SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedja » 27 Jan 2024, 10:05

Heinz je napisao:Hrabra odluka. Kad stigne slede čestitke :)
Baš. Ja ne bih smeo da kupim novog Subarua u Srbiji.

No, čovek je prelomio i uzeo ono što mu je od početka bilo pri vrhu, "samo" je trebalo prelomiti za novac, ili se uveriti da ostali nemaju zadovoljavajući odnos uloženog i dobijenog.

Dakle, čestitka za odluku, a ostalo kada stigne.

TapaT


Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od jocas » 27 Jan 2024, 11:44

Čestitke i od mene (prave kad preuzmeš auto).
Nisam ispratio da li imaš servis u NS ili moraš za BG? Meni je jedan od prvih kriterijuma uvek bio da imam servis u Nišu, pa su otpisivani Nissan i Seat, a u nekom trenutku sam hteo da kupim i Lansera ili ASX
Dobro je da ste konačno našli ono što ste tražili, naročito što niste odustali od AWD/4X4.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 27 Jan 2024, 12:07

Ima Trio.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1962
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 27 Jan 2024, 12:14

O ukusima ne vredi raspravljati ali auto je sigurno dobar.

Meni bi smetalo samo 3 god garancije pošto će se zadržati duže.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8818
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Gaginh0 » 27 Jan 2024, 12:15

Jel negde napisano koji je motor? 1.8?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzona » 27 Jan 2024, 12:29


jocas je napisao:Meni je jedan od prvih kriterijuma uvek bio da imam servis u Nišu, pa su otpisivani Nissan i Seat, a u nekom trenutku sam hteo da kupim i Lansera ili ASX
Zar nije Krunić ovlašćeni i za Nissan?
Samo da bi isti kupio (nov) moraš do Kg-a ili Bg-a...

Doduše i neke ljude koje znam a da su uzeli novi Reno, idu do Jagodine na servis Slika ali to je druga tema

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 27 Jan 2024, 12:43


Branya je napisao:Ne mogu da nadjem .pdf na Trio motorsu ali ako je ista ona oprema sto stoji na Subaru Srbija, a tamo pise da imas Starlink onda imas mogucnost da skines aplikaciju i da se povezes. Svugde nude prve tri godine promo, posle je doplata ali postoji mogucnost da i ne bude ali jos se nesto lome ali ni doplata nije skupa.
Ne znam kako funkcionise daljinsko paljenje bez kljuca. Nadam se da ces imati tu opciju. Upalis zimi auto, lepo se ugreje i gas.
Meni se vise svidja ta "stara" nego nova multimedija.
Koliko je dobro imati vise opcija, toliko je bolje sto nemas jer, koliko vidim, veci paketi imaju sistem za nadzor vozaca koji je em glupav em izuzetno naporan, a ne moze da se iskljuci.
Pogledaj da li imas dugme za otkljucavanje auta bez kljuca, samo pin kod.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Da odgovorim i na poruku iznad - početni paketi u Evropi jednostavno nemaju nigde keyless, kao ni el. otvaranje vrata prtljažnika. S tim u vezi, ne znam ni da li je onda moguće da imam daljinsko paljenje, verovatno nije.

Inače, taj nadzor vozača je jedna od retkih stavki bezbednosti koje mi baš deluje da više gnjave nego što donose koristi (ne samo kod Subarua, nego inače), tako da mi i to nije preterano žao što nemam.

Za aplikacije sam pogledao: Starlink nije zvanično podržana van EU, pa ni u Srbiji, ali može da se "uhakuje" da radi bez problema, dok MySubaru valjda ne može u Srbiji nikako. Probaću još oko toga da se raspitam. Šta se njom tačno dobije?

@Markoni
Hvala lepo. :)
I u pravu si, sem tog dizela, nisu imali većih mrlja u reputaciji (vezano za pouzdanost), niti sam našao da je e-Boxer pravio neke veće probleme vlasnicima.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od jocas » 27 Jan 2024, 12:46

Dzona je napisao:
27 Jan 2024, 12:29
jocas je napisao:Meni je jedan od prvih kriterijuma uvek bio da imam servis u Nišu, pa su otpisivani Nissan i Seat, a u nekom trenutku sam hteo da kupim i Lansera ili ASX
Zar nije Krunić ovlašćeni i za Nissan?
Samo da bi isti kupio (nov) moraš do Kg-a ili Bg-a...

Doduše i neke ljude koje znam a da su uzeli novi Reno, idu do Jagodine na servis Slika ali to je druga tema
Spamujemo čoveku temu, pre 10tak godina je Agrohim bio ovlašćeni za Nissan pa su zatvorili taj deo i preusmerili kupce u Beograd (drugar je prešao u Skoplje, bliže i jeftinije).
Kum je 2011. kupio Seat Ibicu u Nišu, posle godinu-dve Bros auto kaže ne radimo više Seat :D Nekako se dogovorio da nastavi servise u Nišu i da mu priznaju za garanciju, mislim da su čak knjižicu overavali u Beogradu.
Što se tiče Krunića on je par puta gubio licencu i za Reno, sumnjam da su mu dali Nissan ali ne pratim gospodu. Nekada davno 2003. sam vozio Dačiju, pa i ja umesto kod Krunića pre isteka garancije otišao u Jagodinu da mi reše kočioni cilindar u garanciji, ovi slepci nisu ni to umeli. Krunići su jedan o d razloga što sam 2008. kupio Hyundai umesto Megan 2 sedan :D

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 27 Jan 2024, 12:49

blaugrana je napisao:
DukeNS je napisao:
blaugrana je napisao:
26 Jan 2024, 12:19
Retko ruzan auto. Od autsajdera do pobednika. Nek' je sa srecom!



Ko je pažljivo pratio, taj nije otpisivao Subaru i smatrao ga autsajderom. Naprotiv... ;) :)


Čestitam na kaparisanju i vidimo seu novoj temi za 7-8 godina. :mrgreen:
Moguce da nisam pratio na casu ;)

Kia (koja zadovoljava sve naše želje) je 33k, Mazda je bila 35k, Karoq je 35-36k, a čak možda vratimo i Subaru u razmatranje - on je 37k po cenovniku, ali se nadamo da može malo da se spusti...


Totalno nebitno, bez zelje za ulaskom u raspravu.
Niko Subaru nije otpisivao ;)





Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
U suštini ste obojica u pravu: Subaru mi je negde bio u mislima oduvek, ali je njegova cena kad smo krenuli u potragu bila iznad onoga što smo ciljali, pa kad smo pomislili da je sa Kiom to to, neko vreme smo bili u fazonu da nema potrebe da dižemo granicu budžeta, ali kasnije kad smo shvatili da će morati (mislim, da bi dobili to što hoćemo, posebno kad smo krenuli da više simpatišemo dodatne sisteme aktivne bezbednosti), Forester je itekako opet bio aktuelan.

Na sve to, ta neizvesnost sa Kiom nas je udaljila od nje. Sumnjam da bi poskupela baš toliko da sam 33.4k ode na 36k ili tako nešto, ali i ta čekanja, nedostatak informacija, ne znam - s vremenom su me sve više nervirali. Možda i preterujem, ali takav mi je bio utisak.

@Gaginh0
Nije aktivna potraga bila svih godinu dana, ali ono - gledanje cenovnika, po koji ulazak u salon, praćenje kad će facelift, novi model i ostalo, to jeste bio duži proces...

Mada, svakako sam obožavalac automobila, pa mi to sve nije tako teško palo. :)

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 27 Jan 2024, 12:53

pedja je napisao:
Heinz je napisao:Hrabra odluka. Kad stigne slede čestitke :)
Baš. Ja ne bih smeo da kupim novog Subarua u Srbiji.

No, čovek je prelomio i uzeo ono što mu je od početka bilo pri vrhu, "samo" je trebalo prelomiti za novac, ili se uveriti da ostali nemaju zadovoljavajući odnos uloženog i dobijenog.

Dakle, čestitka za odluku, a ostalo kada stigne.

TapaT
Sve si dobro rekao - mislim, ne računajući prvu rečenicu, to smo očigledno smeli. Slika

Šalu na stranu, ovde su neke sumnje u Trio Motors iznete, ali koliko sam se raspitao, a i koliko vidim i sam: oni koji god brend da uzmu pod svoje (Isuzu, Kawasaki), odrade odličan posao sa njima. Verujem da će i Subaru pod njima biti jači nego prethodnih godina.

@jocas
Hvala, pa čekamo i tu drugu čestitku. Slika

U NS ima Trio, a i Beta motors je ovlašćen za Subaru. Iako sam sa njihovom prodajom imao loše iskustvo, servis im je (za Suzukija) bio korektan, pa mogu da posluže za me daj Bože... Ako ništa, dobro je znati da postoje opcije.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 27 Jan 2024, 13:00

123456 je napisao:O ukusima ne vredi raspravljati ali auto je sigurno dobar.

Meni bi smetalo samo 3 god garancije pošto će se zadržati duže.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
Voleli bi i mi da je više, ali koliko čujem - obično (ako servisiraš sve redovno kod njih u garanciji) produže godinu ili dve neke "svoje" garancije na motor i menjač, pa eto, i to je nešto...

Inače, neko je i to pitao: servisni interval je 15k.

@Gaginh0
Motor je 2.0 e-Boxer. Atmosferski benzinac sa asistencijom malog elektromotora (16 KS, 66 NM obrtnog momenta, najviše pomaže u gradskoj vožnji i pri off-road situacijama, kada fali obrtnog momenta, pošto ga benzinac ima svega 194 NM na 4k obrtaja).

Motor je dobar pre svega za cruising i lepo je uparen sa CVT-om, jedino se kod preticanja treba spremiti za jači gas, eventualno unapred malo podići obrtaje. Radi i to ok, samo je daleko od turbo-motora po reakciji.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 27 Jan 2024, 13:29

Jesu li ti rekli sta za menjac? Ovde je servis na 10k.
Svidja mi se kako su odratili ove farove sto prate zakretanje volana. Ako ti se ne svidja mozes da iskljucis.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Day Walker » 27 Jan 2024, 13:34

Sinisa G. je napisao:Ma dobro je proslo, ja se vec uplasih
da ce mu Setac uvali opela :D
Eeee to su bili dani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mix024 » 27 Jan 2024, 13:35

Čestitke na odabiru.

Za ovakve teme služi forum i ovakve teme čine kvalitetan forum.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 27 Jan 2024, 13:58

Branya je napisao:Jesu li ti rekli sta za menjac? Ovde je servis na 10k.
Svidja mi se kako su odratili ove farove sto prate zakretanje volana. Ako ti se ne svidja mozes da iskljucis.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Nisu ništa, pitaću ih kad stigne auto.

@mix024
Slažem se u potpunosti, i sam sam uživao u sličnim prethodnim temama.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Odgovori