Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od ljuba » 02 Feb 2023, 11:13

DukeNS je napisao:
30 Jan 2023, 23:20
Sta te je razocaralo u GLB-u?
Najvise sto me je razocaralo je osecaj da sedis u ultra napumpanom modelu A. Znaci komande, navigacija i sve ostalo je za bar 2 klase slabije odradjeno nego na E klasi, a u X-trailu taj osecaj nisam imao. Cak i ergonomija GLB je cudna, prostran a opet nema se osecaj prostora. Mene je kod X-trail-a kupio osecaj enterijera - za moj osecaj vrhunski i po staroj skoli. Inace ulazio sam pre neki dan u novi Hyundai Tucson - kako mu izgleda enterijer.... ono je spektakularno lose. Kao da su dali kineskoj deci da ga dizajniraju... Kao da je 6 klasa nize. A meni je enterijer 70% auta ....

PS: Inace zadnji modela Audija Q klase su bas lose ergonomski i po meni dizajnerski odradjeni - ne da ih poredim sa Korejskim dizajnom, ali su u zadnjih 5-6 godina ozbiljno pali sa dizajnom i otisli u generickom kineskom svemirskom smeru ...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od Day Walker » 02 Feb 2023, 11:47

Ja se ne mogu složiti za Q3 obzirom da i dalje ima old school komande za za razliku od drugih modela:
Slika

Mislim da je i kod Q5 ista priča.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1953
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od 123456 » 30 Maj 2023, 09:11

Ljubo, mozda sam spregledao, kad ce auto?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od ljuba » 30 Maj 2023, 09:53

EVo bas sam odradio zadnji tehnicki za Mercedesa. Za koju nedelju idem zadnji put do Beograda... Od 1. jula bi trebao da zamenim automobile.... Nije da mi se zuri, ali eto mora se ....

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od jovanvuk » 30 Maj 2023, 22:00

ljuba je napisao:Kada nisam zaglavio sa Nisanom Almerom iz '98 po najvećem snegu po Nemackoj i Austriji 2001 i 2002 a išao sam svakih par meseci tamo nazad neću ni sa ovim :)
Istini za volju u pomenutim zemljama kako kažeš po najvećem snegu putevi su više nego prohodni da ne kažem ,, olizani,, tako da ta Almera i nije neki reper , daleko od toga kao i taj Xtrail sa prednjom vučom . Moje lično mišljenje ( uopšte ne moramo da se slažemo u mišljenjima nego samo razmenjujemo ista ) je da kupovina SUV modela bez pogona na svim točkovima je čist promašaj . Iako Nisan kao firma ne briljira u tome daleko bezbedniji je pogon kad je na 4X4 .

O završnoj obradi u kabini nema šta da se kaže jeftina plastika i dalje dominira , kao u modelima iz '80ih s tim što su ubacili ekrane , pa to prvo upadne u oko , dodaću nažalost. I upravo ti ekrani daju lažnu sliku o kvalitetu materijala u kabini.

Kažeš Tekna im je kao neka vrh ponuda opreme pa si naveo šta sve spada kako kažeš u standardnu opremu? Istini za volju ima svega , zaista. Pitam te da li onda ima Tekna + ili kako god da je oslovimo kad je ovo ,,standardna,, oprema? I da li kod Nisana može da se nešto poruči što nije deo paketa opreme , iako Nisan nije premium marka ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od jovanvuk » 30 Maj 2023, 22:21

ljuba je napisao:inace danas sam opet ulazio i u GLC, interesantno je koliko mu je visok pod za ulazak.
Ne znam šta te je navelo na takvo razmišljanje, ili subjektivni doživljaj. MB GLC ima najniži klirens u klasi ako ga porediš sa rivalima iz Nemačke !?

Model GLC iz 2015. je imao 12.3cm ground clearance, dok model iz 2020. u koji si kažeš sedao 14.5cm tkr oba su u ravni limuzina. Dok su rivali na skoro 21cm odvojeni od tla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od ljuba » 30 Maj 2023, 22:42

Ne pričam o klirensu nego o visini ulaska, ima debeo pod. :) ili mi se bar tako ucinilo...

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od Day Walker » 30 Maj 2023, 22:49

jovanvuk je napisao:
ljuba je napisao:inace danas sam opet ulazio i u GLC, interesantno je koliko mu je visok pod za ulazak.
Ne znam šta te je navelo na takvo razmišljanje, ili subjektivni doživljaj. MB GLC ima najniži klirens u klasi ako ga porediš sa rivalima iz Nemačke !?

Model GLC iz 2015. je imao 12.3cm ground clearance, dok model iz 2020. u koji si kažeš sedao 14.5cm tkr oba su u ravni limuzina. Dok su rivali na skoro 21cm odvojeni od tla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Malo si omasio nesto u brojkama za klirens kod GLCa. 201mm kazu specifikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od shandu90 » 30 Maj 2023, 23:11

ljuba je napisao:Ne pričam o klirensu nego o visini ulaska, ima debeo pod. :) ili mi se bar tako ucinilo...

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
I kod GLK je taj prag visok, redovno sam prljao nogavicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od Xepoj87 » 31 Maj 2023, 00:25

Pa 12.3cm ne znam da li C klasa ima, a ne GLC :)
19cm ako sam ja dobro nasao je standardna visina, a secam se da ima off-road paket koji dodaje 3-4cm na standardnu visinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od dzonic87 » 31 Maj 2023, 10:12

jovanvuk je napisao:
30 Maj 2023, 22:00
ljuba je napisao:Kada nisam zaglavio sa Nisanom Almerom iz '98 po najvećem snegu po Nemackoj i Austriji 2001 i 2002 a išao sam svakih par meseci tamo nazad neću ni sa ovim :)
Istini za volju u pomenutim zemljama kako kažeš po najvećem snegu putevi su više nego prohodni da ne kažem ,, olizani,, tako da ta Almera i nije neki reper , daleko od toga kao i taj Xtrail sa prednjom vučom . Moje lično mišljenje ( uopšte ne moramo da se slažemo u mišljenjima nego samo razmenjujemo ista ) je da kupovina SUV modela bez pogona na svim točkovima je čist promašaj . Iako Nisan kao firma ne briljira u tome daleko bezbedniji je pogon kad je na 4X4 .

O završnoj obradi u kabini nema šta da se kaže jeftina plastika i dalje dominira , kao u modelima iz '80ih s tim što su ubacili ekrane , pa to prvo upadne u oko , dodaću nažalost. I upravo ti ekrani daju lažnu sliku o kvalitetu materijala u kabini.

Kažeš Tekna im je kao neka vrh ponuda opreme pa si naveo šta sve spada kako kažeš u standardnu opremu? Istini za volju ima svega , zaista. Pitam te da li onda ima Tekna + ili kako god da je oslovimo kad je ovo ,,standardna,, oprema? I da li kod Nisana može da se nešto poruči što nije deo paketa opreme , iako Nisan nije premium marka ?
Stvarno te ne razumem, ako si ispratio temu - čovek je otišao i probao, zagledao, automobile koji su mu bili izbor. Nakon toga je razmislio i naručio onaj koji mu najviše odgovara.
Nisam razumeo u čemu Nisan ne briljira, ako je u pitanju 4x4 neću komentarisati - ali ako je u pitanju enterijer, takvi su svi Japanci/Azijati decenijama i ne smeta većini zemaljske kugle (Mazda samo odskočila u zadnjih 10ak god). Ali kad sedneš u isti snađeš se brzinom svetlosti koliko su jednostavni za korišćenje (bar prethodni model).
A pre svega, ljuba, sada vozu E klasu - pa je itekako ima iskustva da oceni da li je neki enterijer okej ili jok

XTrail je odličan kompromis praktičnosti i vozila za sve namene. Gledam kroz prethodnu generaciju (sada su tu i Rav4 i CRV), imaš kompaktni SUV koji ima odlično dimenzioniranu kabinu, izuzetno praktičnu za porodice sa decom, ultra jednostavan za vožnju, udoban i komforan (za tu klasu), dobar i po gradu i za otvoren put. Zbog toga je i doživeo taj uspeh koji je doživeo na tržištu

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od ljuba » 31 Maj 2023, 10:55

Meni se prethodna verzija x-trail-a nije svidela, a ova mi je bas legla u poređenju sa drugim u klasi koju sam mogao da priustim. Nije mi se davalo 100+ evra mesečno za nešto više:) Sav utisak je na prvom mestu subjektivan. Videćemo kako će se pokazati u praksi. Inace sve automobile sam video (sedeo u njima :) i pipkao na sve strane) više puta i vozio od 30min do sata...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7055
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od DukeNS » 31 Maj 2023, 13:27

Zar tebi ne placa firma auto?

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od jovanvuk » 31 Maj 2023, 14:28

[mention]Day Walker [/mention]
Jok, nikakve brojke nisam mašio Slika

Slika

[mention]dzonic87 [/mention] ja tebe razumem odlično , vidim ti mene ne. Zamolio bih te da ponovo pročitaš šta sam napisao , hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina novog auta oko 50.000 Eur

Post od ljuba » 31 Maj 2023, 14:29

Pa to je vec komplikovana prica. Placa, ali ja placam porez drzavi na to. Placam 22% svake godine od cene automobila - samo kao porez.... Zanci ako cena ide gore, placam ekstra, plus se treba natezati sa firmom za veca mesecna placanja (manji problem, ali ipak problem)...

Racunica: Na svakih 10.000Eur ekstra placam svake godine samo poreza vise 2200Eur - sto izadje nesto oko 190Eur mesecno (bruto, ali su nesto sada i to poremetili, pa nije mi jasno koliki deo je neto a kolki bruto - i to sve jel kao imam visoku platu :))...

Odgovori