Kupovina novog automobila do 55 000

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Link2Rage
Postovi: 16
Pridružio se: 07 Nov 2021, 13:30

Kupovina novog automobila do 55 000

Post od Link2Rage » 14 Nov 2022, 12:05

Zdravo,

Planiram kupovinu novog automobila koji bi trebalo da ostane u mom vlasnistvu 5+ godina i ne mogu kupiti EV ili Plug-in vozilo jer nemam uslove za punjenje, u obzir bi mogao da dodje samo FHEV. Neki odnos je 70% van gradska voznja, 30% gradska voznja.
Stvari koje su mi bitne:

1. Da automobil uopste moze da se naruci u Srbiji jer postoje brendovi koji ovde ne mogu da se naruce (DS, Lexus itd.)
2. Dovoljno prostora za potrebe porodice (u planu je dete/deca u nekoj blizoj buducnosti)
3. Bitno mi je da automobil ima sisteme asistencije (na primer, 360 kamere, mrtvi ugao...)
4. Potrosnja goriva. Recimo 10+ litara je previse po mom misljenju i nikako ne bih kupio takvo vozilo
5. Zvucna izolacija i generalno finalna izrada vozila jer je ipak ovo dosta novca da bi zveketalo nesto iz vrata ili centralne konzole

Nije mi bitno:

1. Vreme cekanja na vozilo, spreman sam da cekam i do godinu dana ili malo preko toga

Da li imate neke preporuke?

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kupovina novog automobila do 55 000

Post od DukeNS » 14 Nov 2022, 13:14

Ne znam za DS (mada i njih viđam po gradu), ali Lexus znam da može da se poruči...

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila do 55 000

Post od Nikolaa » 14 Nov 2022, 19:22

DS ne moze u srbiji da se naruci nazalost


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila do 55 000

Post od gavran » 18 Nov 2022, 11:36

Hyundai Santa Fe najviši paket opreme Ultimate Luxury 4WD 2.2 CRDi 8DCT. 55.990

Znači nema šta nema, nebo krova mu je neka mekana koža, A, B, C stubovi ištitnici za sunce isto u toj koži kao nebo, sedišta u Napa koži...verujem da ima šta da škriputa, lupka ii šklambrće. Prostora koliko voliš, svi sistemi asistencije, velik, siguran.....Snage na pretek. Po specifikaciji troši 6,8 litara grad / 5,5 otvoreno / 5,9 kombinovano. Ovo mi je malo nerealno ali da troši u praksi i 40% preko ovoga opet grad ne bi trebao da pređe 9,5 litara. A ti kako si naveo i ne voziš nešto po gradu, 70% ti je otvoren put.

Ostalo da ispuni kriterijum pod tačkom 5. za ovaj novac....Nemačka premijum trojka, možda Volvo on isto može da se kupi odličan za ovaj novac a deluje prilično kvalitetno urađen i tradicionalno je siguran....
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Odgovori