Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od shandu90 » 19 Sep 2023, 15:54

dag81 je napisao:
MitkeNiš je napisao:Amerika je najveci pandan kvaliteta vozila, jer se kod njih sve gleda u dinar takvi su, kapitalisti i bitno im je da za njihove pare dobijaju najbolje.
Druga stvar dovoljno je reci da su na njihovim listama evropski auti tipa bmw i audi na dnu a da su auti tipa toyote i honde na vrhu.
Amerika je itekako merilo kvaliteta, e sad ja vidim da je mnogima krivo ovde što sam zakačio i njih i što su se pronašli.
Bas mi je krivo. Necu moci zaspati sad.
Amerika trazi opremu i cenu.

@ljubitelj, dodao bih da se traze brendovi za koje ima majstora. A majstori se sire kako je koji brend popularan.
Nece neko otvoriti servis u Srbiji i raditi samo Lexus, Masserati, Rover, Lamburgini, Ferrari, kad tih auta skoro nema kod nas. Propasce brzo.
Nego ispalo nam sad da su i Lamburgini, Ferrari smeca od auta, jer ih slabo ima na ulicama.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
A onaj u H. Pinkija sto ima punu garazu tih auta Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 19 Sep 2023, 18:07


MitkeNiš je napisao:Lexus nije na nivou mercedesa?
Onda više i nemamo o čemu da razgovaramo, jer sa ljudima koji misle da je leksus koji je 90tij i početkom 2000tih pravio auta za koje mercedes nije imao konkurenata ispod nivoa mercedesa onda je to samo neznanje.
Mnogi ne razumeju da mercedes nije pravio w140 i w220 da bi bio konkurent bmw-u nego takodje i lexusu kog su se plašili jer je počeo već opasno da zalazi u te vode.
Audi tad nije bio još to što je trebalo da bude do tamo d3 A8 i nije ga još niko toliko smatrao za dostojnog konkurenta, ali Lexus je itekako uživao utisak jaoanskog mercedesa sa još većim kvalitetom.
Leksus nije na nivou Mercedesa.

Zapravo je bolji, pogotovo 90tih i početkom 2000ih, kada su pravili auta za koja Mercedes nije imao odgovor.

Ovo mnogi ne znaju, pogotovo u Srbiji.

Inače si lepo napisao, to se ni ovi iz Leksusa ne bi setili, da je zapravo W140 i W220 pravljen zbog Leksusa, ni zbog čega drugog.

Meni samo jedno nije jasno, ako može objašnjenje, ako je bolji, zbog čega ga onda zovu japanski Mercedes, što Mercedesa ne zovu nemački Leksus?
Sa još manjim kvalitetom...

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Superb III » 19 Sep 2023, 18:11

Kazes tako ga zovu??? :kuku: Jel imate pametniji posao nego da se smarate dali je mercedes ili lexus bio bolji auto pre 50 godina :jane:

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od jovanvuk » 19 Sep 2023, 22:20

MitkeNiš je napisao::D [mention]dzonic87[/mention]

Po meni su nekad nemacki auti bili daleko bolji ali sada je obrnuto za 360 stepeni.

Ako sudiš o autima koje uzgred budi rečeno nikad nisi posedovao kao što poznaješ matematiku onda svaka dalja komunikacija sa tobom je nonsence.

Ajd još jednom pročitaj šta si napisao , drugarski savet..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dag81 » 19 Sep 2023, 22:33

@shandu90, taj vise ne postoji koliko znam, Rover propo jer je retko ko spoznao kvalitet engleskog Jaguara po nizoj ceni.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Rolla » 19 Sep 2023, 23:08

Mnogo se razlikuje filozofija japanskih proizvodjaca u odnosu na evropske.
Evo npr Corolla od 2002 pa sve do pretposlednje generacije u ponudi si 1.4 i 1.6 i 3-4 godine 1.8 benzin maks snage 190ak konja posle 2012e valjda.
Za isto to vreme pomenuti Golf od 1.0 do 3.2 sto atmo sto turbo.
Kroz sve generacije Golf i Fokus imaju kvalitetniji enterijer od Corolle. A 2000-ih su i prostraniji i komforniji evropski proizvodjaci od Corolle

MitkeNiš
Postovi: 61
Pridružio se: 31 Avg 2023, 16:34

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od MitkeNiš » 20 Sep 2023, 00:16

@carov2
Kako leksuz nije kvalitetniji i na nivou mercedesa, kada se manje kvari od istog, zar to nije merilo kvaliteta i pouzdanosti ili još uvek gledaš samo znak auta?
Pa ne znaju, jer je mnogima golf najbolji auto iako je po meni honda civic 10 koplja ispred.
Kada je Leksuz izašao ls400 tamo daleke 90te godine, nijedan auto na svetu nije imao toliko opreme kao on a manje je koštao od w140 i e32.
Na putevima pogotovo u Americi i Aziji su ti stariji leksusi mnogo češća pojava nego w140 ili e32, a zna se i zbog čega.
Opet, kvalitet je izdržljivost a tu je Leksus daleko ispred svih.

MitkeNiš
Postovi: 61
Pridružio se: 31 Avg 2023, 16:34

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od MitkeNiš » 20 Sep 2023, 00:22

@ljubitelj
Porediti Golfa koji je bio sav truo posle prve kiše i Korolu je smešno.
Prvo da krenemo od udobnosti, golf je bio traktor od zvuka pa sve do udobnosti, svaku rupu si osećao i lako je bilo razbiti kamen u bubregu.
Dizajn?Znalo se uvek da su japanci mnogo bili ispred nemaca sa dizajnom koji su bili hladni i bezlični i pravili aute od tačke a do tačke b, takozvane lubeničare za pijacu.
Kvalitet lima je takodje presudan jer dosad nisam video nijednu zardjalu korolu a golfova jesam.
E sad dolazimo do onog glavnog a to je oprema, a korola je nudila daleko više opreme u ono vreme po manjoj ceni od golfa.

Korola iz 1989/1990 u odnosu na golfa dvojku iz te godine porediti je u malu ruku smešno, jer je golf šina od auta, obična gumaraba.

Opet najbolje pitati amerikance, a koliko znam kod njih je korola uvek imala prednost u odnosu na golfa.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 20 Sep 2023, 06:57

jovanvuk je napisao:
MitkeNiš je napisao::D [mention]dzonic87[/mention]

Po meni su nekad nemacki auti bili daleko bolji ali sada je obrnuto za 360 stepeni.

Ako sudiš o autima koje uzgred budi rečeno nikad nisi posedovao kao što poznaješ matematiku onda svaka dalja komunikacija sa tobom je nonsence.

Ajd još jednom pročitaj šta si napisao , drugarski savet..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Šta posedovao, on nije ni ušao u navedene automobile.

A komunikacija je besmislena od samog početka, ali jbg, verovatno imamo dosta slobodnog vremena.



Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Geza » 20 Sep 2023, 07:19

MitkeNiš je napisao:
20 Sep 2023, 00:22
Korola iz 1989/1990 u odnosu na golfa dvojku iz te godine porediti je u malu ruku smešno, jer je golf šina od auta, obična gumaraba.

Opet najbolje pitati amerikance, a koliko znam kod njih je korola uvek imala prednost u odnosu na golfa.
Naprodava se VW Golfova te davne 89/90 u Americi, broj kao statistička greška. Sa druge strane kod mene u selu Dvojki još ima bar pet komada, ali Korola to godište - nijedna...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od elMaestro » 20 Sep 2023, 09:09

carov2 je napisao:
20 Sep 2023, 06:57
jovanvuk je napisao:
MitkeNiš je napisao::D @dzonic87

Po meni su nekad nemacki auti bili daleko bolji ali sada je obrnuto za 360 stepeni.

Ako sudiš o autima koje uzgred budi rečeno nikad nisi posedovao kao što poznaješ matematiku onda svaka dalja komunikacija sa tobom je nonsence.

Ajd još jednom pročitaj šta si napisao , drugarski savet..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Šta posedovao, on nije ni ušao u navedene automobile.

A komunikacija je besmislena od samog početka, ali jbg, verovatno imamo dosta slobodnog vremena.



Sent from my LE2121 using Tapatalk
Pa ulazio je, zato sad traži Mečku da kupi 😀
Имам једно потпитање...

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od ljubitelj » 20 Sep 2023, 10:17

MitkeNiš je napisao:
20 Sep 2023, 00:22
@ljubitelj
Porediti Golfa koji je bio sav truo posle prve kiše i Korolu je smešno.
Prvo da krenemo od udobnosti, golf je bio traktor od zvuka pa sve do udobnosti, svaku rupu si osećao i lako je bilo razbiti kamen u bubregu.
Dizajn?Znalo se uvek da su japanci mnogo bili ispred nemaca sa dizajnom koji su bili hladni i bezlični i pravili aute od tačke a do tačke b, takozvane lubeničare za pijacu.
Kvalitet lima je takodje presudan jer dosad nisam video nijednu zardjalu korolu a golfova jesam.
E sad dolazimo do onog glavnog a to je oprema, a korola je nudila daleko više opreme u ono vreme po manjoj ceni od golfa.

Korola iz 1989/1990 u odnosu na golfa dvojku iz te godine porediti je u malu ruku smešno, jer je golf šina od auta, obična gumaraba.

Opet najbolje pitati amerikance, a koliko znam kod njih je korola uvek imala prednost u odnosu na golfa.
Napisao sam godište, jesi li čitao ili pišeš napamet?
Od 1985. Golf je potpuno bez ikakvih naznaka korozije za razliku od Korole.
Korole su SVE zardjale još u toku garancije, i to je nešto opšte poznato ko god je živeo u 80tim, i sretao se sa tim vozilima.
Tako da jeste msšeno to tvoje poredjenje, samo ne znam da li iz iskustva porediš jer je kod nas veoma retko postojala Korola modeli 1983-1984-1985-1986 godina?

Kakvog zvuka traktora imaš u Golfu benzincu 1,8 koji sam naveo?
Smešna tvrdnja.
Gofl jeste tvrd ali ne i GL a Korola je takodje tvrda, tu neke razlike bitne da osetiš nema.
Ti auti su jeftilen kategorija i nisu ni pravljeni za udobnost već da se jeftino proizvode i jeftino prodaju.

Dizjan, moguće da je Korola (tebi) značajno bolja. Da, Nemci kao nacija generalno nisu baš vešti u dizajnu pa zato često i kupuju tudji dizajn u industriji za razne predmete.
Tadašnja Korola koja je četvrtasta i sa onim čudnim 5tim vratima meni nije nikakav primer dobrog dozajna ali ukusi su različiti.

Tačno da je kvalitet lima važana ali ne i presudan, mnogo je bitnija zaštita lima.
A tu je Golf miljama dalkeo ispred bilo kojeg modela Tojote a pogotovu Korole iz 80tih.

Gde si video te Korole sa početka 80tih sa kvalitetom lima?
Ja ih jesam i video i koristio tj vozio se u njima pa znam iz iskustva da je totalno suprotno.

Golf 2 je mogao da ima jako puno opreme, od servo volana i klime, do centralne brave, anatomskih sedišta i bogatih radio aparata, do plišanih sedišta i velura na podu. Električni prozori, šiber, električna automatska antena, zatamnjena stakla.
Naravno ne u klot, osnovnoj C ili CL opremi, ako nisi pogledaj po katalozima šta je sve VW nudio ali naravno uz ne sitnu doplatu.

Korola uglavnom nije imala toliko izbora opreme ali jeste u osnovnoj klot varijanti imala više.
Koliko ja znam nijedna Korola nije mogla da ima električnu automatsku antenu, niti plišana sedišta.
I koštala jeste manje, a što je bila i jedina prednost.

Svi japanski automobili su tada koštali manje od ekvivalentnih evropskih, i Tojote i Honde i Mazde i svi ostalo....bila je proizvodnja subvencionisana od strane države a i takva je generalno bila politika.

To što jeste Korola jeftinija ne znači da je bolji izbor uvek i za svakoga- odabrao sam Golf 2 1.8 benzin GL oprema.
Navedi mi Tojotin pandan Korole koji je adekvatan kao bolji izbor.
I još jedna stvar tehnike, Korole su koristile karburator dok je Golf (u odredjenim motorima) imao
-Digifant EFI ubrizgavanje goriva.


Korola iz 1989/1990 je model koji nema blage veze sa modelom Korole (1983. G2 i Korola 1983. su vršnjaci) o kojoj se priča., niti jedne dodirne tačke. A i prilično je neozbiljno porediti tada NOVI model sa nekih 6-7 godina starim Golfom.

Nije smešno to tvoje uporedjivanje i nazivanje, više govori o predubedjenju a bez osnovnog poznavanja tih vozila.

Korola 1989/1990 je zaista bila svemirski skok u pogledu limarije u odnosu na prethodnu, imala je tada i opremu ali to je već neka druga tema za neko drugo poredjenje sa nekim drugim adekvatnim modelima a to svakako nije više Golf 2 koji je bio na zalasku proizvodnje.
I već je te 1988/1989 bila predstavljena nova B platforma kod VWa, model Audi 80 a što je opet bolje od te 1990 Korole. Uključivo i limarijski. Ako se veće žele porediti ista godišta modela.

A zašto da pitamo Amerikance bilo šta o Korolama kada su potpuno irelevantni. Korola je model koji je Afriku i Aziju motorizovao 80tih. Valjda tamo gde je bilo najviše godina korišćenja Korole treba postaviti upit, tamo gde su japanci zbog cene bili ubedljivo poželjni i rašireni na svakom ćošku.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dag81 » 20 Sep 2023, 10:32

Kad ljubitelj brani VW, eto dokle ga je doveo Nislija sa svojom teorijom zavere.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Ji 4Tze » 20 Sep 2023, 10:53

taj neki rad :klanjamse: :klanjamse: :pop: :srbin:
MitkeNiš je napisao:
19 Sep 2023, 13:38
Imao sam ls200 nažalost loše je prošao jer me je spičila pijana budala u mom selu, a pre njega sam imao 323 koju su mi ukrali.
Ne pričam ovo napamet, pričam iz mog ličnog iskustva.
Ljudi na balkanu su čudo, uvek bi pre vozili Golfa dvojku nego toyotu corolu iz tog doba iako svako zna šta je bolje.
u kom selu, ovde ili u Americi? :D
Poslednja izmena od Ji 4Tze u 20 Sep 2023, 10:58, izmenjeno 2 puta ukupno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Bogdan » 20 Sep 2023, 10:56



Ford S-Max 2,5t


Odgovori