Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
pitamzsebe
Postovi: 9
Pridružio se: 27 Jul 2023, 21:39

Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od pitamzsebe » 28 Jul 2023, 17:45

Pozdrav ekipo,

Kao pre svega zelim da Vas pozdravim i da kazem da sam nov na ovom forumu. Razlog je taj da planiram u bliskoj buducnosti kupi novi automobil. Kao neko ko naizad po prvi put kupuje neki ozbiljniji automobil i skuplji (do sada sam furao Renault) imao bih da postavim mnogo pitanja. Od drugra uvjek dobijam odgovore prema onome sta oni imaju, to jest "svako svog konja hvali". A meni trebaju zaista pravi odgovori, od ljudi koji su vozili, vidjeli i probali tu vrstu auta.

Porodican sam covjek i planiram da bar do kraja ove godine ili sredinom 2024 godine kupim neki automobil do 20 000,00 eur.
Od zeljenih automobila u pocetku je bila KIA Sportage nova 25K eur, koja izgleda prelijpo. Ali ipak mislim da sam odlucio za polovnu limuzinu.
U Sloveniji ovi automobili se krecu od 18K do 20K, sa dodatnim popustom na kesh i oslobadjanjem od PDV-a.

Kao sto i sam naslov kaze to su :
- Passat B8 R line, 2.0 dizel, automatic, 4motion, 140KS+-, 2015, 2016-2018 godiste,
- Audi A6 C7 S line, 2.0 dizel automatic, quatro, 160KS+-, 2015, 2016-2018 godiste,

Razlog zasto nisam stavio neki link je taj sto ima non stop nekih novih ponuda, a vrlo brzo se auta prodaju i taj link se brise.
Kao sto vidite, ne bih zelio motor 3.0, zbog velike potrosnje i zbog registracije. Ipak sam porodican covjek, mnogo cu voziti, i ne treba mi veci dodatni trosak. Madai nemam neku zelju za ludom voznjom. :) pa ne bih izabrao 3.0 motor.

Zelio bih da cujem od Vas koji ste vozili oba modela ili imali prilike u oba da sjednete, osjetite njihovu udobnost, da uporedite i napisete njihove pozitivne i negativne strane, itd...

Na klipovima, interijer izgleda da je mnogo ljepsi u B8, kao da ima mnogo vise opcija/funkcija. Zaista jos nisam imao prilike u njemu da sjednem, dok sam sjeo u A6 koji uzivo izgleda prelijepo.
Sto se tice motora naslusao sam se raznih prica, od toga da je motor 2.0 mnogo bolji kod Passata B8, kao i da je B8 mnogo laksi pa i bolje ide, dok Audi sa istim motorom ima problema...da su im motori zapravo isti itd, itd, itd... Ali na zalost ovo su samo price od ljudi koji nisu imali ove automobile.
Ista prica je i za kvalitet automobila, kao da Passat je daleko iza Audia, da unutra sve pucketa, cujese glasno motor itd... Dok na nekim klipovima sam cuo suprotno.

Zbog svega toga odlucio sam se da napravim nalog i postavim pitanje vezano za ovu temu, u nadi da cu dobiti pravi odgovor od pravih ljudi. Zaista, nije mi nikakv cilj da otvorim djeciju raspravku "moje auto je jaci od tvog", vec kad trebam dati toliki novac da znam sta kupujem. :)

I na kraju zelim da Vam se zahvalin svima na izdvojenom vremenu i svakom komentaru.

P.S. Naravno ako mislite za ove novce se moze uzeti nesto bolje, slobodno preporucite :)

milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od milekmilek » 28 Jul 2023, 21:09

Ja samo mogu reći da sam trenutno u sličnoj dilemi, doduše gledao bih par godina mlađi automobil i kopka me da li je bolje uzeti mlađi Passat sa manje km ili stariji A6 sa više km. Jasno je da je kvalitet na strani Audija, ali tu je i ozbiljnija kilometraža pa treba razmisliti.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dag81 » 28 Jul 2023, 21:18

Bas kako napisa Mile, Passat i Audi istog god, opreme, km nikako ne mogu biti slicni sa cenom..
Po meNI A6 FL. Zasto? Pa zato sto je Passat taljiga kad sednes iz A6 C7 fl u B8, vesanje, osecaj u kabini, voznja, udobnost... Jeste, mozda je Passat B8 moderniji na prvu, ali je VW korektan, ali nije A6.
Ono najbitnije, sedi/provotaj oba.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od AleksandarAca » 28 Jul 2023, 21:20

U svakoj prici, biram sto mladji auto, sa sto vise opreme i sto manje km, tako da mozes da primenis slicnu analogiju pa da izaberes sam :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 28 Jul 2023, 21:27

Dobro došao...ja ću da ti napišem par smernica:

Probaj da nađeš primerak sa što manje pređenih kilometara.

A6 treba da bude udobniji, sa boljim enterijerom i zvučnom izolacijom.

Passat treba da se vozi nešto bolje.

Oba automobila su relativno pouzdana i poznata, tako da se eventualni problemi relativno lako reše.

Motor bih ja jači, znači 190 KS, a može i 150 KS, tu postoji problem sa vodenom pumpom, pa treba računati da treba da se uradi veliki servis.

A6 je automobil iz više klase, koji je bio skuplji automobil, tako da mišljenje da je sveukupno bolji automobil nije daleko od istine.

Probaj oba automobila pre kupovine.

Ja imam predlog, da "spojiš" ta dva automobila i dobiješ i moderan auto/enterijer, a i Audi kvalitet i pogledaš neki Audi A4. Može i karavan, može i allroad, mada ne znam kako se sada kreću cene.

Ja sam tako birao sa svojim novcem i bio baš zadovoljan sa Audijem A5, prešao oko 55k km, prodao ga sa 187k km...jako dobar i kvalitetan auto, deluje mi kvalitetnije nego C8 generacija.

Meni je ta generacija, B9, bolji izbor od A6 C7, dobar A4 može da bude ravnopravan u udobnosti (adaptivno vešanje), može da ima dupla stakla, vozi se bolje, bolje ide, manje troši itd.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Rolla » 28 Jul 2023, 21:35

Licno subjektivno misljenje A6 C7 karavan s line jedan od najlepsih, cak mi je lepsi od limuzine.

Mada, ako ces da dosta putujes adaptivno vesanje je uvek bolja opcija. Kao sto kolega iznad rece A4 allroad bi mogao da bude odlicna opcija.

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od jovanvuk » 28 Jul 2023, 23:53

2.5 godine sam posedovao A6 C7.5 190ks Sline spolja i iznutra sa matrix farom, ne full led kako svi lupetaju i mešaju ta dva fara( mislim na nakupce i preprodavce). Prednja šajba mu je bila akustik, a prednja bočna stakla dupla. Klima u 4 zone sa grejanim sedištima napred/nazad. Prednja ful struja. Posle nekih 35.000km nikakvih problema, redovni mali servisi, uradio mu veliki i prodao ga. U to doba taman su cene polovnjacima naglo počele da skaču ..

Ne bi da ga poredim sa Pasatom da se niko ne naljuti , Audi je premium segment , VW je dobar, al nije nije premium. To svi znaju ..

Kad kažeš 2015,16-18. Misli se na C7.5 znači restilizovan verzija modela A6C7 koji je počeo da se proizvodi davne 2011. Restajling uradjen krajem 2014. tj početkom 2015. a to se odnosi i na enterijer i na eksterijer i na pojačane motore i izbacili su iz ponude Multitronic menjač i ubacili Stronic menjač i na najjačim mašinama ostavili ZF Tiptronic menjač. Znači obnovljeno skoro sve..

Sa bilo kojom proverenom km , mislim realnom sad je to već 250.000km plus ljudi nemaju nikakvih većih problema. E sad ako piše ta km, a realno je 2,3X onda znaš i sam.


Mogu da imaju problem sa EGR ventilom, zaštopa i baci u safe mod. Može biti da mu ode pumpa od Adblue sustema( uvek dopunjuj sam na kanister, nikako na pištolj na pumpi jer zaglavi plovak) pasirao sam to..
Kao i svaki dizel/benzin posle cepanja sačekaj 1-2min da se ohladi turbina, mnogo mu znači.

Kad započne regeneraciju (kazaljka obrtomera na 1 RPMin) gledaj da ga ne ugasiš ili se malo provozaj i miran..

Gledaj da uzmeš auto sa Audi MMI 4G High , znači oba ekrana da su velika , iza volana u boji , nadam se da znaš da prepoznaš razliku izmedju te verzije i osakaćene verzije jer su nebo i zemlja što se tiče i infotejmenta , a i izgleda..
Ako možeš da biraš gledaj Stronic menjač i vidi da li je na svakih 60.000km radjen servis ..
Srećno

I znaš kako kažu : ,, Dok ne kupiš nećeš se zaHebati ''

Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dzonic87 » 29 Jul 2023, 04:58

Ja vozim A6 fl, 2016o i primetno je bolji automobil od passata
E sad, iskreno, gledao bih da nije sa sline vešanjem - bar po meni, dosta utiče na udobnost po našim putevima - a ako prelaziš mnogo itekako znači

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 29 Jul 2023, 11:29

Pazi, ovde pričamo o ekvivalentnim primercima koji pitanje da li koštaju slično.

Kada se uzme u obzir cena, treba uporediti konkretne primerke, pa da se vidi razlika, sada mi pada na pamet Pasat kojeg vozi naš član Aca, koji je tako dobro opremljen, da bih ga birao pre nekih klot primeraka A6ice, kada ih vidim sa onim halogenim farovima bude mi loše.

Ako može da se nađe neki dobar Pasat biTDI sa 240 KS i sa dosta opreme, ja bih pre tako nešto nego umoran A6.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


S388
Postovi: 49
Pridružio se: 24 Dec 2022, 14:07

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od S388 » 29 Jul 2023, 12:46

carov2 je napisao:
29 Jul 2023, 11:29
Ako može da se nađe neki dobar Pasat biTDI sa 240 KS i sa dosta opreme, ja bih pre tako nešto nego umoran A6.

Sent from my LE2121 using Tapatalk
Koliko se sećam bila je priča po netu da je 2.0 BiTDI je za izbegavanje.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 29 Jul 2023, 14:38

Verovatno zbog potencijalnih problema sa turbinama, obično jaki biturbo dizeli znaju da zezaju.
Što se tiče hardvera, tjuneri ga baš vole jer ima veliki potencijal što znači da je kvalitetno napravljen, kovani klipovi itd.
Verovatno najkvalitetniji 2.0 TDI motor.
CUAA je oznaka motora.
Ja ga ne bih izbegavao, naprotiv...

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od dag81 » 30 Jul 2023, 09:32

Kazu da puva bregasta na 220-240k km na 2.0tdi 240

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od carov2 » 30 Jul 2023, 09:38

AWT je radio par, sigurno je relativno dobro upućen.

Zanimljivo je da je TDI 190 KS već dosta napregnut fabrički i tjuneri nešto ne vole da ga rade, dok jači motor, sa 240 KS i 2l ima više potencijala i bez problema se samo softverski dobije još 40 do 50 konja.



Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od Ivan » 30 Jul 2023, 10:20

Cuneri ne vole 190ks iz par razloga, jer je imao SCR, a 150ks nije imao SCR godinama (najnoviji imaju), sto im je zagorcavalo zivot jer nisu znali kako to da odrade.
Druga stvar je sto su dobici na 150ks cca duplo veci nego na 190ks u apsolutnim iznosima, pa je subjektivna razlika nakon cuniranja daleko izrazenija, jer na 150 dobijes skoro 30%, a na 190 dobijes 10-15%.

Sto se tice dileme a6 vs passat b8 najkrace moguce passat je dobar auto, al a6 je subjektivno bolji.

Ako krenes da ides u dubinu i racionalne komparacije onda mozes zavrsiti na najgorem autu koji najvise pruza na papiru :)

Evo recimo ta razlika koju spominjes kvalitet enterijera a6 i passat, u odnosu na a6 jeste passat glasniji i "krckaviji", ali je takodje recimo talisman ili superb jos glasniji i krckaviji, a tek je recimo octavia jos losija i glasnija i krckavija, a gde je tek clio npr ili dacija koja je jos losija od clia, pa ona je tek drasticno glasnija unutra i losije sklopljena u odnosu na octaviu itd.

Tako da sve je to relativno, jer ispada da se u octaviji ili daciji ne moze ziveti od buke vetra i krckanja enterijera, a nije bas tako iako su progresivno losiji od boljih automobila.

Ako uzmes gledati nesto sto lakse mozes kvantifikovati npr gepek, tezinu, performanse, potrosnju, pa onda je passat u prednosti u odnosu na a6, veci gepek, prakticniji je, bolje ide, manje trosi (a i delovi jeftiniji), a onda mozes ubaciti i oktaviju koja je jos laksa, te samim tim i brza sa istim motorom, veci i prakticniji gepek i od passata, nizi troskovi eksploatacije...

Obrni okreni odgovor na tvoje pitanje je cisto subjektivan, tj. koliko dobar auto je dovoljno dobar za tvoje novce.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

pitamzsebe
Postovi: 9
Pridružio se: 27 Jul 2023, 21:39

Re: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?

Post od pitamzsebe » 30 Jul 2023, 13:54

Ekipo,

Pre svega da vam se dubooko zahvalim na svim odgovorima. Hvala Vam od srca. Kao sto sam napisao auto bih kupio u bliskoj budbucnosti, ali za to trebam sad da se upoznam sa svim tim informacijama. U rzgovoru sa nekoliko njih iz servisa, rekli su mi da biram 3.0 Audi, jer zapravo Audi 3.0 manje trosi od 2.0 C7 generacije. Da li je to tacno? Dva momka kazu da Audi 3.0 ne bi presao preko 6,5 litra na urbanu zonu, a na otvoreno manje. Sto to zvuci predobro. Iskreno, tome i dalje ne vjerujem dok mi neko od Vas ne potvrdi, jer drugar mi ima A6 C6 3.0 ali njemu bas dosta trosi.

U dosadasnjim Vasim odgovorima onda Audi je prava stvar. Cak sam pre dva dana sjeu u A6 C7 allroad, i uvjerio se da je prlijep da ne izgleda u opste lose kao na slikama.
Osim ovog prvog pitanja o potrosnji, interesuje me koji je udobniji A6C7 ili Passat B8?


P.S. Vidim dosta njih prodaje auto sa tri kljuca. Kao da takva auta ne mogu da im se vrati kilometraza???

Odgovori