SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 24 Mar 2024, 20:17

Biće i više nego zadovoljan jer sesti iz stare 208-ice u novog Captura je kao iz Fiće preći u spejs šatl. Ni ja nisam probao Kadjara pa sam prezadovoljan (i isto prešao iz generacijski veoma zastarelog automobila kao i on u savremen). Ako mu i prostor u autu bude takođe odgovarao - to je to.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od elMaestro » 24 Mar 2024, 20:28

Al ga opisa Saša, da nisam video prethodne postove rekao bih da čovek menja Audi 80 novom Teslom. :D

No svakako i moj predlog je da probaš auto pre ozvaničenja. Sa novim Capturom nisam imao nikakav dodir, ali prvi mi se i dalje sviđa. Ne toliko sam auto koliko koncept i zamisao, on je među prvima i započeo taj B-SUV segment.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 24 Mar 2024, 21:30

Dobro, možda sam malo preterao sa "spejs-šatlom" ali razlika je stvarno drastična i verujem da će biti prezadovoljan.

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 25 Mar 2024, 03:16

mironiko je napisao:
mironiko je napisao:Na Ugovoru o rezervaciji stoji jun, s tim da je to (po njihovim rečima) predostrožna varijanta.

Produkcija treba da bude martovska, i obično za maks 2 meseca auto bude u Kopru, a onda treba 2-3 nedelje da sve isporuče, gde sva neizvesnost zavisi od Milšpeda.

Na kraju, zaključak je da možda bude i druga polovina maja. Realno nam to ne menja mnogo, jedino da ne padne između 23eg i 30og juna, jer smo tad na putovanju. Mislim, nije ni to problem, samo ću izgoreti od neverice ako mi 22og popodne jave da je prošao proces carinjenja... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
I naravno, kako to biva - tačno ovo će se izgleda i obistiniti. Slika

Jutros je javljeno iz fabrike da je auto ušao u proizvodnju, i onda itinerer izgleda otprilike ovako:

- jedno dvadesetak dana i auto ce biti gotov (dakle, krajem marta);
- vrlo brzo ide na brod, kome treba oko 50ak dana do Kopra (dakle, oko 20og maja je tamo);
- transport do Srbije je sledeći, pa carinjenje u Milšpedu (jedno 25-30 dana sve ukupno) i onda dolazi u salon.

Bukvalno se sve namešta da auto stigne kad nismo tu. :D

Naravno, nije smak sveta, samo bi malo razvuklo proceduru, mi iz inostranstva ne bismo da plaćamo (možda sam staromodan, ali ne bih se usudio da sa 500km udaljenosti toliki iznos plaćam preko aplikacije), pa to pomera registraciju, i tako...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Bitno da je sklopljen u Japanu.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 25 Mar 2024, 09:04

Slažem se, mada, koliko znam, za evropska tržišta, sve dolazi iz Japana.

Inače, svaki dan sad čekam da mi jave da je spreman za slanje ka Srbiji. Moguće da su zbog Sajma u frci, pa i ako im je stigla info, da čekaju da prođu sajamske obaveze.

Inače, Forester nije izložen na Sajmu jer je valjda prodato sve što su imali na stanju, pre Sajma. :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30023
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od trojanac » 25 Mar 2024, 10:57

Iako generalno mislim da je Forester zahvalnija I bolja kupovina, novi Crosstrek mi se baš sviđa. Početkom aprila ću tražiti na test.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

pedalaš
Postovi: 637
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 25 Mar 2024, 11:48

Branya je napisao:
25 Mar 2024, 03:16
mironiko je napisao:
mironiko je napisao:Na Ugovoru o rezervaciji stoji jun, s tim da je to (po njihovim rečima) predostrožna varijanta.

Produkcija treba da bude martovska, i obično za maks 2 meseca auto bude u Kopru, a onda treba 2-3 nedelje da sve isporuče, gde sva neizvesnost zavisi od Milšpeda.

Na kraju, zaključak je da možda bude i druga polovina maja. Realno nam to ne menja mnogo, jedino da ne padne između 23eg i 30og juna, jer smo tad na putovanju. Mislim, nije ni to problem, samo ću izgoreti od neverice ako mi 22og popodne jave da je prošao proces carinjenja... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
I naravno, kako to biva - tačno ovo će se izgleda i obistiniti. Slika

Jutros je javljeno iz fabrike da je auto ušao u proizvodnju, i onda itinerer izgleda otprilike ovako:

- jedno dvadesetak dana i auto ce biti gotov (dakle, krajem marta);
- vrlo brzo ide na brod, kome treba oko 50ak dana do Kopra (dakle, oko 20og maja je tamo);
- transport do Srbije je sledeći, pa carinjenje u Milšpedu (jedno 25-30 dana sve ukupno) i onda dolazi u salon.

Bukvalno se sve namešta da auto stigne kad nismo tu. :D

Naravno, nije smak sveta, samo bi malo razvuklo proceduru, mi iz inostranstva ne bismo da plaćamo (možda sam staromodan, ali ne bih se usudio da sa 500km udaljenosti toliki iznos plaćam preko aplikacije), pa to pomera registraciju, i tako...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Bitno da je sklopljen u Japanu.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk
Zašto je to tačno veliki plus za neka kola? Ima dva Japanca (iz Japana), a imao sam i pre jednog takvog i ja do sada nisam uočio neke nadnaravne osobine vozila sa tim geografskim poreklom.
A imao sam i pre manje od godinu dana prilike provozati jednog (demo) Japanca (sklopljenog u Japanu), koji se iz čista mira odjednom „ugasio“ na Fruškoj gori.
Majstor iz ovl. servisa je na licu mesta na njemu radio skoro dva sata (pa i sa dijagnostikom), a da nije mogao da provali šta mu je. Na kraju je na svima neobjašnjiv način upalio i otišao – pravac servis. Dok još radi.
Sve u svemu, vratio sam se alternativnim sredstvima prevoza. Po prvi put za oko 35 godina vozačkog staža.
Prikačeni fajlovi
20230603_172442.jpg

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1962
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 25 Mar 2024, 11:59

Izuzetak ne potvrđuje pravilo, ni obrnuto.
Ali činjenica je da su japanski proizvođači godinama u vrhu po pouzdanosti.
Nije pitanje da li se svi kvare, nego koji manje.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milosg » 25 Mar 2024, 12:03

Saša je napisao:
24 Mar 2024, 20:17
Biće i više nego zadovoljan jer sesti iz stare 208-ice u novog Captura je kao iz Fiće preći u spejs šatl. Ni ja nisam probao Kadjara pa sam prezadovoljan (i isto prešao iz generacijski veoma zastarelog automobila kao i on u savremen). Ako mu i prostor u autu bude takođe odgovarao - to je to.
Da si napisao 206, pa još i nekako ... :) Captur nije ni po čemu savremeniji od te 208ice, nosim ako ne misliš na par elektronskih pomagala koje proizvođača koštaju sveukupno 50 dolara, a ne predstavlja ni skok u klasi...

Čak bih bio slobodan da tvrdim da se 208 lepše i bolje vozi od Captura.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 25 Mar 2024, 12:04

@trojanac
Rekao bih da se sve svodi na potrebe, u smislu veličine. Kome treba mnogo prostora, uzeće Forestera. Ko želi malo štedljiviji i agilniji auto, Crosstrek je bolja opcija.

Manja masa, bolja aerodinamika, a isti motor (u Evropi bar), garantuju nešto bolje performanse i veću agilnost.

@pedalaš
Moram priznati da nemam čime da to potkrepim (mada pre koju godinu jesam gledao neke statistike, po kojima su Japanci bili nešto pouzdaniji, mada razlika nije bila astronomska, naravno), osim nekim subjektivnim osećajem. U mom okruženju u NS dosta ljudi vozi Japance, sa BiH strane (ćale je odatle + supruga) postoje Mercedes i VAG sekte, a poznajem i ljude koji imaju italijanska kola (eto, ispostavlja se, najmanje Francuza ubedljivo) - po onoke što čujem (a priča se o kolima, redovna su tema): Japanci deluje da najmanje problema prave ljudima, a nekako su uglavnom i stariji u proseku. Možda za novije generacije ne važi to isto, iako je moje iskustvo sa Suzukijem odlično.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

pedalaš
Postovi: 637
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 25 Mar 2024, 13:31

Evo šta je i o pouzdanosti posredno rekao Consumer Reports za 2023. godinu :)
Prikačeni fajlovi
viber_image_2024-03-25_13-26-58-985.png
viber_image_2024-03-25_13-26-58-985.png (275.39 KiB) Pogledano 373 puta

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 25 Mar 2024, 13:35

milosg je napisao:
25 Mar 2024, 12:03
Da si napisao 206, pa još i nekako ... :) Captur nije ni po čemu savremeniji od te 208ice, nosim ako ne misliš na par elektronskih pomagala koje proizvođača koštaju sveukupno 50 dolara, a ne predstavlja ni skok u klasi...

Čak bih bio slobodan da tvrdim da se 208 lepše i bolje vozi od Captura.
Gde nije savremeniji... I još možda i najlepši u svojoj klasi. :D

No javiće se već čovek sa svojim zapažanjima kada ga kupi, pa se seti šta smo pisali. :)

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1962
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 25 Mar 2024, 13:42

pedalaš je napisao:Evo šta je i o pouzdanosti posredno rekao Consumer Reports za 2023. godinu :)
Slika

Malo mešaš pojmove. Ovo što si okačio nije samo pouzdanost nego je obuhvaćeno zadovoljstvo u vožnji, bezbednost, neki drugi testovi...pa i pouzdanost. Ali ne samo pouzdanost o čemu smo ovde govorili.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk






Korisnikov avatar
alek0207983
Postovi: 23
Pridružio se: 23 Mar 2024, 20:57

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od alek0207983 » 25 Mar 2024, 13:50

milosg je napisao:
Saša je napisao:
24 Mar 2024, 20:17
Biće i više nego zadovoljan jer sesti iz stare 208-ice u novog Captura je kao iz Fiće preći u spejs šatl. Ni ja nisam probao Kadjara pa sam prezadovoljan (i isto prešao iz generacijski veoma zastarelog automobila kao i on u savremen). Ako mu i prostor u autu bude takođe odgovarao - to je to.
Da si napisao 206, pa još i nekako ... :) Captur nije ni po čemu savremeniji od te 208ice, nosim ako ne misliš na par elektronskih pomagala koje proizvođača koštaju sveukupno 50 dolara, a ne predstavlja ni skok u klasi...

Čak bih bio slobodan da tvrdim da se 208 lepše i bolje vozi od Captura.
Hoces da kupis?Slika

Sent from my RMX3301 using Tapatalk


milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milosg » 25 Mar 2024, 13:52

Neću, imam Modusa za grad :D

Odgovori