SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milanns » 22 Jan 2024, 23:49

Hm i Tucson sa tim popusticem ti je dosta dobra opcija. Meni je velika prednost u odnosu na kiu i izgled automatskog menjaca. Pored ostale opreme, jel. E sad nijedan (praktično u toj klasi, danas) nije pojam lepote, ali ako je neki belo crni (ili neka vama gotivna bi colore varijanta)jos na lageru u awd, meni je cak takav i lep. Ali, stvar ukusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Heinz » 23 Jan 2024, 00:38

Koji ima bolji 4x4? Nisu ranije koristili iste pogone, koliko se sećam, u vreme iX35 npr. Ako je isti zanemarite pitanje.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 23 Jan 2024, 01:10

Nema tu niko 4x4, samo awd
Ma sve ti je to tu negde. Svi su fwd osnova. Poboljsalo se od vremena ix35, brzi procesori, programiranje. Radi to za vecinu ljudi.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk




Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzona » 23 Jan 2024, 06:14

Subaru i Nissan bi trebalo da imaju najozbiljniji awd u tim klasama, ali ne odgovaraju po drugim parametarima čoveku

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 08:27

Pa Forester nam i odgovara, na spisku je gore i dalje. :) U nekim parametrima je slabiji od drugih (snaga motora), ali recimo juče sam gledao podatke sa spritmonitor.de i čak je i potrošnja zanemarljivo veća od Kie/Hyundaia, a od njega bih očekivao recimo najveći kvalitet i pouzdanost. Ne mislim da su ostali brendovi slabi na tom polju, ali verujem da je Subaru (kad su modeli rađeni u Japanu, bar) tu najjači.

S druge strane, Subaru je u Srbiji u rangu egzotike, ali se uzdam u Trio Motors.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzona » 23 Jan 2024, 08:57

Aha, skapirao sam (pogrešno) da je on ispao iz izbora...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedja » 23 Jan 2024, 09:00

Kolika je garancija na Subaru?



TapaT


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 09:12

3god, 100kkm. Ubedljivo najmanja od svih u opticaju, ali se opet nekako najmanje brinem da bi sa njim bilo problema...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 23 Jan 2024, 12:07

Iskreno, kao neko ko vozi Subaru - zaobidji ga. Nije to auto za Srbiju. I potrosnja ce ti biti desetka sigurno. I bas zato sto je ekzotika, a to nemas novca da eksperimentises.
Hyundai/Kia ti je najrealnija opcija.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 12:31

Branya je napisao:Iskreno, kao neko ko vozi Subaru - zaobidji ga. Nije to auto za Srbiju. I potrosnja ce ti biti desetka sigurno. I bas zato sto je ekzotika, a to nemas novca da eksperimentises.
Hyundai/Kia ti je najrealnija opcija.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Iako u tvom savetu nema ništa direktno netačno, neću ga poslušati, bar ne još. Nemoj se ljutiti. :)

Potrošnja zavisi od stila vožnje, ja zaista nikad ne forsiram (na AP 120-130 kmh, u zavisnosti od vremenskih uslova), pritom pomirio sam se sa tim da će svaki auto koji uzmem trošiti primetno više od Suzukija.

Što se egzotike tiče, jedan od mojih najboljih prijatelja ima Forestera 2015. godište, dizel. Taj motor je bio problematičan, ali prijatelj je bio upoznat sa tim, uzeo je primerak koji je bio u odličnom stanju (iz Italije, na 140 kkm ga uvezao) i dobro ga održava i sve je kako treba. Trio motors je tu bitan faktor: šta više, oni mi i pored retkosti brenda ulivaju više poverenja od SB Company-a, pa čak i Hyundaia NS (iako njih ne bije nešto posebno loš glas).

Samim tim, Forester je i dalje u igri, a evo, sad kad sam prenoćio, nešto mi je utisak o Hyundai-u oslabio, tako da kažem... Radi se prosto o specifičnostima ponude: jasno mi je da kad je lager u pitanju nema puno biranja, ali mi smo hteli svetlo-sivi primerak sa bež unutrašnjošću i bez dvobojne karoserije, a pogađate - sve je obrnuto. Boja je teget-siva i prilično je tamna, enterijer je crni, kao i krov.

Na kraju, ispada da dosta plaćamo konkretan primerak koji nam se baš i ne sviđa... Da, dobijamo tu i gomilu opreme koja bi nam olakšala život u nekim situacijama, ali bez koje svakako možemo da preživimo. Kod Kie bar, ako bi nju poručivali, možemo tačno u detalj da kažemo šta hoćemo i to bismo i dobili, a s druge strane Forester koji je u dolasku za maj/jun je upravo to što bismo i poručili (boja/paket opreme).

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Woodoo » 23 Jan 2024, 12:49

Trio je sada u vlasništvu Ostoje. Naravno ja i pored toga navijam za Subaru.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Heinz » 23 Jan 2024, 13:04

Sa 51% od 80%

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 23 Jan 2024, 14:59

Jel u Srbiji radi MySubaru aplikacija? Koji paket si gledao na Forester-u?

Na cvt se treba naviknuti. Meni je cudan. Mislim da ga Subaru radi malo bolje od Toyote i Honde. Probao sam i na novoj Nissan Maximi, i oni su ga isto malo sredili. Steta sto Forester nije 2.5 mhev, to bi stvarno bila sjajna opcija. Vise volin karavan od suv.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 627
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 15:12

Ne znam za MySubaru, nisam ni znao da postoji ta aplikacija, mada sumnjam da radi van EU u Evropi. Baš ću baciti oko.

Paket je osnovni, baš se zove Basic, ali je baš odličan (slično kao što je i prethodni model CRV-a već u osnovnom paketu bio vrlo bogat opremom). Ima sve bezbednosne sisteme (EyeSight i šta ide uz njega), manual shifters, X-Mod, adaptivni tempomat...

Paketi iznad dodaju bočne kamere, električna sedišta, grejanje volana i zadnje klupe, premium ozvučenje - lepe stavke, ali preživećemo i bez njih.

Inače, CVT mi je delovao ok, posebno za cruising. Pošto je to najčešće upravo način na koji vozim, sumnjam da bi me on nešto nervirao. Naravno, DCT7 u Kii je nešto responzivniji, ali tu i turbina igra ulogu sigurno. Pritom, kažem, povuče i Forester kad se nagazi, samo onda bude i zvuk prisutniji, ali za povremena obilaženja, nije smak sveta.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od jaksa » 23 Jan 2024, 15:36

Koleginica ima Subaru, tj prodala ga je upravo. Može da kupi šta hoće. Nije kupila ponovo Subaru.
Basic paket ne može da valja po definiciji kad se tako zove.
My 2 cents.

Odgovori