, ako se cuje samo kratko pri paljenju tipa 1-2sec da zazveci onda nije problem moze to mozda jos bar 50k km da tera ali naravno ne mora da znaci.

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina polovnjaka C segment do 11000e

Post od Vukasin994 » 15 Avg 2022, 17:41

Update teme, potraga još traje, u međuvremenu s obzirom da mi se za dobru 308icu ne daje 12-13 hiljada prebacio sam se na WAG grupaciju, dakle Golf 7
/Leon/Octavia uz naravno i povećanje budžeta na 15-15,5k. Godište 2017+, dizel, što manja kilometraža

Leon: slabo ih ima na oglasima sa manjim kilometražama, FR bih izbegao ako je moguće, Matrix farovi obavezni, totalno različit auto sa i bez
Golf 7: šarene cene, ima primeraka 2018to sa malo kilometara koji se otprilike uklapaju u budžet s tim da je motor uglavnom 1.6 90 konja (koliko je realno sporiji od onog sa 116 konja i da li ima dovoljno snage za uobičajnu upotrebu, ništa trkanje?). Favorit jedan u nekoj čudnoj boji iz Pazara sa 55k km na satu, auto je koliko sam razumeo iz zamene, čekam još uvek broj šasije za proveru. Cena niža od sličnih sa većom kilometražom pa je to jedino što baca crv sumnje (znam, nikad udovoljiti, kada je jeftin što je jeftin, kada je skup što je skup :rofl: )
Oktavija: Ima nekoliko interesantnih primeraka u Style opremi na oglasima od prvih vlasnika sa do 130k na satu. Cene od 15800 do 17000 (većina bliža ovoj drugoj granici) tako da pitanje da li se uopšte mogu uklopiti u navedeni budžet. Ne znam koliko je validan cenovnik na koji naleteh ali po njemu je Octavia 1.6 Style sa popustom krajem 2018te prodavana za cca 18.5k tako da više ni ne znam koja je realna cena? (Izgleda je inflacija obrisala amortizaciju i da vlada princip ako uzmeš kajaćeš se, ako ne uzmeš sutra će biti još skuplje pa ćeš se opet kajati :kezo: )
Ima jedna značajno jeftinija, a mlađa od drugih sa malo km doduše u Ambition opremi ali je bila udarena, navodno malo ali je sređeno van ovlašćenog, nije aktiviran kasko tako da nema slika pre havarije. E sad da li je vredno rizika i kod koga uopšte oterati auto na proveru (limara/mehaničara/ovlašćeni? i da li neko ima nekog u BG-u koga bi preporučio?) pre kupovine?

Odgovori