Fiat Grande punto sporting 1.4

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od OMP » 09 Avg 2022, 11:59

Ja kad bih imao nov auto posle toliko godina bi idalje bio kao nov sa nekim minimalnim tragovima, ne kazem da ti nisi cuvao auto ali mi malo nejasno kako se tako ofucao kako kazes ako ga samo ti vozis i sve vreme je kod tebe? Naravno jako je bitno gde ti stoji auto pa tako kome stoji ispred zgrade ili negde na parkingu ne moze biti jednako ocuvan kao onaj u dvoristu ili garazi sto zbog atmosferskih uticaja sto zbog drugih faktora.
Malo vise se preteruje sa tom averzijom prema kolima iz uvoza kako su sve usminkani krsevi, ne znam dokle vise, zar toliko ne mogu da se nadju ksrena kola iz uvoza ili su to samo pausalne procene i izjave na osnovu nekog malo broja pogledanih primeraka??
Dodjes kod mene i vidis auto kakav stigne a vidis i slike sa oglasa kako je kupljen pa ces skontati da se ne sminka i licka svaki auto koji dodje a takodje te odvedem kod jos bar 5 ljudi koje znam i koji tako rade... poenta je da dobro odaberes sta ces kupiti a ne tek da kupis, tu je glavni fazon i u zaradi i u svemu ostalom i takvih kola ima dosta koja stizu kod nas nemoj da mislis da svu sva sminkana i menjani enterijeri i sta god vec samo sto u masi krseva ne moze da se lepo istaknu i dobra vozila ali kupac uvek dodje do korektnog i dobrog auta ako se malo potrudi.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Bax » 09 Avg 2022, 12:09

Nemam ja nikavu averziju prema stranim kolima (da se bavim time, ubedjen sam da bi se napecao extra automobila), meni jednostavno taj koncept, kupovine polovnog auta, za koji ne poznajes istoriju, i ako bar nisi strucnjak za konkretan model, nije opcija koju bih sebi odabarao.

A narocito podgrupa sve to isto, samo 15 godina i starije....

Tako sam osudjen ili na novi auto, ili na auto od poznanika ovde kupljen, ( npr. uvezao bih takodje auto od poznanika, ako je on prvi vlasnik, i mala kilometraza).

Takodje mi se potvrdilo da nov auto, mozes lepo da teras do 15 godine, i da ga mozda izkrparis do 20 godine, bar za ove modele s kraja 90tih, za novije, ne verujem da ce to biti tako, zato sto su ih zakomplikovali....

MAda ja nisam relevantan za kupovine toliko, ja sta uzmem, teram posle godinama, nemam problem da menjam dobar auto, jer mi je dosadio.....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Sloba » 09 Avg 2022, 12:16

Nemoj da te buni kako postignu dobar izgled kola, dani rada su u pitanju. Povremeno vidim u zoni kako izgledaju kola kada ih skinu sa kamiona, potom i kako izgledaju nakon tretmana. Naravno, sve je to lickanje i maskiranje sa kratkorajnim efektom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Kuzmanovic » 09 Avg 2022, 12:26

Pojmovi poput ofucan, istrosen, umoran, raspad i sl. su jako subjektivni. Neko ce reci za uglacanu kozu na volanu koja vise nije mat da je ofucan, a nekome je volan kao na ovom poslednjem puntu prihvatljiv. Nekome je ulegao sundjer na sedistu raspad, dok je nekome pojam za raspad sediste tek kad se pocepa i iskoci sundjer. Isto vazi i za mehaniku, nekome ce kvacilo biti tvrdo i za zamenu dok onaj ko je prethodno vozio auto koji je u jos gorem stanju ce reci da je kvacilo dobro.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od OMP » 09 Avg 2022, 12:30

Tako je, pojmovi su pre svega razliciti od coveka do coveka

Kazem generalno averzija prema kolima iz uvoza koja se mahom na foumima srece, ljudi koji ne prate forume i sl. vrlo rado kupuju i to bas traze kola iz uvoza.

Kola skinuta sa kamiona retko izgledaju perfektno na prvi pogled jer su se ta kola vozila i stajala danima po sve i da kupis nov auto mora biti strokav ako nista drugo.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Kuzmanovic » 09 Avg 2022, 12:39

Pa neko ce kupiti i onog GP gore sa slika i nece mu biti cudno sto na satu stoji 180k km a volan i rucica menjaca pocepani. Prednji branik bez znaka, sa ispucalom tablicom i neispravni zadnji brisac da ne spominjem.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od dzonic87 » 09 Avg 2022, 12:54

Naravno da će kupiti...
Pre će narod kupiti ishaban auto koji je prešao čuvenih 160k km, nego odlično očuvan auto sa 220k km

Zbog toga i treba vraćati kilometraže, jer smo operisani od realnosti

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od dragvorl » 09 Avg 2022, 13:29

Ja sam gledao kad sam kupovao auto i GP, vozacevo sediste retko gde nije bilo pohabano, a to je bilo pre 5 godina, znaci bili su dosta i mladji. Znam dobro kakav je kvalitet materijala na stilu, tekstil tanak ko flis papir u odnosu na recimo i Clia II. I kod njega je dosta bolji utisak kvaliteta nego na Stilu. Moj je sva sreca prilicno ocuvan za njegovih 130kkm pravih kad sam ga uzeo. Ok je Fiat auto u toj klasi, ali kvalitet enterijera nije bas na zavidnom nivou.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od OMP » 09 Avg 2022, 13:57

Znak na GP je fabricka mana ili izbledi ili otpadne onaj crveni deo sa fiat natpisom, kod mene izbledeli pa sam ih resio dugacije.

GP ima prilicno jak materijal sedista, postoji par fazona ali stvarno nisam do sad video ni jednog sa pohabanim a gledam sam ih i sa preko 250k km na satu, kod mene je kombinacija 3 materijala posto su sport sedista
Slika
i jedino se na ovim crticama po sredini vidi malo pohabanosti na vozacevom sedistu pod dupetom, dok na prethodnim verzijama sport sedista sa onim tackama znaju da otpadaju.
Onaj materijal kao na slikama punta gore , plavo crna kombinacija (inace ga ima u par varijanti boja) je mozda i najbolji po pitanju habanja, bas je cvrst i dobar i za panje dok je ovaj najosetljiviji....
Slika
sredina je nalik nekim starijim fiat fazonima i malo lancia fazon pa se lako haba i prlja.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Saša » 10 Avg 2022, 08:07

I kod Punta Classic je kao flis papir. Na vozačevom mi se pohabale ivice/spoj na šavovima na više mesta a auto je čuvan i pažen maksimalno. Našao ja jedno polovno isto iz Classica na kome je vlasnik imao presvlake i naizgled super očuvano kad ono na mnogim mestima gde je presvlaka dodirivala osnovni materijal sve istanjeno od trenja i samo što ne proviri podstava. Novo može da se nađe 150-160 evra no to mi nekako puno dati u ovoj starosti auta, a pogotovo kad znam kvalitet materijala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od OMP » 10 Avg 2022, 08:21

punto i panda su bas losi sa tim materijalima, gledam mlade pande skoro ih nema kojoj nije pocepan sedalni bocni deo pa i bubreg na naslonu, najvise od ulazenja i izlazenja. Na Z10 isto vidim dosta izakana sedista, kod klasicnog punta jedino mislim da ona sporting sedista nesto vrede po tom pitanju

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od BigMazzy » 10 Avg 2022, 11:51

Čitam sad šta ste napisali, vozio sam ranije FIATa pa se opet vratio na njega. Ubedljivo najjeftiniji brend za održavanje u Srbiji. Prosto je i to jedan od razloga što fiat automobili stari 15 godina drže cenu, jer to je ipak narodni auto. Na ulicama ih ima kao čaše ali i oronulih, sve zavisi od načina održavanja i eksploatacije.
I tog "matorca" da odveze su ovlašćeni na redovne servise, izaći će skuplje 1-2 crvene nego kod Mite u garaži a opet, vrlo lako mu se može odraditi mali servis i još brdo stvari u kućnoj radinosti. Delova koliko hoćeš i kakvih hoćeš, od novih preko zamenskih do onih sa auto otpada. Eto, zato drže cenu i zato se uvoze i ima ih dosta na ulicama.
Al ok, svako ima svoju filozofiju, ja sam moju naveo iz iskustva.

PS ispod je link od moga bivšeg auta koji je kupljen sa 280000km i prodat sa 340000 km. Naravno u momentu kupovine je imao tu oko 15 godina, sad se više i ne sećam.
I prodao sam ga za par stotina eura manje nego što sam ga kupio a od "većih" ulaganja letva volana i benzinska pumpa i jedna viljuška.


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od dragvorl » 10 Avg 2022, 12:28

Evo koliko je naseg clana kostalo odrzavanje Maree koja je duzi period bila kod njega.
Martin je napisao:
31 Okt 2021, 08:31
Hvala. :pivo:

Polovnjak koji sam vozio pre toga, bio je dizel, sa 250k pređenih, čije održavanje me je koštalo, u proseku 100e mesečno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od Bax » 10 Avg 2022, 13:15

Na klasiku vozacko sediste strada posle 30.000km.

Na Z10 sedista su dosta bolja.

Ja sam uglavio sic sa Pug 508, i trajno resio taj problem. Mora par adaptercica da se nabudzi.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Fiat Grande punto sporting 1.4

Post od BigMazzy » 10 Avg 2022, 15:04

dragvorl je napisao:Evo koliko je naseg clana kostalo odrzavanje Maree koja je duzi period bila kod njega.
Martin je napisao:
31 Okt 2021, 08:31
Hvala. :pivo:

Polovnjak koji sam vozio pre toga, bio je dizel, sa 250k pređenih, čije održavanje me je koštalo, u proseku 100e mesečno.
A eto koliko je mene koštalo za 60000km, benzinac.
Što se tiče tog "vašeg" člana, za 1200€ godišnje je mogao komplet motor da odradi i celu mehaniku ;)

Dakle, među svim brendovima može da se zadesi i lom od auta a može i kontra pa da se uživa. Ja garantujem da će 90% ljudi sa GP Puntom da se lepo navoza sa smešnim cifrom za održavanje u odnosu na konkurenciju, još ako ima TNG ugrađen razlika u ceni u odnosu na benzin ima da mu pokrije troškove održavanja.

Odgovori