SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 01 Dec 2023, 21:33

E jbg, sad mi ogadiste firmu, a nikako mi se ne ide u Bg u Kiu, sad sa bebom, baš je vremenski zajebano...

Dvojica koje ja znam da su kupili auto tamo - obojica zadovoljni. Jedan ima Sportage već 5 ili 6 godina, drugi kupio proleća prošle godine.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od blaugrana » 01 Dec 2023, 21:36

mironiko je napisao:@pedalaš
Da, to mi je jasno. Ipak, na motor i menjač uvek važe te najduže brojke, a to mi je najvažnije. Za ovo ostalo ću čitati mala slova ako ne daj Bože zatreba. :)

@blaugrana
To je lepo znati. Koji deo je bio sređivan u sedmoj godini?

@DukeNS
Uh, tu su više SB Company ispali šibicari, čuj prebacuješ krivicu na radnika koga si sam zaposlio, i to za siću... Nadam se da su se i oni opametili posle tih sranja, sad u naše dve posete su baš delovali fino i profesionalno.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Pukla mi je prednja opruga.

Inace, u SB sam radio prva 2 redovna servisa, posle su postali bezobrazni.
Redovno odrzavanje sam zavrsio u Cule auto, sa njima sa bas bio zadovoljan.
Ne znam da li su jos uvek u sistemu ovlascenih.

Ja sam u SBu uzeo Ceeda samo zato sto sam nesto sitno cekao. Inace, nikad tamo ne bi kupio.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 02 Dec 2023, 00:09

Kia ti nece biti Mazda. Meksa je.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milanns » 02 Dec 2023, 00:53

Da, cule je bio odlican. Iako auto nisam kupio kod njih, a ni servisirao, znali resiti/dijagnostikivati problem (30min+ posla) za 0 dinara. Ne znam kakvi su sad i da li su ovlasceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Kass » 02 Dec 2023, 09:21

mironiko je napisao:
01 Dec 2023, 21:33
E jbg, sad mi ogadiste firmu, a nikako mi se ne ide u Bg u Kiu, sad sa bebom, baš je vremenski zajebano... Slika

Dvojica koje ja znam da su kupili auto tamo - obojica zadovoljni. Jedan ima Sportage već 5 ili 6 godina, drugi kupio proleća prošle godine.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Ako želiš kaži da ti prosledim kontakt u BG kia salonu, čovek se do sad pokazao jako pouzdan. Sa njim sam završio sve za moju kiu, još je ona bila samostalno konfigurisana i to u doba korone.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 02 Dec 2023, 09:48

Iskreno, za sad, dok sve funkcioniše ok sa SB-om, ostaćemo samo sa njima u priči. Zaista nam je trenutno odlazak za Bg malo komplikacija.

Međutim, ako se nešto zakomplikuje, pišem ti na private.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od dag81 » 02 Dec 2023, 17:07

mironiko je napisao:E jbg, sad mi ogadiste firmu, a nikako mi se ne ide u Bg u Kiu, sad sa bebom, baš je vremenski zajebano... Slika

Dvojica koje ja znam da su kupili auto tamo - obojica zadovoljni. Jedan ima Sportage već 5 ili 6 godina, drugi kupio proleća prošle godine.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
A sto bi bebu vodio?
Ili je kod tebe zenina poslednja u vezi auta?

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 02 Dec 2023, 17:13

Nije poslednja, nije ni moja. Dogovaramo se, zajedno ga kupujemo.

A beba je trenutno u fazonu da ga jedna osoba prilično teško čuva... Posebno voli mamu da dribla, pa kad mene nema, ona se raspadne sama sa njim (radim od kuće, inače). I, ako bih išao u Bg zbog probne vožnje, to je praktično ceo dan, onda sam njoj učinio medveđu uslugu, pritom ona onda ne vidi auto koji testiram. S druge strane, ako idu i njih dvoje, uklopiti njegovo spavanje i hranjenje (trenutno praktično još samo sisa, tek mu uvodimo čvrstu hranu) bilo bi komplikovano. Verovatno bi to nekako i uradili da NS nema dilere i/ili vozila za probu, ali ispalo je da (bar približno) ima sve što nas je zanimalo, tj. ostalo u užem izboru. Eventualno bismo i Forestera probali, ali imajući rigidnost u odnosu na promene cena koju njegovi distributeri pokazuju - sumnjam da će nam on biti izbor.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Kass » 02 Dec 2023, 18:54

mironiko je napisao:
02 Dec 2023, 09:48
Iskreno, za sad, dok sve funkcioniše ok sa SB-om, ostaćemo samo sa njima u priči. Zaista nam je trenutno odlazak za Bg malo komplikacija.

Međutim, ako se nešto zakomplikuje, pišem ti na private. Slika

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Naravno, kad god bude trebalo.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od tlazar » 02 Dec 2023, 19:27

Gledao sam danas cx60 phev i zaista izgleda bas dobro, ali cena sa boljom opremom (panorama, asistencije) stize do 60k. Sa druge strane i RAV4 2.5l hybrid dostize slicnu cenu, a ipak mazda deluje kvalitetnije unutra.
Od xtrail-a me odbija elektro pogon, ali on izgleda kao najbolja ponuda...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


pedalaš
Postovi: 638
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 02 Dec 2023, 20:01

Meni se kod tog hibridnog sklopa Nissan-a koji dolazi u QQ i X-Trailu ne dopada što je u pitanju 3-cilindraš. Nemam ništa protiv 3-cilindraša u manjim i jeftinijim vozilima, ali, ne bih mogao danas da platim oko 55 hiljada za top verziju X-Traila i da za te pare dobijem takav motor.
Kod te Mazde CX-60 mi se ne dopada ponuda prostora na zadnjoj klupi u svetlu dužine vozila i medjuosovinskog rastojanja. Ali, to je cena uzdužne orijentacije motora u karoseriji koja je podobna i za smeštaj rednog šestaka. Mazdu CX-5 bih veoma rado kupio (i smatram je baš dobrom kupovinom), ali, CX-60, ne. Završna obrada enterijera i materijali su top verzijama su zaista vrhunski.
RAV-4 je sigurno najekonomičniji klasičan hibrid u toj klasi. I to mu jeste plus, ako je to nekome presudno za izbor vozila. Ima dobru ponudu prostora. A i to je plus. Sve ostalo je stvar ukusa. Nekome se dopada enterijer Toyote, u smislu dizajna i izbora materijala. Nekome ne.

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od ljubitelj » 02 Dec 2023, 20:07

Šta znam nisam probao ali verujem da bi meni bilo dovoljno i samo 2 cilindra za generator struje. Što jednostavnija konstrukcija to lakše (i jeftinije) održavanje. Mislim na Nissanovo rešenje gde zapravo i nema motora koji pogoni auto.

pedalaš
Postovi: 638
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 02 Dec 2023, 20:40

Mislim da SUS motor u hibridnom sklopu Nissana ne treba po funkciji baš mešati sa 2-cilindričnim SUS generatorom nalik onom koji je nekada davno koristio BMW za svoju posebnu verziju modela i3. Nissan-ov SUS je generator kao što svaki hibrid koristi SUS za generator.
Jer, ovaj kod Nissan-a se SUS "pali-gasi" jednako često kao i kod svakog drugog klasičnog hibrida. U toku par minuta on se par puta upali i ugasi, sve zavisno od stanja trenutne napunjenosti baterije i uslova vožnje, pa i "zahteva" elektromotora za električnom energijom.
Baterija klasičnog hibrida niti ima toliki kapacitet, a ni toliku izlaznu snagu, da bi ona mogla samostalno da pogonskom elektromotoru obezbedjuje potrebnu količinu električne energije pod dužim i/ili većim opterećenjem. Kod svakog hibridnog sklopa (pa bio on Nissan-ov, Toyotin, Hyundai-jev, Reno-ov, Hondin, Suzukijev), u tim trenucima, kada su veliki trenutni zahtevi za strujom, odmah se pali i SUS. Tako da Nissan-ov pogonski sklop po tome uopšte nije nešto posebno u svetu klasičnih hibrida.
A ako pogledaš WLTP dekleracije za "vrlo visok režim", videćeš da tada troši više od Toyotinog hibridnog sklopa, što znači da nije ni energetski efikasniji.
Sad, to što kod Nissan-a SUS nikada direktno ne pogoni točkove, jeste posebno u svetu hibrida danas, ali, sve to je davno vidjeno.
Poslednja izmena od pedalaš u 02 Dec 2023, 20:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od meidling » 02 Dec 2023, 20:42

@mironiko
Kod Sportage 3 je servisni interval za dizel motore bio na 2 godine ili 30 000 km tako da I to trebas uzeti u obzir.
Sto se tice prtljaznika ja sam umesto onog čuda od stiropora tu stavljao kofer sa stvarima

Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 02 Dec 2023, 20:46

Zapravo, to totalno ima smisla. Marek je objasnio u svom review-u da taj stiropor kod mild- i hibridnih modela štiti bateriju. Kako u našem slučaju nema ničega da se štiti, opušteno može i ispod pregrade da se pakuje, prilikom "težih" putovanja, a u regularnoj upotrebi sasvim je dovoljno i ono iznad nje.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Odgovori