Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od ftj » 30 Mar 2023, 10:17

Jbg jes 30k al ovo je dobar izbor, ako se uzmu gabariti u obzir


https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2861
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Martin » 30 Mar 2023, 10:44

U Loganu bi imao mesta za smeštaj putnika na zadnjoj klupi, za razliku od Joggera u kojem je zadnja klupa za nekoliko cm pomerena napred zbog trećeg reda sedišta (a isto je u varijanti sa 5 sedišta). Moja preporuka je Jogger sa 7 sedišta.

Suzuki SCross takođe ima puno prostora i mislim da je bestbuy od svega navedenog.
Kia ima ok ponudu.

Najbolje da se prošetao po salonima i da vidiš šta ko nudi

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13011
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Saša » 30 Mar 2023, 10:46

Razmisli i od Dusteru, i njega bi mogao da uzmeš za taj novac u najvišem paketu, takođe sa 1.3 TCe motorom pa čak i sa automatskim menjačem (Extreme paket, 24.090 evra sa automatskim EDC menjačem). Verujem da ima pozadi više prostora nego u Meganu, samo je pitanje kakav je u vožnji (zvučna izolacija, udobnost i ostalo). On je meni bio prvi pik pre kupovine Kadjara.
Poslednja izmena od Saša u 30 Mar 2023, 10:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od OMP » 30 Mar 2023, 10:47

pegazbre je napisao:
30 Mar 2023, 09:29
Polovni auti koji su stari 1-2 godine ili jos stariji ali su jos u garanciji, su blize 20k polovni a onda cu radje dodati jos malo i uzeti novi...dosta mi je vise polovnjaka, juce mi je pao mrak na oci zbog polovnjaka (kuci ih imam dva) i to je bila prekretnica ka ovoj odluci.
Jasno je to ali si ogranicen budzetom u ovom slucaju i ne mozes da nadjes novi auto koji ti odgovara zato kazem da bih isao na mlad polovan ali koji ce mi odgovarati (motor, oprema, prostor), sta moze da fali polovnom autu sa recimo 20-30-50k km to je fakticki novo jos ne cekas na rokove porudzbine i stizanja nego ga odmah vozis. NIje za poredjenje auto star 10+ god sa ko zna koliko km i nesto sa jako malo km sto se tek razradilo a nije ni zanemarljivo platiti 5-6k eura manje mlad polovan u odnosu na nov koji opet nece imati to sto ti treba nego biti kompromis.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3145
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Dare4x4 » 30 Mar 2023, 11:09

Tokom tih 50 hiljada km dovoljno je da je neko 2-3 puta zagrejao lamelu i evo tebi problema u najavi, a mogao je i štošta još da načne svojim stilom vožnje ili nemarom i nerazumevanjem...
Za ove pare samo novo pa makar i sa nekim kompromisom.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13011
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Saša » 30 Mar 2023, 11:20

Ja sam uvek za novo pa makar i klasu ili dve jeftinije. Polovno samo do 20.000 km recimo i dve godine starosti, odnosno ako razlika u ceni baš opravdava rizik, ili ako lično poznaješ vlasnika koji je bolesno pedantan, garažira i pazi auto (poput mene :D ), tu je rizik onda stvarno minimalan. No naći nešto takvo/takvog je jako teško. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Day Walker » 30 Mar 2023, 11:28

Imam možda jednu Octaviu Ambition 1.5 TSI 110kw 6G sa dodatkom zadnjih senzora i trozonskom klimom za kraj maja/početak juna (ako se ne pomeri proizvodnja), Crna metalik. :)

Ako treba test vožnja Octavie, možemo se provozati s tim što je moja 2.0 TDI 150ks DSG.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od milekmilek » 30 Mar 2023, 12:33

Vi ljudi ne shvatate koji problem mi visoki imamo, a i deca su hvala Bogu povukla na nas. I ja sam uvek za novo, još vozim auto koji sam kupio 2011. nov, ali ti kompromisi o kojima govorite kad je u pitanju kupovina novog sa ograničenim bužetom, u vidu nedostatka prostora za mene su big no no.

Takođe, u skladu sa navedenim, odmah iz razmatranja izbaciti Daciu Jogger, bez obzira koliko sedišta imala, prostor u drugom redu je jako mali. Trebali su bar napraviti pomičnu zadnju klupu kad se uzima varijanta bez trećeg reda sedišta.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Poslednja izmena od milekmilek u 30 Mar 2023, 12:33, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od carov2 » 30 Mar 2023, 12:37

A Škoda Karoq?
Drug je skoro kupio i deluje mi da se uklapa u kriterijume, ali mora i krovni kofer.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Bogdan » 30 Mar 2023, 12:39

Tesko da ces imati prostora i mesta i komfor sa tim nabrojanim modelima, jasno sve zelis novo, Lose iskustvo itd...
Dobro razmisli, deca rastu, a ako si ti vec visok i treba ti prostora, sracunaj se...
Baci pogled cisto reda radi za te pare sat ima od ponude a da vama kao porodici odgovara... Auto Star sta znam 2 do 3 godine...
Mozda uvoz... Ali verujem da nemas vise zivaca da se zezas sa tim...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od OMP » 30 Mar 2023, 12:57

Ovakve dileme su zapocete u vise tema samo sa razlictim cifrma i koliko sam video svuda se vrti ista prica i kupac bude u rebusu na kraju vecem nego kad je krenuo u ovu pricu. Licno nikad ne bih trazio savete po forumu da kupujem auto jer su misljenja razlicita, ok mozes cuti neke savete iz licnih iskustava ali to opet moze biti subjektivno tako da moras da ides od auta do auta koji ti se cenovno i vizuelno uklapaju u pricu i probas sve sto te muci kako bi skontao da li ti odgovara, jedino ces tako odabrati sebi pravi.
Ja sam visok 190 a zena 170 i nesto pa se vozimo u grande puntu bez problema, sa jednim detetom u busteru, ali se spakujemo za more bez nekih vecih problema, dete se nikad nije zalilo na prostor iza supruge, uglavnom sam vozio kola tog segmenta i tih nekih gabarita, nisi ti ne znam koliko vislji sem ako niste dodatno porodicno gojazni pa onda stvarno imate problem da se smestite ali ni ja nisam mrsavac neki ono 100kg krupniji sam sto na moju visinu ne deluje ali opet imam drugara moje visine a kost i koza svakako mu je komotnije u autu.
Poslednja izmena od OMP u 30 Mar 2023, 13:03, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Bogdan » 30 Mar 2023, 12:59

Bas tako

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 857
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 30 Mar 2023, 13:17

Nemam zivaca vise za polovnjake...Znam da ce nam pored S-Max-a sve delovati malo i skuceno ali strpamo se mi i u maleckog Focusa kad treba. Kontam da je i Oktavija a i Megan nude vise prostora nego taj Focus a stariji kad sidje sa booster-a njemu ce trebati jos maje mesta nazad jer ce moci normalno da sedne i da podvuce noge pod sediste (kako je i predvidjeno) dok mu sad noge vise u vazduhu.

Duster je mali, nema mesta uopste nazad kad pomerim sediste (probao kod kolege).

Kia Sportage sam probao prethodnu generaciju (2019) i iznenadjujuce ima mesta, tj ja sam uspeo bez problema da sednem iza vozacevog sedista podesenog za mene. Hyndai Tuscon je gotovo iste velicine kao i Kia ali iskreno ne svidjaju mi se ove zadnje generacije a i cene su skocile poprilicno i to preko 30k.

Suzuki S-Cros mi deluje da nudi manje mesta nego Oktavija i Megan, prosto gledajuci medjuosovinsko rastojanje, isto sam probao prethodnu generaciju i nije tu bilo prostora za nas. Njega sam ubacio na listu zato sto kazu da su povecali malo prostor u ovoj novoj generaciji.

Škoda Karoq, probao od kolege 2019-to godiste ima malo vise mesta od Duster-a ali i dalje je prilicno skuceno za nas a i cena je tu negde oko budzeta.

Dacia Jogger, tu sam se raspitivao i problem je mesto na zadnjim (drugom redu) sedista. Tu su smajnili prostor da bi bilo dovoljno mesta za treci red ali glupo napravljeno kad nemas treceg reda, nema neke sine da pomeris sedista unazad.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 857
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od pegazbre » 30 Mar 2023, 13:24

OMP je napisao:
30 Mar 2023, 12:57
Ovakve dileme su zapocete u vise tema samo sa razlictim cifrma i koliko sam video svuda se vrti ista prica i kupac bude u rebusu na kraju vecem nego kad je krenuo u ovu pricu. Licno nikad ne bih trazio savete po forumu da kupujem auto jer su misljenja razlicita, ok mozes cuti neke savete iz licnih iskustava ali to opet moze biti subjektivno tako da moras da ides od auta do auta koji ti se cenovno i vizuelno uklapaju u pricu i probas sve sto te muci kako bi skontao da li ti odgovara, jedino ces tako odabrati sebi pravi.
Ja sam visok 190 a zena 170 i nesto pa se vozimo u grande puntu bez problema, sa jednim detetom u busteru, ali se spakujemo za more bez nekih vecih problema, dete se nikad nije zalilo na prostor iza supruge, uglavnom sam vozio kola tog segmenta i tih nekih gabarita, nisi ti ne znam koliko vislji sem ako niste dodatno porodicno gojazni pa onda stvarno imate problem da se smestite ali ni ja nisam mrsavac neki ono 100kg krupniji sam sto na moju visinu ne deluje ali opet imam drugara moje visine a kost i koza svakako mu je komotnije u autu.
Da ima dosta tema sa slicnim pitanjima i sumom ali ni u jednoj temi se ne spominje visina vozaca i suvozaca pa kad neko tamo kaze ima mesta meni bez informacije o visini nista to ne znaci, a nazalost nas najvise to ogranicava, inace da smo nizi, izbor bi bio veci za 25k. Inace ja sa 1.98m sam dogurao do 108kg :) Takodje na ovakvim temama se saznaju i informacije od samih vlasnika koji su vec uzeli mozda bas taj auto i sl.
Day Walker je napisao:
30 Mar 2023, 11:28
Imam možda jednu Octaviu Ambition 1.5 TSI 110kw 6G sa dodatkom zadnjih senzora i trozonskom klimom za kraj maja/početak juna (ako se ne pomeri proizvodnja), Crna metalik. :)

Ako treba test vožnja Octavie, možemo se provozati s tim što je moja 2.0 TDI 150ks DSG.
Kako sad Skoda stoji sa vremenom isporuke, da li se to ista smanjilo u medjuvremenu odnosno koliko se ceka recimo za Oktaviju?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog auta - do 25.000 evra

Post od Day Walker » 30 Mar 2023, 13:27

Poslao sam ti mail.
Rokovi isporuke su i dalje dugački a cene se ne garantuju.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori