SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milanns » 08 Nov 2023, 15:58

Najpovoljniju cenu ima kada se opreme svih tih c suvova dovedu otprilike na isti nivo. I awd je bas najpovoljniji. Jedino kao da su sportage i tucson pola klase veci. I kao da, hm, nije bas neki kvalitet. na hrvatskom forumu se bas zale na taj motor. Neke horore spominju dosta rano - u garantnom roku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od dzonic87 » 08 Nov 2023, 16:09

Za 1.3TCe? Nisam ništa loše čuo za taj motor
Mada ako zagrebeš za svaki auto možeš dosta toga loše pročitati

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 08 Nov 2023, 16:41

Verovatno misli na dizel varijantu, šta ono beše u tom modelu, 1.6 DCi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od dzonic87 » 08 Nov 2023, 16:42

Nema dizela uopšte, samo benzinac i hibrid

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 08 Nov 2023, 17:21

Malo nam je sad problem zbog bebe da idemo po salonima, ali čim uhvatimo priliku, otići ćemo da pogledamo QQ, čisto da znamo da li ostaje u igri ili ne.

Tucson i Sportage su definitivno u priči, Mazda teško (ako se od NG ili za sajam ne promene cene), slično ni Forester ne verujem da može da uđe u uži izbor.

E da, za Kugu sam pitao jer sam ranije (za prethodnu generaciju) nalazio info da kvalitet izrade nije bio dobar. Otpadaju plastike sa rubova, kederi ne naležu lepo, unutra se lako potroši i izgreve centralna tabla... Ako je neko imao neka iskustva ili zna nešto o ovome, može da podeli sa ostalima.
Astra >> Lambo

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milanns » 08 Nov 2023, 19:40

dzonic87 je napisao:Za 1.3TCe? Nisam ništa loše čuo za taj motor
Mada ako zagrebeš za svaki auto možeš dosta toga loše pročitati
Da, za 1.3. Kao blok motora, kuciste termostata, mozda jos nesto. Ljudi morali slep, zamenski auto itd.
Ja slucajno naidjoh, ali generalno je obicno tako za maltene svaki model + motor + menjac. Ja bih qq svakako gledao ali i gledao neko produzenje garancije :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Damiao
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jul 2020, 22:13
Garaža: Toyota C-HR

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Damiao » 12 Nov 2023, 19:01

Možda i ovako nešto vredi uzeti u obzir? https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 1_pl1_plv0
Osim ako ne insistirate na baš - baš novom autu. Ako je kilometraža tačna, 30K za ovaj auto je ništa...

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 12 Nov 2023, 19:13

Ne bih rekao da baš insistiramo, ali ne bismo ni auto od 5god, čak iako je prešao tako malo.

Mislim, naš Suzuki je mlađi od te Mazde (2019. je), mada je prešao skoro 80k.

No, ko uzme ovaj auto, deluje da će proći odlično. :)

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milosg » 12 Nov 2023, 19:29

Mislim da ćeš kupiti lošiji auto od tog Suzukija koji već imaš, i koji nije puno prešao, ako su u opticaju ovi što si nabrojao. :)

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3165
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dare4x4 » 12 Nov 2023, 19:51

Ova Mazda je iz uvoza.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 12 Nov 2023, 19:58

milosg je napisao:Mislim da ćeš kupiti lošiji auto od tog Suzukija koji već imaš, i koji nije puno prešao, ako su u opticaju ovi što si nabrojao. :)
Menjamo ga pre svega radi prelaska na malo veći auto, plus bismo želeli i 4x4, ne nađemo se često u situacijama kad nam zatreba, ali nije da ih nije bilo.

S druge strane, mi smo Suzukijem zadovoljni, i brend se pokazao baš onakvim kakav se i činio "od spolja", ranije - prost, ali pouzdan i kvalitetan. Nije nam zadavao glavobolje. S druge strane, koliko sam upućen, nisu ni Kia, Hyundai, Subaru ili Mazda nepouzdani, a njihovi modeli su pretežno nešto finije urađeni od Suzukija, tako da ne znam zašto misliš to što si napisao. :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od tlazar » 12 Nov 2023, 22:03

Dzoni_m je napisao:
mironiko je napisao:
08 Nov 2023, 10:37
Mali update:

Zatražio sam prošle nedelje (preko sajta na mobilnom) Mazdi ponudu za CX-5 sa 2.0 motorom i AWD-om, i - ništa. Čak mi je i delovalo da je forma fejlovala, pošto nikakvu poruku nisam dobio (tipa: Vaš upit je prosleđen), i zaista ništa se nije desilo nekoliko dana.

Uradim to juče opet preko kompa (opet bez poruke da je upit poslat), ali evo jutros mejla.

Grand Motors mi kaže da takav model nemaju na stanju, ako se poruči 6m je period isporuke, a cena je ~32.5k za Center Line opremu (nju ne želimo) i nepunih 37k za Advantage opremu (oko 37k za Newground).

To nam je preko budžeta, a pošto je tu već uračunat popust koji su mi pomenuli u mejlu (u attach-ovanom cenovniku, cene su više), i sa tolikim čekanjem - bojim se da ćemo odustati od Mazde.

Center Line oprema je baš tanka, na nivou da kažem da je to neprihvatljivo za vozilo ovog tipa (nema uopšte senzore ni kameru, primera radi), a to čak i nije najniži paket. Druge dve pomenute su nam ok, ali kao što rekoh - mislim da nismo spremni toliko da izdvojimo.

Videćemo, možda od NG padnu cene (ne nadam se, naravno), ili za Sajam bude neka akcija...

***

Sem toga, videh je neki dan u gradu, pa sam shvatio - Kugu bukvalno nismo ni uzeli u obzir, niti ju je iko pomenuo ovde na temi, ako se dobro sećam. :D

Vozi li ko taj auto, ima li ga smisla uvrštavati u jednačinu sad uopšte..?

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Proveri opet danas ili sutra. Mazda ima akciju neku, ja sam juce bio kod dilera da pogledaju nesto na CX-5 i uzeo ponudu za CX-60. Koliko ja znam akcija je na nivou Evrope. Nije specificna za pojedinacnu drzavu.
Kakvu ponudu ste dobili za cx60?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od tlazar » 13 Nov 2023, 09:35

Istekao edit. Mislio sam pre svega da li ima nekog ozbiljnijeg popusta ili je to to sto se dobije na konfiguratoru/online?
Razmisljam i ja vec neko vreme i izgleda mi da je mazda malo preterala sa cenom kada uporedim sa xtrail-om ili recimo rav4.
Sa druge strane ipak ne izgleda kao da moze da sd uporedjuje sa premiumom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 13 Nov 2023, 10:12

mironiko je napisao:
12 Nov 2023, 19:58
Menjamo ga pre svega radi prelaska na malo veći auto, plus bismo želeli i 4x4, ne nađemo se često u situacijama kad nam zatreba, ali nije da ih nije bilo.
SX4 S-Cross koji sada voziš je koliko vidim dug 4.3 m (to su dimenzije recimo i Renaulta Captur) a automobili koje si do sada pominjao odnosno bio zainteresovan za njih (CR-V, CX5 i slični) su oko 4.6 m - to je maltene "2 broja veći" auto od tvog,odnosno mislim da bi ti i QQ, Austral (Kadjar) i slični koji su za "broj veći" odnosno oko 4.5 m (skoro 20 cm duži automobili) takođe predstavljali značajan pomak u dimenzijama unutra (prostranosti, veličini gepeka i slično), tako da nemoj uopšte da ih otpisuješ... A značajno su povoljniji i kao novi i kao polovnjaci. Dakle - pogledaj obavezno i Kaškaija, Australa, Tuscona, Sportage i šta sve još ima u toj klasi. :)

Još nešto: 4x4 - razmisli da li ti zaista treba. Ja sam ga se odrekao iako sam svaki vikend van asfalta - jednostavno mi zaista nije neophodan, dovoljan je i povišen kirens.

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzoni_m » 13 Nov 2023, 10:16

Oko 3000 eura u opremi (paketi su gratis npr convenience package za cx-60) i ja sam dobio dodatni popust posto sam vec kupio jedan auto kod njih. Mislim da online konfiguratori odavno nemaju tacne cene. Odem na Mercedesov konfigurator, odaberem sta bi zeleo i na kraju kada kliknem na cenu, ponudi mi on-line kupovinu za 6-7-8K eur nize od onoga sto vidim u konfiguratoru. Ili mi ponudi vec sa lagera sa tom opremom za 10K manje. Tako da ono, mislim da treba ici kod dilera.

Odgovori