Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
triton
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Dec 2022, 00:53

Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Post od triton » 04 Dec 2022, 17:49

Pozdrav svima,

Razmišljam o promeni automobila, a s obzirom da trenutno vozim Toyotu Corollu 2016. promena je poprilična. Razmišljam o tri automobila:

1. Toyota Rav4 hibrid, nova
2. Audi Q5 polovan
3. BMW X3 polovan

Za polovan auto bih izdvojio do oko 35k eura, a za nov možda malo više. Trenutni auto sam kupio nov i perfektno me služi (u servis isključivo idem samo na redovno održavanje), to je ono za sta strahujem da ne izgubim prelaskom na Audi ili BMW. Jasno mi je da su Audi i BMW moćniji i luksuzniji automobili (otuda i želja da pređem na jedan od njih), ali sam mišljenja i da je veravatnoca da ću gubiti vreme, novac i nerve sa njima veća. Molim vas da mi date svoje mišljenje vezano pre svega za Q5 i X3. Koliko su pouzdani, postoje li motori koje treba izbegavati, koji su preporuka (odgovaraju mi i benzinci i dizeli, sve zavisi od cene), ima li nekih poznatih problema sa ovim modelima itd? Takođe mi je bitno koji ima više mesta u kabini i prtljažniku, jer ma koliko vam čudno zvučalo, deluje mi da moj trenutni auto ima više od oba.

Naravno, i svaki drugi predlog je dobrodošao. Deluju mi zanimljivo i hibridi Honda CRV i Nissan Xtrail koji tek treba da se pojave kod nas, ali bojim se da ce cena novih da bude čak i viša nego za RAV4, koji je takođe veoma poskupeo u poslednjih godinu dana.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Post od maniaxxx » 04 Dec 2022, 18:45

Ako ti znaci sta ce komsije da si misle onda bmw ili audi, ako zelis da se vozis bez problema onda toyota.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Post od BRABUS » 04 Dec 2022, 19:32

Ja sam pre godinu ipo dana imao istu dilemu za porodicni SUV i odlucio se za X3 (aktuelni model G01), pre toga probao sve u toj cenovnoj kategoriji (GLC, Q5, Evoque, Alfa Stelvio).

Q5 i X3 su mi bili uzi izbor dok su bili na papiru (s obzirom da sam imao Audi pre toga, Q5 mi je bio favorit) i nisam ih vozio ali cim sam ih provozao znao sam za koj cu da se odlucim. Kod mene je presudilo to sto se X3 ponasa vise kao limuzina, sasija je bolja i lakse nosi brzinu po krivinama, motor i menjac (2.0d i 8-stepeni automatik) su mnogo rafinisaniji kod njega (Q5 mnogo vise cima, pogotovo menjac) i generalno se bolje osecam u njemu, Audi mi dodje malo sterilan iskreno

Uzeo sam dve ipo godine star sa 100,000 km i do sada presao 30,000 za godinu ipo bez ikakvih problema, uradio jedan redovni servis u Delti Ada (odlicni su, za razliku od Porsche/Autokomerca) i bio je oko 40,000 din i jednu zamenu ulja i filtera kod neovlacenog BMW sevisera (oko 150e) i sad me ceka jos jedan servis u Delti.

Uzeo sam model godinu dana stariji od onog sto sam mislio (slican budzet) ali nakrcan opremom (panorama, full leather, 21 inch felne, veci ekran, el pomeranje sedista, M volan, Luxury line…) jer dosta pravi razliku u osecaju oprema, barem meni (isto i za Q5 vazi, lose opremljen bas deluje siromasno).

Potrosnja mi je oko 10l u gradu, 7.5-8 na auto putu po ogranicenju, oko 7 regionalni.

Jedina zamerka su mi run flat gume, pretvrde su i dosta se trose, set letnjih Bridgestone Alenza 001 mi je otisao za 15,000km

triton
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Dec 2022, 00:53

Re: Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Post od triton » 04 Dec 2022, 20:42

Hvala BRABUS. Da li si imao prilike da sedneš u BMW serije 3 i ako da, kako bi ih uporedio? Da li je X3 unutra značajno veći? Isto me zanima i za gepek za koji, iako na papiru nije tako, verujem da je kod limuzine zapravo veći (ako se X3 ne puni do krova).
Da li si opet uzeo run flat gume?

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Audi Q5 ili BMW X3 do 5 godina starosti

Post od BRABUS » 05 Dec 2022, 00:47

Novu trojku nisam vozio niti se vozio u njoj ali jesam peticu G30 i deluje mi da ima vise mesta u X3 ali to je mozda subjektivno zbog visine i panorame koju petica nije imala…

Gepek je veci sigurno od onog u 5 limuzini a i dosta je prakticniji, ima i dupli pod, mozes da stavis npr patosnice i ostale stvarcice koje su relativno plitke (5-10cm visine) ispod poda.

Da, uzeo iste RF jer su mi se zadnje ustvari potrosile, prednje su se dosta malo potrosile OK, tako da cu da razmislim da li da uzmem RF ponovo

Odgovori